در آستانه خريد يه لپ تاپ قرار داردم !

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام
در آستانه خريد يه لپ تاپ قرار داردم ! فعلا اين چشم رو گرفته :

COMPAQ DV 1375ea / Sonama 2.13 / 1024 DDR / 80 GB / DVD-RW / 14.0" WXGA / 56K+WL+B / XPH
Price: 1,630,000 T
یه سال گارانتی بین المللی + کیف رایگان.

اما همین الان اینم پیدا کردم:
TOSHIBA Satellite M45-S359 / Sonama 2.0 / 1024 DDR / 100 GB /DVD-RW / 15.4" WXGA / 56K+WL / XPH
Price: 14,000,000 T
یه سال گارانتی تعویض.

نظرتون چيه؟ با اين قيمت ، مناسب ترش گيرم مياد؟ اگر چيز بهتري پيشنهاد ميکنيد ارائه بديد .
حالا جدا از اون ، مشخصه های مهم برام اینهاست:

برای کارهای گرافیکی و طراحی میخوام.
ترجیحاً Toshiba یا Compaq یا Dell باشه. (سونی خوشم نمیاد)
سی پی یو حداقل sonama 2.0
رم حداقل 1024 باشه
هارد حداقل 80 گیگ
مانیتور 14 (به خاطر کوچکی و کم بودن وزن، حالا بزرگتر هم بود اشکال نداره)
دی وی دی رایتر
مودم و کارت شبکه بی سیم و باسیم
بلوتوث
ویندوز home (به خاطر قیمت کمترش)
حداقل 2.5 ساعت رو راحت کار بده.
قیمت حداکثر 1.650.000 تومان

موارد بالا برام مهمه ، اگر چیز دیگه مونده زیاد مهم نیست.

آخرین ویرایش:

izone

Active Member
دوست من

من چندین سال است که با لپ تاپ کار میکنم البته از آن استفاده میکنم نه خرید و فروش. رایانه قبلیم یک توشیبا بود که اگر دوباره کسی به من توشیبا را رایگان هم بدهد قبول نمیکنم. اینو جدی میگم.

الآن با یک HP pavilion3468EA که از دبی خریدم کار میکنم که از همه بهتر است. اچ پی همیشه خیلی خوب کار کرده و بسته به مدلی که انتخاب میکنید از دیگر مارکها بهتر است.

NabiKAZ

Well-Known Member
از شما هم ممنون.
اما مارک زیاد برای من مهم نیست . به نظر من هر کارکی بجز ایرانی خوب هست !
اون مدل دوم (توشیبا) که در بالا نوشتم چینی هست .. حالا چینی یا اصل بودن به نظرتون چقدر مهم است . با توجه به اینکه چین تولید کننده نیست و تنها مونتاژ میکند.

ضمنا هدف من بحث در مورد مارک ها نبوده . و منظور من لپ تاپ با بهترین مشخصات و سقف قیمتی که عرض کردم بوده .. حالا هر مارکی ...

izone

Active Member
دوست من

من هم از مارکی سخن نگفتم. ولی هر کارخانه ای یک استاندارد داره. خوب مثلا ژیان هم یک مارکه و بنر هم یک مارک دیگه. ولی هر دو ماشین هستند. اگر هر دو حدودا یک قیمت باشند شما کدام را میخرید؟؟؟

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام
این مقایسه اصلا صحیح نیست !
شما ژیان و بنر رو با سونی و توشیبا مقایسه میکنید؟!
قبول دارید که اگر بین ژیان و بنر ، 100 پله فاصله است . بین سونی و توشیبا و دل و کامپک و... همه یکی دو پله فقط فاصله دارند؟ ... 100 پله تعیین کننده است اما یک پله خیر !

راستی چه نسبتی با ایران ویج دارید؟ ;-)

نبی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا