درخواست راهنمایی برای نوشتن یک سیستم مدیریت محتوا

bluestar_58

Member
با سلام
من دارم یک برنامه مدیریت محتوا با زبان سی شارپ مینویسم. و برای قراردادن امکانات تغییر قالب مشکل دارم.خوشحال میشم اگه کسی راهنمایی داشته باشه.
در ضمن یک مقاله اینجا هست در مورد استفاده از user control که خوندمش.ولی من میخوام این تغییر قالب به صورتی باشه که اولا کاربر بتونه صفحه را کاملا به میل خودش طراحی کنه و دوما مجبور نباشه که توی صفحه کد بنویسه .میدونم اکثر سیستم ها به این روش عمل میکنند که کاربر باید تو هر قسمت که طراحی کرده به تغییری نام اون بخش را اعلام کنه مثلا با گذاشتن {news} به برنامه بگه اینجا قرار اخبار قرار بگیر..با این مشکلی ندارم .مشکل من اینه که سیستم در نهایت باید یک صفحه news.aspx داشته باشه.بنابراین چطور میشه قالبهای مختلف داشت؟؟؟
امیدوارم منظورم را واضح گفته باشم
با تشکر
bluestar

amirlol

Well-Known Member
من این کارو قبلآ رو سیستم ای طراحی کرده بودم خیلی پیچیده می شه !
باید یک سیستم ای طراحی کنی که بتونه تو همون هر جایی که می خواد رو طراحی کنه مثل فرانت پیج و فقط بتونه جابجا و استایل بندی کنه !!!
آخره همه چیزش باید این طوری باشه

pooriamadani

New Member
راه های زیاد

دوست عزیز برای اینکار راهای زیادی وجود دارد ، ولی به نظر من ساده ترین روشی که شما میتوانید از آن استفاده کنید این است :
قسمت هایی را که نیاز دارید را بصورت یک Web Control بنویسید .
کد Html صفحه مورد نظر کاربر را داخل DataBase ذخیره کنید.
بعد در هنگام Load صفحه کدرا خوانده و داخل یک string قرار دهید .
بعد به عنوان مثلا وقتی میخواهید جائی را که زده است {news} را به کنترل news تغییر درهید از myString.Replace("{news}","<asp:news id=news1 runtat=server> </asp:news> (; ااین در صورتی است که شما کار و ساختن کنترل ها را بلد باشید ، راه دیگر که در پیشه روی دارد استفاده از JavaScript برای تغییر این تگها میباشد.

جدیدترین ارسال ها

بالا