درخواست تنظیم بلوپرینت

hossein4494

New Member
سلام...
اگه میشه این بلوپرینت رو تو مکس تنظیم کنید برام:rose:ممنون:oops:
1265742695.gif

راستی من عکس های برش خورده نمیخوام فایل مکس که توش بلوپرینت تنظیم شده بازم ممنون...:wink:

pclord

کاربر متخصص

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
سلام...
اگه میشه این بلوپرینت رو تو مکس تنظیم کنید برام:rose:ممنون:oops:
1265742695.gif

راستی من عکس های برش خورده نمیخوام فایل مکس که توش بلوپرینت تنظیم شده بازم ممنون...:wink:

کدوم؟ایجاکه چیزی نیست واسه تنظیم؟

hossein4494

New Member
سلام
من تا حالا تنظیم نکردم،از روی آموزش زیر خودت تنظیم کن:

http://vahidalvandi.persiangig.com/document/Blueprint.pdf

http://www.the-blueprints.com/tutorials/3dmax/

http://www.3dsmaxresources.com/tutorial_display.php?id_tut=11

اگه هم عجله نداری صبر کن،شاید بچه ها برات تنظیم کنن.

موفق باشی.:rose:

سلام
ببین اون آموزش اولی که گزاشتی رو من قبلا داشتم یکم گنگه :shock:اگه میشه یه تو ضیحی در موردش بده خیلی سوال در موردش دارم در ضمن ممنون از این لینک هایی که گزاشتی:oops:

pclord

کاربر متخصص
شما عکس رو گذاشتین پشت زمینه نماها،باید به پلن اعمالش کنی،یعنی بهش متریال بدی و (Diffuse) متریال رو Bitmap بزاری،یعنی همون بلوپرینت .

راستی عکسی که گذاشتی حجمش زیاده،10 دقیقه طول کشید تا بالا اومد،فرمتش رو به Jpg تغییر بده.

موفق باشی.

hossein4494

New Member
شما عکس رو گذاشتین پشت زمینه نماها،باید به پلن اعمالش کنی،یعنی بهش متریال بدی و (Diffuse) متریال رو Bitmap بزاری،یعنی همون بلوپرینت .

راستی عکسی که گذاشتی حجمش زیاده،10 دقیقه طول کشید تا بالا اومد،فرمتش رو به Jpg تغییر بده.

موفق باشی.

چجوری متریال بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:sad::sad::sad:
راستی شما چجوری بلوپرینت تنظیم میکنین به منم یاد بدید:sad::sad::sad:

pclord

کاربر متخصص
چجوری متریال بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:sad::sad::sad:
راستی شما چجوری بلوپرینت تنظیم میکنین به منم یاد بدید:sad::sad::sad:

دوست عزیز این طور که معلومه شما تازه تری دی مکس رو شروع کردین،اگه واقعا میخوای یاد بگیری باید حتما اول یه کتاب فارسی تهیه کنی و بعد آموزش های خارجی رو ببینی،با پیغام خصوصی یه شماره بهت میدم،شماره یه مهندس رسول نصیری،بهترین کتاب جامع تری دی مکس تو ایران مل ایشونه،یعنی ترجمه کردن،حتما اون کتاب رو بگیر،تو دو جلد هست،هر دوجلد رو بگیر.

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
در مورد بلوپرینت هم گفتم تا حالا تنظیم نکردم.

برای این که متریالی که میدی واضح تر نمایش داده بشه کارای زیر رو انجام بده:

1.JPG

2.JPG

برای متریال دادن،تو تری دی مکس کلید M رو فشار بده ، جسمت رو توی صحنه انتخاب کن،یکی از کره ها رو انتخاب کن،بعد روی Assin Material to selection کلیک کن،بعد تو همون پنجره متریال روی مربع کنار Diffuse کلیک کن و توی پینجره باز شده Bitmap رو انتخاب کن،بعد یه پنجره دیگه باز میشه،حالا عکسی که میخوای بیفته روی جسمت رو انتخاب کن،و روی Open کلیک کن،حالا روی Show standard Map in viewport کلیک کن،تا توی ویوپورت نمایش داده بشه،.

3.JPG

4.JPG

5.JPG

hossein4494

New Member
اشتباهم رو متوجه شدم:sad: از دوست عزیزم بخاطر سهل انگاری تو کارم معذرت میخوام . اینم ورژن جدید Blueprint :green: برو حالشو ببر :green:
مثل اینکه هنوز تنظیم نشده چون من وقتی یه box درست میکنم(برای اطمینان از تنظیم بلوپرینت) اینجوری میشه:

untitled3.JPG

:sad::sad::sad::sad:

hossein4494

New Member

5.JPG

خیلی ممنون استفاده خوبی بردم
راستی چجوری بلوپرینت هارو اینجوری میکنن(با آموزشی که دادین میشه؟؟؟؟؟؟؟؟)
z0vrikfgyhlev8hnsdk.jpg

pclord

کاربر متخصص
بله میشه،شما باید دو تا پلن مثل تصویر بسازید،و بهش بلوپرینت ها تو بدی.

pouria_ddd

Active Member

1.JPG

2.JPG

5.JPG
سلام
من خیلی وقته اینجا پست ندادم همه عوض شدن به جز شرلوک خان:rose: !
اون قدیما یم نفر یه راهی برای افزایش کیفیت بلوپرینت تو نما ها کشف کرده بود الان شماها بلد نیستین؟

Mahdidis

Active Member
سلام
من خیلی وقته اینجا پست ندادم همه عوض شدن به جز شرلوک خان:rose: !
اون قدیما یم نفر یه راهی برای افزایش کیفیت بلوپرینت تو نما ها کشف کرده بود الان شماها بلد نیستین؟

من هم قبلنا دنبالش بودم :green: راه حل تصویریشو درست کردم گذاشتم :rose:
در قسمت 6 میتونی عکس هایی که به عنوان پس زمینه (در alt+b) استفاده می کنی رو تغییر کیفیت بدی و
در قسمت 7 هم میتونی تکسچرهایی که در محیط به عنوان متریال استفاده می کنی رو تغییر کیفیت بدی.
در پایین هر دو قسمت هم میتونی تیک گزینشون رو بزنی که در این صورت اون عکس یا تکسچر رو با حداکثر کیفیت واقعیش در صورتی که سخت افزارت پشتیبانی کنه برات نشون میده .
:)

پیوست ها

• Up to QTY.jpg
    Up to QTY.jpg
    184.2 کیلوبایت · بازدیدها: 7

جدیدترین ارسال ها

بالا