تفاوت مامبو و میترا و جوملا

iman4web

Banned
من تا حالا با نیوک کار میکردم حالا میخوام برم رو یکی از اینها .....
میخواستم بدونم تفاوت مامبو و میترا و جوملا چیه ؟؟
کدوم بهتره ؟؟ قابلیتهاشون چیه ؟؟
کدوم بیشتر پشتیبانی میشه ؟؟
و .....
اگه مطلب آموزشی دارید بزارید

hellboy_369

Active Member
سلام دوست عزیز
تقریبا یکی هستند با کمی تفاوت من با میترا کار می کردم ولی پشتیبانیش کم بود حالا از مامبو استفاده می کنم و همین cms رو پیشنهاد میکنم

YTERROR

Active Member
سیستسمهای اپن سرس این اجازه رو به افراد می دن با یکم تغییرات در هسته و ...... به یک نام جدید تبدیل کنند به همین منوال تفاوت این 3 تا باهم به این شکله :

مامبو ------->جوملا------->میترا ----------> ( شما هم می توانید با یکسری تغییرات این کارو برای خود انجام دهید )

موفق و پیروز باشید

alionline1366

Active Member
البته قضیه از این قرار هست که تیم مامبو در ابتدا تشکیل شد بعد از کمی فعالیت گروهی از برنامه نویسان این تیم جدا شدند و جوملا رو به وجود آوردند و قابلیتها و امنیت زیادی رو به اون اضافه کردند و بعد گروه دیگری با تغییرات در جوملا میترا را به وجود آوردند ولی من نصبت به امنیت پشتیبانی امکانات و بروز بودن جوملا رو پیشنهاد میکنم در درجه بعد مامبو کنونی و در درجه آخر میترا

morteza_420

Member
کاملاً درسته !!!
به همین خاطر هم تمام پلاگین ها و ... به هم می خوره !!!

Pedi7Khat

Member
همونطور که YTerror هم گفت Joomla توسعه داده شده مامبو هست و میترا هم توسعه داده شده جوملا...

البته شباهت هسته جوملا بیشتر به هسته Mambo 5.x هست.

به دلیل بیشتر بودن امکانات جوملا بیشتر این CMS پیشنهاد میشه از بین این سه تا CMS.

f_mostafa_f

Active Member
من با میترا خیلی ور رفتم ...

این هم نمونه :

WWW.irlaw.ORG

ولی جوملا یه چیز دیگست که تو این یکی باهاش کار کردم :

www.neginesabzcarpet.com

از مامبو هم زیاد اطلاعای ندارم ولی نمیدونم چرا نسبت بهش حس خوبی ندارم !!!! از اسمش یاد ماموت و عهد عتیق و اینا میافتم !!!! ( چه دلیل علمی آوردم !)

vdiint

New Member
مامبو و میترا و جوملا چه فرقی دارند؟

کی می گه جوملا همون مامبو هست؟!
جوملا نسخه 1.0 بله توسعه یافته مامبو هست. هر چند که امکانات و قابلیت های خیلی بیشتری نسبت به مامبو داشت.قابل ذکر است که جوملا در سال 2007 به عنوان برترین سی ام اس سال برگزیده شد. نکته مهم در جوملا کاربر پسند بودن اون هست که نسبت به مامبو بسیار راحت تر با امکانات بیشتر است.
در نسخه 1.5 به بعد هسته جوملا عوض شد و کاملا با مامبو فرق می کنه. من نمی دونم چرا دوستان همش می گن جوملا همون مامبو هست. بله در نسخه 1.0 هسته مامبو بود البته تغییرات زیادی کرده بود ولی هسته مامبو بود و در نسخه 1.5 کلا هسته هم تغییر کرده و هیچ ارتباط با مامبو نداره. هی مامبو را به جوملا قرض ندین بابا. فرق دارن. امنیت جوملا و استکشن هاش بسیار بسیار بیشتر از مامبو هست. شرکت های بسیار معتبری ایجاد شدن که کارشون فقط ساخت قالب یا ماژول و کامپونت برای جوملا است. استقبال از جوملا روز بروز در دنیا فراگیر تر و قدرت این نرم افزار به این دلیل روز به روز بیشتر شده است. نگاه نکنید به تیم های فعال و بنام پشتیبانی جوملا در ایران. بسیاری از این تیمها روند کارشون بعداز مدتی از خدمات رایگان به درآمدزایی سوق پیدا کرده و طبیعتا باعث افت کیفت خدمات دهی آنها شده وگرنه در قدرت و پشتیبانی اصلی و گسترش جوملا به عنوان اولین و قدرتمند ترین سی ام اس دنیا حرفی نیست. مامبو هم خوبه. من تیم پشتیبانی مامبو را علمی تر از تیم های موجود جوملا می بینم. البته خبر دارم که یک تیم مدت کمی هست که وارد کار شده و تا الان واقعا عالی پیش رفته. اطلاعات و دانش بالایی دارن و فعلا بدون هیچ جشم داشتی ساپورت خوبی دارند.امیدوارم که تغییر روش ندهند. اسم نمی برم چون اگه خوب کار کنند به زودی خودتون متوجه می شود.
راجع به میترا تلفیقی از مامبو و جوملا هست. یعنی مامبو یک سال پیش را یکم دستکاری کردند و دسترسی هاش را آسونتر کردن.یکم ماژول و کامپونت براش نوشتن و روش گذاشتن و خلاصه همش شاخ و برگه که خودتون می تونید روی جوملا انجام بدید.بقیشم تغییر عکس و لوگو نوشته هست.با جوملای 1.5 اصلا قابل مقایسه نیست و هیچ وقت نخواهند شد چون دانش و گروه جوملا کجا و ... در کل خوب اینم یه فکر بوده که به فکر آقای .... رسیده و خوب درآمد بسیار خوبی هم داره.وگرنه من زیاد صحبت کردم با ایشون هر کاری را که می گفتن کردیم در واقع اضافاتی به جوملا و مامبو بوده. همین. من موندم چطور این میترا اصلا مطرح شده

iman4web

Banned
اين قضيه نسخه 1 و 1.5 چيه ؟ چه فرقي با هم دارن ؟؟
تو سايت پشتيبان جوملا فارسي فقط نسخه 1 وجود داره .

mehdiBC

Member
البته خبر دارم که یک تیم مدت کمی هست که وارد کار شده و تا الان واقعا عالی پیش رفته. اطلاعات و دانش بالایی دارن و فعلا بدون هیچ جشم داشتی ساپورت خوبی دارند.امیدوارم که تغییر روش ندهند. اسم نمی برما

گمونم منظورت پارس جوملا هستش
آره خوب دارن پيش مي رن اما هيچ كس از آينده خبر نداره و اينكه مثلا نگن فلان هسته 30 تومن يا فلان ماژول 15 تومن
البته يه چيزم بگما اينك ار عيبي هم نداره ما كه همش نبايد انتظار مفت كار كردن داشته باشيم طرف مي خواد يه اقتصادي بهم بزنه و پولي كسب كنه

من با میترا خیلی ور رفتم ...

این هم نمونه :

www.irlaw.org

ولی جوملا یه چیز دیگست که تو این یکی باهاش کار کردم :

www.neginesabzcarpet.com

از مامبو هم زیاد اطلاعای ندارم ولی نمیدونم چرا نسبت بهش حس خوبی ندارم !!!! از اسمش یاد ماموت و عهد عتیق و اینا میافتم !!!! ( چه دلیل علمی آوردم !)

اقا مصطفی میشه بگی این ماژولی که آژاکسی کار میکنه رو از کجا آوردی ؟؟!! میتونی بهم بدیش !!!!

اگه جوابت آره بود پیغام خصوصی کن برام
مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا