ترکيب رنگ در فتوشاپ

H_R_M

Member
سلام
چطوري ميتوان فهميد که يک رنگ از چه رنگهايي ساخته شده يا مثلا بشه ترکيب رنگ دقيق رو با کامپيوتر در اورد و رو يه تابلو پياده کرد . مثلا براي ساختن رنگ کرم که اسکن کرديم بايد چه مقدار ار چه رنگهايي رو ترکيب کرد که همون رنگي که اسکن کرديم رو در اورد
اميدوارم متوجه شده باشيد چي ميخوام

ToFaN

Well-Known Member
h_r_m گفت:
سلام
چطوري ميتوان فهميد که يک رنگ از چه رنگهايي ساخته شده يا مثلا بشه ترکيب رنگ دقيق رو با کامپيوتر در اورد و رو يه تابلو پياده کرد . مثلا براي ساختن رنگ کرم که اسکن کرديم بايد چه مقدار ار چه رنگهايي رو ترکيب کرد که همون رنگي که اسکن کرديم رو در اورد
اميدوارم متوجه شده باشيد چي ميخوام
والا من كه متوجه نشدم ميشه يه خورده شفاف تر توضيح بدين؟

YTERROR

Active Member
اگه درست فهمیده باشم در فتوشاپ خیلی راحت میشه همچین کاری رو کرد توسط قطره چکان یا eyderopper به انگلیسی رو رنگ ببر و بهت نشون میده از چه رنگی ساخته شده

Parham

Well-Known Member
یکی‌ از پالت هایی‌ که تقریبا کمتر از اون استفاده می‌شه پالت info هستش ... شما کافی‌ هستش این پالت را انتخاب کنی‌ و سپس به وسیله ماوس روی تصویر حرکت کنی‌ تا مشخصات رنگی‌ و ... را بتونی‌ در این پالت ببینی‌ ... عکس زیر هم برای درک بهتر قرار میدم ...

پیوست ها

• info.jpg
    info.jpg
    30.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5

H_R_M

Member
ممنون بچه ها از پاسخهاتون ولي هيچکدوم متوجه منظورم نشديد (احتمالا عيب از فرستنده است به گيرنده هاتون دست نزنيد)
ببينيد مثلا ما يه تابلو داريم که روش مثلا رنگ کرم داره . من ميخوام بدونم چطوري بوسيله فتوشاپ يا هر برنامه ديگه اي ميشه فهميد که اون رنگ کرم دقيقا از ترکيب چه رنگهايي تشکيل شده و من بايد از هر رنگي رو چه مقدار با هم قاتي کنم که اون رنگ مورد نظر بدست بياد
اميدوارم ايندفه بدون برفک فرستاده باشم

ToFaN

Well-Known Member
H_R_M گفت:
ممنون بچه ها از پاسخهاتون ولي هيچکدوم متوجه منظورم نشديد (احتمالا عيب از فرستنده است به گيرنده هاتون دست نزنيد)
ببينيد مثلا ما يه تابلو داريم که روش مثلا رنگ کرم داره . من ميخوام بدونم چطوري بوسيله فتوشاپ يا هر برنامه ديگه اي ميشه فهميد که اون رنگ کرم دقيقا از ترکيب چه رنگهايي تشکيل شده و من بايد از هر رنگي رو چه مقدار با هم قاتي کنم که اون رنگ مورد نظر بدست بياد
اميدوارم ايندفه بدون برفک فرستاده باشم
به نظرم من شما بايد از كتاب pantone استفاده كنيد و براي اجراي دقيق تر از يه برنامه وكتور استفاده كنيد
حالا هر كدوم كه مد نظرتون هست

Parham

Well-Known Member
خوب دوست عزیز ! شما مگه نمیگی‌ که می‌خوای ببینی‌ که از هر رنگ چه مقدار ترکیب شده ؟ خوب تو پالت info در قسمت CMYK مقادیر رنگ ها را بهت میده ... و میگه از هر کدام چند درصد ترکیب کنی‌ تا به اون رنگ یا رنگ نزدیک به اون برسی‌ ...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
به نظر من باید کارای زیر رو انجام بدی:

اول اینکه چون عکست رو اسکن کردی حتما یه بار توی فتوشاپ از گزینه Auto Level استفاده کن تا رنگهات به حالت اصلی در بیان

دوم اینکه با استفاده از قطره چکان همونطور که Yterror گفت روی رنگی که می خوایش برو و کلیک کن

سوم رنگی رو که توی قسمت Foreground ظاهر شد (یعنی همون رنگی که می خوایش) کلیک کن

چهارم صفحه ای که باز شد چند تا کد داره مثلا واسه مقادیر R , G , B سه تا کد هست

اون کدها رو یادداشت کن و واسه اینکه بتونی توجه بشی که هر کد واسه چه رنگیه بقیه مقادیر رو صفر کن ببین چه رنگی بهت میده یعنی مثلا اگه مقدار R , G رو صفر کنی و فقط B مقدار داشته باشه این یعنی رنگ آبی و بقیه هم مثل همین تکرار کن.

موفق باشی

H_R_M

Member
ولا من فقط منظور پرهام رو گرفتم
سارا خانم من چطوري اون رنگمو مقدار بندي کنم ؟
بعد اون Cmyk مخفف چي هستن ؟
لطف کنيد توضيح دقيق بدين ديگه

Parham

Well-Known Member
دوست عزیز در مورد انتخاب رنگ من به طور کامل برای شما گفتم بهترین ابزار که میتونی‌ استفاده کنی‌ همون پالت info هستش که تمام اطلاعات را به شما میده ، در ضمن اگر محیط کار شما RGB هستش و کار را برای محیط چاپی‌ می‌خوای انجام بدی حتما باید محیط را به CMYK تبدیل کنی‌ تا رنگ ها به صورت رنگ چاپی‌ در بیاد . اما اگر محیط RGB هستش و از پالت info استفاده کنی‌ باز هم رنگی‌ که تقریبا رنگ نزدیک به آن رنگ یا خود آن رنگ را درست می‌کنه بهت نشون میده ...

پ.ن : CMYK معرف 4 رنگ چاپی‌ هستش ...
C-Cyan
M-Magenta
Y-Yellow
K-Black

جدیدترین ارسال ها

بالا