بک گراند به مناسبت تولد حضرت معصومه

saber110

Member
سلام

گفتم یه طرح در رابطه با حضرت معصومه بزنم به مناسبت تولدشون که 10 آبان هست

این مناسبت رو به همه بچه های گل گلاب تبریک می گم
خوشحال میشم مشکلات کار رو بدونم

شاد باشید:rose:
یا مهدی

94wg7eutfkqbidw9qzq8.jpg

آخرین ویرایش:

MEGA WAVE

Active Member
سلام<

طرحت خوبه ها اما خیلی سفید شده دیگه <

میدونم طرحت تلفیقه سه تا عکسه ولی سعی کن فقط به عکس اکتفا نکنی و یکمی خلاقیت به کار ببری و خودتم توی ظاهر طرحت ایده ای پیاده کنی <

الان کار شما بیشتر شبیه به میکس کردنه <

ولادت حضرت معصومه برا شما هم مبارک باشه <

نمره ات :
score003.gif

saber110

Member
خوب ما تو گرافیک مبتدی هستیم ----
اومدیم اینجا وارد و خفن بشیم---
خوب شما تو این کار چندتا ایده بده.----
ممنون از اینکه با دقت نظر می دی.

شاد باشی:rose:
یا مهدی

MEGA WAVE

Active Member
من توی این کار ایده نمیدوم چون فکرای من روی اینکار پیاده نمیشه منتها یه چند تا نکته رو میگم سعی کن موقع طراحی اینارو در نظر بگبری : <

اول هدفتو مشخص کن که چی میخوای به بیننده منتقل کنی منظورم اینه که طرحت چی میخواد بگه <

دوم با توجه به موضوع هدفت یه محیط برای طرحت درست کن ( مثلاً اینجا موضوع و لادته یه محیط شاد میطلبه <

سوم : الان خودت به طرحت نگاه کن یه نوشته بالا یکی پایین یکی سمت راست بدون هیچ توازن یا تعادلی <

سعی کن وقتی یه طرح میزنی عناصر بصری و کیفیات بصری رو درست استفاده کنی <

مخصوصاً توازن و تعادل و استفاده صحیح از فضای خالی و فضای مثبت روشون خیلی دقت کن <

توی یه طرح فقط گذاشتن آبجکتها کافی نیست ، پیدا کردن محل مناسب برای اونا و همچنین برقرار کردنیه رابطه مناسب برای ایجاد توازن و حتی گاهی اوقات تقارن هم خیلی مهمه <

سرتو درد اوردم <<

HamidSHS

Active Member
سلام صابر جان
من هم پيشاپيش تبريك ميگم اين روز بزرگ رو به شما و همه دوستان عزيز ^.^
راستش براي كار اول بد نشده
براي اينكه بهتر كارهات رو پيش ببري نياز به تمرين بيشتري داري
همچنين ديدن نمونه كار ها ميتونه خيلي بهت كمك كنه
در ضمن اگر يه آشنايي سطحي با همخواني رنگ ها با هم هم بتوني ( با سرچ كردن توي اينترنت ) داشته باشي طرحات 180 درجه فرق ميكنن

كارهايي كه با هم ميكس ميشدن ديگه الان خيلي قديمي شده
اما مهم حسن نيت شما بود كه براي خودش از همه چيز زيباتره :rose:

موفق باشي
ياعلي

Narcisus

Member
کار رو وسط چین کن
و رنگ زمینه رو جیق در نظر بگیر آخه ولادته
زمینه رو شارپ کن ببین چی وایمیسه
از ابزار فتوشاپ کمک بگیر و رینگ کنبد رو زرد تر کن
کلا میتونی رنگهارو پخته تر کنی
الان زمینه فقط رنگ قرمز و قهوه ای داره که به میزان کم استفاده شده و خواستی با سبز نوشته جبرانش کنی
که باعث شده چشم روی سبز متمرکز بشه درحالی که درخشندگی قرمز بیشتر هست

abde abbas

Banned
مبارک

سلام صابر 110 عزیز

بر شما هم مبارک باشه. بابت طرحتون ممنونم.

علاوه بر نکات خوبی که دوستان گفتند یک نکته کوچیک هم بنده عرض می کنم:

اول این که در اعراب گذاری ها دقت کن: مثلا در عبارت دعایی که بالا سمت چپ نوشته اید، روی «ر» رب تشدید و روی «م» معصومه هم تشدید وجود دارد.

دوم سعی کن عبارات عربی رو از خودت نسازی و بر اساس ادعیه و روایات بنویس. مثلا ولی المحزون خیلی شایسته نیست، اون هم در ولادت. یا عبارت دعایی که در پایین کار قرار دادی کامل نیست.

سوم رنگ های شادتر و زنده تر هم در زمینه و هم در عناصر که دوستان هم اشاره کردند.

چهارم عبور از کلیشه ها، مثلا استفاده انبوه از گل و محو کردنش در زمینه. سعی کن نوآورانه تر به کار نگاه کنی.

پنجم این که امیدوارم از حرف هام ناراحت نشده باشی.

[SOBHAN]

Active Member
سلام صابر حان ... ممنون از طرحتون ...

منم اين ايام رو ( كه ولادت آقا امام رضا (ع) هم ديگه نزديك ميشه) تبريك مي گم

نكاتي رو كه دوستان گفتن واقعا با ديده نقد دلسوزانه بپذير ، چون به نكات خيلي خوبي اشاره كردن .

موفق باشيد
محمد حسين

آخرین ویرایش:

Mr.Digital

Member
سلام سلام،
اول بهت تبریک میگم هم این روز رو و هم اینکه واقعا لذت میبرم از اراده و پشتکاری که داری.
طرحت خوبه، خوب هرکسی سبک خاصی برای طرح هاش داره، اما سعی کن کلیشه ای پیش نری و هر سبکی رو امتحان و تجربه کنی.
من در حدی نیستم که راهنمایی کنم، فقط دوست دارم نظرم رو گفته باشم، توصیه هایی که بالا خوندی کامل هستند.
اینم چندتا نکته از من:
- زیبایی یک طرح (هر چیزی) در سادگی اون هست.
- رنگهایی از یک طیف؛ کار رو سنگین تر و پخته تر نشون میدن، و جاهایی که نیاز به تضاد هست و طرح تاکید میطلبه از رنگ متضاد ضمینه استفاده کن. (رنگ تیره باشه تا جلف نشه)
- طرح مال خودته! مهم نیست که سعی کنی کارت برای دید بقیه مناسب باشه، هر چیزی رو که دلت میخواد، یا تو ذهنت هست روی کارت پیاده کن! حتی اگه اون چیزی نشه که میخوای، انجامش بده!
- طرح های خوب دیگران رو زیاد ببین! این بهت ایده میده، همینطور اگر یک چیزی دیدی که برات جالب بود، سعی میکنی بری دنبالش تا یاد بگیری چجوری انجام شده. اما هرگز سعی نکن یک طرح رو کپی کنی (عین اون رو پیاده کنی) میتونی مثل اون اما متفاوت کار کنی.

چندتا نکته ی فنی تو این کار:
- به متن های کلاسیک (فونت های کلاسیک) افکت های حجم دهی و حالات پلاستیکی نده.
- آبجکت هارو کنار هم نچین، سعی کن با هم تلفیق بشن، کار یک تکه به نظر برسه.
- نقاط طلایی تصویر رو رعایت کن، در مورد "نسبت های طلایی" متون زیادی میتونی پیدا کنی.
(كادرهاي طلايي داراي تناسبات هندسي موزون هستند كه چشم بيننده آنها را خوشايندتر از تناسبات ديگري مي پذيرد اگر طول و عرض اين كادر را به وسيله خطوط فرضي به سه قسمت مساوي تقسيم كنيم خطوط ترسيم شده را «مقاطع طلايي» و نقاط ناشي از برخورد اين خط ها را «نقاط طلايي» مي نامند. زيبايي شناسان پس از آمازمايشهاي متعدد متوجه شده اند كه چشم انسان در اولين برخورد با كادرهاي طلايي به مقاطع و نقاط خاصي توجه مي كند. سپس به بقيه فضاي كادر مي پردازد. اين مناطق و نقاط همان نقطه ها و محل هاي طلايي هستند. در الفباي تركيب بندي (كمپوزيسيون) گفته مي شود كه بهتر است عوامل مهم صحنه را بر روي خط ها و نقطه هاي طلايي قرار دهند.)

باز هم میگم برای کارهای اول خیلی خوبه، موفق باشی دوست من. :rose:

saber110

Member
سلام
تشکر از همه دوستانی که نظر دادن
خیلی جامع و کامل راهنماییم کردید

در مورد نقاط طلایی هم می دونم چون رشته من تکنولوژی آموزشی هست همه این ها رو از بهرم

ولی حواسم نبود توی طرحم به کار ببرم

اینشاء الله درستش می کنم

یا مهدی

saber110

Member
سلام دوستان زرح رو اصلاح کردم نظرتون رو بگید با گوش دل گوش می کنم

ممنون
یا مهدی (عج)

تاری رنگش به خاطر jpg کردنه وگرنه خیلی شفاف بود تو پرینتم خوب افتاد

آخرین ویرایش:

abde abbas

Banned
خیلی بهتر شد...

سلام صابر جان

بهت تبریک میگم این یکی نسبت به قبلیه خیلی زیباتر شده... اگه اجزاه بدی و قول بدی که ناراحت نشی و این بار هم یک مرحله دیگه کارت رو ارتقاء بدی، بنده هم در حد ناچیز خودم یکی دو تا نکته رو یادآوری می کنم:

ذخیره سازی : درباره افت کیفیت در هنگام ذخیره با فرمت jpg بهت پیشنهاد می کنم که طرحت را با استفاده از گزینه Save for web & devices در منوی فایل ذخیره کنی تا بتونی به دقت افت کیفیت و حجم کارت رو ببینی و با بهترین حالت ممکن سیوش کنی.

رنگ بندی: زمینه طرحت نسبت به قبل خیلی بهتر شده ، خصوصا اون جاهایی که زیر گنبد از پترن استفاده کرده ای ( که البته بهتره پترنت ظریف تر و کمرنگ تر بشه) ، اما هنوز بعضی از قسمت ها مثلا گوشه سمت راست بالا اصطلاحا کثیف هستند.
رنگ سبز فسفری ات هم کمی از ارزش کارت کم کرده. هم همخونی خوبی با رنگ زمینه نداره و هم به طور کلی کمتر در کارهای حرفه ای (مگر سبک ها یا رنگ بندی های خاص) استفاده میشه که به نظر من بهتره عوضش کنی)

ارتباط عناصر: گنبدت خوب روی زمینه ننشسته و لازمه یک کمی با سایه ها و ایجاد تفاوت های رنگی ارتباطشون رو بهتر کنی.
نشانه نوشته ی بانوی کرامت ارتباطش رو با اجزای دیگه قطع کرده و یه جورایی رو هواست.

ایراد نگارشی: در مورد طرح قبلی هم گفتم که از خودت عبارت عربی ایجاد نکن. البته این یکی نسبت به قبلیه خیلی بهتر شده، اما هنوز اعراب گذاری هات مشکل داره، مثلا یا فاطمةُ المصومةُ درسته ، چون صفت و موصوف هستند و نباید این ها رو منصوب کنی. در مورد توجهنا هم این عبارت شما یعنی ما توجه کردیم! به که و چرا و چه جوریش رو شما حذف کردی( که در آخرش میگه « بک الی الله » یعنی به وسیله تو به خدا توجه کردیم. پس نباید این رو به صورت ناقص بیان کنی.

باز هم ممنون و مبارک ... یاعلی

جدیدترین ارسال ها

بالا