برای ساختن یه سیستم خبرنامه قوی از کجا شروع کنم؟

phpweb

Active Member

Army.Hidden

Active Member

سلام
میتونی از سرویس های آماده استفاده کنی ( مثل گوگل )
حالا اگر خودت میخوای بنویسی و پیاده سازی کنی بگو که با دوستان ساختار رو کلی مرور کنیم

phpweb

Active Member
منمی خوام از جیمیل برای ارسال ایمیلها استفاده کنم.

در هر بار ارسال توسط جیمیل می شه 500 ایمیل فرستاد. مسئله ای که هست اینه که برای اینکار باید تک تک این 500 ایمیل رو از دیتابیس بخونم، پیام رو برای اونها ارسال کنم و دوباره به دیتابیس وصل بشم و فیلد مربوط به ارسال رو برای این ایملها ست کنم.

باتوجه به محدودیت 60 ثانیه ای MySQL برای هر اتصال، ممکنه این کار بیش از 60 ثانیه طول بکشه و اتصال به دیتابیس قطع بشه و ایمیلها ارسال نشن؟ لطفا در این مورد توضیح بدید.

benyamin_pc

Well-Known Member
اگه هر اتصال به دیتا بیس بیش از 60 ثانیه نمیتونه دوام داشته باشه میتونین از xml استفاده کنین اما با همون دیتا بیسم میشه 1 کانکت زد و هر 500 تا فیلد آورد تو رم و بعد چند ثانیه اصلا خودتون قطعش کنین ..

phpweb

Active Member
شما از چه روشی استفاده می کنید؟
میتونین از xml استفاده کنین
لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدید. اگر ایمیلها رو از دیتابیس بخونم و توی یه فایل xml ذخیره کنم، چطور میتونم متوجه بشم که چه ایمیلی ارسال شده و چه ایمیلی ارسال نشده؟

benyamin_pc

Well-Known Member
دیگه لازم نیست بریزین تو دیتا بیس باز از اونجا بریزین تو xml
اگه سوالتونو درست متوجه شده باشم به شرح زیره
کاری که می خاین انجام بدین : یه لیست بلند بالا از افراد دارین که هر فرد دارای مشخصاتی از قبیل نام و آدرس و تلفن و ایمیل و ... هست و میخاین به آدرس ایمیل هر فرد مطلبی رو سند کنین و برای هرکی نرفت یه جا بنویسین نرفته
مشکلی که مطرح کردین که با دیتا بیس براتون ایجاد میشه : زمان کوتا کانکت موندن تو هر ارتباط
راه حل اول : نیازی به استفاده از دیتا بیسم نیست برای این کار ساده و می تونین کل اطلاعاتتونو بریزین تو xml و تا هر زمان بخاین باهاش کانکت بمونین و به راحتی توسط E4X فایل xml مرور کنین و برای آدرس ایمیل هر فرد ایمیلی ارسال کنین و در نهایت کل گزارشاتتونو که تو رم جمع کردینو رایت کنین تو یه فایل ریپورت
راه حل دوم : همون دیتا بیس داشته باشین و همون اول کل دیتاهای لازمو بیارین تو رم و باهاشون کار کنین و گزارشاتونو تو رم جمع کنین و نهایتا یه کانکت دیگه بزنین و تغییرات لازم رو دیتا بیس اعمال کنین

جدیدترین ارسال ها

بالا