برای جلوگیری از پرش فیلم چه کاری انجام می شود

دروپامن

New Member
سلام من یک سوال خیلی مبتدیانه داشتم من تازه کار با نرم افزار پریمیر رو شروع کردم الان یه سوال برام پیش اومده که تو فیلم های سینمایی یا کلا در یک فیلم چه افکتی یا چه کاری انجام می دن وقتی که یک فیلم رو پلان به پلان می گیرن و در مرحله آخر که فیلم رو ادیت می کنن چه افکتی به کار می برن که فیلم اصلا پرش نداره یعنی اصلا ادم متوجه نمی شه که این فیلم تیکه تیکه است !

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام
خوب هستید ایشالا؟
نمیدونم منظورتون را درست متوجه شدم یا نه
اما فکر میکنم مشکل شما با تصویراتون رعایت نکردن اصول خط فرض بوده هنگام ضبط تصویر
معمولا هنگام مونتاژ با جامپ های اجتناب ناپذیری رو به رو میشه آدم
خب یه سری تکنیک هم هست که موقع توقف دیالوگ کاراکتر ها تصویرتون را کات کنید،بعضی مواقع هم باید دقیقا بین صحبت هاشون این کار را انجام بدید،اینا همگی بستگی به حس و حال کار داره
در کل اگر نکته اول رعایت نشده باشه هر چقدر هم تلاش کنید در آخر خروجی خوبی دسستتون را نمیگیره و دل رو میزنه
به زبان ساده خط فرض خطی است فرضی بین دو یا چند کاراکتر که دوربین اجازه عبور از این خط را نداره

دروپامن

New Member
خوبم مرسی

حالا این جوابی که شما دادید تو یک فیلم هست ولی مثلا تو یک فیلم تبلیغاتی که بازیگری وجود نداره و اون رو تو افترافکت می سازی ولی به دلیل حجم بالایی که داری نمی تونی یه دفعه از کل فیلمت رندر بگیری می خوای تیکه تیکه ازش رندر بگیری بعد اون رو تو نرم افزار پریمیر (premiere ) فیلم ها رو کنار هم قرار میدیم تا یک فیلم تبلیغاتی کامل در بیاد حالا من می خوام ببینم که این پرش فیلم با هاش چه کاری میکنن وقتی که از تیکه اول فیلم میره به تیکه دوم چه کاری انجام می دن که حس نمی شه آیا اینجا هم به گفته شما مثل یک فیلم که توش بازیگر داره خط فرض وجود داره یا با یه افکت ساده می شه این مشکل رو حل کرد.

ببخشید که انقدر مطلب رو پیچوندم امیدوارم که متوجه بشید تفریبا یه افکتی مثل croos disslove ! که یه حالت fade در فیلم ایجاد می کنه

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
جدای نقش پیش تولید و کارگردانی ، برای جلوگیری از پرت شدن حواس بیننده از کات زدن ها ، ادیت و مونتاژ بسیار بسیار مهم هست
چند فریم دیر زدن کات و یا حتی زودتر کات زدن می تونه بیننده رو از حس و حال فیلم بیرون بیاره .
واسه درست کات زدن به خیلی از عناصر داخل صحنه ویدئویی و عوامل روانشناسی بین برش هایی که می خوره دقت کرد تا روی بیننده بیشترین تاثیر رو بگذاره . :paint::wink:
مکان قرار گرفتن بازیگر یا بازیگران در تصویر ، نوع حرکت کاراکتر ها و زمان بیرون رفتن و یا داخل شدنشون به تصویر ،
نوع جنس تصویر از لحاظ wide یا close یا tele بودن و ... تصویر .
و همینطور ارتباط کات های قبلی و بعدی با یکدیگه از هر لحاظ .
و خیلی از نکات دیگه که تدوینگرای حرفه ای لحاظ می کنن تا بیننده رو میخ کوب کنن به صندلی سینما ، طوری که کسی که درحال تماشای فیلم هست ، سپری شدن زمان رو حس نکنه و خسته نشه .

زمان بندی کات ها با موسیقی فیلم یا کلیپ یا .. هم به شدت مهمه و ریتم و سرعت کات خوردن ها باید با ریتم موسیقی رابطه نزدیک داشته باشه .

البته همیشه این قوانین ثابت نیست و هنر هیچ وقت محدودیت نداره .:paint:

جدیدترین ارسال ها

بالا