آموزش نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی ( تصویری - ۵ دقیقه)

sup_iran

Member
وب سرور چیست؟

به طور خلاصه می تونم بگم وب سرور رابط بین کاربر و سرور اصلی هست.در اینجا منظور از وب سرور ، وب سرور آپاچی هست که با استفاده از آن می توانید بر روی سیستم عامل خود ، فایلهای نوشته شده با پی اچ پی را اجرا کنید.

بیشتر درباره ی وب سرور بدانید

نحوه ی راه اندازی وب سرور آپاچی

با توحه به درخواست متعدد عزیزان فارسی زبان در ارتباط با آموزش راه اندازی و نصب وب سرور و نصب جوملا بر روی کامپیوتر و سیستم عامل های خانگی ،‌بر این شدم تا آموزش نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی را بصورت کاملا تصویری و مولتی مدیا تهیته کنم و در دسترس عموم فارسی زبانان عزیز قرار دهم.

در این آموزش ما از نرم افزاری با نام زمپ استفاده کردیم.این نرم افزار را ما طوری ویرایش کردیم که با دریافت این نرم افزار و مطالعه آموزش ۵ دقیقه ای که قرار دادیم ، نه تنها وب سرور داشته باشید، بله نرم افزار مدیریت و محتوای جومفا را نیز بدون نصب اجرا کنید و از آن استفاده کنید.

این نرم افزار را من جومفا زمپ joomfa xampp نام گزاری کردم.همچنین سعی دارم هر ۶ ماه یک نسخه از این نرم افزار را انتشار بدم.پس می توانید هر ۶ ماه به همین لینک مراجعه و آخرین آموزش و نرم افزار را دریافت و استفاده کنید.

ابتدا سیستم عامل خود ( به عنوان مثال ویندوز یا لینوکس ) را انتخاب کنید.
[ویرایش] راه اندازی وب سرور آپاچی بر روی ویندوز

برای نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی با استفاده از نرم افزار جومفا زمپ ابتدا نیاز است شما این نرم افزار را دریافت کنید. جهت دریافت نرم افزار جومفا زمپ مخصوص ویندوز بر روی این متن کلیک کنید

%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%81%D8%A7_%D8%B2%D9%85%D9%BE.png

حال جهت مشاهده آنلاین راهنما و آموزش نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی با کمک نرم افزار جومفا زمپ ، بر روی این متن کلیک کنید.

جهت دریافت ( دانلود ) آموزش تصویری با فرمت ویندوز مدیا پلیر با حجم حدود ۹ مگابایت بر روی این متن کلیک کنید.همچنین می توانید با کلیک راست و انتخاب گزینه save target as و یا save link as این فایل را بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

جهت دریافت ( دانلود ) آموزش تصویری با فرمت ویندوز مدیا پلیر با حجم حدود ۴ مگابایت بر روی این متن کلیک کنید.همچنین می توانید با کلیک راست و انتخاب گزینه save target as و یا save link as این فایل را بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

همچنین در صورتی که در استفاده و نصب این نرم افزار با مشکل مواجه شدید ، می توانید مشکلات و سوالات خود را در تاپیک مربوط به این موضوع در انجمن جومفا مطرح کنید. تاپیک مربوط به این موضوع : مشکلات مربوط به جومفا زمپ در ویندوز

توجه : در صورتی که قبلا وب سرور را داشتید و حال می خواهید از این وب سرور استفاده کنید ، ابتدا وب سرور قبلی را حذف و غیر فعال کنید.

توجه : در صورتی که از مسنجر skype استفاده می کنید ،‌ابتدا بایستی این نرم افزار را بسته و سپس وب سرور را راه اندازی کنید

توجه : در صورتی که از فایر وال ( نرم افزار های امنیتی) استفاده می کنید ،و از شما اجازه باز شدن پورت را داد ، به نرم افزار اجازه دهید تا پورت را باز کند
[ویرایش]

لینک منبع : http://joomfa.org/webserver

جدیدترین ارسال ها

بالا