آرمهای یک گرافیست آماتور

crycafe

Active Member
سلام
چند تا آرم برای اسم خودم طراحی کردم
می خواستم نظر حرفه ای ها رو بدونم
به نظرتون من استعدادی در این زمینه دارم؟
یعنی به خودم امیدوار باشم؟

پیوست ها

• arm5# copy.jpg
    arm5# copy.jpg
    68.5 کیلوبایت · بازدیدها: 16
  • arm6# copy.jpg
    arm6# copy.jpg
    97.4 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • me2.jpg
    me2.jpg
    70.4 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • me3.jpg
    me3.jpg
    86.6 کیلوبایت · بازدیدها: 22
کارات قشنگه اما اگر بتونی که ترکیب بندی ( کمپوزیسیون ) را در کارات به کار ببری .
کار اولی از سمت چپ ترکیب بندی نداره .
کار دومیت هم همینطور
کار سومت بهتر هست
کار چهارمت ایده دمده ای داره

در کل کار سومت ( از چپ )بهتر شده

موفق باشی

crycafe

Active Member
بی نهایت ممنون از نظراتتون
ولی معنی اینو نفهمیدم
( کار چهارمت ایده دمده ای داره )

crycafe

Active Member
راستی...
این آواتار من هم مونوگرام از حرف اول اسم و فامیلم هست
این چطوره؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ساناز جون سلام

شرمنده که تو کاره حرفه ای ها دخالت کردم !

برعکس نظر آقا میلاد باید بگم که کاره دوم از سمت چپ کاره قشنگی شده

ولی کاره سوم از سمت چپ تقریباً یه کاره تکراری و کلاسیکیه فکر کنم این کار رو از روی طرحهای اسلیمی (مثلاً طرحهای اسامی ائمه یا بسم الله) زده باشی که تقریباً تقلیدیه

کاره اولت از سمت چپ به قول آقا میلاد ترکیب بندی رو خوب رعایت نکردی و به نظر می رسه که سازنا نوشتی

ولی به نظر من اگه اینا کارای اولت هستش حتما به خودت امیدوار باش ...

mostafa_az

Well-Known Member
طرحات همگي خوبن ولي بسته به جايي كه داري براش ميزني بايد سبك و سنگين باشه . خودت بهتر ميدوني جايي كه داري براش اين طرح رو ميزني چه جايه . به همون نسبت آرم رو انتخاب كن .

در مورد نظر هم من از چهارمي از سمت راست خوشم اومد ولي اگه اون دايره سفيد رو از تو قرمزي حذف كني بهتره . در ضمن اگه يكم حجيم تر باشه بهتره . اينجوري يكم كشيده ديده ميشه . كيفيت قسمتهاي خميده رو هم درست كن .

مخلصيم
مصطفي

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

خیییلی خوبه برای اولین کارهات
به نظر منم دومی از همه بهتر شده.
آواتارتم جالبه.
موفق باشی ممنتظر کارای بعدیت هستیم

موفق باشی

منظورم از ایده دمده قدیمی هست . اون کار که انجام دادید بارها و بارها به این شکل حالا با اسامی دیگه انجام شده .
اما در مورد کار دوم باید بگم که توی این کار بالا سمت راست خالیه . 1 فضای خالی ایجاد شده .
همینطور پایین سمت چپ . اگه کارت که الان توی فضای مثبت هست ببری منفی میبینی که درست میگم.
بالاخره کارت توی 1 کادری هست دیگه . توی هر شکل هندسی که بگذاری 1 طرف سنگین تر میشه .
اما کار سوم از سمت چپ شکل کوفی تزئیینی شده . ترکیب بندی درستی داره و اصلا کادر نیمیخواهد چون خودش کادر شده.

GFX Master

سلام آقا میلاد

من یه انتقاد از شما دارم و اون هم اینه که شما مثله اینکه تنها چیزی رو که توی یه لوگو می بینید فضای اطراف اونه

البته فضا توی یه لوگو خیلی مهمه ولی همه چیز نیست

مثلا به عکسه زیر نگاه کنید واسه یه شرکت معتبره که طراحی لوگوی اون توسط شرکت www.logobee.com که از معتبرین ترینهای طراحی لوگو انجام شده. توی اون هم اطراف لوگو فضای خالی زیاده ولی فکر نمی کنم تو ذوق بزنه

شما درباره لوگوی من هم همینا رو گفتین که البته خیلی کمک کرد تا من طرح بهتری بزنم ولی خواهشا به مسائل دیگه ای هم که توی طراحی لوگو مهمه دقت کنین

مرسیییی

پیوست ها

• im26.gif
    im26.gif
    9.1 کیلوبایت · بازدیدها: 15
من هیچ حرفی نمیزنم فقط عکسهایی رو که گذاشتم ببینید و فضای خالی کار رو در 2 تا کار مقایسه کنید . خداییش ببینید کدوماشون هماهنگی
بیشتری دارند .
در مورد فضای مثبت و منفی ( یا همون فضای اطراف که میگین ) باید بگم اگر کسی بتونه این مورد رو رعایت کنه 50 درصد دیدش
. به معقوله گرافیک حله.این حرف من نیست این حرف استادم . استاد قباد شیوا هستش

پیوست ها

• me2.jpg
    me2.jpg
    92.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • im26.jpg
    im26.jpg
    80.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4
آخرین ویرایش:

GFX Master

توی دو تا عکسی که شما قرار دادید می تونستید دایره پائینی رو در لوگویی که من گذاشته بودم کوچیکتر کنین چون دایره تون به نظر می رسه که بزرگتر از فضایی که اون رو توش قرار دادین یعنی شما اگر همون دو تا دایره ای که واسه لوگوی ساناز استفاده کردین توی لوگوی من هم می ذاشتین هیچ فرقی بین اونها نبود

اینطور نیست؟!

خانوم شما منظور من رو متوجه نشدین :
اون دایره هایی که من گذاشتم فضای منفی یا کار نشده رو نشون میده
توی کاری که شما گذاشتین میبینین که چه هماهنگی منظمی داره .
اما توی کار خانوم ساناز بالا فضای خالی بیشتری داری پس کار نا متعدل میشه .
1 نکته رو بگم : اینگه تعادل رو با تقارن اشتباه نگیرین .
در ضمن من هیچ کاری رو دستکاری نکردم . حتی کادر کاری رو که شما قرار دادین معلومه .

GFX Master

اما به نظر من محدود کردن طراحی یه لوگو توی تقارن یا تعادل کار اشتباهیه هر چند که یه بارم گفتم یکی از اصول طراحی لوگو باید تقارن و تعادل باشه ولی نه اینکه ما صرفا فقط اونها رو در نظر بگیریم

ضمنا فضای منفی به قول شما در لوگوئی که من قرار دارم در قسمت پائین اون چیزی نیست که شما دایره گذاشتین بلکه از پائین ترین قسمت V در کلمه Viking تا پائین ترین قسمت L در کلمه Lenders هست و بقیه سفیدی های اطراف صرفا واسه خود عکسه و ربطی به لوگو نداره

من وقتی لوگوی شما رو نگاه میکنم در درجه اول بزرگترین سفیدیها و
بزرگترین سیاهی ها رو میبینم . حالا اگه اینا نظم نداشته باشه طرح موزون نیست . موزون یعنی اینکه فضای منفی با منفی در کادر و مثبت با مثبت . حالا بعد این مرحله فضای مثبت و منفی شما باید با هم ارتباط داشته باشه .
بعضی وقتا هم میبینید که که فضاهای منفی هیچ ربط و اعتدالی با هم ندارند اما طرح به شکلی هست که ذهن و چشم رو نوازش میده .

در لوگویی که شما قرار دادین اول فضای پایین و جلوی نیمرخ صورت دیده میشه . نه
فضای پایین.Landers
مخلص کلام من اینه : درگیر شدن طرح با کادر در قالب تعادل

آخرین ویرایش:

mostafa_az

Well-Known Member
شرمنده وسط بحثتون پست ميزنم .
خواستم به كاربرا يادآوري كنم به اين ميگن بحث انجمني . نه اينكه وقتي از يكي انتقد ميشه با مشت و لگد و فحش و غيره به جون هم ميافتن .

شما راحت باشين . :lol:

مخلصيم
مصطفي

crycafe

Active Member
سلام
فکر نمی کردم اولین تاپیک من اینقدر بحث بوجود بیاره
تو رو خدا به خاطر چند تا لوگو ی بی ارزش نذارین کدورتی پیش بیاد

GFX Master

اولا که آقا مصطفی من با آقا میلاد هیچ فحش و دعوا و لگدی (!!!!!!!؟؟؟؟؟) نداریم . شما هم لطفا حرفی رو که می خواین بزنین اولا مزه مزه کنین بعد بگین

ما فقط داریم نظراتمونو می گیم خیلی دوستانه . هر کسی خوب یه سلیقه ای داره و چیزهایی می دونه که دیگران شاید ندونن. خود من توی طراحی لوگوی شرکت برادرم (پاسارگاد) خیلی از آقا میلاد کمک گرفتم چون میدونم توی این کار واردن

بدشم ساناز جون هیچ کدورتی وجود ندارده توی عرصه کاری این گفتگوها یه چیزه طبیعیه تعجب می کنم که یعضی ها که حرفه ای هم هستند (!) چه جوری این صحبت ها رو فحش و لگد و ... می دونن؟!

FashisT

Active Member
یه چیزی بگم؟
اون نمونه ای که گذاشتید خوبیش این بود که با استفاده ار ترکیب بندی خوب فضای منفی و مثبت خوب تقسیم شده بودند..
ولی در کار شما فضای منفی با لا در مقایسه با فضای اشغال شده پایین یکم کار گنگ کرده!
..............................
خب اصولا رکن اول در طراحی لوگو ترکیب بندی اجرا و هماهنگی بین اجزا هست...
منظور مصطفی ابن بود که نمنوه خوب یه گفتگو این هست نه مانند تاپیکهای مشابه که به دعوا کشید میشد(جوره تو رو هم باید بکشم وصی)!
فعلا

mostafa_az

Well-Known Member
سوءتفاهم نشه سارا و ساناز خانوم . شما بد برداشت كردين . منظور من اين نبود . يه بار ديگه جمله رو بخونين .

من منظورم اين بود كه اين يه نمونه بحث در انجمنهاست . اين بحث با بحثهايي كه هميشه با كدورت تموم ميشه و آخرشم تاپيك قفل ميشه فرق داره . فقط خواستم اين رو براي اعضا يه نمونه بگيرم .

اميدوارم از سوءتفاهم پيش اومده ناراحت نشده باشين . در هر صورت ما حرفه اي ها ( ! ) هم ديگه چيزي نميگيم كه اختلافي پيش نياد .

شرمنده از همگي
مخلصيم
مصطفي

جدیدترین ارسال ها

بالا