چگونه یک Flip book بسازیم(مطلب آموزشی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

movement

New Member
به نام خداوند جان و خرد

سلام به همه ی بچه های دوست داشتنی فروم
در این تاپیک قصد دارم نحوه ی ساخت یک فیلیپ بوک رو با اکشن اسکریپت 3 به شما آموزش بدم و همچنین یه نرم افزار ساخت فیلیپ بوک 3 بعدی رو به شما معرفی کنم
البته منم مثل استاد خودم آقا هادی مدیر محترم انجمن ترجیح می دم این جور کارا رو با خود فلش و اکشن اسکریپت 3 آماده کنم و بسازم.
سرتونو بیشتر از این درد نمی یارم و میرم سر اصل مطلب
ابتدا نرم افزار رو معرفی می کنم و بعد میریم سراغ آموزش flip book با اکشن اسکریپت 3.
آموزش flip book با یکی دو تا مثال تموم نمیشه و بسته به استقبالی که شما دوستان از این طور مطلب های آموزشی دارین متغیره

Ncesoft Flip Book Maker
بعضی موقع ها که وقت محدوده و امکان کد نویسی و طراحی ندارین که می دونم برای دوستای حرفه ایم زیاد این جور مسایل اتفاق می افته و دیگه این طور مسایل عادیه ، لازمه که این جور نرم افزارا رو داشته باشین کار باهاش خیلی سریع و راحته
من به نوبه ی خودم این نرم افزار رو هم معرفی می کنم امیدوارم مورد پسندتون باشه
آموزش این نرم افزار رو هم براتون گذاشتم هرچند که کار با اون راحته ولی گفتم شاید به درد یه عده از بر و بچه های عزیز بخوره
ابتدا لازمه که مقداری از ویژگی های این نرم افزار براتون بگم
*قابلیت Import تصاویر ، فایل pdf ، فایل swf ، و flv
*قابلیت انتشار به صورت swf، html ، و ..
*اضافه کردن music برای زمینه
*قابلیت ایجاد یک تصویر زمینه ی داینامیک به طور مثال شما می تونین یک فایل با پسوند swf طراحی کنید و به جای تصویر زمینه بگذارید
*قابلیت اضافه کردن عنوان برای کتابتون
*امکان تغییر در دکمه های کنترل
*قالب های زیبای پیش ساخته
و.....
این ها فقط بخشی از ویژگی های این نرم افزاره
*در نسخه ی جدید این نرم افزار هم قابلیت های جدید و جالبی افزوده شده که می شه مثلا به دادن کد html فایل انتشاری swf اشاره کرد.
وقتی باهاش کار کنین خودتون بهتر متوجه میشین
و اما نحوه ی کار این نرم افزار
این نرم افزار از 3 بخش تشکیل شده در واقع این سه بخش به دنبال هم می یان و نتیجه کار رو در آخر به ما میدن
این سه قسمت در این نرم افزار به این شکله

attachment.php

همونطور که از اسمشون مشخصه در قسمت اول شما باید فایل خودتون رو وارد کنید بسته به نیاز شما می تونه swf یا pdf و یا ویدیو یا مخلوطی از این ها به همراه عکس ها و تصاویر باشه
در قسمت دوم شما دستتون بازه تا تغییرات خودتون رو در قالب و شکل طراحی اعمال کنید و از ویژگی های گستر ده ای که این نرم افزار در اختیارتون قرار داده بهره ببرید,
و در آخر در قسمت سوم که شما می تونین فایل خروجی خودتون رو به صورت swf, exe,screen saver داشته باشین.
تموم شد
به همین راحتی به همین خوشمزگی پودر...
من خودم این فایلو براتون آپلود کردم و به صورت zip در لینک زیر موجوده

http://ifile.it/i0psy5l/Ncesoft%20Flip%20Book%20Maker.rar

اما اگه نخواستین و احیانا با مشکل روبرو شدین با تایپ (دانلود Ncesoft Flip Book Maker) در گوگل به سرعت برق و باد به این نرم افزار می رسین
و حالشو می برین
باز هم اگه سوالی در نحوه ی کاره این نرم افزار داشتین مطرح کنین خوشحال میشم جوابگو باشم.

آموزش flip book با as3 انشاالله همین امشب تکمیل می کنم و برای شما عزیزان تو همین تاپیک قرار می دم

پیوست ها

• ns majid.JPG
    ns majid.JPG
    7.3 کیلوبایت · بازدیدها: 328

mri54

New Member
سلام
ببخشید میدونم این مبحث قدیمیه ولی لطفا یکی اشکال منو رفع کنه خیلی بهش نیاز دارم اصلا تخصص ندارم و همه کارامو دارم با عصا پیش میبرم من با این نرم افزار

Ncesoft Flip Book Maker
یه کتاب آموزشی درست کردم اما وسط کتاب همیشه یه نوشته انگلیسی وجود داره حتی بعد از خروجی گرفتن لطفا کمک کنید وقتم داره تموم میشه باید تحویلش بدم
ممنون

mohammad.sub7

کاربر فعال
حتماً ریجستر نکردی یا درست کرک نشده . اون پیغام انگلیسی رو مینوشتید چی بوده بهتر بود.

اگه کلاً مشگلت حل نشد با fliping book pdf publisher بساز.

marjan.h

New Member
سلام
من با سرچ در مورد این نرم اقزار به این سایت رسیدمو عضو شدم
با توجه به اینکه این مطلب تقریبا قدیمیه آیا در حال حاضر کسی هست که بتونه کمک کنه و من اشکالمو ازش بپرسم ؟

- ممنون

mohammad.sub7

کاربر فعال
به نظرم بهتر بود تو همین پست بگی چه مشگلی هست تا دوستان اگه تونستن پاسخ بدن.

marjan.h

New Member
وقتی تو یه صفحه ایی عکس میذارم و سیوش میکنم تثبیت میشه اما اگر نیاز به زوم داشته باشه دوحالت پیش میاد:
اولی اینکه وقتی زوم میکنیم نمایش داده میشه اما وقتی دوباره کوچیکش میکنیم معلوم نیست!
حالت دوم دقیقا برعکس حالت قبلیه یعنی وقتی زوم میکنیم دیده نمیشه اما به محض کوجیکشدن دوباره دیده میشه
میخوام بدونم چیکار باید بکنم که در هر حالت نمایش داده بشه!:(

marjan.h

New Member
مال منم همین ورژنه ولی چنین مشکلی پیش اومده
و الان کلافم کرده و همه ی کارم لنگ همینه! واقعا دیگه گیج شدم!

marjan.h

New Member
ممنون ازینکه پاسخمو میدین
آخه عکس از کدوم قسمتش بذارم؟ اون قسمتی که زوم میکنم نشون نمیده تازه یه کلید سمت چپ کشف کردم که اینیبل و دیسبل داره با فعال کردن و غیر فعال کردن اون فقط حالت ماکس زوم یا مینیمم زوم برای نمایش عکس تغییر میکنه!:(
حالا شما خودتون چه چوری عکس میذارین؟ بعد اینکه عکس و انتخاب کردین هیچ گزینه ایی را فعال یا غیر فعال نمی کنید؟

marjan.h

New Member
به سوال دیگه
می دونم که باید فایل ورد رو پی دی اف کرد و بعد همون پی دی اف رو وارد محیط این نرم افزار کرد
اما من چون میخوام تمام صفحات یه طراحی خاصی داشته باشه دونه دونشون و توی فتوشاپ طراحی میکنم و تبدیل به عکس میکنم و بعد جای هر صفحه میذارم
و نهایتا هم حدود 50 صفحه خواهد شد
حجم فایل در آخر خیلی میره بالا؟ راهی برای کاهشش هست؟

mohammad.sub7

کاربر فعال
من خودم 1 فایل pdf که از قبل آماده کردم میارم . همه عکس و متن ها درون همون pdf هست که میارم. بعد راست به چب رو فعال میکنم تا ورق خوردن از سمت راست صورت بگیره.

بجا اینکه دونه دونه عکس بیاری همه صفحات که با photoshop ساختی به ترتیبی که میخوای تبدیل به pdf کن

آخرین ویرایش:

marjan.h

New Member
اااااااا!!! راست میگیدا! به نکته ی بسیار خوبی اشاره کردین اینجوری اون مشکل زومم الان امتحان کردم حل شد
فقط یه چیزی من چه طور میتونم مثلا 50 تا عکس فتوشاپو باهم یه جا پی دی اف کنم؟! الان فقط یه عکس و با پسوند پی دی اف سیو کردم توی فیلیپ بوک باز کردم عکس پی دی اف شده ی بعدی رو که ایمپورت کردم به جای قبلی باز شد

mohammad.sub7

کاربر فعال
با برنامه Adobe Acrobat pro ، (دقت کن adobe reader ) منظورم نیست. البته برنامه های جانبی دیگه هم هستن واسه این کار که سبکتر و ساده تر هست . کافیه جستجو کنید تو گوگل. عکس ها رو به ترتیب شماره بندی کنید بعد pdf کنید.

marjan.h

New Member
خیــــــــــــــــــــــــــــلی ممنونم. خیلی بهم کمک کردین
اگه بازم جایی به مشکل بر خوردم مزاحمتون میشم
مرسی

marjan.h

New Member
سلام
آقا محد شما در این تاپیک کمک بزرگی به من کردین و کارم خدارو شکر خیلی خوب و قشنگ شد
فقط یه مشکلی من قبلا می تونستم آهنگم بزارم ولی این وسط یه بار کامپیوترم هنگ کردو خلاصه ختم به ویندوز عوض کردن شد! دوباره که این نرم افزار و نصب کردم اصلا اون کنار گزینه ایی برای انتخاب آهنگ پیدا نمی کنم!
به نظرتون دلیلش چیه؟ :(

marjan.h

New Member
و یه سوال دیگه اینکه چه طور میتونم جوری سیوش کنم که در صفحات اینترنت به صورت آنلاین قابل مشاهده باشه؟ یعنی همینجوری رو پیج اینترنت ورق بزنن و ببینن
و آیا رو فیس بوکم میشه اینطوری نشونش داد؟

ببخشید من اینقده سوال می پرسما

mohammad.sub7

کاربر فعال
سوال اول رو نمیدونم شاید باید از اول نصب کنید برنامه رو

کافیه به صورت html ذخیره کنید

mohammad.sub7

کاربر فعال
چرا اما فکر کنم 1 ماه پیش که دوستمون آورد بالا باید میگفتید . من دیدم سوالش واسه روز قبل بود جواب دادم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا