زمینه های پولسازی نرم افزار مکس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amin256

Well-Known Member
با سلام به همه دوستان عزیز
میخواستم از همه کسانی که از راه این نرم افزار اعم از مدلسازی ، طراحی ، انیمیشن ، میکس و مونتاژ و ... به درآمد زایی رسیده باشند. تجارب خود را در این زمینه تو این تایپیک بیان کنند. شاید هیچوقت این بحث بطور جدی مطرح نشده بود .
خواهشمندم همه عزیزانی که از این راه حتی یک تومان هم درآمد داشته اند ابتدا با رعایت قوانین سایت تجربیاتشون رو در اختیار بقیه قرار بدن اعم از اینکه چه جاهایی کارشون رو ارائه کردن و کارفرما چی از اونها خواسته و همچنین میزان رضایتمندی خود رو از این درآمد و را ههای افزایش اون رو پشنهاد کنن. متشکرم:rose:

sobhan236

New Member
استفاده از تجربیات دیگران همیشه کارساز بوده و اگر دوستان حرفه ای لطفا کنن از بازار کار این کار صحبت کنن بسیار عالی میشه...

Arazar

Member
درود!
دوست عزیز باید دید که میزان تخصص فرد در نرم افزار چقدر هست!؟ با توجه به این موضوع نرم افزار 3D MAX میتونه منبع درآمد خوبی باشه البته به نظرم اگر V-Ray در کنار 3D MAX یاد بگیرید برای شرکت های معماری گزینه مناسبی خواهید بود.
باز هم تاکید میکنم با توجه به میزان تسلط افراد به برنامه شرکت های انیمیشن سازی خارجی (ترجیحا حوزه خلیج فارس) گزینه های خوبی برای فعالیت و کسب درآمد هستند و میشه روی دسنمزد 1000 تا 3500 دلار حساب کرد.
نمیشه به طور قطع گفت که کدوم بخش (مدلسازی ، طراحی ، انیمیشن ، میکس و مونتاژ و ...) نسبت به بقیه پولسازتره چون بازار کار و شرایطشون متفاوت هست.
توی ایران میشه روی شرکت های تولید بازی حساب خوبی باز کرد (البته نه خیلی زیاد)
یه نکته ای هم که باید خدمتتون عرض کنم این هست که موفقیت و پولسازی نرم افزار MAX بسته به شرایط و تخصص فرد داره و حرف های بنده صرفا با توجه به تجربیات شخصی هست و یک حالت کلی نیست!
پیروز باشید.

سلام دوستان تو این زمینه تا اساتید نیمدند من هم تجربیاتم را از چیزایی که کسب کردم می گم خدممتون عرض کنم که فعلا اصلا شغل مطمئنی تو ایران نیست این شغل چون هنوز صنفی براش در نظر گرفته نشده و اکثر چاها که اصلا کلا بیمه نمی کنند خیلی جاها هم روش نمیشه به عنوان شغلی که باهاش بشه زندگی را چرخوند حساب کرد به نظر من این صنعت تو ایران نوپاست و چند شرایط می تونه باشه اول اینکه نرمافزار را بلدی و می تونی چند تا نمونه کار داشته باشی در حد ساده اینطوری یه حقوق از رنج 200-300 تا 500-600 دستتا می گیره یه حالت دیگه اینه همینطوری در کنار درس و زندگی انجامش می دی که اصلا به هیچ جایی اینطوری نمی رسه و اگه روش به عنوان هزینه زندگی حساب کنی اوضا خیلی وخیم میشه یه شرایط دیگه اینه روزانه خیلی خیلی کار می کنی و خودتا تو یک زمینه تاکید می کنم تو یه زمینه خیلی قوی می کنی بعد که خیلی قوی شدی میری تو بازار کار بعد میبینی اصلا اندازه تخصصی که به دست آوردی حقوقت نمی دند یا اینکه وعده و وعید الکی میشنوی چون هم می خواند داشته باشند شما را هم اینکه بودجه ای ندارند که بدند یا اینکه کار فرما همش را خودش می خواد بخوره در این حالت کارفرما نهایت تلاشش را می کنه که شما را کسی نشناسه تا بتونه کارا شما را به عنوان کارا خود شرکت ثبت کنه و یا اینکه افراد دیگه که باهاتون کار می کنند نهایت تلاش را می کنند که هرچی بلدید تا حد امکان ازتون بکشند که باید انسان زرنگی بود و تا حد امکان چیزی نگفت مگر اینکه طرف شما هم چیزی یادت بدند که اگه تخصصی تو یه چیز قوی شده باشید این قدر تو اون زمینه جلو هستید که دیگه شبانه روز هم ازتون سوال کنند و بخواند بکشیند بازم به شما نمی رسند چون شما قبلا شبانه روزی مطاله کردی یه چیز کم نیست که یا یه حرف دو حرف از بین بره که کم کم به این حالت به این نتیجه می رسی با این اوضاع خراب و اعصاب خورد کن یا اینکه این شغل را ول کنی یا اینکه خودتا از قوی قوی بازم قوی تر کنی و کلا بری کشور های حوزه خلیج فارس یا کشور های اروپایی یا اینکه تو کشور خودت وایسی و یه شرکت بزنی و خودت شروع به کار کنی که دیگه بستگی به سرنوشت داره چی رخ بده در هر صورت به نظر من مهم فقط ایستادگی تو هر شرایطی هست ..._توصیه ای هم که دارم اینه هیچ وقت واسه هیچ کس کار مجانی نزنید واسه استخدام یا اینکه طرف و یا کارفرما بگه اول شما فعلا به کار کن تا نمونه کارات را آشنا بشیم روش جدید دزدی این شده بهتره شما از قبل نمونه کارا را نشون بدی و اگه کارفرما یا کسی گفت شما اول یه مدت کار کن تا آشنا شیم اون موقع بگید نمونه کارم را که نشونتون دادم همون بود که دیدید من اومدم درآمد کسب کنم نیمدم نمونه کاری بزنم این موردی هست که جدیدا خیلی دیدم و داره به این صنعت مخصوصا تو ایران ضربه بزرگی می زنی راستی در حد ممکن هم سعی کنید گرون باشید البته در صورتی که واقعا کار مشا به حد خوبی رسیده باشه همیشه هم جایی کار کنید که از شما بالا ترند........... (این ها بود توصیه ی پدر بزرگ :green: البته نظرات من بود فقط )

آخرین ویرایش:

amin256

Well-Known Member
سلام دوستان تو این زمینه تا اساتید نیمدند من هم تجربیاتم را از چیزایی که کسب کردم می گم خدممتون عرض کنم که فعلا اصلا شغل مطمئنی تو ایران نیست این شغل چون هنوز صنفی براش در نظر گرفته نشده و اکثر چاها که اصلا کلا بیمه نمی کنند خیلی جاها هم روش نمیشه به عنوان شغلی که باهاش بشه زندگی را چرخوند حساب کرد به نظر من این صنعت تو ایران نوپاست و چند شرایط می تونه باشه اول اینکه نرمافزار را بلدی و می تونی چند تا نمونه کار داشته باشی در حد ساده اینطوری یه حقوق از رنج 200-300 تا 500-600 دستتا می گیره یه حالت دیگه اینه همینطوری در کنار درس و زندگی انجامش می دی که اصلا به هیچ جایی اینطوری نمی رسه و اگه روش به عنوان هزینه زندگی حساب کنی اوضا خیلی وخیم میشه یه شرایط دیگه اینه روزانه خیلی خیلی کار می کنی و خودتا تو یک زمینه تاکید می کنم تو یه زمینه خیلی قوی می کنی بعد که خیلی قوی شدی میری تو بازار کار بعد میبینی اصلا اندازه تخصصی که به دست آوردی حقوقت نمی دند یا اینکه وعده و وعید الکی میشنوی چون هم می خواند داشته باشند شما را هم اینکه بودجه ای ندارند که بدند یا اینکه کار فرما همش را خودش می خواد بخوره در این حالت کارفرما نهایت تلاشش را می کنه که شما را کسی نشناسه تا بتونه کارا شما را به عنوان کارا خود شرکت ثبت کنه و یا اینکه افراد دیگه که باهاتون کار می کنند نهایت تلاش را می کنند که هرچی بلدید تا حد امکان ازتون بکشند که باید انسان زرنگی بود و تا حد امکان چیزی نگفت مگر اینکه طرف شما هم چیزی یادت بدند که اگه تخصصی تو یه چیز قوی شده باشید این قدر تو اون زمینه جلو هستید که دیگه شبانه روز هم ازتون سوال کنند و بخواند بکشیند بازم به شما نمی رسند چون شما قبلا شبانه روزی مطاله کردی یه چیز کم نیست که یا یه حرف دو حرف از بین بره که کم کم به این حالت به این نتیجه می رسی با این اوضاع خراب و اعصاب خورد کن یا اینکه این شغل را ول کنی یا اینکه خودتا از قوی قوی بازم قوی تر کنی و کلا بری کشور های حوزه خلیج فارس یا کشور های اروپایی یا اینکه تو کشور خودت وایسی و یه شرکت بزنی و خودت شروع به کار کنی که دیگه بستگی به سرنوشت داره چی رخ بده در هر صورت به نظر من مهم فقط ایستادگی تو هر شرایطی هست ..._توصیه ای هم که دارم اینه هیچ وقت واسه هیچ کس کار مجانی نزنید واسه استخدام یا اینکه طرف و یا کارفرما بگه اول شما فعلا به کار کن تا نمونه کارات را آشنا بشیم روش جدید دزدی این شده بهتره شما از قبل نمونه کارا را نشون بدی و اگه کارفرما یا کسی گفت شما اول یه مدت کار کن تا آشنا شیم اون موقع بگید نمونه کارم را که نشونتون دادم همون بود که دیدید من اومدم درآمد کسب کنم نیمدم نمونه کاری بزنم این موردی هست که جدیدا خیلی دیدم و داره به این صنعت مخصوصا تو ایران ضربه بزرگی می زنی راستی در حد ممکن هم سعی کنید گرون باشید البته در صورتی که واقعا کار مشا به حد خوبی رسیده باشه همیشه هم جایی کار کنید که از شما بالا ترند........... (این ها بود توصیه ی پدر بزرگ :green: البته نظرات من بود فقط )
جانا سخن از زبان ما می گویی! بنده عین تجربیات شما رو داشتم.
از دوستمون Arazar که صحبت از کار واسه شرکت هایی در کشور های حوزه خلیج می کنن کمی بیشتر توضیح بدن ضمنا از سایر دوستان حرفه ای هم خواهش میکنم به این مبحث بپیوندند چون فکر کنم بیش از 90 درصد کاربرانی که با مکس کار میکنن نیم نگاهی هم به کسب درآمد دارند. این میتونه پایه خوبی واسه اندوختن تجربه واسه همه ما تو بازار کار باشه.

آخرین ویرایش:

mayatuts

New Member
من تو ایرانو نمیدونم ولی خارج حداکثر حقوق سالیانه ای که یک مدل ساز میگیره (تو آمریکا) هست صد هزار دلار که حداکثرشه و به طور متوسط در اوایل کار شصت هزار تا سالیانه درآمد داری و تو آمریکا حقوق متوسط همه شغل ها یه چیز تو مایه های پنجاه هزار دلاره سالانست. اون صد هزار تایی هم که برای مدل سازی گفتم مثلا مال مدیر یه پروژه هست و تغریبا همه چیز یه نرم افزار رو بلده. من خودم مایا کارم تو ایران یه بار کار گرفتم و به صورت فروش مدل آماده بود هرمدل با تکسچر و نور پردازی کامل میشد هفتاد هزار تومن سر جمع هم ده تا کار بود که تموم شد. بعد اینجور کارا یه چک میدن مال 4 ماه دیگه که آیا پاس بشه یا نشه. منم که بعد این همه مدل سازی فهمیدم طرف ریگی به کفششه کلا بیخیالش شدم و تکسچر و نور پردازی رو نکردم و کلا کارو تحویل ندادم.
میگم برو مایا یاد بگیر که هم راحت تره و قوی تره
یا اگه مثل من دنبال پولی و با هر کاری میسازی
برو برنامه نویسی یاد بگیر که موقعیت شغلیش عالیه و حقوقش عالی تر تا صدو پنجاه هزار تا سالیانه هم بالا میره (مدیر پروژه) و متوسطش بالای هشتاد هزار دلار سالیانست. برنامه نویسی خیلی خشکتره اما گسترده تره. حوصله میخواد اونم چه حوصله ای! ولی یاد که بگیری دیگه حله!
حقوق هایی هم که گفتم به همون نسبت تو جاهای دیگه تو اروپا هم هست. برنامه نویسی بیشتر شغل ثابته اما گرافیک قراردادیه.

Arazar

Member
از دوستمون arazar که صحبت از کار واسه شرکت هایی در کشور های حوزه خلیج می کنن کمی بیشتر توضیح بدن
در واقع منظور من اینه که اگر قرار باشه به فکر طراحی با max برای شرکت ها در خارج از کشور بیافتید،شرکت های عربی مخصوصا شرکت های تولید (کارتون) گزینه های بهتری نسبت به شرکت های اروپایی و آمریکایی هستند.
با توجه به تجربیاتی که از همکاری با یک تیم طراحی کسب کردم و مقایسه ای که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که کشور های عربی "فقط برای کسب درآمد" گزینه های بسیار مناسبی هستند چون راحت تر اعتماد میکنند،سخت گیری کمتری دارند و حقوق مناسبی رو هم پرداخت میکنند ولی اگر جنبه خلاقیت رو در نظر بگیرید و هدفتون پیشرفت در این زمینه باشه و یا به قول معروف عاشق کارتون باشید این شرکت ها گزینه مناسبی نیستند.
از طرف دیگه ثبت قرارداد با این شرکت ها (عربی) راحت تر هست و شما میتونید با ارسال رزومه کاری (البته تاکید میکنم تسلط و رزومه کاری مناسب هم شرط هست) خیلی راحت تر خودتون رو معرفی کنید حتی اگر سواد آکادمیک (مدرک از موسسه معتبر) نداشته و خودتون برنامه رو یاد گرفته باشید که معمولا چنین چیزی برای شرکت های اروپایی و آمریکایی پذیرفته نیست.
این نکته رو هم خدمتتون عرض میکنم که هستند کسانی که که بدون مدارک این نرم افزار ها و بصورت آزاد برای شرکت های بزرگ کار میکنند و حقوق بسیار مناسبی هم دارند که این خودش از همون تسلط و خلاقیتی که گفتم نشأت میگیره.

پیروز باشید.

Saeed2vfx

Member
منم یه متن طولانی‌ و پر از گله و شکایت نوشته بودم که به لطف خدا همش پرید ! (میگم به لطف خدا چون ممکن بود بعدش دیگه منو نبینید!)

ولی‌ کلا با نظرات بچه‌ها موافقم.
تو ایران انیمیشن دولتیه و تا زمانی‌ که دولتی باشه جایی‌ واسه پیشرفت نداره،
نمونه بارز کسایی که من می‌شناختم و به احتمال زیاد خیلی‌ از شماها بشناسیدش، آقای محمد مدرّس هست که مدلینگ پروژه گرشاسب رو انجام میداد ولی‌ الان یه ساله که از ایران رفته.
کسایی هم که الان دارن تو ایران کار می‌کنن و نسبتا کارشون خوبه ، با سرما‌یه گذاری شخصی‌ دارن کار می‌کنن.

موفق باشید،
یا حق

آخرین ویرایش:

2error

Member
به نظر من اگه کارهای هنری رو برای کسب درآمد در نظر بگیریم و هدفمون فقط کسب درآمد باشه هیچ وقت موفق نمیشیم هنر خیلی لطیف تر از این حرفهاست .. باید عاشق کارت باشی .. مطمین باشین وقتی عاشق یک کار باشین 100%تو اون کار موفق میشین و بیشتر از اون چیزی که تصور میکنین میتونین پول در بیارین ... شک نکنین

amir989

Member
با شرایطی که تو کشور ما هست مجبوریم بریم به جاهای دیگه. واقعا حق مونو نمیدن.
از arazar عزیز میخوام که طریقه برقراری ارتباط با شرکت های خلیج فارس رو اگه ممکنه توضیح بده.

Arazar

Member
از arazar عزیز میخوام که طریقه برقراری ارتباط با شرکت های خلیج فارس رو اگه ممکنه توضیح بده.
برای ارتباط با این شرکت ها در واقع چند راه وجود داره:

1. ارتباط از طریق وبسایت ها و تکمیل فرم های کاریابی سایت ها:

• ارتباط از طریق فرم های عضویت و کاریابی سایت ها
  • ارسال رزومه کاری
  • عضویت و تعیین هزینه ها
  • شروع!

2.بهترین راهی که در حال حاضر کارآمد هست:
  • ارتباط تلفنی با استودیو های تولید انیمیشن عربی
  • ارسال رزومه کاری
  • تعیین هزینه ها با توجه به زمینه کاری
  • شروع!

استودیو ها و گروه هایی مطرحی که استخدام انجام میدن:

• The99
  • Sketchinmotion
  • Mediaplus

رزومه کامل و مرتبط با زمینه کاری این استودیو ها شرط هست!
درج کپی‌رایت مناسب روی کار های موجود در رزومه کاریتون رو فراموش نکنید!

با شرایطی که تو کشور ما هست مجبوریم بریم به جاهای دیگه. واقعا حق مونو نمیدن.
دوستان باید یه چیزی رو هم توجه کنید که رجیستر شدن تو این شرکت های و استودیو ها رزومه کاری خوبی میشه و بعد از اون میتونید از اونها به عنوان یه امتیاز خوب جهت عضویت در شرکت های قدرتمند داخلی استفاده کنید.
پیروز باشید.

massoudn

کاربر فعال
سلام،
3ds-max-2014-banner-lockup-264x66.png

نظرات و تجربیات مختلف و مشابهی می توان بیان نمود،
در ابتدا باید به این نتیجه رسید که نرم افزاری چون 3Dmax بعنوان آینده کاری در نظر گرفته خواهد شد یا به عنوان نرم افزار مدل سازی مکمل در دیگر کارها،
علاقمندی به همچین نرم افزارهایی از کجا نشأت گرفته است؟
آیا هر شخصی که طراحی را از نقطه ای شروع نموده است،
به نمونه کارهایی سه بعدی، همچون پروژه هایی که تماماً یا بخشی از آن بهره گرفته شده از نرم افزار 3Dmax، Maya، C4D، SoftImage، Zbroush، Blender، Rhino، SketchUp، Unity 3D و ... علاقمند نخواهد شد،
3d_cg_vfx_thumb_maxscript_blueprint_manager.jpg

تعداد کثیری نیز به یادگیری این نرم افزار ها رجوع کرده و نمونه کارهای ابتدایی تا نیمه حرفه ارائه نموده اند،
ولی بدلیل اینکه آینده کاری خود را در این نرم افزار ها نمی بینند، در نقطه ای نیمه کاره یا به کل رها خواهد نمود،
علت اصلی آن نیز عدم تعیین نقطه هدف می باشد و میدان را برای انگیزه های قوی و با برنامه خالی خواهند نمود،
قدم در بازار کار، کاری آسان (سهل) خواهد بود، لیکن باقی ماندن در میدان رقابت است که شرط آرمانیست،
در ابتدا باید اندیشید که قصد از یادگیری چیست؟
Thumb2.jpg

بعنوان نمونه، در ابتدا حتی آرزوی رسیدن به جایگاهی که انیمیشن سازان حرفه ای و مشهور دنیا هستند،
می تواند انگیزه ای برای تلاش و پیشرفت شود،
دیدن نمونه کارهای حرفه ای و دنبال نمودن ادامه کار طراح و سازنده آن،
شما را با تجربه کاری آن، نحوه بهره برداری از ابزار، تفاوت نحوه دید و فکر یک طراح،
آشنا و سرعت تجربه اندوزی و پختگی در کار را تسریع خواهد نمود،
جدا از صحبتهای طولانی و یا حاشیه ای که می توان در این رابطه بیان نمود،
به نظر میرسد که شخص مستعد می بایست برای شروع توقع خود را برای دستمزد خوب و متناسب با نام و نوع کار را به نحوی معین نماید که برای خود بازار کار مناسبی ایجاد نماید،
کار 3D همانگونه که دیگر دوستان نیز ذکر نمودند، در ایران بازار کار مناسبی نسبت به کشورهای دیگر ندارد و یا انحصاری دنبال میگردد،
پس فقط نمایش توانایی انجام کار است که به یک طراح کمک خواهد کرد،
به همین علت انجام پروژه هایی در عنوان های مختلف، باعث کسب نام و نشان خواهد شد،
آن زمان، هم می توانید دستمزد واقعی (نسبتاً واقعی) خود را دریافت و طلب نمائید و هم بازار کار خود را داشته باشید،
بنده در ایران طراح های قابلی دیده ام که از علم بسیار قابل قبولی در 3D یا نرم افزارهای دیگر برخوردار بودند،
ولی بعلت اینکه در انجام پروژه موفق نبوده اند، یا در حاشیه بازار قرار گرفتند و یا فراموش شده اند،
پس این نکته مهم خواهد بود که بعداز یادگیری و تسلط بر نرم افزار، انجام پروژه های مختلف (یا تقلید از نمونه کارهای حرفه ای (که می تواند میزان توانایی را برای خود شخص نیز محک زند)) برای ورود به بازار کار و یا شرکتهای تولیدی (خارجی=تسلط بر زبان های بین المللی) کمک شایانی خواهد کرد،
موفق و مؤید باشید.

amin256

Well-Known Member
به نظر من اگه کارهای هنری رو برای کسب درآمد در نظر بگیریم و هدفمون فقط کسب درآمد باشه هیچ وقت موفق نمیشیم هنر خیلی لطیف تر از این حرفهاست .. باید عاشق کارت باشی .. مطمین باشین وقتی عاشق یک کار باشین 100%تو اون کار موفق میشین و بیشتر از اون چیزی که تصور میکنین میتونین پول در بیارین ... شک نکنین
من با این صحبتت تا حدودی موافقم ولی علاقه صرف و عشق به کار نمیتونه ما رو به پولسازی نزدیک کنه. کسب درآمد ( مخصوصا تو ایران که طرفت کاسب کار باشه) خیلی رندی میخواد . نیاز به آشنایی با بازار و کسبه جماعت داره که به جرات میتونم بگم 90% رگ راست تو تنشون نیست و ماها که اکثرا جوان هستیم و سواد آکادمیک داریم به علت عدم آشنایی با این جماعت به راحتی بازیچه اونها میشیم. آدمهایی که تا وقتی کارشون بهت گیره مرتب وعده میدن ولی وقتی ....شون از پل رد شد جواب تلفنت رو هم نمیدن. حالا من صبح تا شب تو خونه بشینم مهارتم رو بالا ببرم ولی وقتی ساده باشم چه فایده؟
از طرف دیگه هم مثل بقیه موافقم که این صنعت تو ایران خیلی مظلومه . درآمد یک سمبوسه فروش تو ایران از یک انیمیشن ساز بیشتره! مثلا خود من رفتم 60 هزار تومن دادم برچسب چاپ کردم با عنوان(( طراحی دکوراسیون داخلی- نتیجه کار را قبل از اجرا ببینید)) یک صبح تا شب راه افتادم تو شهر به در و دیوار چسبوندم-بدبخت ماشینم بعد از 12 ساعت روشن بودن جوش آورد:lol:- ولی امان از یک زنگ از طرف مردم که حداقل بپرسن بابا این کارت چیه؟ ولی همین مردم حداقل 8-9 میلیون تومن میدن کابینت ساز واسشون میسازه ولی بعد از اتمام 1000 تا فحش به یارو میدن که اون چیزی که میخواستیم نساخت و آشپزخونه مون رو به جای اینکه قشنگ کنه از ریخت انداخت ولی حاضر نیستن 100 تومن بدن یه طراح تا واسشون مدل بزنه بعد اون رو بدن مجری بگن عین همین بزن میتونی یا نه؟
واقعا خیلی عقبیم...

amir989

Member
برای ارتباط با این شرکت ها در واقع چند راه وجود داره:

1. ارتباط از طریق وبسایت ها و تکمیل فرم های کاریابی سایت ها:

• ارتباط از طریق فرم های عضویت و کاریابی سایت ها
  • ارسال رزومه کاری
  • عضویت و تعیین هزینه ها
  • شروع!

2.بهترین راهی که در حال حاضر کارآمد هست:
  • ارتباط تلفنی با استودیو های تولید انیمیشن عربی
  • ارسال رزومه کاری
  • تعیین هزینه ها با توجه به زمینه کاری
  • شروع!

استودیو ها و گروه هایی مطرحی که استخدام انجام میدن:

• The99
  • Sketchinmotion
  • Mediaplus

رزومه کامل و مرتبط با زمینه کاری این استودیو ها شرط هست!
درج کپی‌رایت مناسب روی کار های موجود در رزومه کاریتون رو فراموش نکنید!

دوستان باید یه چیزی رو هم توجه کنید که رجیستر شدن تو این شرکت های و استودیو ها رزومه کاری خوبی میشه و بعد از اون میتونید از اونها به عنوان یه امتیاز خوب جهت عضویت در شرکت های قدرتمند داخلی استفاده کنید.
پیروز باشید.

خیلی از پاسخ کاملتون ممنونم. ی کار 5دقیقه ای واسه جشنواره های اونطرف تقریبا آماده کردم. اگه خدا بخواد و مقامی هم کسب بشه فکر کنم رزومه خوبی بشه واسم. من ترجیح میدم کار رو همین جا بسازم و به اونور بفروشم.نه اینکه برای جایی کار کنم. در مورد جمله آخرتون فکر کنم شرکتای اونا خیییییییییلییییی بیشتر از شرکت های حرفه ای این طرف دست مزد بدن. درسته؟؟!!

Arazar

Member
ر مورد جمله آخرتون فکر کنم شرکتای اونا خیییییییییلییییی بیشتر از شرکت های حرفه ای این طرف دست مزد بدن. درسته؟؟!!
درسته
در واقع شرکت های داخلی محدوده دستمزد خاصی برای 3d max کار های داخلی تعریف نکردند ولی از شرکت های خارجی معتبر میتونی دستمزد تعریف شده و مناسب خودتون [حقتون] رو دریافت کنید و این رو هم مد نظر داشته باشید خلاقیت در کار باعث میشه که مزایای کاری و دستمزد های بهتری رو هم دریافت کنید.
به امید پیروزی شما و تمامی دوستان در جشنواره های بزرگ!

2error

Member

من با این صحبتت تا حدودی موافقم ولی علاقه صرف و عشق به کار نمیتونه ما رو به پولسازی نزدیک کنه. کسب درآمد ( مخصوصا تو ایران که طرفت کاسب کار باشه) خیلی رندی میخواد . نیاز به آشنایی با بازار و کسبه جماعت داره که به جرات میتونم بگم 90% رگ راست تو تنشون نیست و ماها که اکثرا جوان هستیم و سواد آکادمیک داریم به علت عدم آشنایی با این جماعت به راحتی بازیچه اونها میشیم. آدمهایی که تا وقتی کارشون بهت گیره مرتب وعده میدن ولی وقتی ....شون از پل رد شد جواب تلفنت رو هم نمیدن. حالا من صبح تا شب تو خونه بشینم مهارتم رو بالا ببرم ولی وقتی ساده باشم چه فایده؟
از طرف دیگه هم مثل بقیه موافقم که این صنعت تو ایران خیلی مظلومه . درآمد یک سمبوسه فروش تو ایران از یک انیمیشن ساز بیشتره! مثلا خود من رفتم 60 هزار تومن دادم برچسب چاپ کردم با عنوان(( طراحی دکوراسیون داخلی- نتیجه کار را قبل از اجرا ببینید)) یک صبح تا شب راه افتادم تو شهر به در و دیوار چسبوندم-بدبخت ماشینم بعد از 12 ساعت روشن بودن جوش آورد:lol:- ولی امان از یک زنگ از طرف مردم که حداقل بپرسن بابا این کارت چیه؟ ولی همین مردم حداقل 8-9 میلیون تومن میدن کابینت ساز واسشون میسازه ولی بعد از اتمام 1000 تا فحش به یارو میدن که اون چیزی که میخواستیم نساخت و آشپزخونه مون رو به جای اینکه قشنگ کنه از ریخت انداخت ولی حاضر نیستن 100 تومن بدن یه طراح تا واسشون مدل بزنه بعد اون رو بدن مجری بگن عین همین بزن میتونی یا نه؟
واقعا خیلی عقبیم...
قبول دارم واقعا دکوراسیون داخلی تو ایران امنیت شغلی مناسبی نداره .. البته اگه کارتون در حد قابل قبولی باشه و حرفی واسه گفتن داشته باشین میتونی امیدوار باشی
خیلیا رو میشناسم که از بازار دکور ناراضی بودن و زدن تو کار ساختمان سازی و بساز بنداز:paint: .. ببخشید بساز بفروش:rose:
که البته به دلیل آشنا نبودن با یه سری مسائل با مشکلات زیادی روبروشدن و اکثرا شکست خوردن :)mad:یعنی همون جریان کابینت سازهایی که دکور میزنن اتفاق میفته )

شما هم اگه تجربه کافی .. (بازم تاکید میکنم تجربه ) و سرمایه داری پیشنهاد من ساختمان سازیه :-?

در ضمن سمبوسه فروشی امنیت شغلی پایین تری داره :shock:

آخرین ویرایش:

amin256

Well-Known Member
آیا از عزیزان کسی هم هست که واسه شرک های ساختمانی هم کار کرده باشه؟:)

nimahtm

Member
سلام دوستان عزیزم ...

تجارب منم بیشتر می ره رو vray شرکت های معماری اگه حرفه ای باشین میشه باهاشون کار کرد .. شخصی هم میتونین کار کنین و کارای طراحی معماری خارجی و داخلی رو انجام بدین .. حتی کار دانشجویی رو کار کنید و بسته به تیپ و قیافه ازش پول بگیرید ...خلاصه سرمایه ای نیس که بزاری سود خالص ...البته شهر های مختلف کشش متفاوت داره ....در کل یه کار خوب معماری رو بالای 500 بگیرین بازارم خراب نکنید ...
اما انیمیشن
خب بهترین کار اینه ..نرخ بر اساس ثانیه محاسبه می شه و رنج مشخصی نداره اما من برا یه کار معماری 1.5 دقیقه ...1.5 گرفتم .بازم میگم نرخی نداره به جیب مشتری بستگی داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا