word:عدد ها انگلیسی شده اند

boof

Member
هر کاری می کنم عدد فارسی نمی توانم تایپ کنم. از ویندوز و ورد اکس پی استفاده می کنم. اگر چاره ای دارید، کمک کنید. ممنون

HABAL

Member
داره !

چاره که داره... من وقتی میام ایران از کامپیوتر زده میشم... اینقدر که این سرعت پایینه...

بگذریم....

و اما مشکلِ شما...

من اینجوری فهمیدم :

فارسی میتونید تایپ کنید ولی عدد ها نمیشه...

شما تو قسمت Numberic اشکال دارید دوست عزیز..

به My Computer و سپس Control Panel رفته...

به قسمت Regional Options بروید...و بعد قسمت Numbers را انتخاب کنید....

و قسمت یکی مانده به آخر یعنی Standart digit را از اعداد لاتین به فارسی تبدیل کنید...

سپس Apply و بعد Ok

موفق باشید ...

امیدوارم مشکل حل بشه.

سلام
راهی رو که دوستمون گفته انجام بده میبینی که با این کار اصلا شما دیگه عدد انگلیسی تو هیچ برنامه ای نمیتونی بنویسی. به ساعت کامپیوتر نگاه کن فارسی شده.
راه حل من رو هم امتحان کن . یه فایل ورد باز کن:
tools/options/complex scripts/numberal: context
شما از این طریق میتونی هر فایلی رو که داری اعدادشو فارسی کنی.
موفق باشی

آخرین ویرایش:

Parham

Well-Known Member
[ *HABAL* لطفا راهنمایی‌ اشتباه نکنید، زمانی‌ که با راه ساده تر می‌شه این کار را انجام داد ]
شما برای تغییر عدد ها به فارسی‌ میتونید از قسمت نوار ابزار برنامه Word به قسمت های Tools » Options » Complex Scripts بری و در قسمت Numeral برای عدد های فارسی‌ گزینه Hindi و برای فعال کردن انتخاب نحوه نمایش، به صورت خودکار *بسته به نوع زبان انتخابی‌* گزینه System را انتخاب کنی‌ ...

esmaiil

New Member
ما هم یه چیزی بگیم به ذلمون نمونه
start>programfiles>microsoft oficce>mirosoft oficce langoige setting
یه ایکون زرد داره
برو اون تو
script
رو به arabic تغییر بده حل می شه

Parham

Well-Known Member
اونوقت اگر بخواد وسط کار عدد های انگلیسی‌ بنویسه چاره چی‌ هستش ؟ این امکان که در بالا من و یکی‌ دیگه از دوستان به اون اشاره کردیم برای همین در این برنامه قرار گرفته دوست عزیز ...

HABAL

Member
I am using windows 2000 as an operating system and office 2000 installed on it... I have no problem with English typing ( Number or Words ) by changing the numberic in Regional Options....

on my desktop PC ... I am using Windows XP pro with Office XP installed on it....I DO NOT have any problem with English or Farsi typing in case of numberic or something else....

Dear Parham

I didnt get it !

Did you mean that it can be fixed by an easier way ( Your Way ) or you were saying about some errors in my post ?

There are too many books to study .... about Office and windows... bugs and more...

By doing your way to fix the problem you just create a MISSING DLL file... which must be saved automaticly by installing office.... ( often by installing some software you change the whole DLL file(s). )

Also DO NOT judge if you are not informed !

Study more about it... I am ready to discuss it with you anytime.

I never was in a place between Hell and Heaven ! but I can imagine it...

سلام
راه حل شما اشتباه نبوده بلكه راه حل درستي نبوده ، بيشتر توضيح ميدهم تا به حال توي متني هم اعداد فارسي و هم اعداد انگليسي داشته باشي؟؟؟ اين كار را چگونه انجام داده‌اي؟ با راه حل خودتان مسلما نميشه اين كار را كرد. چون ديگر در برنا‌مه‌ها نميتواني انگليسي تايپ كني. اگر راه حل خودت را انجام دادي به ساعت كامپيوتر نگاه كن آن هم فارسي شده. پس راه حل شما درست نمي‌باشد.
در ضمن اينجا همه با هم خوب هستند و آقا پرهام هم از مطبي كه گفته مطمئنا قصد بدي نداشته فقط يه خورده تند رفته اينو تو خيلي از تايپيك هاش ميتوني ببيني ايشالا پرهام هم از اين به بعد يه ذره با ملايمت رفتار ميكنه.
همتونو دوست دارم
موفق باشيد

Parham

Well-Known Member
ببینید دوست عزیز ، من نه تند جایی‌ صحبت می‌کنم نه منظوری داشتم از حرف خودم اگر گفتم راهنمایی‌ اشتباه نکنید چون راه ساده تر برای این کار وجود داره ، زمانی‌ که از روشی‌ که شما گفتید استفاده بشه همه عدد ها در سیستم فارسی‌ می‌شه و زمانی‌ که بخواد عددهای انگلیسی‌ تایپ کنه باید یا فونت عوض کنه یا بره همان راه را ... پس می‌شه یک راهی‌ که گرچه به نظر درست هستش اما راه درست نمیتونه باشه ، این در حالی‌ هستش که راهی‌ که من و یکی‌ دیگه از دوستان به اون اشاره کردیم از ویژگی‌ هایی‌ است که در این برنامه به همین منظور قرار گرفته که کار کسی‌ که از اون استفاده می‌کند را آسان کنه ، من نه آمدم که اینجا مدارکی‌ که دارم به رخ بکشم نه چیزی ، بلکه قرار هستش هرکس نظر داره بده من فقط در بالا گفتم [ لطفا راهنمایی‌ اشتباه نکنید، زمانی‌ که با راه ساده تر می‌شه این کار را انجام داد ! ] امیدوارم که از نوشته من برداشت منفی‌ نکنید !

جدیدترین ارسال ها

بالا