پشتیبانی Wall-E ( High Poly )T_T

madmaster_3d

Well-Known Member
به نام خدا

سلام خدمت دوستان
خوبید؟
خیلی وقته کار تو سایت نزاشتم
راستش علت بیشتری که خواستم کار تو سایت بزارم معرفی چند کتاب و چند چیز دیگر بود که می تونه زندگی شما رو 180 درجه تغییر بده
پس تصمیم گرفتم که این کا رو با شما به اشتراک بزارم و هم کار رو ببینید و هم بهتون راه موفقیت رو نشون بدم

من تابستون پارسال انیمیشن والی رو دیدم و بعد تصمیم گرفتم بسازمش.فکر میکردم کار ساده ای باشه ( البته منظورم با جزئیات بالا مثل خود پیکسار )
بعد 45 عکس از این انیمیشن تهیه کردم که بخش های مختلف و جزئیات رو بتونم راحت ببینم و از روش مدل کنم چون بلو پرینت که نداشتم

در نگاه اول والی خیلی چیز ساده شاید به نظر بیاد ولی جزئیاتش واقعا بالاست. منم خلاصه بعد از کلی زخمت سعی کردم تمام جزئیات رو بسازم که واقعا مشکل بود. به نظر خودم بیشتر از 95% جزئیات رو درآوردم که شما در وایر فریم خواهید دید

بعد که مدلینگش تمام شد. بد بختی شروع شد

آنرپ کردنش کار حضرت فیل بود. من مپ آنرپش که سایز اصلیش 8192 x 8192 هستش رو براتون اینجا آپ کردم شما اگر یک کار ساده هم آنرپ کنی مثلا یک آدم رو 7 8 تیکه میشه ولی مپ من رو ببین چند تاست.

برای اینکه یادم نره کدوم قسمت کجاست روی کاغذ کشیدم خودم ( یعنی یک صفحه آنرپ روی کاغذ برای خودم درست کردم ) تازه بعد از اینکه شاید 2 هفته کامل یا کمتر بیشتر زمان برد و همه بخش ها آنرپ شدن. بد بختی بزرگ تر شروع شد

اینکه همه این تیکه ها رو بخوای پک کنی و خروجی بگیری. خوب اگر تیکه ها 8 9 تا باشه. گزینه پک خودکار رو میزنی و این همه مپ به نظرتون شدنی هستش؟ من با رم 4 گیگ دستی خودم همه این مپ ها رو کنار هم گزاشتم
با FPS کمتر از 1 یعنی وقتی یک تیکه رو تکون میدادم 2 3 ثانیه حداقل طول میکشید تکون بخوره.
البته اواخر کار که تقریبا داشتم تکسچر ها رو قرار میدادم روی انرپها یک رم 8 گیگ خریدم.

حالا بعد از کلی زمان و روز این کار رو کردم. رفتم سراغ ساختن تکسچراش.اونم کلی زمان برد .لایه های تو فتوشاپ فکر کنم 500 600 تا کم و بیش شد. سعی کردم تکسچرهاش شبیه والی واقعی باشه.
مشکل بعدی دوباره شروع شد. وقتی میخواستم فایل تکسچر ها رو لود کنم یا سیو کنم که تست کنم ببینیم خوبه یا نه حداقل 3 دقیقه الی 4 دقیقه میکشید
حالا شما فرض کنید من هی تکسچر مثلا برای قسمت بدنه قرار بدم. بعد بیام سیو کنم. بعد برم مکس. تست بگیرم. ببینم خوبه یا نه. بعد اونم 1 دقیقه رندر کنه. ا بد بود. دوباره از اول. بعد حالا بیا زنگ زدگی ها و بقیه جزئیات تکسچر رو درست کن و رندر تست بگیر.....
خلاصه.

این بزرگترین و بیچار کننده ترین کاری هستش که تاحالا درست کردم. و خدائیش خیلی خیلی خیلی زحمت روش کشیدم. حالا من اینارو میگم. شما میگید شلوغش میکنه ولش شما مپ آنرپ من رو ببینید و اگر بازم قانع نشدید خودتون امتحان کنید و یک والی با همین جزئیات بسازید.اون وقت میفهمید چرا این کار حدود 2 ماه کمتر بیشتر زمان برده. آخه من روزی چند ساعت روش کار میکردم

می خواستم محیط هم بسازم ولی فعلا قصدش رو ندارم . خیلی اذیت شدم سر ساخت همین رباط احمق

برنامه های استفاده شده
3ds max + v-ray + photoshop

امیدوارم از این کار خوشتون بیاد.

لینک مستقیم

upload7.ir/imgs/2014-04/63099748153457386220.jpg
upload7.ir/imgs/2014-04/91677109665005778449.jpg
upload7.ir/imgs/2014-04/65986008064621138194.jpg

لینک مستقیم وایرفریم
upload7.ir/imgs/2014-04/35249832162415726221.jpg
upload7.ir/imgs/2014-04/44667776172676231553.jpg

لینک مستقیم یو وی مپ کار
upload7.ir/imgs/2014-04/74488397723034686438.jpg

و حالا چیزهایی که زندگی شما رو عوض می کنند. ( خدا شاهده یک قرونی هم برای من سود نداره. فکر نکنی دارم تبلیغ می کنم )

( حتما بخرید و دانلود نکنید یا از کسی نگیرید چون اثری نمی کنه )
1. خرید کتاب 4 اثر از فلورانس اسکاول شین ( ترجمش خیلی مهم هستش گیتی خوشدل )
2.خرید کتاب قدرت فکر 1 2 3 از جوزف مورفی
3.خرید کتاب قدرت تخیل مثبت از جورف مورفی
4.خرید کتاب آیین زندگی ( چگونه ناراحتی را از خود دور کنیم ) از دیل کارنگی
5.خرید کتاب شفای جسم و جان لوئس هی
6.خرید مستند راز 1 دوبله فارسی ( حتما حتما بالای 15 دفعه تماشا کنید )
7.خرید سخنرانی دکتر فرهنگ مخصوصا در مورد موفقیت ( البته دکتر فرهنگ خیلی از کتابها رو قبول نداره. ولی خود من با همین کتابها به خیلی از خواسته هام رسیدم )

حالا 2 حالت داره. یا شما این ها رو میگیرید و تغییر رو تو زندگیتون میبینید؟ یا اینکه تا اخر عمر میگید خدا چرا فلانی گاو گوسفند فروخته مثلا بی ام و داره یا چرا به فلانی چند میلیارد دادی به من ندادی. یا اینکه ما بدختیم تا اخر عمر مستاجریم راضیم به رضای خدات و یا به قلانی فوش میدید یا فلانی رو لعنت می کنید یا هی قرقر می کنید و ناشکری و ...
من که تاحالا ندیدم کسی با این حرفها به جایی برسه. پس یک مسیر جدید که امروز خدا نشونتون داده رو امتحان کنید
موفق باشید

پیوست ها

• Wireframe 1.jpg
    Wireframe 1.jpg
    799.1 کیلوبایت · بازدیدها: 48
  • Wireframe 2.jpg
    Wireframe 2.jpg
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 48
  • Wall-e-Back-View-2-+-Post-Pro.jpg
    Wall-e-Back-View-2-+-Post-Pro.jpg
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 46
  • Wall-e-Back-View-+-Post-Pro.jpg
    Wall-e-Back-View-+-Post-Pro.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 201
  • Wall-e-Front-View-+-Post-Pro.jpg
    Wall-e-Front-View-+-Post-Pro.jpg
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 56

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام علی جان. خیلی کار زیبا و با جزئیاتی شده.
پیشنهاد برای تاپ گالری صفحه اول سایت

در مورد متن های قرمز ربطی به انجمن ندارن. میتونی توی امضات بزاری و بچه پیغام خصوصی بهت بگن.اما نیتت رو خیلی دوست دارم و جای خوشحالی داره که راه های موفقیت رو با دوستات شیر میکنی.اما این بحث دیگه ادامه پیدا نکنه

vfx7

Member
سلام
خسته نباشی ، کار پرزحمتی بوده ،
مدلینگ خیلی خوبی کار کردی بهتره که نتیجه زحماتت را با ساخت یک انیمیشن کوتاه با همین کیفیت به ثمر برسونی
برای افزایش سرعت بهتر بود آبجکت هایی که نیاز به تکسچر دارند را فقط بووی بگیری و بقیه آبجکت ها را یووی اتوماتیک میگرفتی
به جز تو بعضی موارد من تکسچرینگ خاصی نمیبینم که نیاز به یووی داشته باشه که همون طور که گفتم یووی اتوماتیک برای این کار بهتر بود

madmaster_3d

Well-Known Member
خسته نباشید
معلومه خیلی زحمت کشیدی
فلز فولاد بازوها خوب نشده
و بامپ های متریالها شدید شدن

سلام. مرسی. اره این ایراد رو خارجی ها هم گرفته بودند. کاملا موافقم :)

سلام مدلت خوب شده ادامه بده دوست من

مرسی
والا چند وقت سراغ تر دی نمیرم به دلایلی :) . حالا ببینیم بعدا چی میشه

سلام علی جان. خیلی کار زیبا و با جزئیاتی شده.
پیشنهاد برای تاپ گالری صفحه اول سایت

در مورد متن های قرمز ربطی به انجمن ندارن. میتونی توی امضات بزاری و بچه پیغام خصوصی بهت بگن.اما نیتت رو خیلی دوست دارم و جای خوشحالی داره که راه های موفقیت رو با دوستات شیر میکنی.اما این بحث دیگه ادامه پیدا نکنه
سلام بر عارف ( آرف ) خودمون
مرسی
اره حق با شماست. فقط من اسمم علی هستش . ممد رو از کجا اوردی :lol:

عالی شده علی جان
دمت گرم:oops:

سلام حامد خودم. مرسی عزیزم.

سلام
خسته نباشی ، کار پرزحمتی بوده ،
مدلینگ خیلی خوبی کار کردی بهتره که نتیجه زحماتت را با ساخت یک انیمیشن کوتاه با همین کیفیت به ثمر برسونی
برای افزایش سرعت بهتر بود آبجکت هایی که نیاز به تکسچر دارند را فقط بووی بگیری و بقیه آبجکت ها را یووی اتوماتیک میگرفتی
به جز تو بعضی موارد من تکسچرینگ خاصی نمیبینم که نیاز به یووی داشته باشه که همون طور که گفتم یووی اتوماتیک برای این کار بهتر بود

سلام.مرسی
والا تقریبا همه قسمت ها به یو وی نیاز داشت. چون می خواستم روست و کثیفی های قسمت های مختلف رو مختلف بزارم. + اینکه از نظر یو وی خودکار خیلی قسمت ها جواب نمیداد
کلا کار غیر حرفه ای هستش اون کار. چون اینطوری شما کلا تکسچرها رو یکجا داری ولی اونجوری باید تکسچرها رو برای هر قسمت لود کنی. اونجوری میگم غیر حرفه ای هستش.
در مورد انیمیشن هم بگم من تنظیمات رندر مخصوصا برای قسمت نویز رو در پایین ترین حد گرفتم که باعث شد زمان رندر هر صحنه 10 11 ساعت فکر کنم بشه. یا بیشتر کمتر
حالا تک فریم اینقدره. با این سیستم های ما انیمیشنش باید برم یک سال دیگه بیام رندرش تموم بشه :)
بازم مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا