Vfx - matchmove

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه:rose:
منم این کار و تو تلویزون دیدم
کار خیلی قشنگی شده:rose:
واقعا هرچی سعی کردم یه جوری ببینمش که ایرای توش ببینم نبود:green:
از اون تیکه Match move ئش که گوی ها رو زمین هستن و دوربین میره عقب خیلی خوشم اومد...
رنگا هم خوب بودن
فقط اون قسمتی که اون خواننده تپل ئه میخونه یکم ضعیف تر مار شده که بچه ها گفتن.
یعنی پیداست که دستکاری شده مخصوصا اسپیکر ها که بیرون میاد....
اگه دانلودش کردم نظرهای تکمیلی رو هم میزارم
منتظر کارهای آیندت هستیم
موفق باشی:oops:

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

آها ... حالا شد.
ممنون از توضیحات تکمیلی.
پیشنهاد میدم که بره توی تاپ گالری.

التماس دعا
یا علی

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
با وجود توضیحات بازم هر چی گشتم از کارت ایراد بیشتری در بیارم نتونستم. :green:
از طرف من هم 5 ستاره و پیشنهاد برای تاپ گالری.
شاد و موق باشی امیرجان.

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
امیر جان یه جا گفتی:

حتما دربروژه های جدید که در دست دارم از nuke برای کامپوزیت استفاده خواهم کرد.

میشه یه کم توضیح بدی چرا می خوای این کارو بکنی؟ یعنی چرا میخوای از Fusion بری روی Nuke برای کارای کامپوزیت؟؟ آیا توی این پروژه تجربه ای کسب کردید که باعث شد این تصمیم رو بگیری؟؟ بعدشم من یکی که عاشق Nuke و شرکت سازنده اش یعنی The Foundry هستم. دلیلاتو بگو در مورد این تصمیمت شاید به درد من یا دیگر دوستان هم بخوره.
ممنون بازم. :rose:

vfxproducer

New Member
توضیحات تکمیلی

سلام مجدد خدمت همه ی دوستان عزیزم

ضمن تبریک سال نو خدمت همه ی دوستان :rose: باید ازتون تشکر کنم که با نظرات بسیار عالی و دقیقتون که همشون رو قبول دارم - کار خودتون رو فرستادید تاپ گالری :oops:
خب امین جان عزیز پرسیدن که چرا من میخوام از پروژه های بعدی برم سراغ نیوک برای کامپوزیت !
در جواب باید بگم که من هر چی پشت صحنه ی جلوه های ویژه از کمپانی های بزرگ دیدم اکثرا از نیوک استفاده میکردن!
اما دلیل اصلی من این نیست - دلیل من اون چیزیه که تو عمل و در تجربه بهش رسیدم!
برای صحنه های ترکیبی ( رئال انیمیشن) معمولا تو کامپوزیت یه سری لایه هایی میاد روی کار که باعث میشه تا کار رئال تر بشه که من نیوک رو در این زمینه خیلی حرفه ای تر میبینم ! :paint:
محیط نرم افزارشم به نظر من با جذبه تره :green: - حتما میدونید که در ورژن های اولیه ی مایا اسمش مایا فیوژن بوده به همین دلیل این دو تا یعنی مایا و فیوژن با هم خوب متچ هستند!
اما خب دلیل نمیشه اگر نرم افزاری حرفه ای تر بیاد رو کار فیوژن هنوز هم به قوت خودش باقی بمونه!( بله من نیوک رو حرفه ای تر میبینم )
البته هر نرم افزاری بستگی به کاری که میخواهید انجام بدید سنجیده میشه - مثلا فیوژن برای کامپوزیت یه انیمیشن سینمایی کارتونی خوب جواب میده ، و نیوک هم برای کامپوزیت یه کار سینمایی مثل ترنسفورمر ! ( در واقیت هم به همین صورت هست )
<<به امید سرافرازی نام ایرانیان (در زمینه ی جلوه های ویژه) در جهان>>:wink:

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
اول حس خودم رو میگم ...اگه قابل بدونید
.
میمیک صورت و حرکات و احساسات کاراکتری که باریکتر بود برام دوست داشتنی و خاص بود
فقط غیر از اولین بخش که شروع می کنه .. توی سایر جاها حرکات صورتش خیلی به دلم نشست
یک غم خاص داره ( این نظر شخصی منه ...شاید نظر دیگران چیز دیگری باشد !!! )

تعویض موقعیت های دوربین ( خیلی خیلی مهم !!! ) خیلی خوب بود
ریتم و آهنگ برام جالب بود
افکت های صوتی که بعضی جاها مثل اکو بود .. جذاب بود
بکراند کاراکتر توپولی البته جاهایی که نورهای شش ضلعی هستن قشنگه
با شعر حال نکردم !!!! ( شعر می تونه خیلی چیزها رو تاثیر گذار تر کنه )
.
حالا یه سری نکته و سوال
کاراکتر توپولی حرکات جالبی نداشت
بکراند کاراکتر باریک می تونست بهتر باشه

کلی سوال دارم !!!!!
.
1- مدتها سوال توی ذهنم بود که این آرم هایی که روی کلیپ ها ثبت میشه کجا هستن !!!!
خب توی این کلیپ رسیدم به ganesh !!! آرمش خیلی جا ها بوده ...میشه توضیح بدین گانش کجاست ؟
چیه اصلا !! یه توضیح کلی که علامت سوال من رو برداره !!!

2- هزینه ای که واسه این کلیپ شده چقدر هست
3- در مورد کارکردان و دستمزد !!!
4- در مورد آهنگ و تنظیم و دستمزد !!
5- در مورد ترانه سرا و دستمزد !!
6- و در انتها منظور از گوی ها چی بود ؟؟
.
اگه اینجا نمی تونید در مورد سوالات توضیح بدین لطفا از طریق پیام خصوصی برام حتما توضیح بدین
واقعا به جواب این سوالات نیاز دارم
پیشاپیش عید شما مبارک

vfxproducer

New Member
سلام دوست عزیز اقای براتی
ممنونم از اینکه نظر کاملی رو از دیدگاه خودتون نوشتین
و در مورد سوالاتتون هم باید بگم که من فقط میتونم تو حوضه ی کاری خودم بطور کامل در اینجا پاسخگو باشم!( در موارد دیگر میتونیم بصورت خصوصی فقط تبادل نظر کنیم )
در شروع مبحث هم خدمت دوستان گفتم که هدف از این کار صرفا بحث در مورد جلوه های ویژه بوده !
در مورد موزیک هم خب هر کسی یه سلیقه ای داره دیگه :wink:

turkmen2011

New Member
دوست عزیزم
کار بسیار جالبی رو ارائه دادید احسنت برشما و تیم و همکارانتان
ولی بجای کار با نرم افزار مختلف مثل بوژو،فیوژن و فینال پرو می تونستید فقطاز یک نرم افزار استفاده کنید اون هم نرم افزار افتر افکت هستش
که برای هرکدوم پلاگین جداگانه ای داره مثلا برای ترک سه بعدی می تونستید ازپلاگین camera tracker استفاده کنید.
ولی در کل کاربسیارخوبی ارائه داده اید چون کار اول شماست و زود هم خواهید تونست از شرکت های خارجی سفارش بگیرید مثلا از شرکت های تبلیغاتی و تلویزیونی ترکیه!

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
در این کار از تکنیک Matchmove (تلفیقصحنه ی واقعی با انیمیشن ) توسط 3dtracking انجام شده ، و مسلما با یک نرم افزارحرفه ای کامپوزیت شده است . اول قصدم استفاده از AfterEffect بود اما چون کیفیترنگ و پردازش فریمی Eyeon Fusion خیلی بهتر بود از اون استفاده کردم .
حتما دربروژه های جدید که در دست دارم از nuke برای کامپوزیت استفاده خواهم کرد.[/QUOTE]

نرم افزار Nuke و Fusion زملن رندرشون مث افتر هست یا سریع تره؟

vfxproducer

New Member
سلام دوستان من

باید خدمت turkman2011 عرض کنم که ا افتر هم نرم افزار خیلی خوبیه ولی من ترجیح دادم برای هر قسمت از نرم افزار مستقلی استفاده کنم

و soheil_2034 : نه فرقی نداره - البته بسته به نوع خروجی و سخت افزار همیشه متغیر خواهد بود .

جدیدترین ارسال ها

بالا