permission set file

سلام
دوستان عزیز دستور که برای تغییر permission یک فایل قبل از اینکه فایلی روی اون کپی بشه می خواستم.البته در سرور لینوکس و در ضمن فولدر که قرار داخلش کپی بشه chmod 777 داره.

آخرین ویرایش:

oxygenws

Active Member
1- منظور سوالت چیه؟
2- این سوالت ربطی به Php داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر کنم بد توضیح دادم

من میخوام مثلا " یک image را از html به یک فایل php ارسال کنم و فایل php اون توی فولدر(777) مربوطه کپی کن ولی مشکل من اون که بعضی فایلها داخل فولدر از بیرون کپی میشن و permission مختلف دارن من د ستوری می خوام که هم permission فایل میخوام روش کپی کنم تغییر بدم و هم فایل که کپی میکنم با permission لازم میدونم کپی بشه.

oxygenws

Active Member
اول فایل رو کپی کن، بعد دسترسی اش رو توسط chmod (در PHP) تغییر بده. برای اطلاعات بیشتر راهنمای PHP رو بخون.

هادی ابراهیمی گفت:
سلام
دوستان عزیز دستور که برای تغییر permission یک فایل قبل از اینکه فایلی روی اون کپی بشه می خواستم.البته در سرور لینوکس و در ضمن فولدر که قرار داخلش کپی بشه chmod 777 داره.

PHP:
@chmod("full adress of file or folder", CHMOD_FILES);

raham20

New Member
سلام
من هم مشكلي شبيه به اين دارم. قايلي رو توسط php در سرور مي سازم به طور پيش فرض permission اون فايل 0755 قرار مي گيره
من مي خوام اين فايل 0777 باشه تا همه براي تغيير اون بتونن عمل كنن اما دستور chmod رو كه اجرا مي كنم پيام زير رو ميده:
Warning: chmod() [function.chmod]: Operation not permitted

راهي وجود نداره كه بشه از طريق ftp اجازه دسترسي به فايل رو عوض كرد؟ من توي php manual كه گشتم پيدا نكردم.

آخرین ویرایش:

irdavidnet

Banned
شما بايد دسترسي فولدري كه مي خواي اون فايل برميشنش عوض شه را 777 قرار بدي

raham20

New Member
من تونستم اين مشكل رو حل كنم البته بعد از اينهمه مدت!
بايد از فانكشن هاي ftp براي اين كار استفاده كرد. دست كاري فايل هايي كه روي سرور قرار دارند فقط از طريق ftp functions فابل حل هست. چون سرور هاي جديد همه در حالت safe mode هستند كه اجازه دستكاري فايل هاي روي سرور رو به كاربر نا آشنا نمي دهند.

جدیدترین ارسال ها

بالا