ntldr is missing و حذف شدن boot.ini

icefall

Member
سلام دوستان عزیز
طی یه عملیات دور از جون گوش درازانه فایلboot.ini رو از درایو سیستم عامل حذف کردم. حالا با خطای ntldr is missing مواجه میشم و ویندوز بالا نمیاد. راه حل رفع مشکل چیه لطفا؟
میشه این فایل رو روی سی دی کپی کنم و یه طوری سرجاش پیست کنم؟
ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان عزیز
طی یه عملیات دور از جون گوش درازانه فایلboot.ini رو از درایو سیستم عامل حذف کردم. حالا با خطای ntldr is missing مواجه میشم و ویندوز بالا نمیاد. راه حل رفع مشکل چیه لطفا؟
میشه این فایل رو روی سی دی کپی کنم و یه طوری سرجاش پیست کنم؟
ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

محتویات فایل boot.ini در سیستم های مختلف با توجه به موقعیت و شماره پارتیشن ویندوز و تعداد پارتیشن ها فرق
می کنه، چیزی نیست که بتوانید یک نسخه ثابت اش رو از توی CD / DVD کپی کنید. لابد دارید از ویندوز XP
استفاده می کنید چون ویندوز های Vista و 7 احتیاجی به boot.ini ندارند.

یه فایل متنی مثل فایل های txt است که با Notepad ویندوز یا Edit تحت DOS هم میشه ساختش :
کد:
[boot loader] 
timeout=30 
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS 
[operating systems] 
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect
تو این نمونه ای که قرار دادم ویندوز در پارتیشن اول هارددیسک اول ذخیره شده، یعنی معمولی ترین شیوه
نصب شدنی که می تونه وجود داشته باشه. فایل ضمیمه این پست شده : boot.zip

اگه CD / DVD ویندوز XP رو داشته باشید می توانید با بوت کردنش در حالت Recovery Console این فایل Boot.ini را
بصورت خودکار بسازید. وقتی توسط CD / DVD ویندوز XP سیستم را بوت کرده اید، در همان ابتدای کار که
برای نصب ویندوز تقاضای فشار کلید Enter می شود، بجایش کلید R را فشار دهید تا به محیط Recovery Console وارد شوید.

بعد فرمان های زیر را تایپ نمایید و Enter را بزنید تا فایل boot.ini ایجاد شود :
کد:
bootcfg /rebuild
exit

اگه مشکل بیشتر از یک فایل boot.ini بود رجوع کنید به : مشکل------>بوت شدن از روی هاردی که Bootmgr نداره

پیوست ها

• boot.zip
    247 بایت · بازدیدها: 136

جدیدترین ارسال ها

بالا