next در آرایه

***UNIQUE***

Active Member
سلام :)
من یه فایل دارم که داخل اون یه سری MovieClip تولید میشم و نامهایی که میگیرن سری هستش یعنی مثلا" اولین MovieClip تولید شده نامش MovieClip1_mc بعدی MovieClip2_mc و به همین ترتیب نامگذاری میشوند
من میخوام یه قسمتی از برنامه یک MovieClip حذف میشه و MovieClip بعدی اون باید به یه فریم خاص بره مثلا" اگر MovieClip100_mc حذف شد دستور
moiveClip101_mc.gotoAndStop(2);
باید بعد از اون اجرا بشه من اسم MovieClip حذف شده رو میدونم چطوری میتونم به MovieClip بعد از اون دسترسی داشته باشم ؟؟
یه کارایی کردم .اسم MovieClip رو داخل آرایه گذاشتم و مقدار بعدی آرایه رو گرفتم یا اسم MovieClip را به صورت String بدست آوردم یا با Var اون رو تبدیل به Movieclip کردم اما در اون حالت دیگه دستور
gotoAndStop(2);
برای MovieClip کار نکرد. :-? :wink:
ممنون میشم راهنمایی کنید من اسم MovieClip حذف شده رو میدونم چطوری میتونم به MovieClip بعد از اون دسترسی داشته باشم ؟؟؟
با تشکر

Security9776

Active Member
سلام ، شما می تونید از کد زیر استفاده کنید :

tellTarget ("_root.MovieClip"+Num+"_mc") {
gotoAndStop(2);
}
که Num عدد مورد نظر هست .
منتهی یک مشکلی که هست از فلش ورژن 5 به بعد این دستور به همراه چند دستور دیگر در لیستی قرار گرفتند که قرار بود در ورژن های بعدی فلش حذف بشند که البته هنوز در فلش 8 هم حذف نشدند و فکر هم نکنم فعلا حذف بشند ولی هنوز که هنوزه در Deprecated هستند .
البته جایگزین دستور TellTarget دستور With هست که در این مواردی که لازم هست مانند بالا اسم مووی کلیپ از حالت ترکیبی استفاده کند پشتیبانی نمی کنه .
و باز استفاده از Dot ( . ) هست که اون هم جواب نمی ده .

البته برای مشکل بالا راه های دیگه ای هم هست ولی این راه راحترین هست .
موفق باشید ، ...

جدیدترین ارسال ها

بالا