Mercedes Benz in the Road

.:. soroosh .:.

Active Member
سلام مجدد ... :rose:

و این هم یک کار کوچیک دیگه از من.
همون مدل قدیمی هست که قبلا ساخته بودم و رندرهای متعددی ازش دیده بودید. :green:
مدتها بود که دوست داشتم یک رندر از این مدلم با استفاده از HDRI بگیرم، اما هر بار یا سیستم جواب نمیداد یا من بلد نبودم، خلاصه نمیشد که نمیشد ...
تا بالاخره یکی از دوستان مجدد وسوسم کردن که بیام سراغ این مدل برای رندر جدید به همین روش و ...
فایل اچ دی آر را از سایت hdri-location دانلود کردم.
عکس پیوست یکی از صحنه های رندر هست و میتونید همون صحنه را با دو تا صحنه دیگه از طریق لینک زیر ببینید :

http://www.soroosh.ws/images/mercedes-benz-cls-550-final.jpg

از هیچ نوری به جز خاصیت لایتینگ فایل HDR استفاده نکردم.
رندر را در سه لایه گرفتم. ( رندر اصلی ماشین، سایه ها و سایه زیر ماشین، آکلوژن )
که بعد از رندر بر روی لایه بک گراند توسط فوتوشاپ روی هم قرار گرفتن و سپس تنظیم روشنایی را برای بک گراند و ماشین انجام دادم.
البته خیلی مشکل داشتم برای رندر این کار، اولین تست رندرم با اچ دی آر بود و یه چیزایی را هنوز به طور کامل متوجه نشدم و احتمالا صحنه اصلی را به صورت استاندارد نساخته بودم یا شاید هم این فایلی که من استفاده کردم مشکل داشته یا مایا من و اذیت میکرده :-?
خلاصه که در نهایت شد همینایی که میبینید.
ضمنا این کار هم از هر دو سایت CGArena و 3DTotal با اجازتون Excellence Award گرفت. :wink:
خوشحال میشم نظر دوستان را بدونم و همینطور اگر جایی نیاز به توضیح داره در خدمتم :)

پیوست ها

• mercedesbenzcls550large.jpg
    mercedesbenzcls550large.jpg
    316.5 کیلوبایت · بازدیدها: 490

sharin

Member
واقعا عالي شده. آفرين.
من تو اين زمينه خيلي ضعيفم ، اصلا render هام خوب در نمي ياد ، يه Help اي برسون، (آموزشيي ، چيزي ...)
با اين كه از مدل ماشينه خوشم نمي ياد ولي با اين render واقعا دل نشين شده.
موفق باشي.
يا علي.

SevenART

Member
ایول کار قشنگی شده :green:
ولی رفلکت کار زیاد خوب نشده .. مخصوصا کنار ماشین...
بعدش هم این چیزه یه حالیه از نظر گرافیکی .... ببین یه جوری سمت راست تصویر سنگین تره ... تعادل نداره ..
و کلا هم قسمت سمت راسته ماشین متریالش خوب در اومده ولی سمت چپ:sad:
بعد کلا هم باید دور ماشین را بگیری یه بوردر کوچیک 1 بزنی بهد دلت .. اینطوری با بکت مچ نشده ..
ولی کلا ایووول ...:rose:

Active Member
واقعا عالي شده. آفرين.
من تو اين زمينه خيلي ضعيفم ، اصلا render هام خوب در نمي ياد ، يه Help اي برسون، (آموزشيي ، چيزي ...)
با اين كه از مدل ماشينه خوشم نمي ياد ولي با اين render واقعا دل نشين شده.
موفق باشي.
يا علي.

:rose:
آقا مدل ماشینش که خیلی قشنگه، من که خودم این مدلش را خیلی دوست دارم ( با اینکه حدودا 2 ماه مدلسازیش اذیتم کرد :green: )
این روش رندر خیلی ساده تر از اونی بود که خودم فکرش را میکردم، فقط مهمترین مساله برای این نوع رندرها متریال ها هستن که باید دقیق باشن، فوکال لنز دوربین و همینطور زاویه اون نسبت به جاده هست که باید درست و متناسب با عکس بک گراند انتخاب بشن .
به طور مختصر سعی میکنم تا چند روز دیگه یک توضیحی راجع به کل کار بدم البته آموزش به حساب نمیاد تقریبا میشه گفت Making Of هست اما دیدنش شاید بد نباشه :wink:

بسیار عالی شده
فقط یه نکته که طبیعی نیست، cls 550 و آرم بنز پشت ماشین هست که انگار برچسب چسبوندی
فکر میکنم باید حالت برجسته و کرمی داشته باشه (chrome)

ارادتمند - محمد آشتیانی

راستش اون لوگو و آرم و ... هم همشون مدل هستن و برجسته اما خب کلا قطرشون خیلی کم بود و احتمالا برای همین اینطوری دیده میشه و البته به زاویه دوربین و نور و ... هم بستگی داره، اما شاید اگه بیشتر دقت میکردم رو اونها بهتر از این در میومد :wink: تشکر از توجهتون ...

ایول کار قشنگی شده :green:
ولی رفلکت کار زیاد خوب نشده .. مخصوصا کنار ماشین...
بعدش هم این چیزه یه حالیه از نظر گرافیکی .... ببین یه جوری سمت راست تصویر سنگین تره ... تعادل نداره ..
و کلا هم قسمت سمت راسته ماشین متریالش خوب در اومده ولی سمت چپ:sad:
بعد کلا هم باید دور ماشین را بگیری یه بوردر کوچیک 1 بزنی بهد دلت .. اینطوری با بکت مچ نشده ..
ولی کلا ایووول ...:rose:

در مورد رفلکت فکر میکنم حق با شما باشه احتمالا رفلکت ماشین کمه ... اما سعی کردم استانداردش را در نظر بگیرم ... :sad:
در رابطه با زاویه تصویر و ... هم کمی دستم بسته بود چون بک گراند ها زاویشون ثابت بودن و من مجبور بودم زاویه ماشین را نسبت به بک گراند هایی که دارم تنظیم کنم :-?
در رابطه با بوردر مخالفم :) به نظرم نیاز به بوردر نداره و اصلا کار درستی هم نیست دور ماشین بوردر دادن، در حالت طبیعی هم دور ماشین بردری دیده نمیشه خب .

سلام
کارت عالیه داداشی
رو سی جی دیدم کلی ذوق کردم
موفق باشی

ممنون از لطفتون.

واقعاً که کارت حرف نداره سروش جان
اون Excellence Award هم که گرفتی نوش جونت D: واقعاً حقت بوده !
لطف دارید شما هم . :wink: ممنون .

آفرین ،این هم مثل کارای دیگت خیلی خوب شده ،رندر رو خیلی خوب و حرفه ای کار کردی.

موفق باشی.

تشکر فراوان

لطفا بگو فایلهای hdri رو چطوری دانلود کردی من تو سایت رفتم ولی برای دانلود چیزی نیست راستی کارت خیلی خوب شده میتونست بهترم بشه:green:

Active Member
لطفا بگو فایلهای hdri رو چطوری دانلود کردی من تو سایت رفتم ولی برای دانلود چیزی نیست راستی کارت خیلی خوب شده میتونست بهترم بشه:green:

باید عضو سایتش بشید و از این آدرس میتونید سمپلش را دانلود کنید :
http://www.hdri-locations.com/freesample.php
بقیه پک های اچ دی آر آی این سایت را باید بخرید ...:wink:

Farrokh

Active Member
خوب

این کار که واقعا از همه ی رندرای ماشینت خدا تر شده
جدی می گم

خیلی عالیه

تبریک

فقط کاشکی جاده هه یه جاده ای بود که تا حالا ندیده بودیم :green:

ولی همه چیزش عالیه

موفق باشی

Active Member
رندر خوبی شده، میشه گفت معنای hdri رو خوب میشه ازش درک کرد.

خب خدا را شکر :)

خوب

این کار که واقعا از همه ی رندرای ماشینت خدا تر شده
جدی می گم

خیلی عالیه

تبریک

فقط کاشکی جاده هه یه جاده ای بود که تا حالا ندیده بودیم :green:

ولی همه چیزش عالیه

موفق باشی

آره خب من خودم هم جادش که تکراری شده یه جوری میشم .
اما خب چاره ای نداشتم نمیتونستم 250 دلار بدم برای یک صحنه اچ دی آر :sad:
مرسی فرخ جان.

:Mohsen:

کاربر باتجربه
خوب دوباره من اومدم شولوغش کنم!

بابا سروش یکم صبر کن بابا
اینقدر تند تند کارای گنده گنده نزار
کف میکنیم نمیتونی جممون کنی ها...!

کار بسی زیبا شده
فقط یکم با رفلکت شدیدی که کنار ماشین به رنگ قهوه ای و زرد هست مشکل دارم، تو کتم نمیره!
ولی عقب ماشین محشر شده
رینگ هم بی نقص
محیط هم کاملا مچ!

اما چند تا سوال

داخل چراغارو مدل کردی یا تکسچره؟

این تیکه هم که گفتی تو فوتوشاپ یه کارایی کردی رو یه جاشو نگرفتم
ماشینو تکی رندر کردی و بعد محیطو تو فوتوشاپ بهش اضافه کردی یا نه کل محیطو با ماشین تو چند لایه رندر گرفتی بعد تو فوتوشاپ هم ادیتش کردی؟!

ضمنا این کار هم از هر دو سایت CGArena و 3DTotal با اجازتون Excellence Award گرفت. :wink:

این سایا چیزی هم میدن یا فقط ذوق میکنن؟! :green:

Active Member
خوب دوباره من اومدم شولوغش کنم!

بابا سروش یکم صبر کن بابا
اینقدر تند تند کارای گنده گنده نزار
کف میکنیم نمیتونی جممون کنی ها...!

کار بسی زیبا شده
فقط یکم با رفلکت شدیدی که کنار ماشین به رنگ قهوه ای و زرد هست مشکل دارم، تو کتم نمیره!
ولی عقب ماشین محشر شده
رینگ هم بی نقص
محیط هم کاملا مچ!

اما چند تا سوال

داخل چراغارو مدل کردی یا تکسچره؟

این تیکه هم که گفتی تو فوتوشاپ یه کارایی کردی رو یه جاشو نگرفتم
ماشینو تکی رندر کردی و بعد محیطو تو فوتوشاپ بهش اضافه کردی یا نه کل محیطو با ماشین تو چند لایه رندر گرفتی بعد تو فوتوشاپ هم ادیتش کردی؟!

این سایا چیزی هم میدن یا فقط ذوق میکنن؟! :green:

لطف دارید شما.
خب باید قبول کنم دیگه به هر حال هیچ کاری بدون ایراد نمیشه :wink:
داخل چراغ ها مدل شدن که اگه فکر میکنی نیاز هست یا خواستی ببینی بگو برات یک اسکرین شات از مدل بزارم که ببینی.
ببین عکسهای اچ دی آر برای اینکه بتونی ازشون درست استفاده کنی همراهشون عکسهای عادی از همون صحنه هم معمولا هست که عکس اچ دی آر را استفاده میکنی برای لایتینگ و رفلکت و ... و از عکس معمولی استفاده میکنی برای بک گراند ماشین که ماشین را روش مچ کنی و کامپوزیت کنی و ...
حالا من با این قضیه مشکل داشتم .
فایل اچ دی آرم رو کره ای که استفاده میکردم درست قرار نمیگرفت برای همین یه مقداری رفلکتها و ... نسبت به عکسها درست در نمیومد یا نمیتونستم زاویه ماشین را نسبت به کادر اصلی تنظیم کنم و خلاصه کلی مشکلات دیگه ( که تمامشون ناشی از کم تجربگی یا بی تجربگی من به وجود اومده بودن )
خلاصه که من مجبور شدم برای بک گراند هم از همون عکس اچ دی آر استفاده کنم.
یعنی یک لایه ماشین را با لایه مستر رندر گرفتم . یک مرتبه آکلوژن و یک مرتبه هم سایه ها .
تا اینکه که امریست طبیعی .
بعد از این نیاز داشتم به بک گراند . یعنی من لایه های بالا را شیشه ای رندر گرفتم.
برای بک گراند به خاطر مشکلات بالا من از همون کره که اچ دی آرم روش بود رندر گرفتم ( نسبت به زاویه ماشین ) و از همون رندر بک گراند استفاده کردم برای بک گراند ماشین و در نهایت این 4 تا لایه را تو فوتوشاپ با هم یکی کردم و در نهایت شد این رندرهایی که میبینید .

این سایتها تنها خوبی که داره اینه که چون جزء بهترین و معروفترین سایت های مرتبط با گرافیک سه بعدی و دو بعدی جهان هستن، همین که میتونم بگم از فلان سایت اوارد گرفتم خودش کلی ارزش داره. به جز اینکه من میتونم بگم اوارد گرفتم و لوگوشون را میتونم تو سایتم بزارم، اونها هم کار من را به مدت تقریبا یک هفته صفحه اول سایتشون جزء آثار برتر معرفی میکنن و قرار میدن و خود همین باعث میشه که خیلی ها باهام آشنا بشن و ...
به جز اینها هیچ جایزه مادی یا ... نمیدن :wink:
به قول شما خودشون ذوق میکنن ( البته من بیشتر :neutral: )

Active Member
یک میکینگ آف کوتاه هم برای تری دی توتال نوشته بودم که امروز رفت تو سایتشون، میتونید از لینک زیر بهش دسترسی داشته باشید :

http://www.3dtotal.com/

خیلی زود هم ترجمه فارسی اون را تو یک تاپیک جدید میزارم، امیدوارم با اینکه خلاصه هست اما مفید واقع بشه. ^.^

جدیدترین ارسال ها

بالا