Maya vs Softimage

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
شاید به خاطر اینکه الگوریتم شبیه سازی دود و اتش در هودینی بهینه نیست فکر کنم شبیه سازی دود داخل هودینی با برنامه های مثل مایا و پلاگین Fume فرق داشته باشه

سلام.
فکر نکنم این حرفتون درست باشه.
شاید سرعت کمتر باشه، که اونم فک کنم به دلیل محاسبات پیچیده تر و سنگین تر هودینی نسبت به دیگر سیمولاتورهاست.
نکته ی دیگه ای هم که هست اینکه، هودینی با یه رویکرد حرفه ای ساخته شده، و اصلا نرم افزاری نیست برای مصارف خانگی و کارهای آماتوری. و در کار های حرفه ای توی شرکت های بزرگ هم که بدون داشتن دغدغه ای در مورد سخت افزار و با استفاده از سیستم محاسبات شبکه ای هودینی توی سیمولیت با نهایت کیفیت سیمولیت هاشون رو با سرورها و ورک استیشن های قدرتمندشون به راحتی انجام میدن. و تازه اینکه جدیدن که Pyro از GPU هم برای افزایش سرعت سیمولیت و محاسباتش کمک میگیره که اینم یه نکته و قدرت دیگه در مورد Pyro هستش.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
ببخشید من به علت شلوغی سرم نتونستم تا الان Houdini Pyro رو تست کنم ولی الان دیگه فقط یه تست Fire انجام دادم.
به محض این که دیدم داره simulate میکنه سریع یاد پست یکی از دوستان تو این بخش افتادم که گفت: چرا انقدر این Houdini Pyro سنیگنه.
با این که این جمله کاملا با خود نرم افزار، یعنی سرعت و سبک بودنش متناقض بود ولی باز با هیچی نگفتم تا خودم تست بزنم تا امروز که بعد از دیدن نتیجه، بد جور تعجب کردم هم برای بسیار سبک و سریع بودن simulate و هم برای حرف این دوستمون.

با pyro هم کار کردم چیز خوبیه ولی چرا انقدر کنده ؟؟
حالا عزیز نمیدونم چرا شما میگین Pyro سنگینه چون به نظر من به هیچ وجه سنگین نیست که حتی حس میکنم سبک و سریع تر هم باشه. البت گفتم حس میکنم تا اینجا که فقط یه تست زدم به این رسیدم تا سرم خلوت بشه و خوب باهاش سر و کله بزنم. ولی باز میگم طبق سبک و سریع بودن نرم افزار انتظار میرفت این موردش هم سبک باشه.
حالا باز تست میزنم و نظرم رو میگم اگه کسی طلبه هست.

حق یارتون

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
من یه تست کوچیک با Fume و Pyro زدم تو یه موقعیت مشابه.
خوب نتیجه این شد که برای simulate آتشFume: در حالت ساده و بدون داشتن preview سنگین و نمایش در viewport نتیجه: 100 فریم در 20 ثانیه.

که همین روش رو باز بر روی خود Fume انجام دادم با این تفاوت که پینجره output رو هم با اندازه تغریبا بزرگ و کیفیت متوسط فعال کردم نتیجه: 100 فریم در 36 ثانیه.
و باز آزمایشی دیگه همراه با پنجره output با اندازه کوچیک و کیفیت متوسط و ذراتی که توی viewport نشون میده و نتیجه: 100 فریم در 59 ثانیه.

خوب چرا این کارا رو کردم؟ چون Pyro ذرات شبیه سازی شده رو توی خود veiwport با اندازه بزرگ نشون میده، خواستم Fume هم تو همون شرایط قرار بدم هم بدون شرایط.

حالا Pyro که من فقط یه حالت فعلا میتونستم ازش بگیرم که همون ساده خودش یعنی نمایش توی viewport بود؛ خوب نتیجه: 100 فریم در 30 ثانیه.
اگه بخوایم منصفانه قضاوت کنیم تو حالت دوم Fume که فقط پنجره ی output بود اون هم نه با اون سایز بزرگ Houdini میبینیم که Pyro ـ 6 ثانیه جلو هست تازه با این تفاوت که شما وقتی این رو حجم شبیه سازی شده رو میخوای با جابجا کردن time slider و یا play real time ببینین خوبه خوب متوجه میشین fume حتی توی پنجره کوچیک output تیک داره و فریم دزدی بالایی داره ولی Pyro به نرمی و راحتی هرچه تمام تر شبیه سازی خودش رو play میکنه.

پس با این یکی تستی که من زدم باز سبکی و سرعت Pyro معلوم شد تا باز با کار بیشتر ببینم این Pyro چی کاره حسنه :green:

اینا رو گفتم شاید به درد کسی خورد.

آخرین ویرایش:

maxscript

Well-Known Member
یک دیگه از توانایی هودینی اینه که می تونیم شبیه سازی ها رو دست کاری کنیم این قابلیت بسیار مهم و کارامد است برای پروژه های سنگین و حرفه ای استفاده میشه.

Miladbat

Well-Known Member
fume fx 3 خیلی سریع تر شده تو preview میشه 3d دید.
بیشتر منظورم رندرش بود که pyro نسبت به هر چیز سیستم Fluid خیلی خیلی کنده!!

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
آره تو رندر سنگین عمل میکنه ولی فکر کنم با مقیاس و تست هایی که گذاشتم معلوم شد که Pyro سریعتر simulate میکنه ریفیق.

یه اصلاح: اون عدد اول Fume هم 22 ثانیه ست.

rainbmaya

Active Member
این بحثها همشون درستن. ولی شما اول باید ببینید که برای چه کاری از نرم افزار میخواهید استفاده کنید. میخواهید شبیه سازی انجام بدید. تیزر تبلیغاتی با کیفیت بسازید. کارتون ( انیمیشن تلویزیونی ) بسازید. تله فیلم بسازید. فیلم سینمایی بسازید و ...
اگه متوجه بشید که چکار میخواهید بکنید اونوقت بحث هزینه ها رو دارید. البته منظورم خرید dvd کامل همه نرم افزارها و پلاگینها با 5000 تومن نیستا. اشتباه نکنید ما تو ایرانیم و به راحتی میتونیم از دسترنج دانشمندای دنیا بدون حتی یک تشکر استفاده کنیم.
منظور از هزینه زمانیه که شما برای آموزش اون نرم افزار سپری میکنید و چقدر تو پروژه با اون نرم افزار راحتید. تو انجام پروژست که شما متوجه میشید تو انتخاب نرم افزار اشتباه کردید یا نه. وگرنه ساخت یه تک فریم یا یه شبیه سازی همینجوری که زیاد سخت نیست. هرچقدر پروژه سنگین تر باشه هزینه ساخت بالاتر میره. شما نمیتونید سیمولیتی که برای یه فیلم سینمایی استفاده میشه رو تو یه کار TV استفاده کنی. کاملا از منطق بدوره.
در ضمن بلد بودن اسکریپت نویسی یه جزء جدا نشدنی از همه نرم افزارهای حرفه ایه.
پس نمیتونید به این شکل نرم افزارها رو با هم مقایسه کنید.
دوستان از تجربه هاشون با نرم افزارها که تو پروژه هاشون داشتن بیان کنن و نقاط ضعف و قدرتشون هم بگن.
من کار TV انجام میدم و کارتون میسازم. نرم افزارم هم مایاست. ولی با تجربه های دوستانم متوجه شدم که برای کار TV از Lightwave و MAX استفاده بشه بهتره. پروژه سریعتر به نتیجه میرسه ولی خروجی مایا یه چیز دیگه است.

ssdsajad

Active Member
مایا بهترین نرم افزار هست برای کاربران مایا
softimage هم ساختن واسه کاربرای خودش
...........................................................
مهم اینه که تو ایران فکرکنم در اون حد امکانات نباشه که بشه بهترین خروجیو از اینا گرفت...
درسته؟؟ یا نه؟؟؟

بیچاره سافت ایمیج
این پست مربوط به اونه اما حرفی برای گفتن نداره

من حرفه ای نیستم که توان بحث از قدرت نرم افزار های سه بعدی ساز کنم
اما من سافت امیج رو همین جور که ساکته و حرفی برای گفتن نداره دوستش دارم و قتی که باش کار میکنم حال میکنم...ر:paint:

Noori 3D

Member
به گفته بزرگی سافت ایمیج یک پلاگین است که روی مایا نصب میشود

بلاخره یکی پیدا شد که بتونه مارو راهنمای کنه ............ عجب پلاگینی ! شاید خیلی کارای داشته باشه مگه نه ؟؟؟؟؟ !!!!

اما شما دوست عزیز یه سری به این آدرس بزن ببین اونجا چه میبنی

کد:
http://www.autodesk.com/products/autodesk-softimage/overview

و لطفی به حق خود کن و به دو آدرس پاین هم یه سری بزن ...............

کد:
http://forum.majidonline.com/threads/169393-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-Softimage-XSI-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%82%D9%88%D9%86%D8%AF

کد:
http://forum.majidonline.com/threads/202824-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-Autodesk-Softimage-%DA%86%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA-%D8%9F%D8%9F
با تشکر از این که بخاطر خود تان زحمت کشیدید ................. موفق باشید.

davoodice

Well-Known Member
بلاخره یکی پیدا شد که بتونه مارو راهنمای کنه ............ عجب پلاگینی ! شاید خیلی کارای داشته باشه مگه نه ؟؟؟؟؟ !!!!

اما شما دوست عزیز یه سری به این آدرس بزن ببین اونجا چه میبنی

بابا من شوخی کردم خیلی نرم افزار قدرتمندیه. اما واقعیت اینه که شما همین سرچ ها رو در مورد مایا بزنی 100 برابرشو پیدا میکنی

102 DALMATIONS
A.I. ARTIFICIAL INTELLIGENCE
ATLANTIS
BEHIND ENEMY LINES
BLACK HAWK DOWN
BULLETPROOF MONK
THE CELL
CHARLIE’S ANGELS: FULL THROTTLE
THE CHUBBCHUBBS
Spider-Man, Star Wars, Episode II: Attack of the Clones and The Lord of the Rings: The Two Towers, TheLord of the Rings: The Fellowship of the Ring, Gladiator, The Matrix and What Dreams May Come, The Matrix Reloaded, The Hulk and Terminator 3: Rise of the Machines!
DARKNESS FALLS
DIE ANOTHER DAY
DINOSAUR
DREAMCATCHER
ENEMY AT THE GATES
FINAL FANTASY: THE SPIRITS WITHIN
FINDING NEMO
FOR THE BIRDS
HARRY POTTER & THE CHAMBER OF SECRETS
HARRY POTTER & THE SORCERER’S STONE
HOLLOW MAN
HOW THE GRINCH STOLE CHRISTMAS
ICE AGE
INSPECTOR GADGET
THE IRON GIANT
JONAH: A VEGGIETALES MOVIE
JURASSIC PARK III
THE LIVING FOREST
LILO & STITCH
THE LORD OF THE RINGS: THE FELLOWSHIP OF THE RING
THE LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
THE MATRIX
MEN IN BLACK II
MIGHTY JOE YOUNG
MIKE’S NEW CAR
MINORITY REPORT
MISSION TO MARS
MONSTERS, INC.
THE MUMMY
THE MUMMY RETURNS
PANIC ROOM
PEARL HARBOR
THE PERFECT STORM
PITCH BLACK
REIGN OF FIRE
SCOOBY-DOO
SHREK
SIGNS
SOLARIS
SPIDER-MAN
SPIRIT: STALLION OF THE CIMARRON
STAR TREK: NEMESIS
STAR WARS: EPISODE I - THE PHANTOM MENACE
STAR WARS: EPISODE II - ATTACK OF THE CLONES
STUART LITTLE
STUART LITTLE 2
SWORDFISH
TERMINATOR 3: RISE OF THE MACHINES
THE HULK
THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN
THE TIME MACHINE
TREASURE PLANET
TRIPLE X
VERTICAL LIMIT
X-MEN
X-MEN 2
XXX

sajad_VFX

Member
به گفته خود اتودسک:
اتودسک اینا رو با هم مقایسه نمیکنه.

سافت ایمیج:
3D animation and visual effects software

Autodesk® Softimage® character animation software offershigh-performance creative tools for artists and technical directors working in 3D game development and visual effects.

مایا:
Comprehensive 3D animation software

Autodesk® Maya® 3D animation software offers
a comprehensive creative feature set for 3D
computer animation, modeling, simulation, rendering,
and compositing on a highly extensible production platform.
Maya now has next-generation display technology,
accelerated modeling workflows, and new tools for
handling complex data.

l2eza.d

New Member
عزیزان این بحث از پایه اشکال داره ، اصلا من نمی دونم چرا شما نرم افزار ها رو مقابل هم قرار می دید ؟ اگه این صحبت ها رو برای یک استدوی حرفه ای یا یک فرد حرفه ای بگید ، یه جور دیگه بهتون نگاه می کنه ، برای کارها از ترکیبی از نرم افزار ها استفاده می شه .

در مورد شبیه سازی هم مایا در مقابل ICE حرفی برای گفتن نداره ، سیستم نود بیس ice محیطی نامحدود ایجاد می کنه که کاملا قابلیت سفارشی سازی داره ، و اصلا در مورد شبیه سازی ذرات مایا به حساب نمی آد ، دو نرم افزار houdini master و softimage در این بخش رقابت می کنن.
در کل مایا چند سالیه انقدر پرطرفدار شده در صورتی که هنوز هم باگ های بسیار زیادی داره و به زور تازه داره به استاندارد نزدیک میشه ، ولی ice سالهاست نرم افزار استانداردیه و با همون نسخه های پایینش هم کار کنید این رو می فهمید .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا