! KU KU KA LA / سید محمد برهانی / sculptris - zbrush - max -photoshop

وضعیت
موضوع بسته شده است.
سلام خدمت همه اساتید:rose:

خب من مدلساز نیستم اما مدلسازی رو دوست دارم!
بهانه ای میخواستم که کنار اساتید یه تلاشی کرده باشم و یه عالمه نقد برا خودم جمع کنم که توشه آینده باشه!

موضوع خیلی سادس: یه بچه ، شاید خیلی کوچک تر از خیلی ها! که تازه به زبون اومده خب باید صحبت کنه!
یکی از اسامی که در گذشت دور استفاده میکردم و برام نقل کردند کو کو که له بوده. به معنی پرنده! (من هم به اندازه شما تعجب میکنم!):shock:

البته خودم نمیدونم کوچیکی به چه زبونی صحبت میکردم ولی یکی از خاطرات بزرگترهام همینه!
راستش از طرفی به پرنده هم خیلی علاقه دارم. با یه توجیه! هم میشه گفت پرنده ها از اولین دوستان انسان هستند و همه چیز برای آشنایی و آموزش یه نونهال! با یه پرنده معقول به نظر میرسه !
اینجا هم مجالی برای نقد و رقابت بود پس دل به ئریا زدم و اومدم در سایه دوستان هنرمند یه گوشه ای سلامی عرض کرده باشم.

این مدل رو با sculptris امشب زدم تا بمونه بقیه کارهاش رو تا جایی که بلدم تکمیل کرد. منتظر نظرات رنگی شما هستم. بدون رفرنس هست و آزاد و خب وایرش هم یه مش مثلثی هست به علت sculptris....
------------------------------------------------
+ ملاقات با کو کو که له wip
خب چیزی که مورد قضاوت باشه میتونه این رندر بالایی ها
(بالایی رو به سفارش فرشید گرفتم و تو فرصا الباقی مقادیری رنگش زدم)
و قاب های تک نفره خودم و کوکو که له باشه در وهله بعد.
خلاصه میبخشید اما تدارک کرده بودم ولی به علت سوختن غذا از گرسنگیتون شرمندم.
طلبتون باشه به شرط توفیق

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

این قسمت صرفا برای مطالعه هست و تو امتحان نمیاد!

http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=59449&d=1305857624

کوچیکم
یا علی

پیوست ها

• KU KU KA LA ! 01.jpg
    KU KU KA LA ! 01.jpg
    23.7 کیلوبایت · بازدیدها: 227
  • KU KU KA LA ! 02.jpg
    KU KU KA LA ! 02.jpg
    23.9 کیلوبایت · بازدیدها: 33
  • KU KU KA LA ! 03.jpg
    KU KU KA LA ! 03.jpg
    23.4 کیلوبایت · بازدیدها: 34
آخرین ویرایش:
آخرش کی میترکه؟

ما هم مدل ساز نیستیم ولی مدل سازی رو دوست دارم
حتما می خوایی تکسچر رو بترکونی دیگه:paint:
ممنون امین جان که من رو دلداری میدی. دوست دارم تکسچرش بترکه به شرطی که خودم سالم بمونم!
یه جمله حکیمانه از بزرگان: حباب ها قربانی هوای درون خویش هستند.
:neutral:

سعی خودم رو میکنم. ایم کار یه مش متفاوت داره و روش کاریم هم متفاوته ( یعنی غیر استاندارد های معمول هست) یه یووی جالب که پیدا کرد مرحله بعدی رو میذارم.:lol:

دوستان دیگه هم یه نظری مشتی! لگدی! لطف کنند! که اصلا من تا اینجا چه کارم! قضیه غازچرونی و این حرفهاست !...
:green:

منتظرتونم: میدونید که طبق نظرات نیوتن هر نیرویی رو عکس الغملی است به همون اندازه و در خلاف جهت!:-?

یا علی

M O R T E Z A

Son of South Darkness
به به استاد تکستچر :rose:

خیلی خوشحال شدم که شما هم شرکت کردی دوست عزیز :rose:

امیدوارم یه کار خیلی خوب بشه

موفق :rose:

Borhan72

خسته‌ی خسته...
خيلی جالب شده...
مدلش يه حالت خاصی در اومده...
ببينم شما كه استاد تكسچرينگی، چه كار ميكنی تكسچرشو... :oops:

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ایول، بیس مدلت خیلی خوشکل شده، بسی خوشمان امد ازش. بعد از جزئیات دادن و تکسچرینگ به فکر یه محیط و منظره ی خوب هم باش برای اینکه مدلت توی اون قرار بگیره. اونطوری دیگه عالی می شه. :green:
منتظر ادامه اش هستیم.

سلام!
آقا کی از من تکسچرینگ دیده که این جوسازی رو به راه انداخته! :paint:
کم کم خودم هم دارم باور میکنما !:lol:
ممنون از توجهات اساتید عزیززز!

یا علی

سلام مجدد

از امین سینما هم ممنون. (پست شما رو ندیده پست زده بودم. از همه دوباره ممنون) حتما باید محیط خوبی هم داشته باشه به شرط توفیق دوست دارم محیطش کمک کنه که کودکانه تر بشه.
فعلا یه مپ که اوضاع یووی رو نشون بده. یه یووی تقریبا یه تکه داره.

منتظرم که تیرها رو به طرفم پرتاب کنید!
:)

attachment.php

یا علی

پیوست ها

• KU KU KA LA ! UV.PNG
    KU KU KA LA ! UV.PNG
    114.3 کیلوبایت · بازدیدها: 307
کو کو که له داره ابوعطا میخونه !

سلام

سلام دوباره به رفقایی که ما رو فقط نگاه میکنند یا گوشه چشم هم نمیدارندند! ببینید چه جور داره نگاتون میکنه:lol:
:wink:

یه سری تست هایی روی متریال زدم که این مرحله بسیار ابتدایی و تستی هست و قرار بهترتر بشه! رنگ قراره انشاء اله رو کار بیاد و تک رنگ نیست. البته یه ku ku ka la رنگ خاصی داره میدونید که!:paint:

attachment.php

مش مدل از 100 هزار ورتکس و 200 هزار مثلث تشکیل شده. که با decimation master در زیبراش اپتیمایز شده از یه مش 700K . مش هم با uv master و یه سری تست و تلاش به این فرم یک تکه دراومده که محاسن و معایب بیشماری داره:lol: مش رو دوباره سازی نکردم و روی نتیجه هم دیواید نزدم. البته به علت اینکه ریگ و شلوغی آبجکت ندارم جواب میده...:lol:

اگه قرار بعدا کار کنیم بگین ما هم بریم سراغ کارهای دیگه! یه ماه مونده داستان اون خرگوشه و لاک پشتس!
حقیقتش جلوتر از اینم ولی خیلی زودهم بی نمکه تموم بشه! راستی چشمم نزنید لطفا ! اصلا خوشم نمیاد!:mad:

یه چیزه دیگه اگه کسی پست نمیزنه همشو تو یه پست آپدیت کنم! اینجوری خودم هم اسپم زده میشم!:spam::green:

یا علی

پیوست ها

• KU KU KA LA ! 04.jpg
    KU KU KA LA ! 04.jpg
    94.1 کیلوبایت · بازدیدها: 348

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
سلام استاد تکسچر :دی
اول تشکر میکنم بابت آموزشای خوب و مفیدی که گذاشتی و بعد هم نظر : ایده خیلی قشنگیه مدل پرنده هم متفاوت و جالب شده . قراره چه چیزایی بهش اضافه بشه ؟ اگر سکرت نیست بیشتر در موردش توضیح بده :)

mhattaran

کاربر VIP
مدل جالبه میتونه برای خودش یه سبک خاص باشه ، خیلی حالت کودکانه توش داره سعی کن در بقیه مدل ها هم این حس رو نگه داری.

میوه های بهشتی - ملاقات با kukukala

سلام استاد تکسچر :دی
اول تشکر میکنم بابت آموزشای خوب و مفیدی که گذاشتی و بعد هم نظر : ایده خیلی قشنگیه مدل پرنده هم متفاوت و جالب شده . قراره چه چیزایی بهش اضافه بشه ؟ اگر سکرت نیست بیشتر در موردش توضیح بده :)

سلام بر محبین اهلبیت علیهم السلام

اول به بهانه این پست میخوام شهادت کوثر پیامبر و ایام فاطمیه رو که در آستانه اون هستیم خدمت همگی تسلیت بگم. من عادت ندارم خانم ها رو به اسم صدا کنم. از توجه و لطف شما ممنونم. به خاطر اسم ویژه تون هم احترام ویژه ای دارین ...

حقیقتش شروع کار بداهه و آزاد بوده اما الان براش یه فکرهایی کردم که وقتی از حالت محو خارج شد پیش نمایش میذارم. میترسم مدلینگ خفنی لازم بشه که با جلوات ویژه بومی خودم نتونم انجامش بدم. البته بیخیالش نمیشم و فوقش روتوسکوپی و تلفیقی کار میشه و در آخر یه چسپ نقاشی میخوره تا یکدست بشه. یعنی قرارم اینه :
فقط خلاصه بگم احتمالا در مورد ملاقات من با کو کو که له هست در مزرعه میوه های بهشتی که از خاک رشد میکنند! (قابل توجه FATEMEH و Amin 4D)

...یه اتفاقی که رخ داده این اشتباه تو ادراه ثبت بوده به علت تعدد واژه ک در نام این فرزند اشتباهی پیش اومده که در نام تاپیک غلط نوششه شده و خب قابل ادیت هم نیست. شما همون کو کو که له صداش کنید چون حساسه!
ادیت: با عنایت مدیر بخش المثنی صادر شد که همینجا تشکر میشه دلب بچه رو شاد کردین فرخ جان)

در مورد حس کودکانه که mhattaran اشاره کرد هم شاید به خاطر ناشیانگی من باشه ولی خب اینجوری بلدم. یه جاهایی پیچیده باشه و یه جاهایی هم چشم بچرخه. البته یه جاهایی هم چشم اساتید انتظار دقت بیشتری داره ولی انرژی یه کار آزاد رو من بیشتر دوست دارم. از این لحاظ به نظر خودم هم کودکانه هست. در مورد بقیش هم همونطور که گفتم اگه با مدلسازی مشکل پیدا نکردم به همین روش خواهد بود حالا کلی یا جزئی ممکنه تغییر کنه.

زیاد زحمتتون ندم. شنیدن کی بود مانند دیدن.

یه نکته دیگه در مورد کارهای اساتید دیگه که تو مسابقه شرکت کردند. من به علت شناخت نداشتن نسبت به کارها و سوابقشون و دیر ملحق شدن به جمع شما زیاد نمیتونم وارد بحث بشم. دوستان انتظار بیهوده گویی که از من ندارند اما من تازه کار که دفعه اولمه به گالری اومدم یه جورهایی راهنمایی یا حداقل هل دادن میخوام. یه فوت هم بکنید این پر جلو میره.
بابا من اگه مسئول بازاریابی هر جا بودم همه محصولات رو میفروختم با این همه جاذبه کاذب ! شما هم یه قلمی بزنید من میخوام نقد بشم! مگه بده!

انشاءاله پست بعدی بعد از شهادت - التماس دعا
یا زهرا
:rose:

آخرین ویرایش:

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
اره حق با تو منم باهات موافقم وخیلی به حیوانات علاقه دارم

یادمه رو پشتمونمون 4.5 تا مرغ و خروس داشتیم

واز انواع و اقسام پرنده ها رو داشتم و دارم

شکسته نفسی میکنی بابا تکسچرینگو شروع کن استاد

ali3dm

کاربر VIP
انگار مدلت رو با خمیر بازی ساختی!!
laugh4.gif

به نظر من خیلی زوده این مدل رو تکسچرش کنی

نمی خوای بیشتر رو مدل کار کنی؟

غیر از پرنده مدلای دیگه هم باید داشته باشی

یا فقط میخوای همینو بذاری؟
139fs108574.gif

فکر میکردیم فقط ما هنوز تو بچگیمون موندیم و هنوز به پرنده
علاقه داریم!تا ملّت پرنده دوستن
smoking.gif

تکسچر من کو!

سلام

با تشکر از آقایون مجید، حسین و علی که ابراز لطف و تایید داشتند... و دیگرانی که هنوز تحمل کرده و بد وبیراه نگفته اند!

در مورد نظر علی آقا برای مدلسازی خمیری خب درسته من اگه به راحتی خمیر نبود نمیتونستم باهاش بازی کنم!
ادیت: اول منظور از سادگی رو نگرفتم اما در مورد کامل نبودن مدل:
در مورد بیشتر کار کردن هم فرق بین استاد و ناشی تو همین نهایی کردن هاست بمونه که اسکلت کار هم همینجوره!
البته اون خامی که توی کار هست و اعوجاجات و دفرمگی ها رو تا حدی خودم دوست دارم و تا حدی هم عمدی هست و مدل از یه جا به بعد حتی قرینگی هم نداره ... یه چیزهایی هم تو تکسچرینگ میاد. به هر حال ما همینو بلدیم. تا حالا رو هیچ مدل خود ساخته ای اینجوری قرار نذاشتم کار کنم. یه کم بگذره معلوم میشه چی چی برای تکمیل میخواد.اون عکسهای پایین هم تست عمومی هست و هنوز شخصیت رنگی هر قسمت مشخص نشده... لکه های بزرگ و ساده اگه خوب باشن صمیمیت بیشتری نسبت به کارهای شلوغ دارن...

در مورد پرنده باز بودن هم نظراتون قشنگه اما منظور از پرنده در یک دید از بالا ! اشاره به رهایی و سبکی و صمیمیت و پرواز به سوی کمال داره که خصلت مشترک کودکان و پرنده هاست. زیبایی رو در بین این دو قشر خیلی ساده تر میشه پیدا کرد...
در مورد علاقه و کمک به پرندگان هم فقط مال ما ها نیست: حضرت هاشم که از اجداد پیامبر مهربونمون بوده و خودش هم از اوصیای الهی بوده به این خاطر به هاشم نام گرفته که یکی از کارهاش خرد کردن نان برای پرندگان بوده. (هاشم در عربی به معنی خرد کننده است)

خب یکمی معنوی شدم! حالا بریم سراغ اون همه هندونه که نمیدونم چطوری بغل کنم!
تکسچرینگ کار میبره اون هم اگه متفاوت باشه. مدل ها و قسمت های دیگه صحنه هم هست که به نظرم اول باید اونها رو نهایی کنم تا به تکسچر متعادل و همخوانی براشون برسم که خودش چند تا معماست.

اما عجالتا برای تصویری بودن این پست میخوام دو جور که احتمالا تکسچر و متریال نخواهد شد رو پیوست کنم ! !

این یکی جنسش سوخاری هست! خب میدونید که پرنده ها گوشت لذیذی دارند اما بچه ها از این کار اصلا استقبال نمی کنند. بخصوص اینکه دوستشون باشه! (البته این ها علامت گیاهخواری ما نیست اما اگه حتی آدمخوار هم میشدم از دوستم شروع نمی کردم!)

attachment.php

این یکی هم یه پله بالاتره اما اونی که باید نیست. یه پرنده تزیینی مثل یه انگشتره اما یه پرنده دوست داشتنی مثل یک دوست هست که باید در داشتنش اخلاص داشت ( زیبایی پرندگان به نظرم از پاک ترین زیبایی های دنیاست...!)

attachment.php

راستی راجع به kukukala یه تحقیقات واج شناسی نشون میده که این کلمه از صوت قوقولی گرفته شده که به صورت اسم اشاره در مورد عامه پرندگان برای فرزند! استفاده میشه...

منتظر نظراتون هستم...

پیوست ها

• KU KU KA LA ! 05.jpg
    KU KU KA LA ! 05.jpg
    46.3 کیلوبایت · بازدیدها: 93
  • KU KU KA LA ! 06.jpg
    KU KU KA LA ! 06.jpg
    49.8 کیلوبایت · بازدیدها: 99
آخرین ویرایش:

nightlord

Well-Known Member
خیلی قشنگ شده این کوکوته. مرسی .
بابا مدلینگتم که مثل تکسچرینگت یکه داداش .

این آخریه آدمو یاد مجسمه های وسط میدونا میندازه . نورپردازیشم خوبه با اینکه سادست!

آخرش یه هندونه فروشی میزنم!
البته هندونه هام هنوز کاله خودم میدونم!
نا امید نشید ازم. سعیمو میکنم...

یا زهرا

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .ir

ali3dm

کاربر VIP
در مورد نظر علی آقا برای مدلسازی خمیری خب درسته من اگه به راحتی خمیر نبود نمیتونستم باهاش بازی کنم!
kap.gif

در مورد پرنده باز بودن هم نظراتون قشنگه اما منظور از پرنده در یک دید از بالا ! اشاره به رهایی و سبکی و صمیمیت و پرواز به سوی کمال داره که خصلت مشترک کودکان و پرنده هاست. زیبایی رو در بین این دو قشر خیلی ساده تر میشه پیدا کرد...
گل گفتی دقیقا همون چیزی که من اعتقاد داشتم
shrewd.gif

دیگرانی که هنوز تحمل کرده و بد وبیراه نگفته اند!
دست شما ندرده ، ما بدوبیراه گفتیم؟!

درمورد مدلتون بگم (اما نگی بدوبیراه!) که یکم پاهاش تو چشه میتونی مثل پای کبوتر یا پرنده هایی از همین راسته انتخاب کنی
وبا همین سبک خودت درستش کنی

در مورد علاقه و کمک به پرندگان هم فقط مال ما ها نیست: حضرت هاشم که از اجداد پیامبر مهربونمون بوده و خودش هم از اوصیای الهی بوده به این خاطر به هاشم نام گرفته که یکی از کارهاش خرد کردن نان برای پرندگان بوده. (هاشم در عربی به معنی خرد کننده است)
راستی راجع به kukukala یه تحقیقات واج شناسی نشون میده که این کلمه از صوت قوقولی گرفته شده که به صورت اسم اشاره در مورد عامه پرندگان برای فرزند! استفاده میشه...
ممنون بابت اطلاعات جدیدتون به ما
flowerysmile.gif

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا