Hot : ساخت ریگ صورت با پلاگین BonyFace

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام دوستان امروز قصد دارم پلاگینی رو به شما معرفی کنم که به خوبی برای شما یک ریگ کامل صورت رو درست میکنه ، لینک دانلود سالم این برنامه خیلی کمیاب بود

برای همین به محض اینکه گیر اواردم گفتم توی فروم بگذارم تا بقیه هم استفاده کنند آپلود کردم .

تــــوضیحات :

BonyFace 3.0 Extended - By H13 (LinKiNFoREveR)

BonyFace is a complex facial animation system, was written on MAXScript, works in 3ds max 2008 and above.
It consists of tools for rigging, skinning and animating facial expressions on 3D-Faces with ease and flexibility.

1. Move main controls through Face tool
2. Fast and easy manipulations with facial controls through a very handy Selector tool
3. Create, save, browse and apply hundreds of facial poses, phonemes and animations
4. Interactively mix facial poses to make nice looking natural grimaces
5. Import facial poses, phonemes and animations from one 3d-face to another
6. Create and manage with 4 types of animation layers
7. Two kinds of layers for all or selected controls, include/exclude controls from layer
8. Easily change weight of any controls and/or any layer
9. Create various kinds of repeatedly animation
10. Transfer mocap animation to 3d-face
11. Work with text and phonemes to make animation of speaking character

این شات هم خودم از سایتش گرفتم :
مشاهده پیوست 90838

دانلود با حجم 1.5 مگابایت

پیوست ها

• BonyFace3.jpg
    BonyFace3.jpg
    77.7 کیلوبایت · بازدیدها: 46
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    51.3 کیلوبایت · بازدیدها: 43
  • BonyFace 3.0 EXT - By H13 (LinKiNFoREveR).rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 228
آخرین ویرایش:

nc_hamid

Member
سلام
BonyFace یکی از قدیمی ترین پلاگین های مکسه . من باهاش یه زمانی خیلی کار کردم.
تا دلتون بخواد هم نسخه Pro ش Option داره
کلیتش که بر اساس Bone (همون طور که از اسمش بر میاد )
همون سلسله مراتب ریگ CG Academy رو به صورت اتماتیک انجام می ده . چند لایه هم کنترلر داره که هم به صورت کلی هم جزئی می تونید روی صورت مدیریت داشته باشید .
یک موضوع خیلی مهم هم ساختن مورفر برای حالات دقیق صورته . یعنی اگه می خواین یه حالت رو به صورت خیلی دقیق در بیارین به راحتی می تونید این کار رو انجام بدین .
مشکلاتی که من باهاش برخورد کردم (البته تو نسخه 2009 ) یکی سنگینی بیش از حد فایل بود و فریم ریت پایین که اگه سیستم قویی داشته باشین دیقه مشکلی نداره .
Linkin جان اگه نسخه جدیدش رو بتونی گیر بیاری عالیه .

LinkinForEver

سلام
BonyFace یکی از قدیمی ترین پلاگین های مکسه . من باهاش یه زمانی خیلی کار کردم.
تا دلتون بخواد هم نسخه Pro ش Option داره
کلیتش که بر اساس Bone (همون طور که از اسمش بر میاد )
همون سلسله مراتب ریگ CG Academy رو به صورت اتماتیک انجام می ده . چند لایه هم کنترلر داره که هم به صورت کلی هم جزئی می تونید روی صورت مدیریت داشته باشید .
یک موضوع خیلی مهم هم ساختن مورفر برای حالات دقیق صورته . یعنی اگه می خواین یه حالت رو به صورت خیلی دقیق در بیارین به راحتی می تونید این کار رو انجام بدین .
مشکلاتی که من باهاش برخورد کردم (البته تو نسخه 2009 ) یکی سنگینی بیش از حد فایل بود و فریم ریت پایین که اگه سیستم قویی داشته باشین دیقه مشکلی نداره .
Linkin جان اگه نسخه جدیدش رو بتونی گیر بیاری عالیه .

سلام حمید جان !! من تو سایت خودش رفتم همین ورژن آخریش بود دیگه نداشت .
ممنون با توضیحاتت خیلی کمک کردی فقط آموزشی چیزی داری واسه این ؟؟؟

nc_hamid

Member
نه اون ورژنی که من کار کردم خیلی ساده بود .
نقطه ها رو مشخص می کردی بعد یه کلیک و تمام .
بعد یه Option داشت که کلی گزینه داشت برای کار های مختلف از جمله Save & Load Pose و اضافه کردن Morph و چیزای دیگه .
یه چیزی شبیه به همون من خودم درست کردم. البته مثل اون جامع نیست در حدی که کار خودم رو راه بندازه ..

LinkinForEver

لینک دانلود !!!

بفرمایید اینم لینک دانلود

پیوست ها

• BonyFace 3.0 EXT - By H13 (LinKiNFoREveR).rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 420

LinkinForEver

ممنون
اما برا من کار نمی کرد . مثل اینکه یه چیزی کم داره .facepics\BackGround.png
البته شاید من در ست Run ش نکردم.
سلام درورد بر استاد :
همین الان نصبش کردم مشکل نداشت البت اگه مکس 2013 داری فرق میکنه فایل mzp رو با Winrar باز کن .
بعد فایل mzp.run رو با Notepad باز کن و ادرس هاش رو تصحیح کن چون ماکرو ها و UI ها ادرسش تو مکس 2013 عمه عوض شده فکر کنم همه رفته بود تو پوشه ی Enu
دستی کپی کنی بهتره.
چقدر Option داره .
صورت رو با اسپلاین ریگ میکنه خیلی نرم در میاد اما FPS خیلی پایین میاد البت توی مکس 2013 بهتره . ریل تایم نیست اما هنگ نمیرنه .
آخــــه چرای این مکس اینقدر سنگینه میری با SoftImage و مایا کار میکنی از سرعت لذت میبری بعد این مکسی که این همه وقت گذاشتیم
و اونقدر هم قدرتمنده اینجوری حالمون رو میگیره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nc_hamid

Member
همین الان نصبش کردم مشکل نداشت الب اگه مکس 2013 داری فرق میکنه فایل mzp رو با Winrar باز کن .
بعد فایل mzp.run رو با Notepad باز کن و ادرس هاش رو تصحیح کن چون ماکرو ها و UI ها ادرسش تو مکس 2013 عمه عوض شده فکر کنم همه رفته بود تو پوشه ی Enu
چقدر Option داره .
ممنون Linkin جان
سوتی داده بودم !!!
به جای اینکه Crack رو برم تو پوشه مکس بریزم کشیدم تو مکس !!!!
دوباره خاطرات زنده شد!!!
من از این BonyFace کلی چیز یاد گرفتم.
خیلی روش وقت گذاشته شده . از تمام امکانات ممکن استفاده کردن . اما مثل اکثر اسکریپت هایی که من تا حالا دیدم یه سری پیش شرط هایی داره که معمولا رعایت نمی شه و تا ته کار اشتباه دنبال می شه . یه نمونه خیلی سادش اینه که Direction چشم حتما باید در جهت مثبت محور Z باشه اگه نه دیگه ریگ اشتباهه ...
متاسفانه فریم ریت افتضاحی که می ده اونم به خاطر وجود Bone های زیاد عملا کاراییه ریگ رو خیلی کم می کنه .

ميشه يه توضيح بديد و كه اين چطوري هست و چجوري بايد باهاش كار كرد ؟
ممنون

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
این نصبش مکافاتی شده برای ما ها میشه توی مکس 2013 یک راهنمایی بکنید

LinkinForEver

و من هنوز منتظرم :green::)

شرمنده هنوز در حال تبدیلم فقط شما مکست ورژن چنده بگی بهتره منظورم شماره ی Build یا آپدیتش ؟؟؟
راستی اگه ایرادکار روهم بگین سریع تر میتونم اینکار رو بکنم.

آخرین ویرایش:

shirani

اونجا که میگه باید توی تولبار ادش کنیم کلاً توی کاتگوری چیزی نیست

3dsMax2013_PU05_Win_64-bit این هم اخرین اپدیتی که کردم

LinkinForEver

اونجا که میگه باید توی تولبار ادش کنیم کلاً توی کاتگوری چیزی نیست

3dsMax2013_PU05_Win_64-bit این هم اخرین اپدیتی که کردم

چشم هرچه زود تر
اگه عجله ایه و واجب تا فردا شب ردیفش کنم ؟؟؟

shirani

اگه پلاگین دیگه ای باشه که بشه سریع یک چیز مناسب از توش در اورد هم معرفی کنید خوبه (کار هم تقریباً عجله ای و باید بسته بشه )

LinkinForEver

اگه پلاگین دیگه ای باشه که بشه سریع یک چیز مناسب از توش در اورد هم معرفی کنید خوبه (کار هم تقریباً عجله ای و باید بسته بشه )

پس کلا دور این رو خط بکش چون باید رو یاد گیریش وقت زیادی یگذاری شما کارت چیه دقیقا چهره رو میخوای بسازی ؟؟؟؟ اگه نیازت رو بگی سریعا بهت نرم افزار خوب معرفی میکنم

جدیدترین ارسال ها

بالا