[برنامه] Dicti ، دیکشنری ساخته شده با MMB

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
داداش میتونیم تو سورس این دیکشنری یه تغیراتی بدیم که با اون بشه سایت ها انگلیسی کمکرا به فارسی ترجمه کرد
دقیقاً چه نوع تغییراتی منظورتون هست ؟

hamedroy

Member
از بعضی از پلاگین ها میتونین به صورت جایگزین استفاده کنید. پلاگین مهم این برنامه پلاگین اس.کیو.ال لایت هست و الباقی رو میتونین از پلاگین هایی مترادف استفاده کنید. اگر براتون امکانش هست، پلاگین مشکل دار رو بفرمایید تا ادامه بدیم. ضمنا محمد عزیز هم خودشون هستن و کمک خواهند کرد. یه چیز دیگم بگم خدمتتون و اونم اینکه این برنامه در سطح بسیار عالی میتونه ارتقا پیدا کنه و تجاری هم بشه. مطمئن باشید.

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
جناب nevercom خیلی ازتون ممنونم بابت این دیکشنری کاربردی
یک قابلیت اش نظرمو جلب کرد که گفتین :

امکان ترجمه ی سریع تنها با انتخاب متن و فشردن کلیدهای CTRL+Q

ولی من دانلود کردم و نرم افزار رو اجرا کردم و مثلا متنی از گوگل کروم و یا برنامه های دیگه انتخاب و بعد دکمه ی CTRL+Q و حتی فوکوس رو روی دیکشنری بردم و CTRL+Q رو زدم ولی دیکشنری کاری نکرد
این حالت چجوری فعال میشه؟ و در صورت فعال شدن ، آیا از توابع خارجی (dll و api و ...) استفاده کردین ؟ و توابعی که استفاده کردین چی بود؟
ممنون

آخرین ویرایش:

nevercom

سلام
جناب nevercom خیلی ازتون ممنونم بابت این دیکشنری کاربردی
یک قابلیت اش نظرمو جلب کرد که گفتین :

امکان ترجمه ی سریع تنها با انتخاب متن و فشردن کلیدهای CTRL+Q

ولی من دانلود کردم و نرم افزار رو اجرا کردم و مثلا متنی از گوگل کروم و یا برنامه های دیگه انتخاب و بعد دکمه ی CTRL+Q و حتی فوکوس رو روی دیکشنری بردم و CTRL+Q رو زدم ولی دیکشنری کاری نکرد
این حالت چجوری فعال میشه؟ و در صورت فعال شدن ، آیا از توابع خارجی (dll و api و ...) استفاده کردین ؟ و توابعی که استفاده کردین چی بود؟
ممنون
سلام

اگر درست خاطرم مونده باشه از یکی از پلاگین هایی که امکان رجیستر کردن Hotkey رو میدادن برای تشخیص فشرده شدن کلیدها استفاده کردم و از AutoIt برای دریافت متن انتخاب شده و انتقال به MMB.

شاید هم کلاً از AutoIt استفاده کرده باشم، خیلی وقت پیش نوشتمش و الان درست خاطرم نیست. ولی به هرحال چیزی جز این نیست.

AutoIt امکانات خیلی زیادی داره و اگر امکان نوشتن پلاگین برای MMB وجود نداشته باشه، میشه ازش استفاده کرد تا قابلیت های بیشتری به MMB اضافه بشه.

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام

اگر درست خاطرم مونده باشه از یکی از پلاگین هایی که امکان رجیستر کردن Hotkey رو میدادن برای تشخیص فشرده شدن کلیدها استفاده کردم و از AutoIt برای دریافت متن انتخاب شده و انتقال به MMB.

شاید هم کلاً از AutoIt استفاده کرده باشم، خیلی وقت پیش نوشتمش و الان درست خاطرم نیست. ولی به هرحال چیزی جز این نیست.

AutoIt امکانات خیلی زیادی داره و اگر امکان نوشتن پلاگین برای MMB وجود نداشته باشه، میشه ازش استفاده کرد تا قابلیت های بیشتری به MMB اضافه بشه.

سلام
ممنون
ولی من نتونستم این قابلیت رو فعال کنم (برای من کار نمیکنه)
اگه اشتباه نکنم ، اتوات میتونه متن انتخاب شده از کلاس یا اشیاء Edit رو برگردونه )هر شی ای که قابلیت نوشتن داشته باشه) ولی از شی text و ایناها که قابلیت ویرایش ندارن نمیتونه . میتونه؟

nevercom

توسط پلاگین SmallPlugin اون HotKey مربوط به Ctrl+Q رجیستر میشه.
وقتی این کلیدها فشرده بشه، فایل GetText.exe اجرا میشه که باید عنوان (Title) برنامه براش ارسال بشه تا بتونه پاسخ رو پس بفرسته.
تنها کاری که می کنه هم این هست که اول محتوای Clipboard رو ذخیره می کنه، بعد یه Ctrl+C ارسال می کنه تا متن انتخاب شده به کلیپ بورد کپی بشه، بعد این مقدار رو به MMB میفرسته و بعد متن قبلی رو باز تو کلیپ بورد کپی می کنه (تا این عملیات ما باعث نشه چیزی که قبلش کپی کرده بوده تو کلیپ بورد از دست بره)

حالا این عملیات رو به هر شیوه ی دیگه میتونید پیاده سازی کنید.
شاید پلاگینی باشه که اجازه بده این کار ها رو انجام بدید و نیازی به اون فایل GetText هم نباشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا