CSS ، XHTML ، WebStandards و ...

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
آقا بحث رو قاطي نکنين من سوال دارم فقط جنبه داشته باشين گندش رو هم درنيارين..
اين فيلتر هاي Css دارن اعصاب منو خورد مي کنن... يکي يه منبعي نداره به ما لينک بده...؟ Alpha نه بقييه اگه هست..
مثلا طيف و يه سري جنقولک ديگه...
منتظرم...
تابعد...:mrgreen:
http://javascript.echessdesign.com/stylefilters

alirezasmr

New Member
منم به این مبحث علاقه خاصی دارم ...
استاندارد سازی وب که W3c انجام میده ولی یه ایروونیش رو نداریم ...!
یه موقع تو فکرش بودم ولی ... نشد دیگه خلاصه!
ولی سعی می کنم به اصول W3c رو تو کارام رعایت کنم ...

NabiKAZ

Well-Known Member

اصلا به استاندارد ها پرداخته نشده.
جالبته که در نظر سنجی سایت که پرسیده از چه مرورگری استفاده میکنید، گزینه فایرفکس وجود ندارد ! معلومه حداقل دو سه سالی هست که آپدیت نشده !!!

فکر کنم آخرش خودم باید برای این موضوع یه سایت راه بندازم !
نظرتون در مورد اسمش چیه ؟ iranw3c.com خوبه ؟ یا w3c.org.ir یا اسم بهتری پیشنهاد میکنید ؟ ;-)

نبی

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درسته که این سایت در ابتدا و در ادامه با قدرت ظاهر نشد، اما شروع کننده خوبی و ایده دهنده تازه ای بود. (برگ سبزی بود،...) کاملا وجود همچین سایت هایی در کویر سایت های پر محتوای استاندارد های تحت وب ایرانی به چشم می خوره، به هر حال در بین جمع کسیر آگاهان وب ایرانی کسی هم پیدا شد که بجز به دنبال منفعت شخصی، سعی در آموزش بی انتظار داشته باشد. (درو از جمع کسیر آگاهان وب ایرانی)
من CSS سایت رو بررسی کردم ، مشکل بسیاری داشت (در خلاصه نویسی)، تصحیح کردم و برای ادمین سایتش ارسال کردم:
From: "IRANW3 support" <[email protected]>
To: [email protected]
Subject: RE: problem
Date: Wed, 7 Mar 2007 07:57:00 +0330
Ba salam va tashakor az lotfe shoma,

dar avalin forsat file css ra eslah khaham kard.
zamani ke man sakhtare site ra tarahi kardam css be andaze alan tavanaiee nadasht va albate man ham
etelaatam too oon zamine kam bood va bazi az dastoorate css hanooz standard w3c naboodand.
ghabool daram ke bayad site ra update konam ama dar hale hazer motasefaneh
vaght ziadi nadaram.
dar har soorat kheili kheili lotf kardid be khatere tavajohi ke be in site dashtid.

movafagh bashid,
N.Nassiri
[email protected]

mab designer

New Member
سلام.. در باره قوانين طراحي وب نميشه انقدر خلاصه بحث كرد... چون طراحي وب يك حرفه چند بعدي است. و بسته به اشخاص و سايتها تغييرات خاصي داره. من خوشحال ميشم كه در اين باره صحبت كنيم... من رشته اصليم قانون شناسي و روانشناسي طراحي وب هست... اگر قرار شد اين بحث ادامه پيدا كنه من رو هم در جريان بگذاريد.. ممنون از شما!

NabiKAZ

Well-Known Member
من رشته اصليم قانون شناسي و روانشناسي طراحي وب هست...

WoooooW !
نمیدونستم همچین رشته ای هم وجود داره !
من خیلی به این مقوله علاقه مندم ، ممنون میشم در این رابطه اطلاعات بیشتری بدید.

محل سکونت رو که زدید تهران! اما در کشوری که رشته درست حسابی در مورد طراحی وب وجود نداره، چطور روانشناسی اون تدریس میشه !!!

دانشگاه بين المللي Aptech ؟! خارج باید درس خونده باشی؟

آخرین ویرایش:
متاسفانه به این چیز ها تو ایران بها نمیدن
شما سایت هم بزنی و کلی هم توش فعالیت کنی ، امید به موفقیت خیلی کمه چون با عرض تاسف فرهنگ استفاده از اینترنت تو کشور ما جا نیافتاده و کاربران ما اکثرا تو اینترنت دنبال مطالب زرد می گردن.
الان سایت های دولتی و بزرگ رو شرکت هایی طراحی می کنن که فقط به خاطر اسم و پولی که دارن موفق میشن پروژه ها رو قبول کنند. همه اون طراحی ها هم از رده خارج و منسوخ شده هستند چون کسی به استاندارد ها بها نمیده. شما اگر برای دل خودت بخوای کار کنی خوب خیلی خوبه ولی من فکر میکنم بعد از یه مدت خسته میشی چون انگیزت از بین میره.

طراحی رو اصولی یاد بگیرید و از خارج از ایران کار قبول کنید. باور کنید سخت نیست. همین الان اگر کسی بتونه یه قالب کاملا استاندارد برای سیستم drupal طراحی کنه خیلی ها هستند که تا 300 دلار هم بابتش پول میدن. برای یه طراح نهایت دو روز زمان میبره.

NabiKAZ

Well-Known Member
20 تا بازدید کننده ثابت حرفه ای رو تضمین میکنی؟ کافیه !!!

آخرین ویرایش:

mab designer

New Member
سلام دوست عزيز.... لزومي نداره كجا زندگي كني.... در ضمن دانشگاه بين المللي يعني هر جاي دنيا چه ايران چه مملكت شما!!!!!!
و اينكه همه ما فكر ميكنيم رشته معني لغويش يعني اون چيزي كه تو دانشگاه يا هر موسسه اي چند تا استاد ميكنن تو مخ ما....
من دوباره تا كيد ميكنم به اينكه رشته مورد علاقه و تخصصي من روانشناسي و قانون شناسي وب هست....
و اينكه اگر خواستي بيشتر در مورد اون دانشگاه بدوني به من ايميل بزن تا بيشتر از امكانات مملكتي كه توش زندگي ميكني با خبر بشي... و در آخر اينكه ممنون از شما كه تمام قسمتهاي سايت من رو بدقت و ظرافت مطالعه كردين... اميدوارم دوست خوبي باشم براي شما... يا علي!

20 تا بازدید کننده ثابت حرفه ای رو تضمین میکنی؟ کافیه !!!

خوب 20 نفر که میشه
بچه های همینجا اگر بیان، یه بنده خدایی هست که اسمش وبلاگش alvanweb.com هست که اون هم خیلی طراحی رو خوب میدونه. یه نفر دیگه هست که بچه ها اینجا معرفی کردن و بین بلاگر های خودمون هم کسانی رو داریم که به طراحی استاندارد علاقه مند باشند. البته این مسئله استاندارد نبودن طراحی صفحه ها جهانیه و اینطوری نیست که فقط سایت های ایرانی استاندارد نباشه.

این تیتر فصل اول کتاب designing with web standards جفری زلدمنه

Chapter 1. 99.9% of Websites Are Still Obsolete

اگر میشد به شکلی بقیه رو به استفاده از طراحی های استاندارد ترغیب کرد خیلی خوب میشد

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
خوب 20 نفر که میشه
بچه های همینجا اگر بیان، یه بنده خدایی هست که اسمش وبلاگش alwabweb.com هست که اون هم خیلی طراحی رو خوب میدونه. یه نفر دیگه هست که بچه ها اینجا معرفی کردن و بین بلاگر های خودمون هم کسانی رو داریم که به طراحی استاندارد علاقه مند باشند. البته این مسئله استاندارد نبودن طراحی صفحه ها جهانیه و اینطوری نیست که فقط سایت های ایرانی استاندارد نباشه.

اگر میشد به شکلی بقیه رو به استفاده از طراحی های استاندارد ترغیب کرد خیلی خوب میشد

درود بر شما
سایت alwaweb رو متاسفانه باز نمیشه.
دوستانی که وب سایت های CSS base (tabless) دارند و استاندارد رو کاملا در طراحی وب رعایت کردند، جهات نمایش عموم و نمایش در وب سایتی که فقط معرفی این نوع وب سایت ها فعالیت می کنه، به نمایش بگزارند.
به نظر بنده، تا زمانی که تا این حد ناسزگاری بین مرورگر ها برای نمایش یک صفحه وجود داره، علاوه بر این که 70% وقت یک طراح رو جهت استاندارد سازی میگیره، استاندارد سازی رو با زحمت رو به رو می کنه. بنا به تجربه ضعیف خودم، این تصور رو دارم که Opera علاوه بر کارشکنی هایی که براش به وجد میارند، درک درستی در رابطه با استادارد ها داره.
پاینده باشید

NabiKAZ

Well-Known Member
خوب 20 نفر که میشه
بچه های همینجا اگر بیان، یه بنده خدایی هست که اسمش وبلاگش alwabweb.com هست که اون هم خیلی طراحی رو خوب میدونه. یه نفر دیگه هست که بچه ها اینجا معرفی کردن و بین بلاگر های خودمون هم کسانی رو داریم که به طراحی استاندارد علاقه مند باشند. البته این مسئله استاندارد نبودن طراحی صفحه ها جهانیه و اینطوری نیست که فقط سایت های ایرانی استاندارد نباشه.

منظور شما سایت آقای مرتضی الوانی بوده ، به آدرس www.alvanweb.com ، منم کمو بیش ایشون رو میشناسم و قبلاً از تجربیاتشون استفاده کردم.

ببینید هدف من از یک سایت ، بیشتر جمع کردن دوستانی که تخصصی روی این مقوله کار میکنند است. در کنار اون آشنایی افرادی که در این زمینه اطلاعاتی ندارند و مبتدی هستند است. البته شاید هدف دوم مهمتر باشه، اما من هدف اول رو ترجیح میدم.

NabiKAZ

Well-Known Member
دوستانی که وب سایت های CSS base (tabless) دارند و استاندارد رو کاملا در طراحی وب رعایت کردند، جهات نمایش عموم و نمایش در وب سایتی که فقط معرفی این نوع وب سایت ها فعالیت می کنه، به نمایش بگزارند.

سایت خوبی بود. بازم سایتهای اینجوری سراغ داشتی معرفی کن

بله منظورم سایت الوان وب آقای الوانی بود که تو پست قبلی اشتباه تایپ کرده بودم الان درستش کردم.
اگر بگردی باز هم کسانی هستند که طراحی استاتیک رو خیلی خوب می دونن ولی نمیدونم چرا هیچ کس حس فعالیت کردن نداره

NabiKAZ

Well-Known Member
بله منظورم سایت الوان وب آقای الوانی بود که تو پست قبلی اشتباه تایپ کرده بودم الان درستش کردم.
اگر بگردی باز هم کسانی هستند که طراحی استاتیک رو خیلی خوب می دونن ولی نمیدونم چرا هیچ کس حس فعالیت کردن نداره
ما که دل و زدیم به دریا استارت کار رو زدیم تا ببینیم کی پایه میشه:
http://forum.persia-cms.com/topic-vt892.html#4332
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=72499

NabiKAZ

Well-Known Member
ما که دل و زدیم به دریا استارت کار رو زدیم تا ببینیم کی پایه میشه:
http://forum.persia-cms.com/topic-vt892.html#4332
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=72499

RainDigital

Member
این پست رو تا آخر خوندم اگر سرچ می کردم یه پست جدید در باره این استاندارد ها نمیزدم.

سایت آکارینا هم برید نگا کنید بد نیست
ocarina نوشته میشه

RainDigital

Member
راستی تمپلتی که با فتوشاپ طراحی شده و تیبل هس رو چطوری میشه div و css کرد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا