Age of Silence

coelho

Member
سلام خدمت دوستای گل خودم
اولین کار من با فتوشاپ cs6 هست.یه 4-5 روزی هم وقت برده روزی تقریبا 1.5 ساعت.حدود 400 لایه هم فکر کنم شد شایدم بیشتر.
هدفم از طراحی این کار انسان مصرف گرا و سردرگم و تنوع طلب امروزی هست. موهای رنگیرو برای نشون دادن تنوع طلبی قرار دادم. صورت شخص که می بیند به این شکل در اومده برای نشان دادن سردرگمی انسان هست. نبود چشم و دهان هم به این دلیله که همه چیز بهش تحمیل میشه و میتونیم بگیم یه بردست . رنگبندی کار میخواستم که حس خفقانو منتقل کنه. ما در اخر اینقدر مصرف میکنیم که باعث از بین رفتن محیط زیست میشیم و حیوانات بیچاره رو آواره میکنم دست اخر باید خودمون هم زجر بکشیم.حالا شما هم میتونید برداشتهاتون رو بگید.موفق باشیم.........

ویرایش:کارو یکم دیگه دستکاری کردم و اشکالاتشو برطرف کردم............

پیوست ها

• mj.jpg
    mj.jpg
    491.4 کیلوبایت · بازدیدها: 217
  • aog2.jpg
    aog2.jpg
    629.3 کیلوبایت · بازدیدها: 64
آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
من برداشت آزادم خوب نیست!
نمیشه ی راهنمایی کنید؟! :)
بنظر اجرای خوبی داره
ولی بسته به اینکه چی ازش میخوای انتقاد ها هم وارد میشه
مثلا زمین خشک و آسمان خراشها متناقضن
ولی شاید توجیهی هم براشون باشه
دیگه عقلم به چیزی قد نمیده

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
خوب اول اینکه نمیدونم چرا لایه ها رو ذکر میکنید ؟ اصلا اهمیت داره این که وقت بگذارید لایه هار بشمارید ؟ :دی

هر طراحی وقتی ی طرح رو شروع به زدن میکنه میخواد اون حس یا فکر یا ایدش رو پیاده کنه پس تا وقتی طراح هست و لااقل یه توضیح در مورد کارش
داره نمیشه بگیم برداشت آزاد ؛ مگر اینکه موضوع یه موضوع خاص توی جامعه باشه که طراح خودش نتونه بیان کنه یا ....

مطلب بعد نسبت سایز طرح ها هست
به نظر خودتون یه پرنده حتی از این فاصله بینشون اینقدر زیاده ؟ الان پرنده یکم از فیل کوچیک تره فک کنم یکم تناسب رو بیشتر باید رعایت کنید بعد توی این فضا
با این کنتراست موهای رنگی تو این فضا نمیدونم چه معنی خاصی میده
در واقع اگر هم کار مفهومی هست ؛ خیلی مفهومی شده من درکش نکردم ب شخصه و فکر کنم یکم توضیح بدید در موردش خیلی خوب میشه

موفق باشید

coelho

Member
خوب اول اینکه نمیدونم چرا لایه ها رو ذکر میکنید ؟ اصلا اهمیت داره این که وقت بگذارید لایه هار بشمارید ؟ :دی

هر طراحی وقتی ی طرح رو شروع به زدن میکنه میخواد اون حس یا فکر یا ایدش رو پیاده کنه پس تا وقتی طراح هست و لااقل یه توضیح در مورد کارش
داره نمیشه بگیم برداشت آزاد ؛ مگر اینکه موضوع یه موضوع خاص توی جامعه باشه که طراح خودش نتونه بیان کنه یا ....

مطلب بعد نسبت سایز طرح ها هست
به نظر خودتون یه پرنده حتی از این فاصله بینشون اینقدر زیاده ؟ الان پرنده یکم از فیل کوچیک تره فک کنم یکم تناسب رو بیشتر باید رعایت کنید بعد توی این فضا
با این کنتراست موهای رنگی تو این فضا نمیدونم چه معنی خاصی میده
در واقع اگر هم کار مفهومی هست ؛ خیلی مفهومی شده من درکش نکردم ب شخصه و فکر کنم یکم توضیح بدید در موردش خیلی خوب میشه

موفق باشید
با تشکر از گیلاس ببخشید علیرضا خان:green:
تعداد لایه ها که چون اصولا بنده لایه ها رو نامگذاری نمیکنم جناب فتوشاپ همانطور که مستحضر هستید خودشان شماره گذاری میکنند و بنده هیچ وقتی از این بابت نگذاشتم و برای اینکه دوستان سرسری از کنار کار نگذرند تعداد لایه را نیز ذکر کردیم تا شاید با نگاهی دقیقتر به این کار بنگرند.
در مورد کار هم میخواستم که دوستان برداشت خودشونو بگن تا ببینم ایا ان منظوری که شخصا خودم برداشت میکنم دیگران هم ایا برداشت میکنند یا نه.
در مورد سایز هم حق با شماست ولی از این موضوع هم میشه برداشتهایی کرد!
و اما مفهوم کار با توجه به این چندا پستی که دیدم میکم.هدفم از طراحی این کار انسان مصرف گرا و سردرگم و تنوع طلب امروزی هست
موهای رنگیرو برای نشون دادن تنوع طلبی قرار دادم
صورت شخص که می بیند به این شکل در اومده برای نشان دادن سردرگمی انسان هست
چشم و دهان هم به این دلیل نداره که همه چیز بهش تحمیل میشه و یه برده حساب میشه
رنگبندی کار میخواستم که حس خفقانو منتقل کنه
ما در اخر اینقدر مصرف میکنیم که باعث از بین رفتن محیط زیست میشیم و حیونای بیچاره رو اواره میکنم دست اخر باید خودمون هم زجر بکشیم
و در اخر برای این که گفتید سایزا رو بین حیوانات رعایت نکردم مفهومش اینه که همه حیوانات با هم برابرند............
به نظرم پریشانی وشکست انسان معاصر و ویرانی محیط زیست رو و ......برداشت می شه البته در اولین نگاه
برداشت خوبی بود احسنتم:paint:

تصاویر استفاده شده در این کاررو پیوست کردم.

پیوست ها

• stock.jpg
    stock.jpg
    405.4 کیلوبایت · بازدیدها: 33
آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
در مورد دلیل تعداد لایه ها با نگاه دقیق ارتباط خیلی خاصی فکر نمیکنم داشته باشه . البته نظر شخصی هست خوب بگذریم...
در مورد سایز آبجکت یا حیوانات ... به نظر شما برابری در تناسب هست ؟ یا سایز موجودات؟؟
خیلی جالب بود برام این بخش از صحبتتون
در کل ممنون از توضیحاتتون و طرحتون
موفق باشی دوست عزیز

R4M!N_ART

Active Member
خیلی خوبه که دوستان از لحاظ مفهوم هم روی کار بحث میکنند ! و این یکی از نقاط قوت این فروم هست به طوریکه من جای دیگه ای اینجور بحث ها رو ندیدم حالا گذشته از این
مفهوم خوبی بود خود این عکس بیانگر یه مستند کامل بود :green:
منم یه خورده دیدم باز تر شد :evil:
:rose:

coelho

Member
خیلی خوبه که دوستان از لحاظ مفهوم هم روی کار بحث میکنند ! و این یکی از نقاط قوت این فروم هست به طوریکه من جای دیگه ای اینجور بحث ها رو ندیدم حالا گذشته از این
مفهوم خوبی بود خود این عکس بیانگر یه مستند کامل بود :green:
منم یه خورده دیدم باز تر شد :evil:
به نظرم جدا از بحث زیبایی طرح باید روی مفهوم هم کار کرد تا برای مخاطب جذابیت بیشتری داشته باشه.
اون قسمت مستند و خوب اومدی:green:
موفق باشیم.................

MOSTAFA

کاربر فعال
کار خوبی شده تبریک میگم
تز لحاظ اجرایی خوب شده رنگ بندی مناسب داره و...
از لحاظ مفهومی هم جالبه فکر میکنم نقطه قوتش صورت آدم باشه که مفهوم رو به خوبی رسونده
تنها چیزی که باش مخالفم نسبت حیواناته، توی توضیحاتتون دلیلشو گفته بودی ولی خب برای من به شخصه خیلی واضح و قابل قبول نیست
جدا از این مسئله عالیه خسته نباشید

MOSTAFA

کاربر فعال
coelho امکانش هست که تصاویر شهر ساحلی که استفاده کردی رو اینجا هم قرار بدی؟
ممنون میشم
موفقیتـ:rose:

Mohammad

Member
کار خوبی شده اما چند تا پیشنهاد دارم :
  1. روی اندازه اون پرنده یکم دیگه میشه کار کرد ، مثلاً اینکه کوچک تر کنیش.
  2. این گرد و خاکی که دوره صورت اون آدم جمع شهد خیلی خوبه و برداشت من ازش ، خرابکاری انسان در طبیعت هست. با توجه به این برداشت ، بهتر بود حیوانات رو کمی بیشتر میکردی و جهتشون رو طوری قرار میدادی که انگار در حال فرار کردن و دور شدن از اون آدم هستند. اینطوری خیلی بهتر میشد...

پیروز باشی

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
بچه ها به خوبی مواردی که لازم بود رو گفتن.

به نظر منم کار خیلی خوبی شده. و تنها ایرادی که میشه بهش گرفت همون تناسب حیوانات هست.

کار رو میذارم تاپ گالری.

موفق باشید.

Mehran coyote

Well-Known Member
از بچه های 2 بعدی انتظار ذهن های بازتری میرفت که اثر ایشون رو تو نگاه اول برداشت بهتری کنن و ارزش اثر رو بشتر بدونن نه اینکه............
الان کار ایشون 9 تا تشکر داشته نمیدونم این یا کم ارزش دونستن کار رو میرسونه یا اینکه گالری 2 بعدی خیلی خلوت شده

به نظر من تناسب حیوانات به همین شکل از نظر مهفومی خیلی بهتر هست
=============================
کار واقعا زیبا و مفهوم جالبی داشت
بت تبریک میگم هم بابت طرحت هم بابت تاپ گالری

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
خسته نباشید
من میخوام در مورد مفهمو کار چیزی بگم
من خودم هنر خوندم، تو هنرهای امروزی یه چیزی هست که میگه هنرمند چیزی که تو فکرشه رو بیان میکنه یا کابوسی و رویایی که دیده رو روی صفحه میاره که خیلی هم روش بحث میکنن و واسه خودشون دنیایی دارن، حالا درست یا اشتباه من قبولش ندارم
به قول یکی از ارشیتکت های ایرانی مقیم آلمان که به شدت تو کارش موفق بود که میگفت: هنر باید جوری باشه که یه بچه ی 2 ساله تا یه پیرزنه 70 ساله ازش خوشش بیاد و لذت ببره که نظریه خودم هم بود که واسه اولین بار از دهان یه فرد دیگه شنیدم.

واقعا میگن خدا هنرمنده یعنی همین، من به شخصه قبول دارم سبک خدا رو پیش بگیرم تا این سبک های کوبیسم و کانسپچوال و ... . حالا فرقشون چیه؟
شما ببین یه بچه 2ساله رو میبری تو طبیعت یه پیرزن 70 ساله با یه متخصص و دانشمند، هر کسی از طبیعت یعنی بوم نقشی خدا به اندازه ی خودش لذت میبره و درکش میکنه، چه اون بچه چه پیره زن چه متخصص توسط ریز شدن تو اجزای طبیعت و نوع عمل کرد و نوع آفرینششون.
هنر خوب هنریه که همه بتونن باهاش ارتباط بگیرن، نه فقط مختص یه قشر خاص باشه، من نمیخوام توهین کنم اصلا، کوچیک این دوست عزیزمون هستم ولی چون بحث مفهمو شد گفتم. این هنر هنر برتره، من که خودم به شخص تو کارایی که انجام دادم این ها رو گنجوندم حد اقل توی نوشته های شرت فیلم هایی که انجام دادم که نشده از دوستان این کاره ام که این رشته رو رفتن تعریف نشنوم با این که به شدت اول کارم.
خلاصه به نظر من سبک های مدرن رو بذاریم کنار، سبک هایی که ببیننده رو مجبور میکنه تا بفهمه هنر مند به چی فکر میکنه تا این که به بننده حس تفکر خوب نتیجه ی جالب بده، یعنی تابلو برای بیننده باشه نه دفتر خاطرات یا یاداشت های فکری و تفکرات ما که به دید عموم میره.

باز میگم خسته نباشی کار خوبه من رو مفهموم اون هم تفکر شخصیم نظر دادم و نمیگم درسته درسته ولی سبک هنر خدا رو میگم که بهترین سبک و موفق ترین سبکه کل عالم و کل زمانه.

حق یارتون

coelho

Member
ممنون از همه دوستان بابت نظرات ارزشمندشون و مدیر محترم که کارو لایق تاپ گالری دونستن:rose:
سلام
خسته نباشید
من میخوام در مورد مفهمو کار چیزی بگم
من خودم هنر خوندم، تو هنرهای امروزی یه چیزی هست که میگه هنرمند چیزی که تو فکرشه رو بیان میکنه یا کابوسی و رویایی که دیده رو روی صفحه میاره که خیلی هم روش بحث میکنن و واسه خودشون دنیایی دارن، حالا درست یا اشتباه من قبولش ندارم
به قول یکی از ارشیتکت های ایرانی مقیم آلمان که به شدت تو کارش موفق بود که میگفت: هنر باید جوری باشه که یه بچه ی 2 ساله تا یه پیرزنه 70 ساله ازش خوشش بیاد و لذت ببره که نظریه خودم هم بود که واسه اولین بار از دهان یه فرد دیگه شنیدم.

واقعا میگن خدا هنرمنده یعنی همین، من به شخصه قبول دارم سبک خدا رو پیش بگیرم تا این سبک های کوبیسم و کانسپچوال و ... . حالا فرقشون چیه؟
شما ببین یه بچه 2ساله رو میبری تو طبیعت یه پیرزن 70 ساله با یه متخصص و دانشمند، هر کسی از طبیعت یعنی بوم نقشی خدا به اندازه ی خودش لذت میبره و درکش میکنه، چه اون بچه چه پیره زن چه متخصص توسط ریز شدن تو اجزای طبیعت و نوع عمل کرد و نوع آفرینششون.
هنر خوب هنریه که همه بتونن باهاش ارتباط بگیرن، نه فقط مختص یه قشر خاص باشه، من نمیخوام توهین کنم اصلا، کوچیک این دوست عزیزمون هستم ولی چون بحث مفهمو شد گفتم. این هنر هنر برتره، من که خودم به شخص تو کارایی که انجام دادم این ها رو گنجوندم حد اقل توی نوشته های شرت فیلم هایی که انجام دادم که نشده از دوستان این کاره ام که این رشته رو رفتن تعریف نشنوم با این که به شدت اول کارم.
خلاصه به نظر من سبک های مدرن رو بذاریم کنار، سبک هایی که ببیننده رو مجبور میکنه تا بفهمه هنر مند به چی فکر میکنه تا این که به بننده حس تفکر خوب نتیجه ی جالب بده، یعنی تابلو برای بیننده باشه نه دفتر خاطرات یا یاداشت های فکری و تفکرات ما که به دید عموم میره.

باز میگم خسته نباشی کار خوبه من رو مفهموم اون هم تفکر شخصیم نظر دادم و نمیگم درسته درسته ولی سبک هنر خدا رو میگم که بهترین سبک و موفق ترین سبکه کل عالم و کل زمانه.

حق یارتون
بله حرفای شما کاملا تایید میشه.البته نباید نگاهتون یک طرفه باشه بالاخره هر کس سلیقه ای داره و سبک های مختلف در هنر هست که باعث شده هنر به چیزی تبدیل بشه که الان میبینید.موفق باشیم.........

تصاویری که مصطفی عزیز خواستن رو هم پیوست کردم.................

پیوست ها

• SS-Wide Panorama Photo-026.jpg
    SS-Wide Panorama Photo-026.jpg
    794.1 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • SS-Wide Panorama Photo-044.jpg
    SS-Wide Panorama Photo-044.jpg
    921 کیلوبایت · بازدیدها: 6

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
بله حرفای شما کاملا تایید میشه.البته نباید نگاهتون یک طرفه باشه بالاخره هر کس سلیقه ای داره و سبک های مختلف در هنر هست که باعث شده هنر به چیزی تبدیل بشه که الان میبینید.موفق باشیم.........

آره عزیز ، من هم گفتم این نظر شخصیمه، قانونی هم نیست ولی من هنر خصوصی رو دوست ندارم، سلیقه ی من اینجوریه، شاید یکی دوست داشته باشه و نه گناه نه اشتباه

حق یارت

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
کار تقریبا خوبی شده اما به موازات حرف bubo3d جان، اگر خودت درمورد کار توضیح نمیدادی هیچوقت کسی همه ی اونهارو با نگاه کردن به تصویر نمیفهمید. نمیشه چندتا منظور مجزا رو توی یه همچین عکسایی گنجوند چون این سبک خودش یه حالت معمایی داره که اگر جواب معما خودش یه معمای دیگه باشه اونوقت مخاطب گیج میشه. اینجا جواب معما انسان بود که با مخفی کردن صورتش و رنگی کردن موهاش دوتا معمای دیگه توش گنجوندی که اگر خودت توضیح ندی هیچکس همه شو نمیفهمه.
پرنده هم اندازه ی فیل شده، کاشکی بجای پرنده از یه موجود دیگه استفاده میکردی که مقیاسش به فیل بخوره تا نخوای خیلی کوچیکش کنی.
تاپ گالری روهم تبریک میگم (!) موفق باشی*

جدیدترین ارسال ها

بالا