دوره های آموزشی آکادمی هنرهای دیجیتال مجید آنلاین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوره های آموزشی با شماره 021-88350136 تماس بگیرید
صفحه 1 از 11 12345 ... آخرینآخرین
نتایج 1 تا 10 از 105

موضوع: آموزش edius از پايه

فعالیت کل: 0%
    آواتار 1
    امتیازها
    12,602
    سطح
    73
    دفعات تشکر از دیگران
    1,416

Post آموزش edius از پايه

كپي رايت فقط با ذكر منبع :مجيد آنلاين بلامانع است
    هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام منبع پيگرد قانوني ندارد!.

سلام

خيلي خوشحالم كه بالا خره اين انجمن راه اندازي شد حتماً با شما دوستان انجمن خوبي خواهيم داشت
    خوب ديگه بريم سراغ بحث اصلي.
    اين آموزش ها را جز به جز در تايپيك هاي جداگانه قرار ميدهم
    توضيح بدهم كه اين ها را خودم نوشتم(براي اولين بار) واز جايي كپي نكردم واگر خوب بود بعدا كتابش ميكنيم ميديم تو بازار وديگر اينكه خيلي دوست دارم اگر در اين آموزش ها مشكلي مي بينيد سريع آن مشكل و حل آن را بنويسيد انشاالله اين انجمن پر بازديدكننده ترين وپر مطلب ترين در اين سايت باشد!.:D

آشنايي اوليه با edius

وقتي نرم افزار edius را باز ميكنيد يك صحفه اي به اين شكل باز ميشود

گزينه recent projects : در صورتي كه پروژه اي كه قبلاً ذخيره كرده ايد نام پروژه در اين ليست ديده ميشود. گزينه new projects براي باز كردن يك پروژه جديد وگزينه open projects براي باز كردن پروژه ذخيره شده وگزينه close براي خارج شدن .

روي گزينه new كليك كنيد . قسمت بعدي project setting است

در اين قسمت شما ميتوانيد تنظيم هاي

مربوط به پروژه ي خود را انجام دهيد : در قسمت بالا شما ميتوانيد مسير كه ميخواهيد در آنجا ذخيره شود را

بدهيد وبعد نام را انتخاب كرده .در قسمتlist of preset گزينه DV PAL 4:3,43KHz را انتخاب كرده

در قسمت output divice نوع كارت كپچري كه به كامپيوتر خود وصل كرده ايد را انتخاب كنيد

قسمت stup را دست نزنيد وبگذاريد به همان حال بماند در قسمت track شما ميتوانيد انتخاب كنيد كه چند تا vtrack يا چند تا atrack داشته باشيد كه بايد عددي انتخاب كنيد (بهتره اين هم دست نزنيد )
    خوب حالا روي ok كليك كنيد . wow ورود شما را به نرم افزار edius تبريك ميگم .
    شما در اين نرم افزار چند نوع پنجره ميبينيد
    A.پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمام فرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي

B:پنجره Time line

C: پنجره Bin window: .

D: پنجره information.

E: پنجره افكتها و ترنزيشن ها
    خوب بقيه توضيح ها در تايپيك هاي بعدي
    با تشكر
    آخرین ویرایش توسط Peace Dove; جمعه 18 آبان 1386 در 18:20.
    “دنیا نمایشی است بی حقیقت و نیستی است بصورت هستی آراسته دل به او مبندید و از پروردگار خود مگسلید"

~~آخرین عکس هایی که گرفتم~~

آواتار 1
    امتیازها
    12,602
    سطح
    73
    دفعات تشکر از دیگران
    1,416

Smile timeline

Timeline

كل پروژه درپنجره timeline انجام ميشه وكلا از چهار لايه با كارايي متفاوت .
    لايه ويديو كه ميتوانيد تصوير قرار دهيد .لايه آديو ويديو كه هم تصوير وهم صدا را ميتوان قرار داد ولايه بعدي title است .وآخرين لايه لايه audio است كه در آن فقط ميتوانيد فايل هاي صوتي قرار دهيد .در همه لايه ها يك آيكون قفل وجود دارد كه اگر آن را فعال كنيد نميتوان آن لايه را دستكاري كرد.وآيكن ديگري هست به نام video mute كه اگر فعال باشد تصويري ديده نميشود وبراي audio mute نيز همين طور است .
    اگر يك فايل صوتي را در timeline قرار دهيد(بعدا ميگم از كجا)ميتوانيد ميتوان ارزش هاي صدا را ديد(با كليك روي فلش سمت راست لايه audio).با كليك راست كردن روي لايه audio وبعد track height ميتوانيد لرزش فايل صوتي را بزرگ يا كوچك كنيد.
    بزاي اضافه كردن لايه به اين پنجره شما ميتوانيد با كليك راست روي قسمت خالي پايين لايه audio لايه مورد نظر را وارد كنيد. پنجره timeline ابزارهاي زيادي دارد كه بايد در يك مبحث جدا بحث شود
    ادامه در تايپيك هاي بعدي:D
    با تشكر
    “دنیا نمایشی است بی حقیقت و نیستی است بصورت هستی آراسته دل به او مبندید و از پروردگار خود مگسلید"

3. 13 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از Peace Dove تشکر کرده اند:

آواتار 1
    امتیازها
    12,602
    سطح
    73
    دفعات تشکر از دیگران
    1,416

Smile bin

Bin

پنجره بين براي وارد كردن عكس فايل صوتي فيلم است.پنجره بين از دو قسمت folder وroot تشكيل شده. براي وارد كردن فايل شما از دو راه ميتوانيد 1-دوبار روي قسمت root كليك كرده 2-روي قسمت root كليك راست كرده وبعد add file .
    آخرین ویرایش توسط Peace Dove; جمعه 11 آبان 1386 در 08:45.

5. 7 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از Peace Dove تشکر کرده اند:

امتیازها
    3,576
    سطح
    37
    دفعات تشکر از دیگران
    0

پیش فرض کارت عالیه ادامه بده

کارت حرف نداره برای اولین بار در ایران یکی جرعت کرد فارسی این نرم افزار رو رو کنه ادامه بده خودم هواتو دارم یک چیزایی از این نرم افزار سرم میشه
    :eek:
    فقط کلیپ های این نرم افزار رو می خوام که پیدا نمیشه

7. کاربران زیر به خاطر این نوشته مفید از mohammad.tk تشکر کرده اند :

آواتار 1
    امتیازها
    12,602
    سطح
    73
    دفعات تشکر از دیگران
    1,416

سلام
    دمت گرم آقا محمد به من دلداری دادی ایول هر کاری میکردم همه منو تنها میذارن نمیدونم از من ناراحتن؟
    این کاری که کردم فکر نکنم اولین بار باشه اما حتما ادامه میدم . یک مشکلی هست اونم درسامه که من فقط جمعه ها میتونم مطالب آموزشی بذارم اما سعی میکنم هیچ چیزی رو جا نذارم وکامل ترین آموزش edius را به همه تقدیم کنم.
    با تشکر

9. 6 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از Peace Dove تشکر کرده اند:

امتیازها
    3,576
    سطح
    37
    دفعات تشکر از دیگران
    0

سلام
    samanvb جان میدونم من هم این دوران رو گزروندم ببین اگه از دست من کمکی بر می آید بگو می تونی به من ایمیل بزنی خوشحال می شم کمکت کنم:D

11. 2 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از mohammad.tk تشکر کرده اند:

امتیازها
    3,576
    سطح
    37
    دفعات تشکر از دیگران
    0

اگه اجازه بدی یک چیزی در باره ادیوس بگم

بعضی مواقع روی بعضی از سیستم ها پنجره bin باز نمی شه یعنی روی صفحه بالا نمی آد برای اینکه بتونین بازش کنین روی صفحه desktop کلیک راست کرده به propertiesبروید و میزان screen resolation را زیاد کنید ok زده تا پنجره bin باز شود ولی بعد از باز شدن bin پیغامی که screen resolation می دهد را no بزنید تا شکل desktop تغییر نکند

13. 5 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از mohammad.tk تشکر کرده اند:

آواتار 1
    امتیازها
    12,602
    سطح
    73
    دفعات تشکر از دیگران
    1,416

Lightbulb پنجره ديدن

سلام به همه
    پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمامفرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي.
    اين پنجره ابزار هايي مانند شكل زير را دارا مي باشد.

قسمت هاي قرمز مورد نظر ما هستند.
    وقتي شما يك كليپ يا فيلمي را از پنجره بين باز ميكنيد ميتوانيدد آنرا روي پنجره player كشيده وتنظيمهايي را روي آن انجام دهيد.مثلا شما ميخواهيد تكيه اي از اين فيلم را داشته باشيد. خوب اول روي اول قسمت مورد نظر برويد(چي با چي اين كار رو بكنيم!خوب معلومه با اين ابزار:

وبعد set in را فشار دهيد وبعد قسمت آخر موردنظر رفته وset out را زده ودر آخر براي اينكه فيلم كوتاه شده خود را استفاده كنيد آن فيلم را از پنجره player كشيده وروي پنجره time line بياوريد(قبلا گفتم تو كدوم قسمتش اي پنجره).
    كپچر اين دكمه در صورتي كه يك كپچر به سيستمتون وصل باشد وبا اين نرم افزار همخواني داشته باشد روشن است ويا يك دوربين با فرمت dv در غير اين صورت اين دكمه خاموش است.اين يك توضيحي بود فقط درباره پنجره player rec بمونه براي آخر كه خواستيم پروژه اي رو با هم انجام ورندر كنيم.
    با تشكر

15. 10 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از Peace Dove تشکر کرده اند:

آواتار 1
    امتیازها
    12,602
    سطح
    73
    دفعات تشکر از دیگران
    1,416

Lightbulb

سلام

ابزار هاي پنجره timeline

حالا برگرديم به پنجره time line ودرباره ابزار هاي آن به ترتيب صحبت كنيم:
    New project براي باز كردن پروژه جديد open project براي باز كردن پرژه هايي كه از قبل ذخيره كرديم save project براي ذخيره پروژه.cut:براي برداشتن يك فايل از اين پنجره وبعد از آن ميتوانيد جايي ديگر آن را قرار دهيد.replace:اين دكمه براي جايگزيني يك فايل روي يك فايل ديگر است .ابزار delet فايل select شده را پاك ميكند.دكمه undo كه همان ctrl+z است يك حركت به عقب برميگردد.
    براي بريدن يا نصف كردن يك فايل روي قسمت مورد نظر كليك كنيد وبعد دكمهmatch cut كليك كنيد.خوب تا اينجا فعلا معرفي ابزار ها بسه بقيه را در جاي مورد نظر توضيح ميدم .فقط يك ابزار ديگه بگم اگر پنجره ي bin را به اشتباه بستيد ميتوانيد با ابزار show bin يا دكمه Bروي كيبور اين پنجره را دوباره ظاهر كنيد.
    با تشكر

17. 7 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از Peace Dove تشکر کرده اند:

آواتار 1
    امتیازها
    12,602
    سطح
    73
    دفعات تشکر از دیگران
    1,416

Smile Effect

سلام
    پس لینک دانلودش را هم بگذاری
    من كه نتونستم پيدا كنم اگه اينترنت خوب داشتم حتما خودم آپلود ميكردم
    خوب بريم سراغ درسمون داريم به جاي خوب edius ميرسيم .فقط ببخشيد اين هفته كم كاري كردم هفته بعد حتما جبران ميكنم وببخشيد كه آموزشم بدون عكسه چون وقت آپلود كردن هم ندارم هفته بعد به مناسبت صدمين پستم جبران ميكنم
    Effect

خوب ما با ويديو فيلتر شروع ميكنيم .در پنجره ي effect زير مجموعه اي است .كه توضيحي در باره تك تك آنها ميپردازيم.
    فيلتر color correction كه اين افكت نيز از 5 زير مجموعه ديگر تشكيل ميشود."يك توضيح درباره پنجره information :ما براي هر افكت صوتي وتصويري تنظيماتي داريم كه براي دسترسي به آنها از اين پنجره استفاده ميكنيم ."خوب اولين فيلتر color balance هست .يك عكس يا فيلمي را از پنجره بين باز كرده وروي تايم لاين آورده واين فيلتر را روي اون فايل بكشيد.خوب براي تنظيمات اين فيلتر بايد به پنجره ي information رفته(از اين به بعد ديگه نميگم بريد روي تنظيمات وقتي توضيح ميدم يعني روي قسمت تنظيمات هستم) وروي color balance دوبار كليك كرده پنجره تنظيمات باز ميشود.شما در اين پنجره سه قسمت ميبينيد يكي براي تنظيم نور وديگري براي رنگ وآخري براي ديدن.كه در قسمت نور ميتوانيد نور مورد نظر را تنظيم كرده ودر قسمت رنگ .رنگهاي تركيبي براي فايل خود ايجاد كنيد ودر قسمت preview شما ميتوانيد محدوده اي كه ميخواهيد فيلتر روي آن قسمت ايجاد شود را تنظيم نماييد.
    فيلتر color wheel and monotone :اين فيلترها نيز مانند فيلتر قبلي كار ميكند وبراي تنظيم رنگ است (بيشتر از اين توضيحي براي اين فيلتر ندارم!)
    فيلترwhite balance :اين فيلتر هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت خيلي حرفه اي تر كه از سه قسمت تشكيل شده .
    فيلتر yuy curve :اين فيلتر هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت منحني كه با دستكاري اين منحني ها رنگ نيز عوض ميشود. (خوب چرا ميخندي مگه من پنج تا فيلتر براي تنظيم رنگ گذاشتم! البته اينها را گذاشتند تا هركس با هر كدوم كه را حت تره كار كنه كه نظر من روي فيلتر اولي است )
    خوب ديگه از رنگ خارج شويم .
    فيلتر anti flicker :اگر در فيلمتون لرزشي وجود داشته باشه اين فيلتر ميتوناند لرزش را تا حدودي بگيرد كه با تنظيمات آن كه از صد درصد تا صفر درصد.
    Bleand filter:اين يكي از مهمترين فيلترها هست كه دو فيلتر را با هم تر كيب ميكند(خوب داريم به جاهاي سخت سخت ميرسيم )توضيح اين فيلتر در جلسه بعدي
    با تشكر(ومعذرت)
    آخرین ویرایش توسط Peace Dove; پنجشنبه 24 آبان 1386 در 18:47.

19. 17 کاربر زیر، به خاطر این نوشته مفید از Peace Dove تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 11 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربران در حال مرور این موضوع

اکنون1 کاربر در حال مرور این موضوع است (0 عضو و 1 میهمان )

اشتراک ها

مجوزهای ارسال پست

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید پاسخ ارسال کنید
  • نمی توانید پیوست ارسال کنید
  • نمی توانید پست هایتان را ویرایش کنید
  •