پشتیبانی ربات های من

~purple fox~

New Member
سلام....من نرگس هستم ...سال سومه دبیرستان و تقریبا تازه کار در تری دی مکس.
خیلی این سایتو دوست دارم چون تا حالا خیلی چیزا رو از شما عزیزان یاد گرفتم....
این کاری که گذاشتم تقریبا یکی از بهترین کارامه تا اینجا...میدونم خیلی شبیه ربات نیستن.....ممنون میشم که نظراتتون و نقصهاشو بگید.
امیدوارم با کمک شما ها یه روزی بتونم به حدی که باید، برسم...
با تشکر:rose:

09727193215896466633.jpg

madmaster_3d

Well-Known Member
خوب چون تازه شروع کردی. واقعا کار قشنگی شده. بالاخره باید نسبت به زمان نظر داد دیگه. یک حالت نینجا رباط شده. البته کلش.

البته این برنامه و برنامه دیگری که روی سیستم شما هست دزدی هست. این رو گفتم که بدونی اگر نمیدونی
ولی برای اینکه پیشرفت کنی این توضیحاتی که میدم رو عمل کن.

خانم کسلاس نمی خواد. این کار که من میگم بکن. 2 سوت میشی متوسط به بالا به معنای واقعی.
آموزش تو نت زیاده ولی یک سزیش به درد نمیخوردن و وقتی بگیری اصلا ار مکس یا هر برنامه ای دیگه زده میشی.

به نظرم یک آموزش از شرکت digital tutors کارت رو راه میندازه. طریقه ساخت ماشین موتور ادم کارتونی چاقوی سوئیسی و رندرینگ با منتال ری و استخون بندی کاراکتر و انیمیشن رو یاد میگیری. برای کسانی که تازه می خوان شروع کنن آموزش از این بهتر نیست تو بازار.
digital tutors 2009 3d max
می تونی دوره وره 12 13 تومان پیداش کنی 8تا دی وی دی هستش. قدیم ارزون تر بود. بگردی شاید ارزون تر هم پیدا کنی.

خیلی از بچه ها انگلیسیشون خوب نیست ولی با همین ها یاد میگیرن. این رو حتما تهیه کن. حالا اگر فکر می کنی آموزش جامع مکس نیاز داری ( تو خودش داره ) و انگلیسی نمیفهمی یک آموزش مکس 2013 جامع هم بگیر.

این رو هم بهت بگم سعی کن به روز کار کنی. الان مکس 2013 هستش که یک سری امکانات جدید داره ولی ماشالا باگ هم داره. یعنی ایراد داره. حالا مکس 2013 نصب کردی بگو بگم چه کار کنی که دستگاهت بکشه. اگر هم دستگاهت متوسط به پایین میزنه. خوب مکس 2011 نصب کن. خیلی هم خوبه

یک سری سایت هم برات میزارم که آموزش هاش واقعا به دردت می خورن و عالین و عمرا بهتر از اینها پیدا نمی کنی تو نت

http://www.3d-sphere.com/3d-tutorials
http://www.traptcg.com/
http://www.gfx2day.com/
http://tutorial-z.com/category/3ds-max/
http://cg.tutsplus.com/
http://www.tutorialized.com/tutorial...MAX/Modeling/1
http://www.3dxpromotion.com

آموزش های اقای بندری رو هم از سایت یوی بوق دانلود کن . اونجا کیفیت بالاش رو می تونی پیدا کنی. که کامل تر با محیط مکس آشنا بشی. اگر هم با گزینه ها فکر می کنی کامل بلدی که هیچی. بقیه کارها رو بکن که میگم.

بعد آموزشی چیزی خواستی بخری غیر از اینها که گفتم حتما قبلا تحقیق کن. چون خیلی از آموزش ها به درد نمی خورن و به شما درست و حسابی یاد نمیدن.(یعنی حداقل ما ها که اینگلیسیمون ضعیفه )

برای اینکه از کارت خروجی بگیری باید یا با موتور منتال ری که تو اموزشی که گفتم هستش خروجی بگیری یا موتور وری رو یاد بگیری که یک آموزش فارسی تو همین سایت ازش هست و بعدا آموزش های خارجیش رو هم تو نت سرچ کن پیدا کن و ببین. وری کلا بیشتر به کار میبرن.

سعی کن فتوشاپ رو هم کار کنی. در سطح جامع و متوسط. چون برای ساخت تکسچر ( مثلا لباس آدمی که ساختی یا پوستش ) بهش نیاز پیدا می کنی.
سایت برای دانلود تکسچر هم این بهترین هستش
cgtextures.com

بعد یک چیزی بهت بگم مکس دنیای بزرگی داره اینطوری نیست 1 2 سال کار کنی حرفه ای بشی. بستگی به پشت کارت و استعدادت داره. خوبش 4 سال میکشه. اگر زیاد کار کنی
البته یک نکته هم بهت بگم تو روز بیشتر از 3 4 ساعت مکس کار نکن. چون به دست ها به شدت فشار میاره و داغون می کنه. و هر 1 ساعت هم کلا پای کامپیوتر و مخصوصا مکس که میشینی 15 دقیقه از کامپیوتر دور شو و راه برو. اگر می خوای پس فردا مثل بعضی از دوستان دست و کمرت سندرم تونل کارپ نگیری

خلاصه اینکه من یک سری از تجربیات خوبم رو در اختیارت گزاشتم که وقت و پولت رو حروم نکنی. و یک نکته هم بگم. اینکه این ویندوزی که شما استفاده می کنی و خود برنامه مکس مثلا4000 دلاره. پس د ز دی حساب میشه. حالا ممکنه بعضی های کلک به خودشون بزنن و یا قبول نداشته باشن. به هر حال گفتم که بدونی. اگر مصرف خونگی استفاده می کنی بازم اشکال داره ولی اگر بخوای ازش پول در بیاری که تو ایران به این سادگی ها نیست. بهتره اگر زمانی پول در آوردی برنامه رو اورجینال بخری. نظر شخصیمه. حالا شما یا دوستان دوست ندارید این کار رو نکنید. جواب دادنش با خودتونه. و الان تو ایران از برنامه های 3 دی یا تو معماری میشه پول در اورد. یا یک شرکت تبلیغاتی. جای دیگه به این راحتی نمیشه. ولی به نظرم برای دل خودت کار کن.و اینکه همه وقتت رو هم روی برنامه نزار. وقت برای مطاله کتاب و ورزش و دوستان و کلا همه چیز بزار . عجله نکن که بخوای سری حرفه ای بشی. خبری نیست :lol:

انشالا که موفق باشی

mak3798

Member
سلام
من خودم به دلیل یه وقفه 3 -4 ماهه حسابی از دنیای سه بعدی دور شدم!
شما هم به نظر من اینکه جرئت کردی این کارت رو بزاری توی سایت خودش خیلیه! مسلما به زودی به درجه بالایی خواهی رسید!
کارت قشنگه منم همیشه دنبال طراحی یه رباط برا خودم بودم ولی خوب تا حالا نشده:cry:

mad master عزیز شما هنوز اون مجموعه 2009 دیجیتال توتورز رو معرفی می کنی؟
مرد حسابی دست بردار از سر این مجموعه!:wink:
این همه آموزش خوب
خود دیجیتال توتورز این همه آموزش مبتدی داده که واقعا محشرند و یا آموزش VTC که خداییش خوبه!
به نظرم آموزش مکس و وی ری سایت http://www.chameleon-drg.com هم بینظیر باشه هم فارسیه هم واقعا مثل آموزشهای فارسی دیگه خواب آور نیست!
خودم ندیدمش ولی از آموزشهای دیگه سایت معلومه که این مجموعه آموزشی هم مثل بقیه آموزشهاشون بی نقصه!
خوش باشید!

madmaster_3d

Well-Known Member
سلام
من خودم به دلیل یه وقفه 3 -4 ماهه حسابی از دنیای سه بعدی دور شدم!
شما هم به نظر من اینکه جرئت کردی این کارت رو بزاری توی سایت خودش خیلیه! مسلما به زودی به درجه بالایی خواهی رسید!
کارت قشنگه منم همیشه دنبال طراحی یه رباط برا خودم بودم ولی خوب تا حالا نشده:cry:

mad master عزیز شما هنوز اون مجموعه 2009 دیجیتال توتورز رو معرفی می کنی؟
مرد حسابی دست بردار از سر این مجموعه!:wink:
این همه آموزش خوب
خود دیجیتال توتورز این همه آموزش مبتدی داده که واقعا محشرند و یا آموزش VTC که خداییش خوبه!
به نظرم آموزش مکس و وی ری سایت http://www.chameleon-drg.com هم بینظیر باشه هم فارسیه هم واقعا مثل آموزشهای فارسی دیگه خواب آور نیست!
خودم ندیدمش ولی از آموزشهای دیگه سایت معلومه که این مجموعه آموزشی هم مثل بقیه آموزشهاشون بی نقصه!
خوش باشید!

علت اینکه من این رو معرفی می کنم این هستش که اولا یک مجموعه برنامه هستش.
دوما اگر بگرده زیر 10 هم پیدا میکنه یا همین قیمت ها
سوما هم کاراکتر سازی و هم ماشین سازی و لوازم خونه سازی و موتور سازی رو یاد میگیره. یعنی تقریبا تو مدلینگ راه میفته. برای شروع این بهترین آموزش هستش. منظورم مدلینگ هستش. بعد میتونه آموزش های دیگه ای که تو اون سایت هایی که گفتم رو ببینه و آموزش های دیگه شرکت دیجیتال توترز.

خب شما هم چند تا آموزش معرفی کن به ایشون.منظورم از همون دیجیتال توترز. بیشتر بچه ها فکر کنم از همین مجموعه شروع کرده باشند و موفق هم شدن.
شرکت های دیگه مثل eat3d و gnomonworkshop آموزش هاش در سطح حرفه ای هستش. به درد ایشون فعلا نمیخوره.

موفق باشی

mak3798

Member
خب شما هم چند تا آموزش معرفی کن به ایشون.منظورم از همون دیجیتال توترز. بیشتر بچه ها فکر کنم از همین مجموعه شروع کرده باشند و موفق هم شدن.

آره میدونم این مجموعه حرف نداره حتی من خودم هم از این مجموعه شروع کردم (البته به پیشنهاد شما!)
ولی همون طور که می دونید توی بخش مدلینگ مکس نسبت به قبل پیشرفت کرده
قبول دارم واسه ماشین سازی هنوز آون آموزش و اون روش مدلسازی یکه تازه
ولی به نظر من کسی که تازه کاره بهتره اول ابزارهای پایه مدلسازی رو یاد بگیره
که توی این زمینه خود دیجیتال توتورز چند وقت پیش آموزش Introduction to Modeling in 3ds Max 2014 رو بیرون داد که اساس مدلسازی رو گفته
یا آموزشهای Introduction to 3ds Max 2014 و Introduction to 3ds Max 2013
که توی این آموزشها میشه پایه رو یاد گرفت
واسه کاراکتر سازی هم آموزش Polygon.and.Sub-D.Modeling.Workflows.in.3ds.Max.2012 آموزش خوبیه
واسه ارای معماری هم که بنظر من آموزشهای viscorbel خیلی خوبن همه چی رو توش توضیح داده
راستی از آموزش Digital-Tutors – Creative Development: Mixed Modeling Techniques in 3ds Max 2012 قافل نشیم که خدایی خوبه این آموزش اکثر ابزارهای مدلسازی رو بکار میبره و سطحش هم مبتدی هست
همه این آموزشها رو میشه براحتی از اینترنت دانلود کرد!(با یه هزینه خیلی کم)

madmaster عزیز جسارت نشده باشه من خودم مکس رو با راهنمایی های شما شروع کردم (اگه هنوز به جایی نرسیدم تقصیر خودمه و تنبل بازی هام!:sad:)
به هر حال واسه این دوست عزیزمون خیلی جای پیشرفت هست و من امیدوارم که ایشون اگه علاقه به این کار دارن درست و حسابی شروع به تمرین کنن و مثل من تنبل بازی در نیارن!
همیشه بی نظیر باشید!

(چقدر حرف زدم!:))
[h=2][/h]

Mehran coyote

Well-Known Member
واسه مزاح میگم
مدمستر جون هر کیو میبینه تازه کاره سریع متنو آماده داره پیستش میکنه :د
بابا خیلی چیزا عوض شدن خیلی چیزا جدید اومدن چرا آپدیت نمیکنی؟

باورت میشه من از هیچ مجموعه ای شروع نکردم ؟؟؟
فقط آموزشام به صورت نوشتاری بود تا یک سال بعد رفتم سراغ ویدئو.
وقتی آموزش نوشتاری استفاده میکردم مجبور بودم دنبال اون تابع یا مسیر بگردم واسه همین خیلی چیزای دیگه رو هم در حین پیدا کردن اون مورد میدیدم و کنجکاو میشدم تا یادش بگیرم(مثل دیکشنری زبان)

نرگس خانم کارت خوب شده به نظرم به صورت یک تکه مدل کردی ولی میتونی دهنشو جدا مدل بزنی تا دستت بازتر بشه وزیبایی کارت رو افزاریش بدی
برای چشمهاشون میتونستی نور بزاری که بعضی هاشون خاموش باشن(فعال و غیر فعال بودن روبات)

در هر صورت خسته نباشی و به کارت امید داشته باش
عجله نکن که بخوای سری حرفه ای بشی. خبری نیست :lol:
:snap:
وقتی من اومدم سراغ این کار این حرفه رو فقط برای شغلم و تمام آیندم انتخاب کردم. وگرنه باید مثل خیلی ها فروشنده میشدم

javadgonbadi

Well-Known Member
سلام به دوستان گل

کاره جالبی شده آفرین ادامه بده

بابا من که خودم نفهمیدم تا اینجا رو چطوری اومدم :green:

چون همه چی رو قاطی پاطی یاد گرفتم ولی می خوام از تابستون که چه بگم واسط تابستون کار یاد گیری فقط مکس رو از اول بصورت اصولی یاد بگیرم اینقدر سوال برام پیش اومده که اگه بپرسم پست های سوالات تری دی برا من میشه

برا همین می خوام از اول شروع کنم فقط اینم بهتون بگم نرگس خانوم که فقط تمرین تمرین تمرین
:rose:

madmaster_3d

Well-Known Member
واسه مزاح میگم
مدمستر جون هر کیو میبینه تازه کاره سریع متنو آماده داره پیستش میکنه :د
بابا خیلی چیزا عوض شدن خیلی چیزا جدید اومدن چرا آپدیت نمیکنی؟
مچم رو گرفت مهران. شطرنجیم کنید.کپی یست رو باحال اومدی. :lol:

آموزش های جدید رو قبول دارم اومده و دیدم. ولی به نظرم این مجموعه بهتره. چون هم کاراکتر و هم ماشین و موتور. یعنی اصول مدلینگ رو قشنگ یاد میگیره.
اون ساب مدل که میگی مک رو من خودم هم ساختمش . آموزش خوبیه. درسته.

بازم میگم من به این خاطر که این یک مجموعه هستش بیشتر معرفی می کنم. چون اگر طرف بخواد هر آموزش رو جدا بخره و جدا هزینه پست بده. زیاد میشه.
آموزش های معماری رو درست میگی .

در کل این پیشنهاد من هستش دیگه. حالا قرار نیست که ایشون 100% به تمام حرف های من گوش کنه. من یک نظری میدم. اگر دوستان دیگه هم نظرشون رو مثل امروز بدن که چه بهتر. اگر هم ندادن که طرف چاره ای نداره به حرفه من گوش کنه دیگه.

راستی آموزش learning 3d max 2012 infitine skills هم آموزش خوبیه.

حالا شما هر چی این آموزش ها رو تهیه کنی و ببینی ضرر نکردی. چون من خودم دیدیم شما از یک آموزش که کلش رو مثلا بلدی یکدفعه یک چیزی یاد میگیری که بلد نبودی.

در کل تصمیم گیری با خودتون هستش.
الان پستم رو آپیدت می کنم :lol:

madmaster_3d

Well-Known Member
خانم اقا حرف اخر. شما با چند تا آموزش حرفه ای نمیشی. و نیاز به زمان هستش. شما آموزش رو باید ببینی و بعد با توجه به چیز هایی که یاد گرفتی بشین یک چیزی بساز. عجله نکن. مکس اگر بهش بچسبی میگن 4 سال زمان میخوار برای حرفه ای شدن. البته باید ببینی حرفه ای رو چی ببینی.
و البته خانم بنفش. مواظب دستات باش. چون من خودم هر وقت مکس رو کار می کنم واقعا به دستام فشار میاد. به نظرم روزی 3 4 ساعت بیشتر مکس کار نکن.

دوستان به خودتون رحم کنید و هر یک ساعت که پای کامپیوتر میشینید 10 15 دقیقه راه برید و از این لاستیک گردها هستش برای تقویت مچ هستش. از اونها هم بزنید که انگشتاتون 1 ساعت بی حرکت بوده یعنی ثابت بوده یکمی حال بیاد.
به نظر من خانوم روباه بنفش هر یک ساعت که مکس کار کردی و 10 15 دقیقه هم استراحت کردی کار دیگه بکن و دوباره 1 ساعت سومی رو مکس کار کن. یعنی 1 ساعت در میون.
اگر موس اورگونومی بگیرید چه بهتر. من یک مدل چینی گرفتم مارکش e blue mazer هستش. به نظرم موس بدی نیست. هنوز در حال تستم. ولی فکر کنم بهتر باشه از موس های عادی . قیمتش هم 5000 تومان اینهاست. به نظرم پول جمع کنید بگیرید. تو یک سایتی میفروشه اگر خواستید بگید بگم. پس فردا نگن تبلیغ بود. مال من نیست. یکی تو شیرازه. قیمتش رو خوب میگه. چون تو شهر خودمون یک چیزی می خواستم بخرم گرون تر بود.

ما ایرانیا اصلا به سلامتیمون اهمیت نمیدیم. بعدا که دیسک کمر و تونل کارپ و ضعف بینایی و ... گرفتیم میندازیم گردن خدا که اره ما بدشانسیم و ....

خلاصه خودتون میدونید. کپی پیستم رو هم یکمی به روز کردم :) مرسی دوستان.
موفق باشید

mak3798

Member
خانم اقا حرف اخر.

چرا جوش آوردی؟:lol:
آقا ما نوکرتیم:rose:

آره! اینه! دیگه نبینیم پستهای یکی-دو سال پیشت رو کپی پیست کنی ها!

آره به قول همه دوستان هر چی نمی خوای آموزش ببین ولی تا تمرین نکنی هیچی یاد نمی گیری
دعا کنید منم آدم شم(!) یکم از شلوغ کاریام رو کم کنم برگردم به دنیای شگفت انگیز سه بعدی!

~purple fox~

New Member
ممنون دوستان که نظر دادین... madmaster_3d و mak3798 عزیز بابت لینک هایی که گذاشتین و آموزش هایی که معرفی کردین واقعا ممنونم...سعی میکنم که بیشتر از قبل تمرین کنم...واقعا ازتون ممنونم:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا