یک پیشنهاد برای همه بچه ها و از جمله مدیران انجمن فتوشاپ

Lifer

Active Member
با سلام خدمت شما دوستان عزیز

از اونجا که انجمن majidonline در برابر انجمن هایی که من دیدم یک انجمن حرفه ای است و دوستاشتنی هست دلم نیومد این انتقاد رو نکنم.
راستش مبحث بندی مهم قسمت آموزشي و مقالات زیاد قابل قبول نیست و برای کسایی مثل من که میخواند یه چیزی یاد بگیرند احساس سردر گمی میکنن و اگه دقت کنید بعضی از مباحث تار عنکبوت گرفته و آموزش فتوشاپ خیلی گسترده تر از 5 یا 6 تا مبحث هست.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

من میخواستم یه پیشنهاد بدم که مباحث آموزشی رو به صورت زیر تقسیم بندی کنید:

حالت های 3بعدی 3D Effects

حالت های ویژه Special Effects

حالت دادن به متنها Text Effects

ساخت دکمه ها Buttons creation

ساخت آیکون Icon creation

قلمو ها Brushes

رنگ آمیزی Application

ترسیم و طراحی Drawing

متحرک سازی Animation

اسرار فیلترها Filter tricks

ویرایش عکس Photo editing

پوستر و طرحهای مانند آن Poster and ad Design tips

چاپ Print

تکسچر ها Textures

بنرها و طرحهای وب سایت Website banners and layouts

متفرقه Other

و....

بیوگرافی طراحان خارجی و ایرانی

مقالات در مورد طراحی و فتوشاپ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

به امید روزی که جوانان با استعداد ایرانی در عرصه طراحی جهان نامی کسب کنند.

درسته که سطح آموزش در ایران پایین هست ولی خودت آن تغییری باش که میخواهی در جهان اتفاق آید

امید وارم سرتون رو درد نیاورده باشم و با عث ناراحتیتون نشده باشم (مخلص همتونم هستیم) .
این فقط یک پیشنهاد بود

تنکس

ایول
15.gif
پیشنهاد خیلی خوبیه
تو اکثر سایتهای آموزش فتوشاپ اینجوریه
212.gif

دمت گرم
109.gif

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزیز فکر شما فکر خوب و جالبیه منتها اول اینکه اینکار نیاز به وقت خیلی زیادی داره. کلی آموزش هست که باید یکی یکی دیده بشه و در صورت سالم بودن لینکهای آموزش و عکسها و ... دسته بندی بشه و ... و دوم اینکه یه سایت آموزشی رو نمیشه خیلی با فروم آموزشی مقایسه کرد. البته شباهتای زیادی با هم دارن و اینجا هم بخش آموزشی هست ولی یجورایی تو سایت شما نظم بیشتری رو میتونی داشته باشی تا تو فروم. چون تو سایت فقط یه نفر هست که مطلب میذاره و بقیه فقط بیننده هستن و نظم کلی دست صاحب سایت هست ولی تو فروم به خاطر زیاد بودن یوزرها احتیاج به نظم و نظارت خیلی زیادی هست.

به هر حال پیشنهاد خیلی خوبی بود و مطمئن باش اگر وقت برای اینکار ایجاد بشه حتما استقبال میشه. البته اینم بگم بغیر از مدیران بقیه بچه ها هم میتونن تو این موضوع کمک کنن. حالا چجوری؟ اینجوریکه میگم! :

بچه هایی که حاضرن تو این مورد کمک کنن یعنی تمام تاپیکهای آموزشی رو یکی یکی بررسی کنن و موضوعاتش رو مشخص کنن اعلام آمادگی کنن. به کمک این بچه ها تمام تاپیکای آموزشی از لحاظ موضوع تقسیم بندی میشن. بعد من یا مصطفی یه تاپیک به نام مثلا آرشیو موضوعی آموزشها ایجاد میکنیم و فقط لینک آموزشها رو بر اساس موضوعشون تو اون تاپیک قرار میدیم. هر وقت هم که آموزش جدیدی گذاشته شد دوباره لینک آموزش جدید رو به آرشیو قبلی اضافه میکنیم.

به هر حال اگر بچه هایی هستن که میتونن کمک کنن اعلام کنن. فقط خواهشا اگر کسی میخواد کمک کنه اینو بدونه که باید تا آخر کار همراه باشه و اینطوری نباشه که بین کار دلسرد بشه و ادامه نده.

ممنون و موفق باشید.

GFX Master

راستی بهتر بود این تاپیک رو در بخش سوالات و درخواستها مطرح میکردی. پس با اجازه منتقلش میکنم به اون بخش.

انتقال - سارا

mostafa_az

Well-Known Member
به نظرت یکم برا مدیرا وقت گیر نیست ؟
297.gif

بعد یه چیز دیگه . به نظرت زیاد نیست انجمن ها ؟
311.gif

مخلصیم
مصطفی

Lifer

Active Member
خانم سارا و آقا مصطفی 100% برای شما وقت گیره ولی شما این قسمتها رو درست کنید حتما بچه ها کمک می کنن و فکر نکنم نیاز باشه آموزش های قبلی رو روارد کنیم.
مصطفی جان فکر کنم اگر اینها درست بشن دیگه کسی تاپیک جدید درست نکنه و فکر کنم شلوغ تر از الآن بشه.
من خودم سعیمو می کنم که توی گذاشتن آموزش تا اونجا که می تونم کمک کنم چون هیچ کاری لذت بخش تر از این نیست.
ولی تصمیم رو شما و بقیه بچه ها باید بگیرن و اگه شما موافقید بهتره یه نظرسنجی هم اگه لازمه بگیرید.

GFX Master

شما به پست من خوب دقت نکردی! من گفتم که وضع به همین صورتی که هست ادامه پیدا میکنه ولی یه تاپیک بصورت استیکی زده میشه و فقط لینک آموزشهایی که وجود داره بخش آموزش همراه با یه توضیح کوچولو داده میشه. دقیقا مثل فهرست یه کتاب! که هر کسی با توجه به موضوع آموزشی که میخواد با 1 کلیک بره به اون تاپیک مورد نظرش.

logical_82

Member
سارا من قبلا هم يادمه يه همچين كاري كرده بوديم . البته من كه نقش زيادي نداشتم اما بود همچين چيزي

arashonline

Well-Known Member
لايفر جان حرف شما كاملا درسته !!
ولي اينم بدون كه خيلي سخت هست اين كا و زمان ميبره حالا من نميدونم مديران ميتوانند ولي من ميگم نه چون تجربه دارم !!

mashreghi

Member
این کار اگر چه زمان می بره ولی فکر کنم اون موقع دیگه مجید آنلاین می ترکونه .

mostafa_az

Well-Known Member
این کار در قسمت انجمن های سایت ناشد هستش . حالا تو قسمت مقالات باز امکانش هست .

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

امیر جان اونکاری که شما میگی رو یادمه شهرام شروع کرد و تقریبا همونطوریه با این تفاوت که لینکهای جدید و سالم اضافه میشه و حتی میشه نمونه از هر آموزش رو هم قرار داد.

ولی بازم میگم باید بچه ها هم همکاری کنن و مدیرای انجمن تنهایی نمیتونن انجامش بدن چون خیلی وقتگیره!

davood47

Member
پيشنهادبسيارجالبي است.
مسلماًهرچه مطالب تفكيك شده ترباشند،استفاده ازآنهاراحتترمي شود.

nima_dsnr

کاربر VIP
ول کنید بابا... اگه همیشه انلاین باشین همه چیز حله...
در جریان همه چیز قرار می گیرین...
اگر هم کسی تازه عضو بشه که نمیره همه مطالب قبل رو بخونه !

Lifer

Active Member
راستش اونایی که من گفتم یکم زیاد بود ولی میشه خلاصش کرد ولی مطمئنن 3 ،4 نفر از پسش به خوبی بر نمی یان
ولی قرار نیست یه شبه همه ی آموزشها رو بزاریم، همت بچه ها و ورود عضوهای جدید اینحا رو به مرکز آموزشی قوی تبدیل میکنه و هزار نفر دعاتون می کنن.

arashonline

Well-Known Member
راستي ببخشيد يه سوال تقريبا بي ربط !!
ببينم قابل فروم رو عوض كردن !!
تشكر وجود نداره من با فاير فاكس ورژن 2 اومدم !!

Lifer

Active Member
راستش شاید زیاد حرف می زنم ولی درجات یک فاروم مهمترین عامل برای علاقه مند کردن بچه به کارشون هست.
خیلی خوب میشد که این چیزا اجرا میشد .
به عنوان مثال توی سایت http://www.cgsociety.org در قسمت فارومش که یکی از فارومهای بزرگ دنیاست وقتی یه مسابقه ای میزارن بقل قسمت نمادشون یه آیکن به این شکل میزارن
trophy_badge.jpg

درسته این آیکن نشان دهنده اینه که این آقا حتی توی جهانم ممکنه اول باشه و لی در اینجا هم خالی از لطف نیست.

GFX Master

خواهشا این سوالات رو در بخش مربوط به خودش مطرح کنید. ولی برای اینکه بحث تموم بشه باید بگم که قالب هنوز عوض نشده ولی عوض خواهد شد و در ضمن دکمه تشکر و خیلی چیزای دیگه هم درست میشن. فقط یکمی صبر لازمه. lifer عزیز در مورد طرحی هم که شما گفتی اگر یکمی صبر کنی چیزای جدید و خوبی رو خواهی دید!

جدیدترین ارسال ها

بالا