یک لحظه بیاید تو سوال دارم

cs_mohsen

Member
چطوری عکسی را که در مایا از قسمت ایمپرت ایمیج از View می آوریم می توانیم تکه ای از آن را بریده و حجم داده و قابل حرکتش کنیم . عکس هایی که می آید حالت بک گراند داره . ممنون.ممنون.ممنون

cs_mohsen گفت:
چطوری عکسی را که در مایا از قسمت ایمپرت ایمیج از View می آوریم می توانیم تکه ای از آن را بریده و حجم داده و قابل حرکتش کنیم . عکس هایی که می آید حالت بک گراند داره . ممنون.ممنون.ممنون
هم چين چيزي نه تنها تو مايا بلكه تو هيچ نرم افزار ديگه اي ممكن نيس.:-?
مگر اينكه با كمك ايميجي كه وارد مي كني مدلسازي كني.يعني مدلهاتو از روي عكس بسازي(عكسي كه بك گراند هستش).:cool:
دوست عزيز به جاي تخيل سعي كن امكانات نرم افزار رو ياد بگيري.:mad:
كجا هم چين چيزي ديدي كه يه برنامه از يه عكس خودش يه جسم سه بعدي بسازه ومتحرك هم بكنه.:neutral:
ارادت مند همه بروبكس:oops:
ياعلي

ToFaN

Well-Known Member
ahmadianbs گفت:
هم چين چيزي نه تنها تو مايا بلكه تو هيچ نرم افزار ديگه اي ممكن نيس.:-?
مگر اينكه با كمك ايميجي كه وارد مي كني مدلسازي كني.يعني مدلهاتو از روي عكس بسازي(عكسي كه بك گراند هستش).:cool:
دوست عزيز به جاي تخيل سعي كن امكانات نرم افزار رو ياد بگيري.:mad:
كجا هم چين چيزي ديدي كه يه برنامه از يه عكس خودش يه جسم سه بعدي بسازه ومتحرك هم بكنه.:neutral:
ارادت مند همه بروبكس:oops:
ياعلي
عزیز این امکان تو سینما فوردی هست تو مایا نمیدونم
عکس وکتوریه تک رنگ میدی برنامه به اون حجم میده :)

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    45.5 کیلوبایت · بازدیدها: 10

saeed_22

Banned
اقا منم بانظر احمد موافقم این عکس بک گراند بیشتر یک الگو برای مدل سازی دقیقتر
اما طوفان جان میشه واضح تر بگی منظورت چیه
من بعید میدونم اون چیزی که دوستمون میگه منظورت باشه
چون اگه این جور بود که دیگه کسی مدل سازی نمیکرد
سریع یک عکس مثلا موتور را وارد برنامه میکردند و به اون حجم میدادند و تازه متحرکشم میکردند
یکم مضحک مییاد این حرف مگه نه؟

ToFaN

Well-Known Member
saeed_22 گفت:
اقا منم بانظر احمد موافقم این عکس بک گراند بیشتر یک الگو برای مدل سازی دقیقتر
اما طوفان جان میشه واضح تر بگی منظورت چیه
من بعید میدونم اون چیزی که دوستمون میگه منظورت باشه
چون اگه این جور بود که دیگه کسی مدل سازی نمیکرد
سریع یک عکس مثلا موتور را وارد برنامه میکردند و به اون حجم میدادند و تازه متحرکشم میکردند
یکم مضحک مییاد این حرف مگه نه؟
ین یه امکان خیلی جالبیه تو سینما خیلی دونبالش گشتم تو مایا
مثلا شما یه عکس تک رنگ میدی مانند این
Butterfly-1color.jpg

برنامه بدون اینکه بشینی سپیلاین بکشی برات میسازه و حجم میده

SaLoOoM

Active Member
یه روشی توی 3 دی مکس هستش.(باید توی مایا باشه)
ولی بیشتر برای مودلینگ کوه ازش استفاده میکنند.
با displace modifier.
روششو شنبه براتون توضیح میدم.(حالا امکانات لازمو ندارم, تازه کامپیوترم رو فرمت کردم, فرداش هم نیستم)

آخرین ویرایش:
ToFaN گفت:
ین یه امکان خیلی جالبیه تو سینما خیلی دونبالش گشتم تو مایا
مثلا شما یه عکس تک رنگ میدی مانند این
Butterfly-1color.jpg

برنامه بدون اینکه بشینی سپیلاین بکشی برات میسازه و حجم میده
اين امكان اولا فقفط اسپيلاين رو ايجاد مي كنه.ثانيا كيفيتش مناسب نيس.:)
من فكر كردم منظور دوستمون يه شكل سه بعديه . نه فقط يه شكل اكسترود شده.
بخاطر همين گفتم اين امكان تو هيچ برنامه اي وجود داره.:neutral:
اين امكان براي اكسترود جسم دو بعديه.من فكر كردم منظور دوستمون اينه كه مثلا يه عكس خونه بدي سه بعدي خونه رو واست دربياره.
من خودم يوزر حرفه اي سينما 4 دي هستم.
مي گي نه نمونه كارام رو تو بخش سينما 4 دي ببينيد:cool:

ToFaN

Well-Known Member
ahmadianbs گفت:
اين امكان اولا فقفط اسپيلاين رو ايجاد مي كنه.ثانيا كيفيتش مناسب نيس.:)
من فكر كردم منظور دوستمون يه شكل سه بعديه . نه فقط يه شكل اكسترود شده.
بخاطر همين گفتم اين امكان تو هيچ برنامه اي وجود داره.:neutral:
اين امكان براي اكسترود جسم دو بعديه.من فكر كردم منظور دوستمون اينه كه مثلا يه عكس خونه بدي سه بعدي خونه رو واست دربياره.
مي گي نه نمونه كارام رو تو بخش سينما 4 دي ببينيد:cool:
عزیز کار باهاش بلد باشی میتونی به صورت سه بعدی بکشی بیرون تو کمتر از 5 دقیقه

من خودم يوزر حرفه اي سينما 4 دي هستم.
کی میگه ماست من ترش

sam_sam

Banned
اقا این غیر ممکن است . همتون اشتباه میکنین . اقا طوفان شما میگی طرح وکتور اره طرح وکتور تو مایا هم حجم داده میشه . ولی اینکه یه عکس سیاه سفید ببری تو هر برنامه و برات مدل بسازه !!!!!!!!!!!!!!! خوب اینکه همون سئوال دوستمون است . شما هر عکس را تو فتو شاپ سیاه سفید کن ببر تو سینما 4 دی و مدل بگیری ؟ اگر این شدنی بود که تا الان دیگه مدل ساز نمونده بود !
من هم موافقم بجای ایده پردازی یه کم وقت بزاری مدل سازی یاد بگیری دیگه ایده پردازی نمیکنی .

ببین هر عکسی را میتونی ببری تو کرل و یا همون فتو شاپ وکتور کنی و ببری تو برنامه 3 بعدی . اما فقط برای لوگو این کار مفید است . تو اگر همین پروانه را هم حجم بدی که همون پروانه طبیعی نمیشه یعنی باز هم طرح 2 بعدی است که فقط حجم 3 بعدی داره همین . از هر طرف ببینی همون 2 بعد را بیشتر نداره . میفهمی چی میگم ؟

نتیجه اخلاقی
این کار شدنی نیست

توصیه های ایمنی
اقا جون عزیزت بشین یه نرم افزار 3 بعدی یاد بگیر اگر ضرر کردی لعنت بفرست به من

sam_sam

Banned
این کار شدنی است اما باید پول خرج کنی ! یعنی عکست را بدی به یکی از ما ها کمی سر کیسه را شل کنی بعد چند ساعت مدل را بگیری سه بعدی

شوخی کردم

wish

Member
Z-Brush

یه سلام مخصوص به بچه های قدیمی (هرچند که خیلی به چشم نمیان)
و یه سلام و خیر مقدم به بچه های جدید

و اما در رابطه با موضوع اتفاقا من امشب به یه همچین چیزی برخوردم (البته امشب امشب هم که نه چون اینجا الان داره ظهر میشه ) که به نظر میاد اگه همونی باشه که فکر میکنم خیلی چیز توپی باید باشه
کد:
http://206.145.80.239/zbc/showthread.php?t=003645
راستش هنوز نخوندمشون اما احتمالا تا شیش ماه آینده میخونم شما هم یه نیگاه بهش بندازین. گویا اینجوری که میبینم میشه عکس دو بعدی رو تبدیل کرد به همون سه بعدی البته گویا با اسکریپت،
Z~Brush رو امشب تازه دانلود و نصبش کردم و هنوز محیطش رو هم ندیدم اول رفتم دنبال چند تا آموزشش

شاید یه راه ساده تر هم باشه از برو بچ Z~Brush سوال کنید :oops:

در ضمن یه چیز باحال تر هم میزارم تا دیگه انقدر سر اینکه ،چه میدونم مایا بهتره یا فلان با هم بحث نکنید
و مثل همهً گرافیستهای خوب با تمام برنامه ها کار کنید ونیازهاتون رو از هرکدوم بگیرید و دست آخر یه کار ناز و حسابی تحویل بدید این خروجی مایاهه که با براش دست کاری شده در ضمن متاسفانه یه خانم محترمه و خوب مثل همهً آدمهایی که تازه خلق شدن لخت و پتیه ! ! ! مهم نیست شماچشماتونو درویش کنید و به عکسش نیگا نکنید:wink:
کد:
http://206.145.80.239/zbc/showthread.php?t=022541

:-? خیلی پرت و پلا گفتم ببخشید ، برم بخوابم که فکر کنم بهترین کارها باشه:-?

cs_mohsen

Member
بذارید کار اصلیمو بگم که دیگه ...

آقایان و خانم ها توجه کنید
چون من فایل با فرمت مایا یک انیمیشن یک بازی را ندارم مجبورم از عکس هاشون که دارم استفاده کنم
مثلاً یک شخصیت بازی را در بیارم و یک انیمیشن دست و پا شکسته ای ازش دربیارم.
اگر راه حلی برای این کار دارید راهنمایی کنید ممنون می شم.
چاکر همه مخ های ایرانی.

cs_mohsen گفت:
آقایان و خانم ها توجه کنید
چون من فایل با فرمت مایا یک انیمیشن یک بازی را ندارم مجبورم از عکس هاشون که دارم استفاده کنم
مثلاً یک شخصیت بازی را در بیارم و یک انیمیشن دست و پا شکسته ای ازش دربیارم.
اگر راه حلی برای این کار دارید راهنمایی کنید ممنون می شم.
چاکر همه مخ های ایرانی.
منظورت چیه راه حل بدید.
خب مثل بچه آدم بشین مدل سازی کن بعد هم انیمیت
فک کنم تو هنوز برنامه رو یاد نگرفتی می خای یه انیمیشن بسازی بخاطر همین از این سوالات می پرسی جیگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگر:-?

cs_mohsen

Member
باشه

سوال نمی کنم تا شما از دست من راحت بشید در هر صورت از کمکاتون متشکرم
خداحافظ تا . . .
Tanks

آخرین ویرایش:

sam_sam

Banned
محسن عزیز کامل برام بگو چی کار میخوای بکنی کمکت کنم . کامل و کامل بدون کم و کاست . اصلا حال کردم کمکت کنم به تو هم ربطی نداره . خوشم اومده از مرامت خیلی سیریش هستی مثل خودم و هم اینکه من هم اسمم محسن است . ربطی هم نداره ولی میخوام کمکت کنم به هدفت برسی . بدو وقت تلف نکن عزیز دل برادر

منتظرم محسن جان

cs_mohsen

Member
باز هم سام

سلام سام
از جوابی که دادی متشکرم سام
راستش من بیشتر از مرامت خوشم اومد سام
ولی شرمنده من فقط می تونم تو کار های صوتی تصویری کمکت کنم.
اگر بخوای کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم (بی تارف)
راستش من در یک فایل تصویری انیمیشنی دیدم که در آن شخصیت های یک بازی را در آورده بود و طبق یک داستان کوتاه به صورت انیمیشن در آورده بود .
آیا سازنده این انیمیشن شخصیت ها را طراحی کرده است ؟ (آخه خیلی شبیه بود اصلاً خودش بود)
یا اینکه شخصیت ها را یه جوری از بازی درآورده و حجم داده و متحرک کرده (خلاصه ویرایش کرده)؟
سوال من سر همین بود .
خیلی خیلی خیلی متشکرم
باز هم بر بچ با مرام
Tanks

sam_sam

Banned
عزیزم این کار شدنی نیست . اون شخصیت ها ساخته شده بودند 1000 درصد عزیزم . اگر همون اول صئوالت را اینطوری مطرح میکردی برای کسی هم سوئ تفاهم نمیشد . اما خوبه دیدی ؟ سئوالت را واضح بگی همه اینجا با همیم یکی هستیم . چرا نباید مثل cgtalk فقط به فکر کمک کردن نباشیم ؟ فقط حرف بزنیم . من خودم که خیلی تاثیر گرفتم از cgtalk . منتظر همه سئوالات تو و بقیه هستم

خوش باشی داداشی

جدیدترین ارسال ها

بالا