یک سوال درباره Layer

saman_new

Member
سلام.من يه مشكل در Dreamweaver دارم.اگه کسی میدونه ممنون میشم منو راهنمایی کنه.وقتی از Layer استفاده میکنم در رزولوشن بالاتر جای layer ها تغییر میکنه.چیکار باید بکنم که در همه رزولوشن ها محلشون ثابت باشه؟

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
دوست عزيز وقتي شما از ابزار Draw Layer در برنامه Dreamweaver‌ استفاده مي كنيد اين برنامه براي شما كدي با استفاده از تگ div مينويسه .. كه اين تگ div يك سري تنظيمات داره از قبل همين كه ميتونيد بهش مختصات خاصي رو بدين تا بر اون حسب نمايش بده.
خب اين مختصات از گوشه سمت چپ بالا شروع ميشه يعني نقطه 0و0 اونجا هستش.
يعني شما هر اندازه اي كه وارد مي كنيد بر اون حسب محاسبه ميشه و متاسفانه اگر شما اندازه و مختصات وارد كنيد هنگامي كه رزوليشن صفحه بيشتر و يا كمتر بشه لايه شما ممكنه موقعيتش تغيير كنه و در صورتي كه مختصات بدن هيچ راهي نداره واسه اينكه بخواين در همه رزوليشن ها در همونجا نشون بده مگر اينكه يك سري برنامه نويسي كه فكر كنم بهترينش جاوا باشه انجام بدين كه بياد اين حالات را محاسبه كنه و يك اندازه اي خودش در نظر بگيره...

اميدوارم كافي بوده باشه

مجيد

saman_new

Member
از اينكه جواب سوال منو اينقدر سريع دادين ممنونم.اگه اون تگ رو سراغ داشته باشين ممنون ميشم بهم بدين.:)

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
خواهش ميكنم :wink:

كدوم تگ؟ منظورتون همون div هستش؟!

شما وقتي لايه رو در dreamweaver ميسازيد خودش كدشو مينويسه كافيه بريد در حالت Show Code View در اونجا سورس برنامتونو مي بينيد. اگر ميخواين سريعتر به اون خط برسيد اول لايتونو انتخاب كنيد بعد روي Show Code View بزنيد.

موفق باشيد.
مجيد

al2k10

New Member
برای حل این مشکل بهترین راه استفاده از یک Extension است به نام Snap Layers By P VII که می‌توانید آنرا از سایت

Macromediaدریافت کنید.
توسط این Extension به راحتی می‌توان لایه را طوری تعریف نمود که هنگام جابجایی عناصر صفحه در اثر تغییر رزولوشن یا

resize شدن صفحه ٬لایه مورد نظر نیز به همان نسبت جابجا شود.

horizon

New Member
يك راه ديگر قرار دادن تگ div در يك خانه جدول و ست كردن position:relative نسبت به جدول است.البته خود جدول هم بايد اندازه هايش به شكل درصد باشد نه پيكسل.
موفق باشيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
al2k10 جان ميتوني آدرس اون Extension رو بدين؟!

ممنونم
مجيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

من اين Extension را گرفتم و در سايت قرار دادم علاقه مندان ميتونند روي لينك زير كليك كنند و اونو دريافت كنند:

Snap Layers By P VII

مجيد

saman_new

Member
درباره همون مشكل layer

من اين extentionرو گرفتم اما ميشه دقيقا بگين چه جوري استفاده كنم.هر كاري ميكنم نميشه. :cry:

behsa

Member
سلام دوستان
من هم اين مشكل را دارم اون Extension را نصب كردم اما آخر نفهميدم چطور كار ميكنه البته اون راه ديگه اي كه يكي از دوستان فرموده بودند را هم امتحان كردم ولي باز هم نشد( يك راه ديگر قرار دادن تگ div در يك خانه جدول و ست كردن position:relative نسبت به جدول است.البته خود جدول هم بايد اندازه هايش به شكل درصد باشد نه پيكسل).
لطفاْ يكي راهنمايي كنه

abellz

New Member
saman گفت:
سلام.من يه مشكل در Dreamweaver دارم.اگه کسی میدونه ممنون میشم منو راهنمایی کنه.وقتی از Layer استفاده میکنم در رزولوشن بالاتر جای layer ها تغییر میکنه.چیکار باید بکنم که در همه رزولوشن ها محلشون ثابت باشه؟

:css‎با استفاده از
کد:
<head>                       position : abslute 
div.1 {
   position:absolute;
   top:237;
   left:160;
	font: bolder small-caps normal 28px amphion;
	text-transform: capitalize;
	color: #2291FF;
	text-decoration: none;
	letter-spacing: 0.1cm;
	text-align: center;
}
</head>
<body>
<div class=1>........</div>

abellz

abellz

New Member
behsa1110 گفت:
آقا لطفا يه كمه ديگه توضيح بديد.
من شرمنده شما هستم.
اگر پوزيشن ابسلوت را در سي اس اس قرار دهيد با هر رز لو شن تغيير نمي كند
البته استفاده از تيبل باعث مي شود صفحه در حالت ميني مايز هم ثابت باشد

behsa

Member
آقا اين كاري را كه فرموديد كردم اما باز هم نشد. اگر لطف كنيد كد يك صفحه كامل را برام بگذاريد يك دنيا ممنون مي شوم.
متشكر از راهنماييهاي شما

جدیدترین ارسال ها

بالا