یه سوال.!

skyblu3

Member
اگر انجمن را جستجو كنيد حداقل 100 تا از اين سوال ميبينيد...:mad:
شما يكيشو شروع كن كار كن ...خودت ميفهمي فرقشو...:snap:

Elton John

Member
مایا گستردیگی بیشتری داره
مثلا مایا مخصوص گیم داریم ..

همچنین مایا از چند زبان برنامه نویسی در داخل خودش میتونه استفاده کنی مثل مل، پیتون

در کل در این دوره باهم فرق مهمی ندارند

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
بابا خوب بود خود شما تازه کار میشدید اینجوری جوابتون رو می دادن؟ که این وضع بد جواب این طفلک رو دادید. یه لحظه خودتون رو بذارید جای اون ببینید تازه کارید ویه جایی رو پیدا کردید و دارید سوال میکنی
((حال بهم زن شده، مسخرس ، شکلک کتک زدن)) دوستان این وضعش نیستا. حالا از من کوچیکتر از همه گفتن بود.

ببین عزیز فرق که زیاده. مایا flexible تره یعنی خیلی راحت میشه باهاش کار کرد و به همه چیز رسید ولی محیط پیچیده ای داره
مکس ساده تره یعنی وقتی محیطش هم میبینی متوجه میشی که کجا بری و چیکار کنی

حالا فرقشون. بذار یه مثال بزنم: به شما میگن بیا و یه شهر بساز. ((3D نه واقعی)) 3Ds max به شما یه سری خونه میده و شهرت ور میسازی ولی مایا بهت آجر میده. یعنی چی؟ یعنی تنوع بیشتر، دست باز تر و خلاقیت بیشتر ولی کنار اینها سخت تر از قرار دادن خونه درستس دیگه :green:

حالا یه نکته خوب دیگه مایا اینه که مایا یه شعار داره که فکر نکنم کسی تا حالا شنیده باشه ، میگه : All node animated یعنی هر چی تو مایا هست میشه انیمیتش کرد و بهش دست پیدا کرد حتی زمان هم در مایا قابل دست رسیه.

ولی مکس خیلی ساده تره و زود تر از مایا به نتیجه میرسی.
همونطور که از نظر کیفیت نمیشه مکس رو با مایا مقایسه کنی مدلینگ مایا رو هم نمیتونی با مکس مقایسه کنی. ابزارایی که مدلینگ مکس داره نصفشم مایا نداره. نه فقط تو polygon حتی تو خطوط یا همون Shape ـها

مثلا من جفتشون رو کار میکنم تو جفتش پروژه بستیم ولی همیشه برای مدل کردن از مکس استفاده میکنم

کارایی که با مایا شده هم زیاده ولی برای مثال مکس ر و میگم که بدونی اون وری ها هم باهاش به نتیجه های خوب رسیدن

انیمیشن 51 planet
فیلم 2012 که با پلاگین های FinalRender و FumeFX و Ray Fire هم برای نور و ریزش اجسام , انفجار ها استفاده کرده

مایا رو نمیگم چون خیلی هست :green:

فکر کنم فعلا همین اندازه خوب باشه
باز سوال بود یا من یا دوستان در خدمتیم
حق یارت

آخرین ویرایش:

T.IronHide

Member
سلام
شما دوست عزیز تفاوت کلی مایا و مکس خواستید که چیه . این هر دو نرم افزار سه بعدی سازی هست یعنی هر دو یه ابزاره فقط نام و محیط و چیدمان ابزاراش از هم تفاوت داره ولی کارای هردو یکی هست هر کارکی که توی یکی بتونی انجام بدی توی دیگری هم میتونی انجام بدی :

مدلسازی = مدلسازی
بافت دهی = فات دهی
نور پردازی = نورپردازی
اسکلیت بندی = اسکلیت بندی
ذرات = ذرات
متحرک سازی = متحرک سازی
خروجی گرفتن = خروجی گرفتن

همه کارای شون باهم مساوی هست شما میخواین سه بعدی سازی رو شروع کنید هر کدوم که خوش دارید شروع کنید هیچ تفاوتی نداره.اینها فقط ابزار سه بعدی سازی هست نه خود سه بعدی سازی .

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا