یه سوال ساده از اساتید css

686868

Member
سلام به همه ! یه مسئله بود که خواهشا کمکم کنید .. ( فایل رو پیوست کردم ) ! ببینید من توی صفحه یه هدر دارم و یه فوتر ، صفحه کلی هم به این صورت است که هم عرض و هم ارتفاع رو 100 درصد توی تمام مانیتورها پرکنه یعنی به عبارتی هیچ گونه اسکرول نخوره ! هدر همیشه بالا و فوتر هم همیشه پایین بدون هیچ اسکرولی ، چه کاربر با یک مانیتو 10 اینچ ببیبنه و چه با یه مانیتور 22 اینچ !! ... خواهشی که از اساتید دارم اینه که اگه زحمت نیست هم توضیح بدن و هم کدهارو ویرایش کنند ... و نکته دیگر اینکه فرض کنیم من توی محتویات (طبق شکل ) میخوام یه دایو مثلا با ارتفاع 500 پیکسل بذارم .. اونوقت تکلیف چیه ؟ یعنی کاربری مه به عنوان مثال با یک مانیتور کوچولو داره تماشا میکنه ، این دایو رو که به همون اندازه واقعی میبینه ،، اونوقت در این صورت که اسکرول میخوره ، درسته ؟؟
خواهشا نسبت به این سوال بی توجهی نکنید .. راه حلهای ممکن را ارائه بدید .. تشکر فراوان ---- هم تصویر رو گذاشتم و هم فایل نمونه رو --

http://uploadkon.ir/?file=sa3.gif

پیوست ها

• 1.zip
    1.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10

Omid.P

New Member
خب عزیر شما ارتفاع رو 100% قرار داری ، زمانی اسکرول نمیخوره که که fullscreen باشه ، یهنی اون آدرس بار و منوها تو مرورگر نباشن ، اصلاح شدش میشه اینی که پیوست کردم ، طوری که در تمام صفحه نمایشها فوتر چسبیده پایین و هدر چسبیده بالا.
در مورد اون div که میخواهید قرار بدید میتونید طول و ارتفاعش رو با درصد تنظیم کنید تا با همون نسبت نمایش داده بشه

پیوست ها

• 1.zip
    1.2 کیلوبایت · بازدیدها: 7

686868

Member
ممنون از پاسخ شما .. ولی این مال زمانی است که محتویات صفحه خیلی کم باشند اما در صوری که پستهای توی صفحه زیاد بشند فوتر میاد بالا و این یه مشکل بزرگیه .!!

Omid.P

New Member
به عبارتی هیچ گونه اسکرول نخوره ! هدر همیشه بالا و فوتر هم همیشه پایین بدون هیچ اسکرولی ، چه کاربر با یک مانیتو 10 اینچ ببیبنه و چه با یه مانیتور 22 اینچ !

خب عزیز مگه نگفتی اسکرول نداشته باشه ؟ من طبق این صحبتتون کدها رو اینطوری کردم اگه چیز دیگه ای مد نظرتون بگید تا درستش کنم

restles20

Active Member
بهترین راه برای این که قالبتون در تمامی رزولوشن ها قابل نمایش باشه و اسکرول نخوره استفاده از تکنولوژی به اسم Responsiv هستش
توگوگل سرچ کنید مطالبی آموزشی زیادی رو می تونید پیدا کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا