گرافيست ايراني يا خارجی!

Salar

Active Member
با سلام به شما
دوستان برام يه سوال پیش اومد و اونم این بود
ایا گرافیست های ایرانی خوبند یا خارجی
مرسي

Babak Sateli

Active Member
دوست عزيز

جواب شما از نظر آماري نشان داده كه گرافيستهاي خارجي هميشه برتر بودند.
البته اين هم علت دارد كه آنها امكانات بيشتر ، تمركز بالاتر و آزادي عمل بسيار زيادتري
از گرافيستهاي داخلي دارند.

اما از نظر شخصي من گرافيك ايراني را بيشتر دوست دارم. شما گرافيك رومي و باستاني
ايران را مرور كنيد ! چه كسي مي تواند مانند ايراني ها مينياتور بكشد ؟ آيا مي توانيد كسي
را در دنيا پيدا كنيد كه مينياتور زيباتر از يك ايراني بكشد ؟

اين سايت را ببينيد :
http://www.farhangsara.com/fgallery.htm

البته گرافيست خوب فرقي ندارد ايراني باشد و يا خارجي.مهم اين است كه اثري خلق كند كه
هميشه بماند. اسامي مانند حسيـن بـهزاد ، حاج حسيـن مصـور الملکي ، هادي تـجويـدي ،
ابوطالب مقـيمي ، محمد علي زاويه ، عـلي مطـيع ، محـمود فرشـچـيان ، هـوشنگ جزي زاده ،
عـباس جمالپور ، مجـيد مهرگان و محـمد باقر آقاميري براي هميشه در ذهن ما خواهند ماند.

اينها كساني هستند كه عاشق بودند و عشق خودشان را نيز بر روي كاغذ مي آوردند.
زنده باد ايراني و گرافيست ايراني ! :wink:

با تشكر

سلام
من با آقا بابك موافقم . در حالي كه گرافيك در جهان دانشگاه جداگانه و موزه و تشكيلات مفصلي دارد اصلا نبايد اون رو با وضع فعلي ايران كه گرافيك تازه داره از نقاشي !!! جدا ميشه ( اونم فعلا فقط به خاطر مسايل ساخت تبليغات و .... ) مقايسه كرد

saeid597

Member
سلام
با توجه به امكانات ايان وجود طراحاني مانند آقايان مرتضي مميز و بيژن جناب و ووووو ...
شنان مي دهد هنر در خون ايرانيان است
ولي در خارج آنچه هست نتيجه تجهيزات و غيره مي باشد

Salar

Active Member
مرسي از نظرات تون دوستان
پس با اين نتيجه هنر دستايرانيان است و بس :)

saman_sweden

Active Member
من ضمن تاييد نظرات بابك جان به دو سه مورد ديگر توجه دارم
در طراحي و گرافيك دو و سه پارامتر مهم نقش اصلي دارند و اون پارامترها فرهنگ و مذهب و موفعيت اقليمي و جغرافيايي است
در طراحي هاي كشورهاي خاورميانه اي بيشتر شكلهاي هندسي 6 ضلعي و هرمي بنوعي در قالبها خود نمايي دارد در حالي كه در كشورهايي كه مسحيت نقش اصلي را ايفا مي كند بيشتر بيشتر طراحي ها ازخط راست در قالبها جلوه گر است ودوم رنگ آميزي است كه در كشورهاي آسيايي رنگ شاد مد نظر است اما در اروپا بخصوص اروپاي شمالي رنگ ملايم و آرامش بخش جلب توجه مي كند و هر قدر از اروپايي شمالي به كشورهاي اسيايي نرديك مي شويم تلفيق رنگها بيشتر بچشم ميخورد و مسايل ديگر
نتيجه گيري
يه طرح هاي يك طراح ايراني مثلا آقاي فرشچيان را كه اكثر شما ها مي شناسيد در نظر ايرانيان و افرادي كه با فرهنگ آسيايي آشنايي دارند بسيار جالب باشد اما برعكس طرحهاي يك خارجي
sara Picasso در نظر ايرانيان جالب توجه نباشه ولي برعكس فرانسويان عاشق اين خانم هستند
و .........

Saeid Taheri

Active Member
اول از همه با اجازه بزرگان
فقط ميخوام يك چيز كوچيك بگم !!!
اون هم اينه كه اون همه امكاناتي كه اوروپاييان دارند در اختيار ايرانيان نيست كه بتونند هنر خودشون رو نمايش بدند
اميدوارم نظورم رو رسانده باشم
با تشكر

Asaf

Member
با سلام به همه اساتيد
من تازه به جمع شما دوستان پيوسته ام و واقعا از مطالب همه عزيزان كيف ميكنم به خصوص از مطالب و آموزش هاي آقا مجيد آقا بابك و آقا سامان
واقعا عاليست دست همه درد نكنه
در مورد سوالي كه مطرح شده اگه اجازه بدين منهم يه نظرهايي دارم :
اساتيد راست ميگن اصولا طراحي و گرافيك ريشه در استعدادهاي دروني فرد دارد و به نظر حقير چيزي كه هنر باشه و جنبه هنري داشته باشه بالطبع بايد يك مقوله فرهنگي هم بوده باشه
من ميگم اين سخن كه X هنر نزد ايرانيان است و بس X شعاري بيش نيست ( البته از دوست عزيزمون معذرت ميخوام ) گرافيك ايراني و يا خارجي نداره
اونچه كه امروزه گرافيك گفته ميشه و دوست عزيزمون هم آقا سالار پرسيده كه گرافيست هاي ايراني خوبن يا خارجي ؟ من فكر ميكنم منظورشون گرافيك كامپيوتري باشه اگه اينطوري باشه من يه سوالي دارم:
مگه ما چنوقته وارد دنياي گرافيك كامپيوتري شده ايم ؟
به نظرم ما در اول راهيم
البته قصد اهانت و يا بي ادبي ندارم
من معتقدم مساله هنر زياد هم به امكانات وابسته نيست و ما هم ميتونيم با همين امكانات كم و اندكي پشتكار در مقوله گرافيك كامپيوتري خوب پيشرفت كنيم و پيشرفت هم كرده ايم نمونه اش مسايلي كه در همين انجمن ها مطرح ميشن و يا در وبيايت هاي شخصي عزيزان ديده ميشن
مثلا خود آقا بابك درسته كه در خارجن ولي در هر حال ايرانين و كاهاشون در همين انجمن ها محشرن
ببخشيد طولاني شد
براي همه آرزوي موفقيت ميكنم

Salar

Active Member
مرسي دوستان از نظرات عالي شما
آقا بابك جسارت نشه شما مي تونين اينو تو قسمت مقالات و يا نيوز بزاين كه كسايي كه تو اين انجمن نميان از همون صفحه اول بخوننش. (اين فقط يه نظر بود)

با تشكر از همه دوستان عزيز و ارجمند

سالار

جدیدترین ارسال ها

بالا