گالری نمونه های صفحه آرائی

odrakoola

Well-Known Member
فورررری

سلام دوستان
من میخوام یه کتابچه صفحه ارایی کنم
الان قاب صفحه رو داخل فتوشاپ طراحی کردم ولی یه مشکل هست،طرح صفحات زوج و فرد متفاوته!
با چه راهی میتونم با یک کلیک تمام صفحات زوج رو بکگراند دار(قاب طراحی شده) کنم؟و همینطور فرد

سلام.
باید از مستر پیج استفاده کنید.
مستر پیج میتونه به شکل دو صفحه ای (زوج و فرد) باشه. شما طرح زوج سمت راست و طرح فرد سمت چپ بندازید.
به طور خودکار تمام صفحات زوج و فرد از مستر خودشون تبعیت میکنند.

alip98

Member
سلام
خسته نباشید

من از سه نسخه استفاده کردم ولی این مشکل همچنان پا برجاست

وقتی number of colum را به 2 یا بیشتر تغییر میدم به این صورت در میاد

hhh.PNG

در واقع باید متن "ال‌جی پس از ارائه فبلت اپتیموس جی پر..." سمت راست قرار بگیره
از نسخه های cc , cs6 ,cs5me استفاده کردم

odrakoola

Well-Known Member
سلام
خسته نباشید

من از سه نسخه استفاده کردم ولی این مشکل همچنان پا برجاست

وقتی number of colum را به 2 یا بیشتر تغییر میدم به این صورت در میاد

مشاهده پیوست 103346

در واقع باید متن "ال‌جی پس از ارائه فبلت اپتیموس جی پر..." سمت راست قرار بگیره
از نسخه های cc , cs6 ,cs5me استفاده کردم

سلام.
باکس متن رو انتخاب کنید
سپس از منوی window->type & tables->story
گزینه left to right story direction رو به right to left story direction تغییر بدید.
دقت کنید این گزینه فقط در نسخه های ME موجوده.

mary-rashen

New Member
سلام
من یه سوال دارم در باره ایندیزاین...
چطور میتونم یه فونت را به وکتور یا شیپ در ایندیزاین تبدیل کنم ؟
یا چطور میتونم یه path را از فتوشاپ به ایندیزاین وارد کنم

odrakoola

Well-Known Member
سلام
من یه سوال دارم در باره ایندیزاین...
چطور میتونم یه فونت را به وکتور یا شیپ در ایندیزاین تبدیل کنم ؟
یا چطور میتونم یه path را از فتوشاپ به ایندیزاین وارد کنم

پاسخ سوال اول : انتخاب متن ... منوی type و گزینه create outline
پاسخ سوال دوم : انتخاب path در فوتوشاپ و درگ کردن با موس به داخل ایندیزاین

hussein-ngage

New Member
سلام به یه مشکل خیلی بد برخورد کردم دوستانی که میتونن کمک کنن لطفا راهنمایی کنن خیلی مهمه.فایل ایندیزاینی که چند روز روش کار کردم الان باز نمیشه و ارور کد 02 مینویسه و متن ارورش هم اینه:can't open file becuse database dameged.

nima_sc

New Member
سلام
اگه میشه یه راهنمایی بکنید یه چنتا سوال دارم
من یه مجله میخوام تهیه کنم مثل مجلات و ماهنامه های چندصفحه ای دانشگاه ها
1- چه برنامه ای باید کار کنم؟ فتوشاپ بلدم میخوام بببینم با همون میشه یا باید با ایندیزاین باشه و اینکه کار با اون راحته یا آموزشش وقت گیره؟
2- استاندار های اینجور مجلات و ماهنامه ها چیه یا اینکه آیا دلخواهه؟ منظورم ابعاد کاغذ و صفحه و این چیزاس.
3- میشه چند نمونه مثل چیزی که گفتم بهم بگید آخه هرچی گشتم چیزی نبود. مثلا آیا صفحه اول فقط تیتر باشه و معرفی صفحات داخلی یا متن و مطلب کامل هم داشته باشه.
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

mary-rashen

New Member
سلام دوستان خسته نباشید.
من میخوام یک جلد کتاب طراحی کنم ولی نمیدونم چطور باید بهش عطف اضافه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

odrakoola

Well-Known Member
سلام دوستان خسته نباشید.
من میخوام یک جلد کتاب طراحی کنم ولی نمیدونم چطور باید بهش عطف اضافه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
این کارو در فوتوشاپ انجام بدید.
فرمول محاسبه عطف: تعداد صفحات * گرماژ(به کیلوگرم) تقسیم بر 16 مثال کتاب 300 صفحه ای تحریر 70 عطفش تقریباً میشه 1.4 سانتی متر
حالا در فوتوشاپ یه سند جدید ایجاد کنید . روی جلد و پشت جلد رو کنار هم بذارید و به اندازه عطف جلد بینشون فاصله بدید و یه طرح براش بذارید.

chanel

New Member
ba salam
kheili aalie amoozesh ha ,lotfan baghie ro sariitar bezarid bazam mamnoon kheilii khoobe dastetoon dard nakone merciii

marychiii

New Member
سلام....
چیطورین ؟
خواهران و برادران گرامی.... من یه کتاب بستم که خیلی ام عکس و مکس و اینا داره الان قراره این کتاب از یه صفحه ای به بعد بره تو جلد دوم می خوام این مطلبی و که آماده کردم به دوقسمت تقسیم کنم چیدمان صفحاتم تغییر نکنه ... ( یعنی مثلا از صفحه 120 به بعد از 1 شروع بشه با همان چیدمان )
امکانش هست آیا !!!!!

odrakoola

Well-Known Member
سلام....
چیطورین ؟
خواهران و برادران گرامی.... من یه کتاب بستم که خیلی ام عکس و مکس و اینا داره الان قراره این کتاب از یه صفحه ای به بعد بره تو جلد دوم می خوام این مطلبی و که آماده کردم به دوقسمت تقسیم کنم چیدمان صفحاتم تغییر نکنه ... ( یعنی مثلا از صفحه 120 به بعد از 1 شروع بشه با همان چیدمان )
امکانش هست آیا !!!!!
سلام
سوالتون رو جای اشتباهی مطرح کردید.
پاسخ سوالتون هم استفاده از book در ایندیزاین هست. book باعث میشه شما دو یا چند فایل مجزای ایندیزاین رو کنار هم داشته باشین.
من خودم کتابی داشتم که 800 صفحه بود که هر فصل یک فایل مجزا بود و همه در یک فایل book بود . شیوه کار با book رو در گوگل سرچ کنید

mobaleghan

New Member
سلام .
من یه مشکل اساسی پیدا کردم با ایندیزاین.
یه کتاب دارم 550 صفحه.
تا 2روز پیش همه چی خوب بود.
اما یهو بهم ریخت.
نمیدونم چیکار کردم اما 1- خط پاورقی از صفحه اول تا صفحه 448 از راست به چپه و از این صفحه به بعد خط پاورقی از چپ به راست هست.
2- صفحاتم زوج فرد رو به روی همند و وقتی اینسرت پیج میکردم بعد از صفحه فرد صفحات جدید به صورت عمودی زیر صفحه جدید ایجاد میشد. اما حالا هر تعداد صفحه جدید که ایجاد کنم به صورت افقی تا انتها کنار صفحه اصلی ایجاد میشه.
خواهش میکنم کمک کنید.
کتاب و باید تحویل بدم...:cry::cry::cry::cry::cry:

mahmoudezoj

New Member
سلام و خسته نباشید
میخواستم نحوه کار autocorrect رو یاد بگیرم. فقط از این قسمت متوجه شدم میشه زبان رو فارسی انتخاب کرد و کلماتاشتباه و صحیح همون ها رو به autocorrect‌ داد ولی نمیدونم چطور فعال میشه
کلا میخوام یه کاری کنم که نگارش بعضی کلمات رو که اشتباه هست بصورت یک جا توی صفحه اصلاح کنم. الان با Replace‌ این کار رو انجام میدم ولی چون تعداد کلمات زیاده زمان می‌بره.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

odrakoola

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید
میخواستم نحوه کار autocorrect رو یاد بگیرم. فقط از این قسمت متوجه شدم میشه زبان رو فارسی انتخاب کرد و کلماتاشتباه و صحیح همون ها رو به autocorrect‌ داد ولی نمیدونم چطور فعال میشه
کلا میخوام یه کاری کنم که نگارش بعضی کلمات رو که اشتباه هست بصورت یک جا توی صفحه اصلاح کنم. الان با Replace‌ این کار رو انجام میدم ولی چون تعداد کلمات زیاده زمان می‌بره.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سوالاتتون رو در صفحه زیر مطرح کنید.
http://forum.majidonline.com/threads/73837-تمام-سوالات-راجع-به-اينديزاين-رو-اينجا-مطرح-كنيد/page96

Benjorno_OTC

New Member
دوستان دیدم در مورد صفحه ارایی صحبت می کنید گفتم مجله ای رو بهتون معرفی کنم که من خیلی دوستش دارم شاید هم شما هم بشناسید
مجله اینترنتی bak که مربوط به کشور ترکیه هست
از صفحه ارایی جالبی استفاده میکنه (تقریبا میشه بگی قانون شکنی میکنه در اصول صفحه ارایی)
و چیزی که خیلی خاصش کرده عکسها و تصاویر بی نظیری هست که داخش استفاده شده
نمونه های از تصاویر جلد مجله

1422216192247

1422216397556

1422216421495

BAK

Reza.Razmjoei

New Member
سلام خدمت تمام دوستانو بنده رضا رزمجویی هستم گرافیست مجله هنری ایران فیلم
خواستم ببینیم اجازه هست چندتا از نمونه کارهام که جدید کار کردم رو اینجا قرار بدم ؟

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام
کسی نمونه کار از صفحه آرایی برای یک کتاب علمی درسی (البته سیاه و سفید) داره ؟
می خواستم بدونم چه راهی هست برای جذاب کردن کتاب.

هادی-

New Member
نمونه سررسید 94
attachment.php
attachment.php

پیوست ها

• Final dokoheh-2-11.jpg
    Final dokoheh-2-11.jpg
    843.2 کیلوبایت · بازدیدها: 38
  • Final dokoheh-2-7.jpg
    Final dokoheh-2-7.jpg
    808.7 کیلوبایت · بازدیدها: 35

javani

New Member
سلام به همه اساتید
توی ایندیزاین، راهی هست که وقتی یه فریم رو (مثلا توی صفحه اول (غیرمستر)) تغییر اندازه می‌دیم، بطور خودکار تا صفحه ۱۰۰۰، تمام فریم‌هایی که با اون فریم، لینک هستن، تغییر اندازه بدن؟ و مجبور نباشیم بشینیم بطور دستی، اندازه فریم‌های تمام صفحات رو درست کنیم.

جدیدترین ارسال ها

بالا