کیفیت و طراحی نوین با مایا

punisher_30

New Member
می دونم
حقیقتش من به هر کی گفتم همینو گفته
ولی شما که با هر دو آشنایین مشه بگین کدوم برای من مناسبه؟؟
من می خوام زیاد مشکل باشه (راسته که میگن مایا سخت تره؟؟؟)
راسته که می گن مکس دیگه پشتیبانی نمیشه؟؟؟
همه میگن تو ایران فقط مکس جواب میده!!!!

1835ali

Well-Known Member
با اجازه اساتید
آره تو ایران بیشتر مکس کار می کنن
راستش سلیقه ایه ولی امکانات مایا توی برنامه نویسیاش که توی همه جا اجازه استفاده داری اونو متمایز کرده
به نظر من مکس یکم شلوغه ولی مایا نه
در ضمن اینم یادت باشه هرچه کار سخت باشه جواب بهتری میده
یا علی

einollahia

Well-Known Member
الآن با این همه منبع آموزشی برای مایا دیگه نمی دونم چرا می گیدسخت تره. کار باهاش که خیلی راحته.

برای یاد گیری Xsi خیلی سخت تره و اون هم بلد باشی کار باهاش سادست.

punisher_30

New Member
ممنون دوستان
چند وقت پیش تو همین فروم خوندم که مکس دیگه پشتیبانی نمی شه!! راسته؟؟
اگه امکان داره یه مجموعه آموزشی که از پایه مایا رو آموزش بده مثل CG academy که برا مکس هست معرفی کنید
ممنون

iranimation

Member
کی گفته مکس پشتیبانی نمی شه
ویندوز 98 بعد از 10 سال از پشتیبانی افتاد حالا مکس که تازه ورژن 2008 اومده دیگه پشتیبانی نشه (خنده دار نیست)
ولی یه واقعیتی وجود داره که من باید الان بگم
من موقعی که مکس کار می کردم کل برنامه رو حفظ بودم یعنی چشم بسته به شما می گفتم که چی کجاست و چی کار میکنه
حتی برای خودم نشسته بودم ویکی یکی modifire هاشو توی یه دفتر نوشته بودم (البته اونایی که زیاد استفاده نمی شه)
این قضیه برای 6 سال پیشه اونموقع ورژن مکس 4.2 بود
اما حقیقتش اینه که مایا اینجور نیست
وقتی شما وارد مایا می شی بعد از اینکه دوسه ماهی کلیاتش رو فهمیدی و نحوه کار با ابزاراش رو یاد گرفتی دیگه اونوقت زمان انتخاب اینه که حالا تو چه زمینه ای می خوای کار کنی منظورم اینه که می خوای مدل کار بشی رندر کار بشی یا انیماتور
چیزی که من تجربه کردم اینه که افرادی مثل من و alex alvarez (مدرس گنومون ) کم هستند که تمام جیک و پیک مایا رو حرفه ای بلد باشند (اون من واسه خنده بود )
حقیقتش اینه که افرادی که تازه می خوان 3D کار کنن دوست دارن همه چیز و همه جای برنامه رو حرفه ای یاد بگیرن و این بزرگترین اشتباه اونهاست به چند دلیل
یکیش اینه که همه از درصد هوش یکسانی برخوردار نیستند
یه نفر ممکنه با یک بار آموزش یه چیزیو یاد بگیره ولی کس دیگه شاید بیشتر احتیاج به اموزش داشته باشه
یکی دیگش اینه که هر شخصی تو یه زمینه ای استعداد داره
یکی قدرت درک سه بعدیش بیشتره
یکی دیگه تشخیص رنگها و استفاده از اونها
و غیره
برای همینه چند وقتی که کار می کنیم می فهمیم که هیچ پیشرفتی نمیکنیم و حتی یه مدل درست حسابی هم نمی تونیم بزنیم
پس سعی کنید با هر برنامه ای که کار می کنید اول استعدادتونو بشناسید بعد توی اون زمینه فعالیت کنید حالا اگه دیدید توی اون زمینه حرفه ای شدین یعنی در حدی بشید که از اون کارتون پول در بیارید اونوقته که می تونید برید سراغ یه مبحث دیگه توی دنیای بی نهایت CG در غیر اینصورت باید مثل افرادی چون من و امثال من هفت هشت سال وقتتونو تلف کنید بعد به این نتیجه برسید یا اینکه از تجربه دیگران استفاده کنید و در کارتون موفق بشید

punisher_30

New Member
واقعا عالی بود
خیلی استفاده کردم
لطف می کنید اگه یه مجموعه که از ابتدا شروع کنه به آموزش (که حداقل ابتداش رو خوب شوع کنیم و بعد در یکی از زمینه ها که فرمودین شروع کنیم) معرفی کنید
اینقر آموزش از شرکت های مختلف زیاده که آدم گیج میشه

1835ali

Well-Known Member
به نظرم gnomon بهترین شرکت برای شروع کردنه
چون واقعاً کارشون عالیه
شرکت های دیگه هم خوبن ولی این نظر شخصیه منه

S0lA

Member
کی گفته مکس پشتیبانی نمی شه
ویندوز 98 بعد از 10 سال از پشتیبانی افتاد حالا مکس که تازه ورژن 2008 اومده دیگه پشتیبانی نشه (خنده دار نیست)
ولی یه واقعیتی وجود داره که من باید الان بگم
من موقعی که مکس کار می کردم کل برنامه رو حفظ بودم یعنی چشم بسته به شما می گفتم که چی کجاست و چی کار میکنه
حتی برای خودم نشسته بودم ویکی یکی modifire هاشو توی یه دفتر نوشته بودم (البته اونایی که زیاد استفاده نمی شه)
این قضیه برای 6 سال پیشه اونموقع ورژن مکس 4.2 بود
اما حقیقتش اینه که مایا اینجور نیست
وقتی شما وارد مایا می شی بعد از اینکه دوسه ماهی کلیاتش رو فهمیدی و نحوه کار با ابزاراش رو یاد گرفتی دیگه اونوقت زمان انتخاب اینه که حالا تو چه زمینه ای می خوای کار کنی منظورم اینه که می خوای مدل کار بشی رندر کار بشی یا انیماتور
چیزی که من تجربه کردم اینه که افرادی مثل من و alex alvarez (مدرس گنومون ) کم هستند که تمام جیک و پیک مایا رو حرفه ای بلد باشند (اون من واسه خنده بود )
حقیقتش اینه که افرادی که تازه می خوان 3D کار کنن دوست دارن همه چیز و همه جای برنامه رو حرفه ای یاد بگیرن و این بزرگترین اشتباه اونهاست به چند دلیل
یکیش اینه که همه از درصد هوش یکسانی برخوردار نیستند
یه نفر ممکنه با یک بار آموزش یه چیزیو یاد بگیره ولی کس دیگه شاید بیشتر احتیاج به اموزش داشته باشه
یکی دیگش اینه که هر شخصی تو یه زمینه ای استعداد داره
یکی قدرت درک سه بعدیش بیشتره
یکی دیگه تشخیص رنگها و استفاده از اونها
و غیره
برای همینه چند وقتی که کار می کنیم می فهمیم که هیچ پیشرفتی نمیکنیم و حتی یه مدل درست حسابی هم نمی تونیم بزنیم
پس سعی کنید با هر برنامه ای که کار می کنید اول استعدادتونو بشناسید بعد توی اون زمینه فعالیت کنید حالا اگه دیدید توی اون زمینه حرفه ای شدین یعنی در حدی بشید که از اون کارتون پول در بیارید اونوقته که می تونید برید سراغ یه مبحث دیگه توی دنیای بی نهایت CG در غیر اینصورت باید مثل افرادی چون من و امثال من هفت هشت سال وقتتونو تلف کنید بعد به این نتیجه برسید یا اینکه از تجربه دیگران استفاده کنید و در کارتون موفق بشید

سخنان مفيد و بسيار بدرد بخوري بود! من با آقاي مرتضي رمضان علي صحبت ميكردم دقيقا حرفهاي شما رو ميزد...
حالا من چندتا سوال غير فني دارم.
1- آيا تو كل دنيا دانشگاهي هست كه نرم افزار مايا رو تدريس كنه‌؟ اگر هست كدوم كشورها ؟ چون كاري كه مدركشو داشته باشي خيلي بهتره تا اينكه تجربي بلد باشي! يكي مثل Alex Alvarez چطوري به هاليود راه پيدا كرد ؟
2- ايجاد درامد از طريق اين نرم افزار به چه صورت هست ؟ يعني مثلا اگه حرفه اي باشيم چقدر ممكنه درامد داشته باشيم ؟
من شنيدم اينا كه تبليغات راهنمايي رانندگي رو مسيازن ثانيه اي 1ميليون ميگيرن بابت كار انيميشن... !!!!

ممنون.

آخرین ویرایش:

punisher_30

New Member
من تو یکی از فورم های خارجی که می خوندم طرف نوشته بود 4 سال درس مایا خونده ولی الان تو شرکت مجبوره مکس کار کنه

iranimation

Member
این مرتضی رمضان علی بن آل ثانی کیه ؟ ایرانیه؟
ببین مدرک تو ایران بدرد نمی خوره مهم اینه که کار بلد باشی
در مورد درامد می تونی وقتی حرفه ای شدی و نمونه کارای قابل ارائه بتونی بزنی کارم برات زیاده
یه راه درامدشم اموزشه که فعلا من تو این نوعش مشغولم
البته قبلا توی شرکت کار می کردم ولی در خرجش به دخلش نمی صرفید واسه همین زدم بیرون
راجع به اون قیمت یه ملیون در ثانیه فکر کنم به ریال باشه نه به تومان

S0lA

Member
اين مشخصات مرتضي رمضان علي http://www.google.com/search?q=Mort...s=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
پس يعني درامد كار انيميشن زياد نيست ؟ يا تو ايران اينجوريه ؟
چون من به يه چيزي اعتقاد دارم!
تو كشور بدرد نخور و عقب افتاده ايران هيچ كار سخت و علمي اي به غير از ساختن صلاح براي كشتن مردم و پادويي پول ساز و بدرد بخور نيست! چون كسي قدرتو نخواهد دونست!! اگه از الوارز هم سر تر بشي!
به اين لينك يه نگاه بندازيد:
http://forums.cgsociety.org/archive/index.php/t-692.html
حقوق پايه يك انيماتو از 20 هزار دلا شروع ميشه تا 45 هزار دلار!
تو ايران از 200 هزارتومان شروع ميشه تا 1ميليون :))
در نتيجه مايا و كاراي 3D خيلي خوبن به شرطي كه پولشو داشته بشي بري اونور آب هم مدرك بگيري و هم كار كني...!
نداريم هم بايد Office ياد بگيريم نهايت علم كامپيوتر در ايران كه همه جا كار براش هست.

آخرین ویرایش:

punisher_30

New Member
زبان انگلیسی شما در چه حدیه
منتظر پاسختون هستم

به نظرم gnomon بهترین شرکت برای شروع کردنه
چون واقعاً کارشون عالیه
شرکت های دیگه هم خوبن ولی این نظر شخصیه منه

شنیدم آموزش های این شرکت غیر از چند تاش بقیه قدیمی هستند و با مایا 4 و 5 آموزش میده(که البته از همونا هم خیلی چیزا می شه یاد گرفت)

iranimation

Member
سلام
ببینید اگر زبانتون در حدی باشه که فقط متوجه منظور کسی که آموزش میده بشید کافیه
اما خوب یه سری نکته ها هست که اگر زبانتون قوی تر باشه متوجه اون نکته ها هم می شوید
به نظر من برای شروع فقط با آموزشهای شرکتdigital tutor جلو برید چون بیشتر جنبه آموزشی داره و بسیار روان و خوب توضیح میده
آموزشهای شرکت Gnomon خیلی تخصصی تره و به نظر من بعد از یادگیری کلی مایا با digital tutor اونوقته که می تونی بری سراغ Gnomon
اموزشهای simply maya هم بیشتر راجع به مدلینگ هست که اونا هم برای حرفه ای شدن در فیلد مدلینگ خیلی بدرد می خوره
حالا اینارو از کجا بیاری هم راه داره
یکیش اینه که اگه تهران باشی می تونی از مجتع کامپیوتر رضا اونارو تهیه کنی
راستی سایت مغازه ای که اونا رو می فروشه اینه
www.techno2000.com
اینم یه کی دیگس
http://www.parsasoft.com
یه راه دیگشم که دانلود این آموزشهاست
که البته مستلزم اینه که یه اینترنت با سرعت بالا و اکانت رپیدشیر داشته باشی
بهترین سایت هم برای دانلود اینه
www.gfxworld.org
حالا من نمی دونم تو این فروشگاه مجید اینارو داره یا نه می تونی یه سرم اونجا بزنی
البته من قصد تبلیغ برای هیچ شخصی رو ندارم
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه

punisher_30

New Member
سلام
ببینید اگر زبانتون در حدی باشه که فقط متوجه منظور کسی که آموزش میده بشید کافیه
اما خوب یه سری نکته ها هست که اگر زبانتون قوی تر باشه متوجه اون نکته ها هم می شوید
به نظر من برای شروع فقط با آموزشهای شرکتdigital tutor جلو برید چون بیشتر جنبه آموزشی داره و بسیار روان و خوب توضیح میده
آموزشهای شرکت Gnomon خیلی تخصصی تره و به نظر من بعد از یادگیری کلی مایا با digital tutor اونوقته که می تونی بری سراغ Gnomon
اموزشهای simply maya هم بیشتر راجع به مدلینگ هست که اونا هم برای حرفه ای شدن در فیلد مدلینگ خیلی بدرد می خوره
حالا اینارو از کجا بیاری هم راه داره
یکیش اینه که اگه تهران باشی می تونی از مجتع کامپیوتر رضا اونارو تهیه کنی
راستی سایت مغازه ای که اونا رو می فروشه اینه
www.techno2000.com
اینم یه کی دیگس
http://www.parsasoft.com
یه راه دیگشم که دانلود این آموزشهاست
که البته مستلزم اینه که یه اینترنت با سرعت بالا و اکانت رپیدشیر داشته باشی
بهترین سایت هم برای دانلود اینه
www.gfxworld.org
حالا من نمی دونم تو این فروشگاه مجید اینارو داره یا نه می تونی یه سرم اونجا بزنی
البته من قصد تبلیغ برای هیچ شخصی رو ندارم
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه
خیلی ممنونم
به خدا دمت گرم خیلی با مرامی:wink::oops:
1000 تا تشکر هم کمه
بازم ممنون
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا