کمک در نصب مایا

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام من یک سی دی مایا توی کتابش بود نصبش کردم.اموزش نصبش هم بلدم ولی در قسمت
FlexLM License Utilities در قسمتی که یک کد نوشته باید در aw.dat جای your host کپیش کنیم
کد من fffffff اینه برای همین فکر کنم نمیشه چون قبلا هم نمیشد.ولی وقتی که کد مثلا این بشه:
09465167 اینو قبول می کنه.الان مدتیه اینطوری شده.هم مایا 7 و هم 8.البته من 8 را می خوام باید
چیکار کنم . میشه مراحل نصب 8 را به تریتب بگید شاید به ترتیب انجامش نمیدم.

با تشکر

.:. soroosh .:.

Active Member
این مشکل از کارت شبکه سیستم شماست .
احتمالا ویندوز عوض کردید .
و درایور مربوط به کارت شبکه یا lan مادربورد را نصب نکردید .
به همین دلیل کد اشتباه ایجاد میشه و ...

3ehzad/

Member
شما احتمالا یا کارت شبکه ندارید یا اینکه کارت شبکتون وصل نیست شما باید یه کارت شبکه مجازی برای خودتون تعریف کنید

3ehzad/

Member
طریقه نصب رجیستر کردن و اجرای Autodesk Maya 2008 :
پس از نصب کامل نرم افزار Maya شما می بایست این نرم افزار را قبل از اجرا رجیستر نمایید .
مراحل رجیستر کردن و اجرای این نرم افزار شامل دو مرحله کلی می شود .
1 - نصب کارت شبکه مجازی Microsoft Loopback adapter
وارد بخش Control Panel ویندوز شوید .
بر روی گزینه Add New Hardware برای معرفی سخت افزاری مجازی به ویندوز کلیک کنید .
با انتخاب گزینه Yes, I have already connected the hardware و کلیک بر روی Next وارد مرحله بعد شوید .
در پایین لیست سخت افزار ها بر روی گزینه Add a new hardware device کلیک کرده و کلید Next را بفشارید .
بر روی گزینه Install the hardware that I manually select from a list کلیک کرده و با فشردن Next وارد مرحله بعد شوید .
بر روی گزینه Network adapters کلیک کرده و با با فشردن Next وارد مرحله بعد شوید .
در بخش Manufacturer این قسمت Microsoft را انتخاب کنید و در بخش Network Adapter این قسمت Microsoft Loopback Adapter را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید .
با کلیک بر روی گزینه Finish نصب سخت افزار مجای پایان می یابد !
2 - رجیستر و اجرای نرم افزار Maya 2008 :
در درایو C هارد خود پوشه ای با نام flexlm بسازید تا آدرس c:\flexlm را در اختیار داشته باشید !
فایل های موجود در پوشه کرک را که شامل aw.txt و lmcrypt.exe را در پوشه ای از هارد کپی کنید !
وارد Start Menu/Programs شوید و با کلیک بر روی بخش Autodesk/Common Utilities بر روی آیکون FlexLM License Utilities کلیک کنید .
در زبانه System Setting این بخش از نرم افزار کلیک کنید تا صفحه ظاهر گردد .
در این بخش شما می بایست Ethernet Address خود را کپی کنید . این آدرس میان دو گیومه قرار گرفته که برای کپی نباید دو گیومه شامل شود . برای مثال آدرس به صورت "00508dc1ca32 001346989f71" مشاهده می شود که شما تنها 00508dc1ca32 001346989f71 را کپی می کنید .
فایل متنی aw.txt باز کرده و در تمامی خطوط به جای عبارت 111111111111 همان شماره Ethernet Address خود را قرار دهید !
بر روی فایل اجرایی lmcrypt.exe کلیک کرده تا با اجرای آن یک فایل رجیستر تحت عنوان aw.dat به طور خودکار در همان پوشه ایجاد شود .
اکنون فایل aw.dat را در پوشه c:\flexlm کپی کنید !

مراحل رجیستر کردن Maya 8.5 به پایان رسیده و شما می توانید این نرم افزار را به سادگی اجرا کنید !
موفق باشید !

نکته : اگر در همان ابتدا نصب نرم افزار Maya با Error این چنینی
"The InstallScript engine is missing from this machine. If available, please run ISScript.msi, or contact your support personnel ." مواجه شدید، فایل ISScript8 را از پوشه نرم افزار در دی وی دی نصب نمایید و سپس سیستم را Restart کنید تا مشکل رفع شود !

ARAsoftware

Member
راحت ترين راه اينه كه اگر كارت شبكه نداري دوتا كارت شبكه مجازي (Microsoft loopback adaptor ) بسازي ( واسه من هيچوقت با يكي جواب نميده)

.:BEHNAM:.

Active Member
دوستان خیلی ممنونم مشکلم حل شد.مشکل این بود که باید دو تا کارت مجازی می ساختم همینطور که امیر جان گفتند و ممنون از بقیه دوستان و سهزاد که اموزش را گذاشتند فقط اموزش شما ناقص البته برای مایا 8 که اینطوری بود بعد از این ها باید run باز بشه و یکسری
چیزها نوشته بشه و ... .

در کل ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا