Fa کمک در ساخت یک سایت ساده

تصمیم دارم برای نرم افزارم یک سایت بسازم. اولین باره که میخوام اینکارو بکنم. تا حالا وبلاگ خیلی ساختم و لابد شما هم مثل بنده
اطلاع دارید ساخت وبلاگ به هیچ سواد برنامه نویسی نیاز نداره
حالا سوالات من اینها هستن که خوشحال میشم دوستان مخصوصا جناب کینگ جواب بدن
بهترین ارائه دهنده خدمات که من ازش فضا و دامین بگیرم کدومه؟ بیشتر برام سرعت و امنیت و فیلتر نشدن تو ایران مهمه
آیا بعد از خریدن فضا و دامین پنل مدیریتی هم وجود داره به این شکل که مثل پنل ساخت وبلاگ باشه یعنی من صفحاتم را تو فرانت پیج بسازم کدشو کپی بکنم و تمام
من تو نرم افزارم قراره کدهایی بنویسم که موقع اجراش فایل زار را دانلود بکنه
www.XXXXX.com/Test.txt
اگه محتوویاتش 123 بود که هیچی و اگه محتویاتش 456 بود به کاربر پیغام بده مثلا نسخه جدیدو از لینک زیر دانلود بکن
حالا سوالم اینه که من فایلهامو با هر اسم و پسوندی میتونم روی فضام آپلود بکنم یا اینکه مثل سایتهایی که فضای رایگان ارائه میدن انتخاب اسم با خود سایته
آیا سایتی وجود داره که فضای رایگان ارائه بده من بتونم فایلهامو داخلش آپلود بکنم و موقع کلیک کاربر بر روی باتون داخل نرم افزار فایل شروع به دانلود بکنه و نره به همون صفحات تبلیغاتی معروف سایتهایی که فضای رایگان میدن و اونجا کاربر روی لینک دانلود کلیک بکنه
و در آخر بهترین گزینه برای خرید یک گیگ فضا که پنل مدیریتی داشته باشه با قیمت مناسب و دامنه آی آر کدومه که مثل وبلاگ بخش آمار بازدید بخش آمار دانلود بخش تماس با مدیریت و الباقی امکانات ابتدایی را داشته باشه
با تشکر

geeksesi

New Member
سلام...
اول اینکه برداشتتون از سایت یا وبلاگ فکر کنم یکم بد باشه.... دقیقا باید بدونید که چی می خواهید این کارهای شما رو با یه بلاگ توی رزبلاگ هم میشه انجام داد....میشه یه CMS براتون ساخت...میشه از وردپرس و.... استفاده کرد :)

ارائه دهنده در مرحله اول اصلا چیز مهمی نیست بهش فکر نکنید ( چون شما فعلا سایت بزرگی نیستید که سرعت اهمیت انچنانی براتون داشته باشه ) یه هاست با ماهی 2 هزار تومن هم می تونه کارتون رو راه بندازه...توش فایل هاتون رو با لینک مستقیم هم می تونید اپلود کنید (البته اگه فایل هاتون زیاد یا حجیم هستند بهتره از یه فضای دیگه استفاده کنید..)

دقت کنید هاست یا فضای میزبانی قابلیت آمار و پنل مدیریت بلاگ و... نداره خودتون باید براش بسازید می تونید از اسکریپت های آماده مثل وردپرس استفاده کنید می تونید با php یه cms برای خودتون بسازید....
در مورد اطلاع برای تغییر یافتن فایل.. بستگی داره فایلتون چی باشه ( اگه فایل .txt باشه با یه قطعه کد ساده می تونیم چنین اعلانی رو به کاربر بدیم ولی به نسبت حجم و فرمت فایل متفاوت میشه )

در کل بفرماید چه چیزهایی دقیقا نیاز دارید تا دقیق تر راهنماییتون کنیم :)

سلام...
اول اینکه برداشتتون از سایت یا وبلاگ فکر کنم یکم بد باشه.... دقیقا باید بدونید که چی می خواهید این کارهای شما رو با یه بلاگ توی رزبلاگ هم میشه انجام داد....میشه یه CMS براتون ساخت...میشه از وردپرس و.... استفاده کرد :)

ارائه دهنده در مرحله اول اصلا چیز مهمی نیست بهش فکر نکنید ( چون شما فعلا سایت بزرگی نیستید که سرعت اهمیت انچنانی براتون داشته باشه ) یه هاست با ماهی 2 هزار تومن هم می تونه کارتون رو راه بندازه...توش فایل هاتون رو با لینک مستقیم هم می تونید اپلود کنید (البته اگه فایل هاتون زیاد یا حجیم هستند بهتره از یه فضای دیگه استفاده کنید..)

دقت کنید هاست یا فضای میزبانی قابلیت آمار و پنل مدیریت بلاگ و... نداره خودتون باید براش بسازید می تونید از اسکریپت های آماده مثل وردپرس استفاده کنید می تونید با php یه cms برای خودتون بسازید....
در مورد اطلاع برای تغییر یافتن فایل.. بستگی داره فایلتون چی باشه ( اگه فایل .txt باشه با یه قطعه کد ساده می تونیم چنین اعلانی رو به کاربر بدیم ولی به نسبت حجم و فرمت فایل متفاوت میشه )

در کل بفرماید چه چیزهایی دقیقا نیاز دارید تا دقیق تر راهنماییتون کنیم :)
اول سلام و تشکر بخاطر وقتی که میذارید
در رابطه با بخش اول فرمایشتون میدونم میشه تموم اینکارها را با ساخت یک وبلاگ انجام داد. چندتایی دارم. اما اینبار نمیخوام وبلاگ باشه. موقع ساخت وبلاگ برنامه نویسی سمت مشتری مثل جاوا و اچ تی ام ال کار راه میندازه اما وقتی میخوای سایت بسازی باید برنامه نویسی سمت سرور مثل زبان پی اچ پی بلد باشی که من توش خیلی ضعیفم. فقط کلیاتشو میدونم اونم بخاطر اینکه دلفی بلدم و تمام زبانها در کلیات باهم مشترکن.

اما بریم سر اصل مطلب. کل مطالب بنده با نرم افزارها حجمشون حدود 500 مگ هستش. مابقی حجم کد نویسیه که خودتون میدونید تکست هستن و فضایی اشغال نمیکنن که آدم بخوام روش تمرکز بکنه.
اصل موضوع هم اینه که نرم افزار بنده چندین بخش کدنویسی داره که چارت کاریش بدین شکله موقع اجرا یک فایل تکست را آپلود میکنه و بسته به محتوای اون بخشهایی از نرم افزار اجرا میشن مثلا اگر محتوای فایل 10203040 باشه شروع میکنه نسخه جدید نرم افزار را دانلود و بصورت سایلنت نصب کردن. بازم میگم تموم کارها در محیط های برنامه نویسی تحت ویندوز انجام شده مشکل بخشیه که بلد نیستم یعنی کدنویسی سایت سمت سرور.

حالا واسه اینکه شما بهتر بتونید راهنمایی کنید برای شروع کار بفرمائید اگر اسم دامنه من
www.x.com
باشه و من الان تو برنامم نوشته باشم فایل
www.x.com/test.txt
را دانلود بکن میتونم هر زمان که مایل بودم یک متن تکست را با همین نام روی فضایی که خریدم آپلود یا ویرایش بکنم؟ منظورم اینه انتخاب نام فایل در فضای اینترنت هم مثل محیط ویندوز به میل کاربر تعیین میشه؟ آخه زمانیکه از فضای رایگان استفاده میشه نام فایل بعد از آپلود توسط سایت سرویس دهنده تعیین میشه

سوال دوم اینکه برای شروع کار و اینکه بتونم آفلاین روی کامپیوترم کد بزنم خروجی را ببینم و زمانیکه سایتم آماده شد فضا بخرم و آپلود بکنم بجز نصب ایزی پی اچ پی باید چه کارهایی انجام بدم

geeksesi

New Member
خب گمانم فهمیدم شما چه چیزی نیاز دارید...
به جای اپلود یک فایل تکست قاعدتا توی اینجا از یک وب سرویس استفاده می کنند ( مثلا API تلگرام رو دیدید ؟ یا API های بینگ و مایکروسافت برای ساخت بات ؟ ) به طوریکه شما با فراخانی یک ادرس url مثلا : api.majid.com/?ver=2.2&OTHERDATA اطلاعاتی که نیاز دارید رو دریافت یا ذخیره می کنید...
برای اینکار نیاز به هاست آنچنانی ندارید از هر فضای میزبانی کوچکی می تونید استفاده کنید برای استفاده لوکال هم کافیه LAMP ( برای لینوکس ) یا XAMP یا WAMP (ویندوز) رو نصب کنید ( LAMP = linux apache mysql php ) و کدتون رو داخلش ران کنید
البته این کار رو با سایز زبان های برنامه نویسی هم می تونید بکنید..مثل node.js | asp.net | python | .... ولی خوبی php اینه که با هزینه خیلی پایین تر می تونید اجرا و ازش استفاده کنید...
اگر نیاز به کسی داشتید که وب سرویستون رو با نیازهاتون بسازه یا بیشتر در موردش حرف بزنیم به من پیام بدید : @geeksesi_xyz تلگرام :)

سلام و
خب گمانم فهمیدم شما چه چیزی نیاز دارید...
به جای اپلود یک فایل تکست قاعدتا توی اینجا از یک وب سرویس استفاده می کنند ( مثلا API تلگرام رو دیدید ؟ یا API های بینگ و مایکروسافت برای ساخت بات ؟ ) به طوریکه شما با فراخانی یک ادرس url مثلا : api.majid.com/?ver=2.2&OTHERDATA اطلاعاتی که نیاز دارید رو دریافت یا ذخیره می کنید...
برای اینکار نیاز به هاست آنچنانی ندارید از هر فضای میزبانی کوچکی می تونید استفاده کنید برای استفاده لوکال هم کافیه LAMP ( برای لینوکس ) یا XAMP یا WAMP (ویندوز) رو نصب کنید ( LAMP = linux apache mysql php ) و کدتون رو داخلش ران کنید
البته این کار رو با سایز زبان های برنامه نویسی هم می تونید بکنید..مثل node.js | asp.net | python | .... ولی خوبی php اینه که با هزینه خیلی پایین تر می تونید اجرا و ازش استفاده کنید...
اگر نیاز به کسی داشتید که وب سرویستون رو با نیازهاتون بسازه یا بیشتر در موردش حرف بزنیم به من پیام بدید : @geeksesi_xyz تلگرام :)
ظاهرا که نیاز دارم با کسی همکاری بشه شما باشید چه بهتر

کل نیاز بنده 500 مگ فضا هستش با یک دامنه که خب خودم میخرم.
حالا داخلش کلا بخشهایی که تو هر وبلاگ ساده ای وجود داره باشه. توضیحات نرم افزار و برای دانلود اینجا کلیک بکنید. آمار دانلود و آمار بازدید. تصمیم داشتم کد راه اندازی نرم افزار را که مثل کد شارژ سیم کارت یکبار مصرف طراحیش کردم تا هیچ دو نفری نتونن از یک برنامه استفاده بکنن ارسالش برای مشتری را تو سایتم بذارم. به این شکل که الگوریتم ساخت کد را که تو نرم افزارم نوشتم داخل سایت هم بنویسم و مشتری با وارد کردن شماره موبایلش تو سایت کد براش ارسال بشه اما ظاهرا فعلا نشدنیه و به ریسکش نمیارزه. یک درصد اشتباه بکنم و نتونم تو کد نویسی مبحث امنیت را رعایت بکنم الگوریتمم که دو هفته وقت گذاشتم و با ترکیب فرمولهای ریاضی پیاده سازیش کردم لو میره. همون نرم افزاری فعلا بمونه بهتره. اما خب از طریق سایت کار قشنگتر و حرفه ای تر میشد.
من برام مثل روز روشنه زبان پی اچ پی به مراتب ساده تر از زبانی مثل پاسکال هستش منتها یکی نیست اون فوت کوزه گری را یادم بده. به عبارت بهتر فقط رام بندازه چون برنامه نویسی بلدم خودم باقیشو میرم. منظورم اینه که مثلااگه من الان میخواستم سی شارپ کار بکنم خب ادیتورشو نصب میکردم و شروع میکردم کد زدن. منظورم از اینکه یکی راهم بندازه اینه که من نمیدونم برای برنامه نویسی سمت سرور با پی اچ پی برای شروع کار باید چیکار بکنم. مثل کسی هستم که میخواد بره تهران و بلدم هست رانندگی بکنه اما نمیدونه الان کجاست؟ اگه یکی پیدا بشه لطف بکنه بهش بگه تو الان اصفهانی دیگه باقیش با خودش

و مهمترین بخش سوال. من اصلا نفهمیدم اونجایی که گفتی api.majid.com/?ver=2.2&OTHERDATA یعنی چی
درخواست من خیلی سادست. آیا با فرض بر اینکه اسم دامنه سایت من www.x.com هستش آیا بنده میتونم یک فایل متنی با پسوند تکست که محتویاتش 10203040 باشه به شکل www.x.com/test.txt داخل فضایی که خریدم آپلود بکنم یا نمیشه؟ همین

آهان راستی ببخشید چشم در اولین فرصت که تلگرام ویندوز را نصب بکنم پیغام میدم. از طریق گوشی موبایل فایده ای نداره

geeksesi

New Member
خب در مورد اون لینک
خیلی راحته شما به جای کار کردن با یه فایل تکست یا.... می تونید یه سری درخواست هایی رو برای سرور بفرستید و من با توجه به نیاز شما یه json خروجی می دم که حاوی اطلاعات مورد نیاز شماست

از api این سایت مثالی می زنم : Prayer Times API - Prayer Times and Adhan Player
من چنین کدی رو نوشتم ببینم که طول و عرض جغرافیایی که کاربر وارد می کنه در این api ای که ازش استفاده می کنم معتبره یا خیر :
PHP:
    public function check_coordinate($_lat, $_long)
    {
        $api_link = "http://api.aladhan.com/v1/calendar?latitude=".$_lat."&longitude=".$_long."&method=2&month=".$this->now["m"]."&year=".$this->now["y"];
        $api_content = file_get_contents($api_link);
        $api_decode = json_decode($api_content, true);
        if ($api_decode["code"] === 200)
        {
            return true;
        }
        else
        {
            return false;
        }
    }

همونطوری که می بینید من یک ادرسی رو فراخانی کردم : http://api.aladhan.com/v1/calendar?latitude=".$_lat."&longitude=".$_long."&method=2&month=".$this->now["m"]."&year=".$this->now["y"]."&
که خب داخلش از متغیر های php استفاده کردم به صورت خروجی بخوام نشون بدم بعد از جایگذاری این متغیر ها چنین url رو من خواهم داشت :
api.aladhan.com/v1/calendar?latitude=34.639942&longitude=50.875942&method=2&month=5&year=2018
کافیه این url رو در مرورگرتون باز کنید ( ترجیعا فایرفاکس باشه چون json pretty داره )‌
محتویات این ادرس یک ارایه json هست که بعد از دیکد کردن اون می تونم ازش استفاده کنم..
کاربرد این api برای بدست آوردن اوقات شرعی یک شهر یا ناحیه است که می تونید ببینید ساعت دقیق اذان صبح و... رو بر اساس تایم زون ایران گزاشته ( این برای شهر قم هست )

اینجوری هر درخواستی که داشته باشید رو می تونیم هندل کنیم ( البته با رعایت یه ریزه نکات امنیتی ) اون کد امنیتی که گفتید رو هم همینطوری می تونیم ولیدیشن کنیم
از این روش برای ذخیره اطلاعات هم میشه استفاده کرد یعنی شما کوئری ای به من حاوی یه سری اطلاعات بزنید و من اون رو داخل دیتابیس یا یک فایل ذخیره کنم و با یک کوئری دیگه هر بخش از اون دیتا رو که خواستید بهتون برگردونم...

ساخت چنین چیزی سخت نیست... اگه به پاسکال مسلط باشید خیلی سریع تر از من می تونید به php هم تسلط پیدا کنید...
اول لازمه سینتکس یاد بگیرید که براتون بیشتر از ۲ ساعت طول نمی کشه...
بعد از اون مباحث شی گراییش مهمه و اتصال به دیتابیس که کل این ها در صورت تسلط به پاسکال یا یه زبان دیگه بیشتر از یک روز طول نمی کشه...
اما بحث سختش راه افتادن باهاشه که باید اول یکم کار های کوچیکتر انجام بدید ...

برای این سایتی هم که می خواهید من تمام امکانات دلخواهتون رو به صورت افزونه وردپرس در میارم یعنی شما یه وبلاگ و یه پنل آماده دارید ( که به صورت رایگان و آزاد در اختیارتونه ) من یک افزونه براش می سازم که امکانات مورد نیاز شما رو هم بهش اضافه کنه

خب در مورد اون لینک
خیلی راحته شما به جای کار کردن با یه فایل تکست یا.... می تونید یه سری درخواست هایی رو برای سرور بفرستید و من با توجه به نیاز شما یه json خروجی می دم که حاوی اطلاعات مورد نیاز شماست

از api این سایت مثالی می زنم : Prayer Times API - Prayer Times and Adhan Player
من چنین کدی رو نوشتم ببینم که طول و عرض جغرافیایی که کاربر وارد می کنه در این api ای که ازش استفاده می کنم معتبره یا خیر :
PHP:
    public function check_coordinate($_lat, $_long)
    {
        $api_link = "http://api.aladhan.com/v1/calendar?latitude=".$_lat."&longitude=".$_long."&method=2&month=".$this->now["m"]."&year=".$this->now["y"];
        $api_content = file_get_contents($api_link);
        $api_decode = json_decode($api_content, true);
        if ($api_decode["code"] === 200)
        {
            return true;
        }
        else
        {
            return false;
        }
    }

همونطوری که می بینید من یک ادرسی رو فراخانی کردم : http://api.aladhan.com/v1/calendar?latitude=".$_lat."&longitude=".$_long."&method=2&month=".$this->now["m"]."&year=".$this->now["y"]."&
که خب داخلش از متغیر های php استفاده کردم به صورت خروجی بخوام نشون بدم بعد از جایگذاری این متغیر ها چنین url رو من خواهم داشت :
api.aladhan.com/v1/calendar?latitude=34.639942&longitude=50.875942&method=2&month=5&year=2018
کافیه این url رو در مرورگرتون باز کنید ( ترجیعا فایرفاکس باشه چون json pretty داره )‌
محتویات این ادرس یک ارایه json هست که بعد از دیکد کردن اون می تونم ازش استفاده کنم..
کاربرد این api برای بدست آوردن اوقات شرعی یک شهر یا ناحیه است که می تونید ببینید ساعت دقیق اذان صبح و... رو بر اساس تایم زون ایران گزاشته ( این برای شهر قم هست )

اینجوری هر درخواستی که داشته باشید رو می تونیم هندل کنیم ( البته با رعایت یه ریزه نکات امنیتی ) اون کد امنیتی که گفتید رو هم همینطوری می تونیم ولیدیشن کنیم
از این روش برای ذخیره اطلاعات هم میشه استفاده کرد یعنی شما کوئری ای به من حاوی یه سری اطلاعات بزنید و من اون رو داخل دیتابیس یا یک فایل ذخیره کنم و با یک کوئری دیگه هر بخش از اون دیتا رو که خواستید بهتون برگردونم...

ساخت چنین چیزی سخت نیست... اگه به پاسکال مسلط باشید خیلی سریع تر از من می تونید به php هم تسلط پیدا کنید...
اول لازمه سینتکس یاد بگیرید که براتون بیشتر از ۲ ساعت طول نمی کشه...
بعد از اون مباحث شی گراییش مهمه و اتصال به دیتابیس که کل این ها در صورت تسلط به پاسکال یا یه زبان دیگه بیشتر از یک روز طول نمی کشه...
اما بحث سختش راه افتادن باهاشه که باید اول یکم کار های کوچیکتر انجام بدید ...

برای این سایتی هم که می خواهید من تمام امکانات دلخواهتون رو به صورت افزونه وردپرس در میارم یعنی شما یه وبلاگ و یه پنل آماده دارید ( که به صورت رایگان و آزاد در اختیارتونه ) من یک افزونه براش می سازم که امکانات مورد نیاز شما رو هم بهش اضافه کنه
ضمن تشکر مجدد بخاطر وقتی که میذارید.
شروع کردم به تحقیق و یادگیری پی اچ پی
ایزی پی اچ پی را نصب کردم و تونستم فعلا یک برنامه بنویسم که جذر عدد مورد نظر را برگردونه. توابع و کدنویسیش بنظر نباید سخت بیاد اما همانطور که گفتم راه افتادن مهمه
یه کتاب آموزش پی اچ پی هم دانلود کردم ولی متاسفانه مثل تموم کتابهای دیگه نصفشو خوندم چیزی جز اینکه پی اچ پی را کی ساخته اسم زنش چی بوده تشکر میکنم از عزیزانی که من را همراهی کردند چیزی عایدم نشده.
ببینیم بعد چی میشه.
راستی هزینه ساخت دی ال ال یا همون افزونه ای که گفتید چقدر میشه و چقدر برای ساختش وقت میخواید؟ فقط متاسفانه چون بنده نمیتونم الگوریتمها را در اختیارتون بگذارم امکانش هست به شکلی ساخته بشه که من بعنوان یک متغیر فراخوانیش بکنم.؟
ببخشید اگه توضیحم بنظر گنگ میرسه آخه من تصورم از برنامه نویسی کد زدن برای محیط ویندوزه. منظورم بصورت ساده تر اینکه من کدهامو در جایی کپی پیست بکنم. البته این کدها قرار نیست تو سرور یا جای دیگه اجرا بشه فقط قراره جایی ذخیره بشه و نرم افزار اونها را بعد دانلود اجرا بکنه.
ساده تر بگم. شما صفحه یک وبلاگ را در نظر بگیرید فرض کنید وقتی واردش میشیم بجای سلام این وبلاگ من هستش سورس برنامه ای وجود داره که دو تا عددو جمع میبنده. حالا نرم افزار من بعد دانلود این صفحه کدها را اجرا میکنه. حالا چرا من از همین روش استفاده نمیکنم. یعنی سورسها را به عنوان متن یک وبلاگ بنویسم و برنامه از اونجا بخونه؟ دلیلش سادست چون اونوقت هرکسی با وارد کردن آدرس وبلاگ یا همون صفحه در مرورگر کدها را میبینه؟ فکر کنم تونستم اصل چیزی را که میخوام توضیح بدم.

راستی تا یادم نرفته یه سوال خارج از موضوع
بخشی از نرم افزارم را طوری طراحی کردم که خروجی خودشو در قالب اچ تی ام ال میده. این قسمت را با اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت کد نویسی کردم که برنامه میاد طبق داده های خام اپراتور شروع به محاسبه و بعد رسم نمودار میکنه. برای رسم نمودار از کتابخانه جی کویری استفاده شده حالا مشکل اینجاست که افزونه ای که من ازش استفاده میکنم لینک تبلیغاتی داره که تو تصویر زیر پیوستش کردم. میدونی چطور میشه حذفش کرد؟ Untitled.png
بخش مورد نظرمو با یه بیضی نمایش دادم.
JavaScript Charts & Maps - amCharts
اینم لینک صفحه ای که روش کلیک میکنی باز میشه
نمودارهای فوق العاده زیبا و حرفه ای رسم میکنه که من واسه عکس گرفتن سریع یکی باهاش رسم کردم اما متاسفانه لینک تبلیغاتی داره

geeksesi

New Member
راستی تا یادم نرفته یه سوال خارج از موضوع
بخشی از نرم افزارم را طوری طراحی کردم که خروجی خودشو در قالب اچ تی ام ال میده. این قسمت را با اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت کد نویسی کردم که برنامه میاد طبق داده های خام اپراتور شروع به محاسبه و بعد رسم نمودار میکنه. برای رسم نمودار از کتابخانه جی کویری استفاده شده حالا مشکل اینجاست که افزونه ای که من ازش استفاده میکنم لینک تبلیغاتی داره که تو تصویر زیر پیوستش کردم. میدونی چطور میشه حذفش کرد؟ مشاهده پیوست 112147
بخش مورد نظرمو با یه بیضی نمایش دادم.
JavaScript Charts & Maps - amCharts
اینم لینک صفحه ای که روش کلیک میکنی باز میشه
نمودارهای فوق العاده زیبا و حرفه ای رسم میکنه که من واسه عکس گرفتن سریع یکی باهاش رسم کردم اما متاسفانه لینک تبلیغاتی داره

کد های داخل این صفحه رو : Iranian Ubuntu Community جایگزین فایل amcharts.js کن اگه ارور داشت یا مشکلی پیش اومد بگو :)

geeksesi

New Member
ضمن تشکر مجدد بخاطر وقتی که میذارید.
شروع کردم به تحقیق و یادگیری پی اچ پی
ایزی پی اچ پی را نصب کردم و تونستم فعلا یک برنامه بنویسم که جذر عدد مورد نظر را برگردونه. توابع و کدنویسیش بنظر نباید سخت بیاد اما همانطور که گفتم راه افتادن مهمه
یه کتاب آموزش پی اچ پی هم دانلود کردم ولی متاسفانه مثل تموم کتابهای دیگه نصفشو خوندم چیزی جز اینکه پی اچ پی را کی ساخته اسم زنش چی بوده تشکر میکنم از عزیزانی که من را همراهی کردند چیزی عایدم نشده.
ببینیم بعد چی میشه.
راستی هزینه ساخت دی ال ال یا همون افزونه ای که گفتید چقدر میشه و چقدر برای ساختش وقت میخواید؟ فقط متاسفانه چون بنده نمیتونم الگوریتمها را در اختیارتون بگذارم امکانش هست به شکلی ساخته بشه که من بعنوان یک متغیر فراخوانیش بکنم.؟
ببخشید اگه توضیحم بنظر گنگ میرسه آخه من تصورم از برنامه نویسی کد زدن برای محیط ویندوزه. منظورم بصورت ساده تر اینکه من کدهامو در جایی کپی پیست بکنم. البته این کدها قرار نیست تو سرور یا جای دیگه اجرا بشه فقط قراره جایی ذخیره بشه و نرم افزار اونها را بعد دانلود اجرا بکنه.
ساده تر بگم. شما صفحه یک وبلاگ را در نظر بگیرید فرض کنید وقتی واردش میشیم بجای سلام این وبلاگ من هستش سورس برنامه ای وجود داره که دو تا عددو جمع میبنده. حالا نرم افزار من بعد دانلود این صفحه کدها را اجرا میکنه. حالا چرا من از همین روش استفاده نمیکنم. یعنی سورسها را به عنوان متن یک وبلاگ بنویسم و برنامه از اونجا بخونه؟ دلیلش سادست چون اونوقت هرکسی با وارد کردن آدرس وبلاگ یا همون صفحه در مرورگر کدها را میبینه؟ فکر کنم تونستم اصل چیزی را که میخوام توضیح بدم.

تلگرام پیام بدید یکم بیشتر باید در موردش بهم اطلاعات بدید :)
من خودم با نسخه وب تلگرام کار می کنم @geeksesi_xyz :)

جدیدترین ارسال ها

بالا