کمک در رفع عیب فایل Css ام

ACTIVE

Active Member
با سلام
به تازگی کتاب سی اس اس آقای عبدالعی رو از انتشارات ناقوس گرفتم (جای تشکر فراوان داره) الان یه سه چهار روزی میشه مشغول مطالعه هستم.
من قبلاً به هیچ وجه سابقه کار با CSS رو نداشتم، هرچند قابلیتهاشو میدونستم اما نحو این دستورات برام کمی نا آشنا بود.
خب بگذریم من الان این مشکلی که دارم اینه یک فریم و یک فایل html دارم که داخل فریم لود میشه. وقتی فایل html ام رو با حالت معمولی (بدون استفاده از سی اس اس) لود میکنم اسکرول افقی در آی فریم ایجاد نمیشه ولی وقتی از یک html ی که با CSS فرمت شده تویه آی فریم لود میکنم مشکل ایجاد میکنه و یه اسکرول افقی ایجاد میشه. البته یک مطلبی هم که هست اینه که اسکرول افقی زمانی ایجاد میشه که اسکرول عمودی من ایجاد میشه و اونم بدلیل طول صفحه html من این اتفاق رخ میده که بیشتر از حد متعارف فریم من مطالب درون فایل مربوطه قرار میگیره.

001.jpg

فریم من در ابعاد 580 پیکسل هستش و تیبل مربوط به فایل html ام 550 هستش که مطالب داخل اون تیبل قرار دارند.

من فایلها رو میذارم خودتون یک نگه بکنید.
ممنون و سپاس

پیوست ها

• files.zip
    2.9 کیلوبایت · بازدیدها: 4

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
اگر در نظر دارید که تمامی Scroll ها را حذف کنید، می توانید از مقدار hidden برای خصیصه OverFlow استفاده کنید (این استایل را به فریم مورد نظر اعمال کنید).
پاینده باشید.

ACTIVE

Active Member
سلام
نه من اسکرولهام نمی خوام حذف بشن، فقط اسکرول افقی میخام حذف بشه چون در برخی از صفحات که طول مطلبم زیاده باید اسکرول عمودی بیاد. در ضمن اون صفحه ای که فریم من تو اون هستش اصلا با Css ننوشتم که بتونم کنترلش کنم.

active جان من فکر کنم فایلی که آپلود کردی ناقص باشه چون من که بازش میکنم محتواش تو فریم باز نمیشه.
فایل رو یکبار دیگه چک کنید

در ضمن به هیچ عنوان از فریم استفاده نکنید. فریم ها خیلی وقته دیگه استفاده نمی شن و فقط تو طراحی های قدیمی وجود دارند. بزرگترین مشکل فریم ها هم اینه که توی موتور های جستجو ایندکس نمی شن و بعضی از این فریم ها هم با مرورگر ها مشکل پیدا می کنند. مثلا یه مورد طراحی با فریم یکی از بچه ها درست کرده بود که توی IE7 مشکل داشت. مشکل هم از شیوه تفسیر فریم توی IE7 بود که مشکل درست می کرد. در کل میشه همون جلوه فریم رو با DOM Scripting درست کرد که به مراتب حرفه ای تره و از جهتی با موتور های جستجو هم مشکل نداره. بدون استفاده از DOM هم میشه یه نمایی شبیه به اون چیزی که شما می خواید رو درست کرد

حالا فایل رو یه بررسی بکنید شاید بشه همین رو درست کرد :)

ACTIVE

Active Member
با سلام خدمت شما بزرگوار

واله من زیاد طراحی کلاینت سایدم روحساب نیست، البته دارم سعی می کنم از مطالب موجود شما در کتابتان و ارسالهای بسیار خوب echessdesign عزیز نهایت استفاده رو ببرم.
راستش من DOM نمیدونم چی هستش ...!
اما مشکل از فریم نیست چون یک فریم عادیه که همونجوری که بالا گفتم با html ی که بدون css طراحی شده مشکلی نیست و اسکرول افقی نمیندازه، اما وقتی صفحه ام رو با html با css طراحی می کنم مثل همون نمونه ای که گذاشتم، هنگامی که طول ارتفاعی صفحه html از طول ارتفاعی فریم بیشتر میشه علاوه بر اسکرول عمودی اسکرول افقی هم میندازه
مشکل فقط همینه من میخام اسکرول افقی نیفته ، اگر شکل ارسالی رو مشاهده بکنید متوجه خواهید شد.
یا بهتره اینجوری بگم که استایل شیت ارسالی من رو جوری تغییر بدین که تیبل موجود در صفحه دارای عرض 550 پیکسل باشه.

ممنون از کمکهاتون

ACTIVE

Active Member
البته شرمنده اگه فایل اصلی مورد نیاز باشه اونم براتون ارسال کنم. ببخشید

DOM scripting بخشی از همون جاوا اسکریپته خودمونه. با استفاده از DOM شما می تونید بخش هایی از صفحه رو ویرایش کنید بدون اینکه نیاز باشه صفحه رو ری فرش کنید. کار های جالبی میشه با DOM انجام داد و از طرفی برای موتور های جستجو هم مشکلی رو ایجاد نمی کنه. الان این فایلی که من به این پست ضمیمه کردم رو ببینید. توش چند تا فایل html هست. هر کدوم رو باز کنید و ماوس رو روی لینک ها ببرید و روی لینک ها کلیک کنید. با DOM میشه اون جلوه ها رو ایجاد کرد. البته کار های خیلی جالبتری هم میشه کرد. اگر تو بخش جاوا اسکریپت همین فورم سوال کنید بچه ها هستند که اطلاعات خوبی دارند و می تونن کمکتون کنند

پیوست ها

• domsters.zip
    190.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4

ACTIVE

Active Member
از راهنمائیتون ممنونم آقای عبدالعی، فایل رو هم گرفتم جالب بود. دستتون درد نکنه البته کاملا ندیدم اما فکر کنم تقریبا شبیه به آژاکس (عملکرد) باشه.
راستی آقای عبدالعلی اگه لطف کنین و در مورد همون css بالایی که گفتم منو یه کم راهنمائی بکنید ممنون میشم.
واقعاً نیاز مبرم دارم.
یاهم آی دیه من reza_active1 هستش اگه براتون مقدور هم باشه منو از اون طریق هم کمک کنید. ممنون میشم.

ACTIVE

Active Member
من فایل رو پیوست کردم، اگر نگاه کنید درصورتیکه طول صفحه 1.html کمتر از فریم موجود در index2.htm باشد اسکرول افقی نمی افتد، اما وقتی که طول مطالب زیاد می شوند علاوه بر اسکرول عمودی یک اسکرول افقی هم می افتد.
من می خواهم بدون تغییر در اندازه فریمم فقط اسکرول افقی حذف شود (نیافتد).

ممنون

پیوست ها

• CSS-Edit.zip
    4.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
Active جان
شما برای ایجاد فاصله از داخل و خارج برای هر خانه از جدول فریم خود، نیازی به استفاده از cellspacing و cellpadding ندارید، مقدار آن ها را برابر صفر قرار دهید:
HTML:
<!--Loading codes-->
<div>
<table cellspacing="0" cellpadding="0" style="border-style: solid">
<tr><td>
به این علت که متونی که داخل هر خانه از جدول قرار دارد ، داخل تگ li قرار دارد، تنها کافیست فاصله ای از داخل (Padding) برای آن در فایل CSS خود تعریف کنید:
HTML:
li {
	list-style:none;
	padding:4px 0;
}
در مرورگر های Opera 9.23, FF 2.0.0.5, IE 7, Safari 3.0 تحت ویندوز تست گرفتم، مشکل اسکرول افقی حل شد.
پاینده باشید.

ACTIVE

Active Member
با سلام و تقدیر از راهنمائیتون
همیشه مشتاق راهنمائیتون بودم ممنون

اما من از IE6 استفاده کردم و مشکل کماکان بود و اینکه در استایل شیت که مقدار li رو بصورت none تعریف کردید آیا دلیل خاصی داره چون من میخام کنار نوشته هر پاراگراف بالت دار باشه.
اما در اپرا تقریبا مشکل حل شده بود.

ممنون اما اون چیزی که مد نظرمه فکر کنم خیلی راحتره و یا شاید هم من نمی تونم مطلبمو بیان کنم :(

ACTIVE

Active Member
مرسی ... اسباب زحمت شدیم. شرمنده کم سوادیه و یه عالمه مشکلات.

active جان من طرح شما رو تو IE6 دیدم. مشکل هم وجود داشت. برگه سبک رو کلا حذف کردم ولی باز مشکل وجود داره. من فکر کنم مشکل از خود frame باشه. حتی در نبود CSS هم مشکل همچنان پابرجاست. من متاسفانه چون تا به حال از frame استفاده نکردم نتونستم مشکل frame رو پیدا کنم ولی از قرار معلوم فقط تو IE 6 به قبل این مشکل وجود داره

ACTIVE

Active Member
ممنونم از شما آقای عبدالعلی،
پس هیچ کاری نمیشه کرد؟ ولی من بدون CSS مشکل ندارم ...:sad:
کل پروژه من بستگی به این تنظیم داره ... ترو خدا اگه میتونید کمک کنید شما که استادید بگید من چیکار کنم؟

ممنون

ACTIVE

Active Member
سلام من مشکل رو بگی نگی پیدا کردم ولی ... با مشکل بازم

البته خنده داره ولی من وقتی این قسمت رو پاک می کنم مشکل حل میشه... در تمام مرور گرها
اصلا این قطعه واسه چی هستش؟
کد:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
        "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
      <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">

ولی مشکل اینه اون تغییر اندازه که به فونت ها دادم دیزیبل می شه (فقط اندازه فونتها)...
اگه ممکنه در این رابطه کمکم کنید
ممنون

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
شما تگ Doctype رو پاک کردید که نوع سند صفحه شما را هم از نظر استاندارد و هم خواندن صفحه از دید مرورگر هاست.
شما آن را به Transitional تغییر دهید:
HTML:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

جدیدترین ارسال ها

بالا