کمک در انتخاب رشته(جلوه های ویژه -انیمیشن سازی)

hosienmax100

3D Artist
ببخشید قصد توهین به کسی رو ندارم این مطالب رو خوندم یاده یه چیز یافتادم :

تو ایران استخوان را به خر میدهند یونجه را به سگ .

با آرزوی توفیق

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام دوستان
من تصمیم بعد از یکسال ریاضی بود و الان هم سال دوم ریاضی هستم میرم سوم ولی باز نمیدونم چرا اخر سال که میشه یهو دو دلی
برام پیش میاد.الان خیلی نسبت به قبل از لحاظ تحقیق رشته ها پیشرفت کردم و خیلی چیزها رو فهمیدم.ولی بازم چند تا سوال دارم :

1- اگه میشه لیست رشته های جدیدی که به ریاضی در زمینه ی گرافیک و ... اضافه شده رو بزارید(از یکی از دوستان شنیدم رشته هایی
که به گرافیک نزدیکه و تو ریاضیه اضافه شده مثل نمیدونم یک رشته هستا طبیعت مجازی یه همچین چیزی !)
واقعا من هرچی توی رشته های ریاضی گشتم هیچی پیدا نکردم که به دردم بخوره ... .

واقعا گیج شدم !... !

2- داخل رشته ی کارگردانی تو ایران شاخه ی کارگردانی انیمیشن هم هست !؟

3- برای تحصیل در رشته ی انیمیشن در کشوری مثلا کانادا باید رشته ی خودت چی باشه ؟ چه رشته هایی رو قبول می کنن؟!

دوستان واقعا گیج شدم اگه میشه کمکم کنید.

www_3d_boy3

Well-Known Member
من دام فوق دیپلم انیمیشن میگیرم دوست من ... مهمتر از درس در اینجا علاقه به فیلمسازی ...چون 92 درصد از پسرا که اومدن خوش گذرونی و هیچی بلد نیستن و م معمولا با اون 3 درصد باقی مونده کار می کنینم ( یعنی بعضیاشونم کار بلدن کار نمی کنن !) . دخترا هم که از هر 1000 یکی درست توشون پیدا نمیشه ... همه چی به خود آدم بستگی داره اما رشتش بدینیست ... راستی من خبر ندارم از لیسانس فعلا بالاترش هم باشه یعتی واسه ما که الان نیست... در ضمن این رشته خیلی بنظرم از کمک کارگردانی که قبلا توش درس میخوندم بهتره چون واقعا سینما چیزی واسه آکادمیک بودن نداره جز استعداد خود فرد.. راستی فقط علمی کاربردی تو ایران انیمیشن آکادمیک داره

آخرین ویرایش:

Active Member
سلام دوست من
میشه بیشتر توضیح بدید از چه طریق رفتید ؟ هنرستان ؟دبیرستان؟ تو دانشگاه چی خوندین ؟ و کلا چه شهرهایی این رشته رو داره ؟
درس ها یا بهتره بگم کتاب های این رشته رو میشه لیستش رو بزارید؟ و نظرت در مورد رشته چیه ؟! خوب یاد میدن ؟! و ... .

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من دام فوق دیپلم انیمیشن میگیرم دوست من ... مهمتر از درس در اینجا علاقه به فیلمسازی ...چون 92 درصد از پسرا که اومدن خوش گذرونی و هیچی بلد نیستن و م معمولا با اون 3 درصد باقی مونده کار می کنینم ( یعنی بعضیاشونم کار بلدن کار نمی کنن !) . دخترا هم که از هر 1000 یکی درست توشون پیدا نمیشه ... همه چی به خود آدم بستگی داره اما رشتش بدینیست ... راستی من خبر ندارم از لیسانس فعلا بالاترش هم باشه یعتی واسه ما که الان نیست... در ضمن این رشته خیلی بنظرم از کمک کارگردانی که قبلا توش درس میخوندم بهتره چون واقعا سینما چیزی واسه آکادمیک بودن نداره جز استعداد خود فرد.. راستی فقط علمی کاربردی تو ایران انیمیشن آکادمیک داره

می تونید واحد هاتون بگید چیا

بیشتر 2 دی یا 3 دی

www_3d_boy3

Well-Known Member
خب کاری نداره شما الان برو دفترچه علمی کاربردی بگیر 3 دانشگاه بیشتر انیمشن ندارن ...
shirani جان این هم سایت دانشگاهمون که واحدهایی درسی رو توش نوشته اگه مشتاقی کامل ببینی به اینجا سر بزن چون من از ترم اولو یادم نمیاد . البته باید یکم بگردی تا بری سایت اصلی دانشگاه سر فصل رو پیدا کنی ...میگردم حالا پیدا میکنم میذارمwww.tehranartacademy.ir
BEHNAM:. جان دوست من یادت باشه باید قبل از اینکه دانشجوی فیلسمازی بشی یه فیلمساز باشی ... اگه تا بحال فیبم بصورت حرفه ایی (منظورم فیلم کوتاه ) یا توی جشنواره ای شرکت کردی بگوتا شمارمو بدم تا با هم ملاقات کنیم و باهم سر کار بریم .
چون من اینجا بیشتر از بچهای دانشگاه آدمایی فعال پیدا کرد و در صورت تمایل سر کار می برم البته باید یه تخصصی داشته باشی حتما

ولی بعض واحدها اینان

جلوهای ویژه 1 و 2
فیلمبرداری 1 و 2
کارگردانی
تکنیکهای انیمیشن
تولید1 و 2
فیلمناه نویسی 1 و2

آخرین ویرایش:

shirani

علمی کاربری یکی مشهد داره 2 تا تهران که 4 سال پیش که من قبول شدم چون فقط 2 بعدی داشت نرفتم

www_3d_boy3

Well-Known Member
اره ....ولی فکرکنم از پارسال یکی دیگه هم اضافه شده ...
shirani جان هیچ دانشگاهی به بزرگی forum.majidonline.com و forum.p30world.com در ایران وجود نداره .

واسه همین من تو دانشگاه بغیر از دختر و همکار دنبال کسه دیگیه ای نمیگردم :green:.
شما الان چه رشتیه ای هستی؟

shirani

من دیپلم تجربی دارم

دانشگاه هم تو ایران من مدرک ندارم ( مابقیش هم سکرت ) :green::rose:

Active Member
دوست من نگفتید هنرستان چی رفتید؟! اصفهان هم این رشته رو داره ؟!
نظرت در مورد رشته چیه ؟! خوب یاد میدن ؟! و ... .

www_3d_boy3

Well-Known Member
نه من هنرستان رشته سينما بودم در مدرسه پيام معاصر ..... الان اين رشته 4 سالي ميشه جمع شده ديگه ولي من الان ديپلم سينما دارم .... واسه اينجور رشتها متاسفانه فقط بايد تهران باشي چون مثلا من يه بار ميخواستم توي كرج يه فيلم ببرم جلوي دوربين نمي تونستم يه موسسه اجاره وسايل پيدا كنم .... خب در چنين جايي آدم پيشرفت نميكنه چون واقعا هيچي واسه پبشرفت نيست

mhataheri

New Member
سالم
من دانشجوی رشته انیمیشن در مشهد هستم
اگر میخوای هنرستان انیمیشن بخونی باید بری هنرستان صدا وسیای تهران.
اگر میخوای از دانشگاه انیمیشن را شروع کنی فقط دانشکده های فرهنگ و هنر علمی و کاربردی پومانی باد بری.
در اران این رشته تنها تا مقطع کارشناسی ارشد داره.

1seda

Member
سلام
بحث و خوندم
من خودم تخصصی - کاربردی انیمیشن از جهاد دانشگاهی واحد هنر خوندم
اون زمانی که ما رفتی مکنکور نداشت اما مدرکش زیاد معتبر نبود.ولی دوره 3 ساله بود و همه درساش تخصصی و عمومی فقط زبان داشتیم و عملی بود .
اما الان کنکور داره و فوق دیپلم میدند و 2 ساله شده .

کلا من چیزی که فهمیدم تو کل این جور دانشگاه ها و کل دانشگاه های ایران . کلا تو دانشگاه هیچ چیزی یاد نمیگیری که به دردت بخوره (من چون انیمیشن کار میکردم و با کلی نرمافزار سرو کله میزدم میگم) .
و در کل یا تئوری یاد میدهند و یا این جهاد دانشگاهی هم که عملی بود وربرای بازار کار (به قول خودشون) آماده میکنند یک چیز ها ی محدود که خیلی کم به کارت مییاد را یاد میدهند و کلا هر چیزی می خواهید بخونید (ریاضی خوبه - من خودم ریاضی خوندم) و بعد جدا از درس و ... انیمیشن و نرم افزار ها را یاد بگیرید چون من که کار بلدم نمیگم دیپلمم و یا دکترا دارم . کار بلدم نمونه میدم ، کار انجام میدم و پول میگیرم . ولی شما دکترا انیمشن ویا چیز دیگه را داشته باش وقتی کاربلد نیستی به درد نمیخوره .
البته تو ایران دانشگاه های انیمیشن بیشتر رو دوبعدی تاکیید دارند با این که گذرا نرم افزار های 3 بعدی را در حد آشنایی و ... محدود میگن . من خودم استادام 3 تا از تهیه کننده ها و کارگردانان صبا بودند . و من که 3 بعدی کار میکردم آخر دوره 3 ساله به زور نمره قبولی را مجبور شدند بدهند چون مخالف 3 بعدی بودند و تازه کار 3 بعدی که میساهختی تو را با پیکسار و .. مقایسه میکردند و کاری که خودارت تومان بیرون پول میدهند یه جورایی مینداختند آشغالی.
.درکل بهترین جا هم برای یاد گیری و هم پشتوانه کاری تحصیل در هنرستان صداو سیما هست که اونم رفتن توش کار حضرت فیله و تازه باید اول دبیرستان که تومو کردی بری امتحان بدی کلی نرمافزار و طراحی و.. بلد باشی که قبول بشی .

یا برو بیرون یاد بگیر و یا اگه زبان بلدی آموزش های بیرون که فروشی هست از جمله دیجی توتور - جنومون و.. رابگیر . من از روی help مکس شروع کردم و بیشتر چیزا رو یاد گرفتم با اینکه این سی دی ها کمک کرد اما چون help مکس 70-80 درصد چیزا رو گفته بود زیاد لازمم نشود .
بازم سئوالی بود بگو تا جواب بد م

سلام. ببخشید یه سوال داشتم. میخواستم ببینم فرق رشته انیمیشن توی هنرستان و دانشگاه هنر با رشته انیمیشن در ریاضی یا همون مهندسی انیمیشن چیه؟
ممنون

lhna81

New Member
سلام
من رشتم ریاضیه هنوزم شک دارم تو رشتم الان موندم ک چیکار کنم رشتمو به انیمیشن سازی تغییر بدم یا همین ریاضیو ادامه بدم
ممنون میشم راهنمایی کنین

جدیدترین ارسال ها

بالا