کد نویسی در افتر افکت

abne

New Member
سلام عزیزان . من تازه با افتر کار میکنم و یه کاری برام پیشنهاد شده که اکثرا سرو کارم با کد نویسیه . آموزشی دارید که من زود تر به نتیجه برسم . مرسی

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
کار افتر افکتز یا کار برنامه نویسی :shock:

فكر نمي كنم خيلي كد نويسي لازم بشه !!!
مگه چه سفارشي گرفتي ؟!!؟!؟ يكم توضيح بده تا شايد يه كمكي بشه كرد !؟!؟!

abne

New Member
یه شرکت انیمیشن سازی گفته که کارهای کمپوزیتش رو انجام بدم و گفتن که باید با کد نویسی توی افتر افکت آشنا باشی . من هم زیاد از جزئیاتش خبر ندارم . لطفا راهنماییم کنید .

specter-1369

Active Member
یه شرکت انیمیشن سازی گفته که کارهای کمپوزیتش رو انجام بدم و گفتن که باید با کد نویسی توی افتر افکت آشنا باشی . من هم زیاد از جزئیاتش خبر ندارم . لطفا راهنماییم کنید .
کدهای افتر همشون به صورت پیش فرض وجود دارن شما فقط باید مقدار بدید و یا حداکثر لینک کنید :-? در ضمن شرحتون خیلی کلیه یه مقدار بیشتر توضیح بدید :shock:

ehsun3d

Member
برای کومپوزیشن انیمیشن تو افترافکتز کد نمی خواد. همه کدهای افتر افکتز یه چند تا wiggle یا بازی با timing هستش. تو به اون انیمیشن کارها بگو که همه کدنویسی رو فول بلدی و به روت هم نیار .اگه سوالی داشتی بیا اینجا بپرس.

abne

New Member
اگه فقط wiggle باشه که اونو واقعا فولم و خیالم ازش راحته و یه سوال دارم . میخواستم وظیفه کمپوزیت کار رو برم مفصل توضیح بدی. ممنون از راهنمایت ...

ehsun3d

Member
اگه فقط wiggle باشه که اونو واقعا فولم و خیالم ازش راحته و یه سوال دارم . میخواستم وظیفه کمپوزیت کار رو برم مفصل توضیح بدی. ممنون از راهنمایت ...

کومپوزیت کار در واقع کار ترکیب صحنه ها رو انجام میده و طوری ترکیبشون می کنه که بیننده متوجه نشه صحنه ای که میبینه از کلی اجزای ریز و درشت ترکیب شده.

در رابطه با کار با انیمیشن کارها وظیفه شما این میشه که اونها از هر شات یه رندر می گیرن و شما میاری افترافکتز رنگش رو کمی جلا میدی و لازم باشه انواع افکتهایی مثل دود و آتیش که رندرشون تو برنامه سه بعدی خیلی طول می کشه رو به صحنه اصلی اضافه می کنی. تو ایران دیگه بیشتر از این جلو نمیرن. ولی اگه خارج از ایران بعنوان کومپوزیت کار با گروه انیمیشن کار کنی ، کار پیچیده میشه چون شما باید فیلمهای واقعی رو با انیمیشن ها ترکیب کنی که خیلی باید کارت درست باشه و چند تا برنامه کلیدی جانبی هم بجز افترافکتز مسط باشی. البته پول خوبی هم می گیری.  

www_3d_boy3

Well-Known Member
متاسفانه نميشه از صفر زد تو كار كامپوزيت دوست من شما اول حداقل آمزشاي اوليه اندرو رو بايد ببيني

abne

New Member
ممنون از پیشنهادت . البته من به لطف مجید آنلین و اندرو تو این مدت کوتاه که با افتر آشنا شدم پشرفت خوبی داشته ام . خدارو شکر

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
فقط یگ چیزی بگم

درست کد نویسی خاصی نداره ولی فقط wiggle هم نیست

ehsun3d

Member
فقط یگ چیزی بگم

درست کد نویسی خاصی نداره ولی فقط wiggle هم نیست

من wiggle رو مثال زدم. ولی کدهای اصلی که برای افترافکتز استفاده میشه اینها هستند:

Teriyaki - Nimchow - Dancing Monkey - ebeer - Batnip - Melmet - Chambant - Clamchop - Metaloaf

ولی چون میدونم که هیچکدوم رو لازم نداری دیگه توضیح نمیدم باهاشون چیکار می کنن. هر موقع کارت رو شروع کردی برحسب نیازت کدهای لازم رو یاد می گیری. فقط یه سفارش کنم که پلاگین Trapcode رو خوب یاد بگیر. چون از دلایل ساخته شدنش این بود که دیگه نیازی به کدنویسی نداشته باشی.

frd.abedi

New Member
من wiggle رو مثال زدم. ولی کدهای اصلی که برای افترافکتز استفاده میشه اینها هستند:

Teriyaki - Nimchow - Dancing Monkey - ebeer - Batnip - Melmet - Chambant - Clamchop - Metaloaf

ولی چون میدونم که هیچکدوم رو لازم نداری دیگه توضیح نمیدم باهاشون چیکار می کنن. هر موقع کارت رو شروع کردی برحسب نیازت کدهای لازم رو یاد می گیری. فقط یه سفارش کنم که پلاگین Trapcode رو خوب یاد بگیر. چون از دلایل ساخته شدنش این بود که دیگه نیازی به کدنویسی نداشته باشی.

سلام وقت بخیر
ما داریم رو یه کار اسلو موشن کار می کنیم و فقط یه کد wiggle داریم . می خواستم بدونم شما کد های دیگه هم داری که بهمون بدی که به جای کی فریم کد رو بزنیم؟ ممنون میشم اگه ایمیل بزنی بهم . خیلی گیر کردیم رو این موضوع
[email protected]

yastyar

New Member
مغز متفکر افترافکت و هسته اون زبان جاوا اسکریپته ینی اگه کار با جاوا اسکریپت رو بلد باشی ؛ زمانی که بحث کدنویسی در افترافکت پیش میاد مزیتیو داری که بدردبخوره و برای پروژه هات یه دید جامع تری نسبت به کسی که نمیدونه داری ؛ پیشنهادم اینه یاد بگیری تمام

جدیدترین ارسال ها

بالا