کدهای آماده لینگو

mohammad.sub7

کاربر فعال
دوست عزيز انجمن دايركتور به خاطر اينكه فعاليتش كم هست مدير نداره بنابراين فقط مدير كل سايت اينجور كارها رو ميتونه انجام بده

webarts

Member
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=1132517&postcount=4

اجرای لینگو از طریق فرمان اکشن اسکریپت:

[FONT=&quot]روي دكمه فلش اين كد رو بده بعد تو دايركتور بيار. اين كد به فريم 19 ميبره:[/FONT]
PHP:
  on (release) {

getURL("lingo: _movie.go(19)");

}
[FONT=&quot]
بيا 1 نمونه ساده الان ساختم دانلود كن:
[/FONT]مشاهده پیوست 65481
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]

taraa

Member
سلام من جدیدا دارم با دایرکتور کار میکنمکدهای کنترل صدا رو احتیاج داشتم که اینجا پیداشون کردم اما متاسفانه جواب نمیدنمن 1فایل صدا توی کانال 1 صداها گذاشتم 1دکمه هم توی اسپرایت 1 واسه دکمه 1بی هویر تعریف کردم و این کد قطع صدا رو نوشتم اما جواب نمیده میشه بگید مشکلم کجاست ؟ کارم خیلی ضروریه

nima13465

New Member
سلام
میخوام نمایش منتظر بمونه ، و وقتی کاربر دکمه tab رو از کیبورد فشار داد ، نمایش به مارکر بعدی بره
کدش چی میشه ؟

سلام اقای مهندس
ما منتظریم که مطالب جدید قرار بدهید.انشاءالله همیشه موفق و پیروز باشید.خواهشا سوالاتی را که در قسمت دایرکتور افراد سوال می کنند هم جواب دهید ؟ممنونم

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام دوستان زیادی اینجا هستن که اگه وقت داشته باشن سوال جواب بدن عالی میشه من تا همین حد کم که بلدم سعی میکنم ادامه بدم این تاپیک رو

mohammad.sub7

کاربر فعال
ترکیب فلش با دایرکتور از طریق ارتباط اکشن اسکریپت با لینگو

1.pngسلام

میخوام واسه 1 مدت آموزش ها ترکیب فلش + دایرکتور یعنی ترکیب action script 2 با lingo رو اینجا بزارم.

خوب نکته ای که هست شما اگه قبلاً فلش کار نکرده باشید هم نیاز نیست یاد بگیرید چون تو فلش فقط کافیه کد کلیک کردن رو بدونید که خیلی ساده هست بعد اینکه لیبل دستور مورد نظر تو دایرکتور.

میخوام تو اولین قسمت 1 دکمه مینیمایز که تو فلش ساختیم یا داریم رو تو دایرکتور ببریم و از طریق کد ارتباطشون رو برقرار کنیم. همینطور که میدونید تو فلش میشه دکمه های زیبایی ساخت بعد از طریق as2

لینک داد به دایرکتور.

خوب نکته اولیه که خیلیا بلدن شروع ارتباط، فرض کنید داخل نرم افزار فلش هستیم 1 دکمه طراحی کردیم میخوایم لیبل بدیم به دکمه بعد به اون لیبل تو دایرکتور دستور بدیم. ما واسه این کار دستور کلیک روی

دکمه تو فلش رو مینویسیم:
PHP:
on (press) {
 }
خوب مرحله بعدی دادن ارتباط با لینگو از طریق این کد هستش:
PHP:
getURL("lingo:mylabel");
mylable اسم اون کار یا دکمه رو میدیم که نام دلخواه هستش.پس صورت کلی اینطور هستش:

PHP:
on (press) {
 getURL("lingo:mylable ");
}
خوب حالا این کد هاباید تو دایرکتور تعریف بشن اما چطوری!! کافیه که بنویسیم on بعد اسم لیبل که دادیم و بعد دستور مربوط به اون. مثلاً
PHP:
on mylabel
دستورات
end
خوب حالا کد رو کجا بدیم؟

همونطور که میدونید اگه رو آبجکتی که آوردیم مثلاً اینجا آبجکت فلش کلیک راست کنیم و script رو بزنیم 1 کد خالی از نوع behavior درست میشه که اگه اینجا کد هامون رو داخل اون بدیم کار نمیکنن!!!!
پس باید اسکریپت رو از نوع movie انتخاب کنیم و دستوراتی که تو فلش لیبل دادیم اونجا بنویسیم . همون قسمت که تو باکس اسکریپت هستید 1 کادر آبی رنگ وجود داره با کلیک راست روی کادر و زدن منو

New behavior script member 1 اسکریپت از نوع movie ایجاد میشه. حالا شما تونستید ارتباط رو برقرار کنید از پست بعدی شروع به بررسی بعضی ارتباط هاشون میپردازیم. یعنی به صورت عکس زیر:

1.png

mohammad.sub7

کاربر فعال
1. کد مینیمایز از طریق ارتباط فلش با لینگو

خوب شما شاید بگید دکمه ها یا مثلاً همین مینیمایز که میشه تو دایرکتور دستور داد اما 2 نکته وجود داره:

نکته اول اینه شاید شما 1 انیمیشن فلش رو تو دل دایرکتور آوردید و دکمه ها داخل فلش هستن باید از طریق ارتباط با لینگو مدیریت بشه مثلاً همزمان که تو فلش با کلیک

روی دکمه به صفحه بعد میره تو دایرکتور صدا شروع به پخش بشه.(بحث این مورد طولانی)

نکته دوم این هست که دکمه ها و صفحات فلش زیباتر هستن و هر نوع انیمیشنی میتونن داشته باشن. پس دکمه رو اونجا میسازیم این طرف دستور رو میگیم اجرا کن.

خوب بعد از ساخت دکمه مینیمایز تو فلش( یا استفاده از نمونه دکمه آماده فلشی) ما از طریق کد زیر مثل قبل ارتباط رو برقرار میکنیم:
PHP:
on (press) {
 getURL("lingo: mini");
}
توجه داشته باشید که این کد روی دکمه داخل فلش داده میشه.mini همون لیبل دلخواه که به مینیمایز دادیم اینجا

حالا فلش رو تو دایرکتور import می کنیم. بعد اسکریپت از همون نوع که توضیح دادم و عکس تو پست قبل گذاشتم یعنی type باید movie بشه قرار میدیم حالا کد زیر رو تو دایرکتور میدیم:

PHP:
 on mini
_player.appminimize()
end

با این کد عمل مینیمایز با کلیک روی دکمه فلش انجام میشه. 1 نمونه خیلی ساده هم ساختم که از اینجا میتونید دانلود کنید:

http://forum.majidonline.com/threads/164926-بانک-تمپلیت-دایرکتور?p=1253294#post1253294

چگونه مي توان در دايركتور اهنگ اضافه نمود؟خواهشا راهنماييم كنيد خيلي واجبه؟

amirfire82

New Member
معرفی آموزشگاه

سلام دوست عزیز و خسته نباشید.اگه امکانش هست آموزشگاهی رو معرفی کنید که دایرکتور رو آموزش بده...ممنون از لطفتون

amirfire82

New Member
[سلام دوست عزیز و خسته نباشید.اگه امکانش هست آموزشگاهی رو معرفی کنید که دایرکتور رو آموزش بده...ممنون از لطفتون [email protected] و یا 09367962560

sorna naz

New Member
سلام
من چندتا فایل Xml دارم که می خوام تبدیل کنم به کد جاوا یا لینگو این کار را باید چجوری انجامش بدم تا اجراش کنه

najm2

New Member
سلام
جناب sub 7 عزیز خییییلی ممنوم از لطف شما.
من توی دارکتور 8.5 برای فول اسکرین کردن پروژه بسیار راحت با یه تیک ساده ، کار رو انجام می دادم.
اما الان توش مونده ام.
شما دوست محترم یا هرکسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه ؟؟؟
با احترام
محسن جمهوری

smmousazadeh

Well-Known Member
جناب najm2
توی دایرکتور 12 هم با یه تیک پروژه فول اسکرین میشه تو file>publish setting>projector> full screen

جدیدترین ارسال ها

بالا