کاربردهای as3

Dr.Ezraeel

Member
شما از as3 در کجاها استفاده میکنید؟

در چه کارهایی از امکانات از زبان استفاده میکنید؟

Dr.Ezraeel

Member
شی گرایی رو خیلی خیلی بهتر ساپورت می کنه
خیلی بهتر یعنی چی؟
در کل این زبان بهتره
و قدرت مانرو بیشتری داری
از چی بهتره؟
سوالی که اینجا مطرح کردم در واقع به کاربرد as3 مربوط میشه!
منظورم این نبود که بهتره یا...

تو ایران که اکثرا برای کارهای گرافیکی استفاده میکنند میخواستم ببینم کسی هست که کار دیگه ای با این زبون انجام بده؟!

sizanjavad

کاربر فعال
خیلی بهتر یعنی چی؟
از چی بهتره؟
سوالی که اینجا مطرح کردم در واقع به کاربرد as3 مربوط میشه!
منظورم این نبود که بهتره یا...

تو ایران که اکثرا برای کارهای گرافیکی استفاده میکنند میخواستم ببینم کسی هست که کار دیگه ای با این زبون انجام بده؟!

در مورد شی گرایی اینکه اگرچه تو این زبان هم برنامه نویسی تابعی functional و هم شی گرایی رو با هم ساپورت می کنه اما ویژگیهای شی گرایی objectoriented توی این as3 خیلی بهتر و قوی تر از نسخه های قبلی شده.

در مورد کاربرد اینکه یه زبانیه برای مدیریت انیمیشنتون و کنترل روندها و رویدادهایی که توی فیلم وجود داره. البته با پیشرفتای زیادی که توی این چند سال داشته برای نمایش محتوی اطلاعات وب و تلفیق اونا با گرافیک استفاد ه می شه . اخیرا با همکاری گوگل محتوای فایلهای فلش هم سرچ می شن که آینده ی اون رو خیلی بهتر می کنه
مثلا یکی از سرویسای مهم گوگل به نام google analytics داره از همین زبان تو قالب فایلای swf برای نشون دادن آمار و ارقامش استفاده می کنه. و یا یاهو برای نمایش اطلاعات آماری معمولا از این زبان استفاده می کنه
در ضمن با ارائه فلش لایت توسط شرکت adobe الان از این زبان برنامه نویسی برای کدنویسی برنامه های موبایل و بازیهای موبایل هم داره استفاده می شه
مطئنا اگه adobe همین طور جلو بره آینده وب متعلق به فلش و این زبان برنامه نویسیه چون محتوی رو به صورت زیبایی داره با گرافیک تلفیق می کنه و در ضمن syntax اون هم داره نسخه به نسخه شبیه جاوا می شه که خیلی طرفدار داره
البته اخیرا مایکروسافت برای اینکه این قسمت از بازار رو از دست نده نرم افزار جدیدی به نامsilver ligth رو ارائه داده که فکر نمی کنم بتونه جای فلش رو بگیره.
یکی دیگه از کاربرداشم همین flv هست دیگه!! فایلهای flv که توی youtube یا خیلی جایهای دیگه وب میبینی پلیرشون با همین زبان کدنویسی شده

Dr.Ezraeel

Member
با تشکر از دوست گرامی
شاید جای مناسبی این تایپیک رو نگذاشتم و شاید باید تو as مطرح میکردم ولی خوب چون میخواستم جنبه ی آموزشی داشته باشه اینجا مطرح کردم!
شما در نهایت به پلتفرم اکشن اسکریپت اشاره کرده اید نه خود as3.
من بیشتر میخواستم روی این زبان بحث بشه، که متاسفانه با استقبال مواجه نشد!!
البته اخیرا مایکروسافت برای اینکه این قسمت از بازار رو از دست نده نرم افزار جدیدی به نامsilver ligth رو ارائه داده که فکر نمی کنم بتونه جای فلش رو بگیره.
silverlight هیچوقت نمیتونه رقیب flash باشه چون ارتباطی به هم ندارند، صحبت اشتباهی که از همان اوایل مطرح شد و همه فکر میکردند که رقیبیست برای فلش.
silver برای ایجاد محتوای اینترنتی غنی برای وب میباشد(RIA).
در واقع فناوریهای مشابه که رقیب هم محسوب میشوند:
ّFlex, ZK framework, javaFX, openLaszlo, XUL, Ajax.
Technologies that are commonly compared to Flex include OpenLaszlo, Ajax, XUL, JavaFX and Windows Presentation Foundation technologies such as Silverlight.
این طور که متوجه شدم این زبان as3بغیر از کاربردی که همه میشناسند کاربردهای گسترده ایی هم دارد که از نظر دور مانده اند
مانند:
برخی برنامه های کاربردی پایگاه داده مانند Alpha_Five
برنامه های روباتیک و برخی کیت های کنترلی
ActionScript is used primarily for the development of websites and software using the Adobe Flash Player platform (in the form of SWF files embedded into Web pages), but is also used in some database applications (such as Alpha Five), and in basic robotics, as with the Make Controller Kit.

amin_sos

New Member
البته این زبان خیلی معروف نیست و طبعاً به این صورت مورد استقبال واقع نمی شه کسایی مثل خود منم که میدونن چی کار میتونه بکنه و اصلاً چی هست یه مرجع ندارن که با هاش کار کنن دلیل اینکه اینقدر گنگ برخورد میسه اینه که کسی از پایه نمیاد بگه بابا این as از این جا شروع کنه

Insomnia

کاربر فعال
تو ایران اینگونه هست وگرنه تو خارج...
متاسفانه تو ایران flash کار زیاده ولی هیچ کدام جدی دنبالش رو نمیگیرند افراد زیادی اطرافم هستند که flash کار بودند تو دوران دبیرستان!!! بقیشو خودتون جایگزین کنید...

جدیدترین ارسال ها

بالا