Fa چگونگی سایلنت کردن فایل های Reg برای ایجاد تغییر در رجیستری ویندوز

Alinarc70

New Member
سلام دوستان . از این که این مبحث رو در اینجا بیان میکنم متاسفم . برای پروژه MMB نیاز دارم .

چطوری میشه فایل های با پسوند Reg.* که برای ایجاد تغییرات در رجیستری ویندوز هست رو طوری اجرا کرد که کاملا مخفیانه و بدون هیچگونه پیغامی اجرا بشه ؟
لطفا راهنمایی کنید ...

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
تغییرات در رجیستری رو میتونید با استفاده از پلاگین ایجاد کنید، با استفاده از پلاگین SmallPlugin میتونید براحتی با رجیستری کار کنید.

Corovarice

Active Member
می تونین این کارو انجام بدین :
اول فایل با پسوند REG رو باز کنین. بعد با استفاده از پلاگین g_hidshow که در پوشه ی MMB هم هست پنجره ی باز شده ی فایل REG رو مخفی کنین. در واقع پنجره ی برنامه hidden میشه. مثال رو ساده تر کردم.
اینم لینک :green:

پیوست ها

• Hide a program.rar
    11.4 کیلوبایت · بازدیدها: 70

Alinarc70

New Member
دوستان من میخوام یک همچین فایلی در اتورانم از روی سی دی به صورت مخفیانه اجرا بشه و پیغام های ویندوز نمایش داده نشوند ...

پیوست ها

• Alinarc70.zip
    250 بایت · بازدیدها: 47

Corovarice

Active Member
:razz:این مثالی که الان گذاشتم به صورت مخفیانه فایل رو باز می کنه... ولی دکمه ی Yes رو چطوری میشه زد اونو نمی دونم!!!

پیوست ها

• Run REG file hidden.rar
    11.3 کیلوبایت · بازدیدها: 52

msnv

Well-Known Member
سلام علیکم
برای تائید خودکار باید از پارامتر "s/" استفاده کنین
نمونه:
Regedit.exe /s "C:\my_reg_data.reg"

با اجازه جناب Corovarice، فایل ضمیمه پست 5 را ویرایش و ضمیمه کردم

موفق باشید
یاعلی

پیوست ها

• Run REG file hidden [improved].rar
    11.3 کیلوبایت · بازدیدها: 74

Alinarc70

New Member
خیلی ممنون ولی من هنوز متوجه نشدم چطوری باید از این نمونه ها الگو بگیرم .
ببینید من یک فایل reg در درون سی دی اتورانم دارم . حالا میخوام وقتی این فایل زمانی اجرا بشه که کاربر از یک صفحه به صفحه دیگه میره و اصلا هم دوست ندارم که کاربر زمان اجرا شدن این فایل (Reg) با پیغام مواجه بشه ...
شما در نمونه های بالا کاری کردین که فایل reg مخفی اجرا میشه ولی باید قبلش آدرس فایل رو داد . من نمی دونم از این نمونه ها چطوری استفاده کنم که وقتی کاربر از یک صفحه به صفحه دیگه میره همزمان با باز شدن صفحه فایل reg به صورت کاملا مخفیانه اجرا بشه ...
اگه میشه مثال رو هم ضمیمه کنید ...

msnv

Well-Known Member
ببینید من یک فایل reg در درون سی دی اتورانم دارم . حالا میخوام وقتی این فایل زمانی اجرا بشه که کاربر از یک صفحه به صفحه دیگه میره و اصلا هم دوست ندارم که کاربر زمان اجرا شدن این فایل (Reg) با پیغام مواجه بشه ...
شما در نمونه های بالا کاری کردین که فایل reg مخفی اجرا میشه ولی باید قبلش آدرس فایل رو داد . من نمی دونم از این نمونه ها چطوری استفاده کنم که وقتی کاربر از یک صفحه به صفحه دیگه میره همزمان با باز شدن صفحه فایل reg به صورت کاملا مخفیانه اجرا بشه ...
اگه میشه مثال رو هم ضمیمه کنید ...

برداشت بنده از سوالتون این بود که شما میخواهید به هنگام گشوده شدن صفحه ای دیگر یک فایل reg نیز همزمان مخفیانه اجرا شود
بر همین اساس نمونه زیر را نوشتم
همچنین برای اینکه یک مسیر ثابت نباشد به عنوان مثال برای برنامه شما که در یک سی دی است، ممکن است در رایانه دیگر در درایوی با هر نامی اجرا شود از دستور '<SrcDir>' استفاده شده است
اما اینکه یک فایل reg را بخواهید در سیستم ثبت کنید به عبارتی بخواهید تنظیماتی را از طریق یک فایل reg در ویندوز ثبت کنید بنظر بنده چند مشکل وجود داره خصوصا" در win7:
1- اجرای فایل خود زمانی را صرف خواهد کرد که تکرار این میتواند از بهینه بودن برنامه تون بکاهد
2- در win7 همیشه یا اکثر اوقات قبل از شروع ثبت فایل reg (چه عادی و چه مخفیانه و بیصدا) برای برنامه registry یک پیام هشدار به کاربر داده میشود -برای بیشتر برنامه هایی که یا امضا نداشته باشند یا تاریخ امضایشان منقضی شده باشد- که این میتواند موجب اطلاع کاربر از اجرای یک فایل بصورت مخفی و سوءضن وی نسبت به برنامه یا اتورانتان شود

همانگونه که دوستان نیز قبلا" پیشنهاد کردند بهتر است از پلاگین هایی که در زمینه ریجستری فعالیت دارند استفاده کنید، پلاگینهایی نظیر: SmallPlugin یا plugy که هم سریعترند و هم اصولیتر و استانداردتر

موفق باشید
یاعلی

پیوست ها

• hide_start_reg_file.rar
    584 بایت · بازدیدها: 61

Alinarc70

New Member
همونی هست که می خوام . حالا من میخوام این فایل reg فقط در ویندوز های Vista و Se7en از روی اتوران اجرا شود و در وین XP اجرا نشه چون نیازی بهش ندارم ... آیا ممکنه ؟

:rose:

msnv

Well-Known Member
همونی هست که می خوام . حالا من میخوام این فایل reg فقط در ویندوز های Vista و Se7en از روی اتوران اجرا شود و در وین XP اجرا نشه چون نیازی بهش ندارم ... آیا ممکنه ؟

این کار شدنیه اما پلاگینی را واسش ندیده ام یا لااقل بنده ندارمش (چون مدت نسبتا" زیادیست که از mmb مهاجرت کرده ام) اما فکر کنم plugy این قابلیت را داشت

موفق باشید

nevercom

برای تشخیص ورژن ویندوز از این کد میتونید کمک بگیرید:
اگه ویندوز ویستا یا 7 بود (یعنی شرط برقرار بود) کدهاتون رو اجراکنید.
کد:
Win$ = [color=#000090][b]WinVer[/b][/color]() + [color=#800000]'.'[/color] 
[color=#0000FF]If[/color] ([color=#000090][b]VAL[/b][/color]([color=#000090][b]GetArrayItem[/b][/color](Win$, 0x2E, [color=#ff0000]1[/color])) >= [color=#ff0000]6[/color]) [color=#0000FF]Then[/color] 
  [color=#009000]**// Windows Vista/Seven (Based on NT6)[/color] 
  [color=#009000]** YOUR CODES HERE[/color] 
[color=#0000FF]Else[/color] 
  [color=#009000]**// Windows XP (or any other Win OS before Vista)[/color] 
[color=#0000FF]End[/color]

Alinarc70

New Member
لطفا آموزش میدید که چطوری باید با پلاگین SmallPlugin کار کنم ..
من میخوام فایل reg رو با این پلاگین به صورت کاملا مخفیانه (همان طور که قبلا توضیح دادم) اجرا کنم . البته فقط در وین های vista & 7
اگه میشه مثال رو هم ضمیمه کنید دوستان ...

nevercom

فرض کنید قصد دارید اطلاعات زیر رو در رجیستری ثبت کنید (که توسط دابل کلیک بر روی فایل Reg. اینکارانجام میشد):
کد:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\My Software]
"Author"="Nevercom"
"Run"=dword:00000001

معادل این کد با استفاده از SmallPlugin و اجرا فقط روی Vista و Seven بصورت زیر هست:
کد:
Win$ = [color=#000090][b]WinVer[/b][/color]() + [color=#800000]'.'[/color] 
[color=#0000FF]If[/color] ([color=#000090][b]VAL[/b][/color]([color=#000090][b]GetArrayItem[/b][/color](Win$, 0x2E, [color=#ff0000]1[/color])) >= [color=#ff0000]6[/color]) [color=#0000FF]Then[/color] 
  [color=#009000]**// Windows Vista/Seven (Based on NT6)[/color] 
  [color=#009000]**// Set Key Path: KeyName, ValueName[/color] 
  Path$ = [color=#800000]'HKEY_CURRENT_USER\Software\My Software, Author'[/color] 
  [color=#000090][b]PluginSet[/b][/color]("PlugIn","Path$") 
  [color=#000090][b]PluginRun[/b][/color]("PlugIn","SetRegistryPath") 
  [color=#009000]**// Set Value: a String Variable for String value (REG_SZ) or an integer variable for numerical values (REG_DWORD)[/color] 
  Value$ = [color=#800000]'Nevercom'[/color] 
  [color=#000090][b]PluginSet[/b][/color]("PlugIn","Value$") 
  [color=#000090][b]PluginRun[/b][/color]("PlugIn","RegistrySetValue") 
  [color=#009000]**// Same Process again for another value (here for a REG_DWORD type value)[/color] 
  Path$ = [color=#800000]'HKEY_CURRENT_USER\Software\My Software, Run'[/color] 
  [color=#000090][b]PluginSet[/b][/color]("PlugIn","Path$") 
  [color=#000090][b]PluginRun[/b][/color]("PlugIn","SetRegistryPath") 
  Value = [color=#ff0000]1[/color] 
  [color=#000090][b]PluginSet[/b][/color]("PlugIn","Value") 
  [color=#000090][b]PluginRun[/b][/color]("PlugIn","RegistrySetValue") 
[color=#0000FF]End[/color]

پیوست ها

• Registry.rar
    25.2 کیلوبایت · بازدیدها: 40

جدیدترین ارسال ها

بالا