چگونگی استاندارد سازی فونت فارسی در mmb

m javad

کاربر متخصص
آقا ما اصلا بیخیال این یکی شدیم.
میتر سم هر کاری بکنیم یه دوتا لعنت حسابی پشتش باشه.:shock:
بی خیال فارسی کردن، اصلا مگه انگلیسی چشه!!!

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
جناب m javad حرف بدی زدم که اینطور میگین والا منظورم به شما نبود اگه پلاگین شما سیستمم رو فرمتم کنه جز خنده کاری نمیکنم این رو جدی عرض میکنم میتونین همچین پلاگینی بسازین تا بهتون ثابت کنم.
در اصل میخواستم مشکلات احتمالی بعد از بسته شدن Explorer رو بگم در نظر داشته باشین و اگه میشه راه حل دیگه ای رو براش پیدا کنید نکردینم همون درخواست از کاربر بسیار عالیه.
از این پس هم بنده دیگه تو هیچ پستی نظرم رو نمیگم چون میترسم باز مثل الان باعث ناراحتی و کدورت بشه.
باز هم ازتون عذرخواهی میکنم.

behjati mohamma

کاربر VIP

ببخشید به همین زودی جا زدین
شما جوری کوبنده شروع کردید که من گفتم امروز حتما شاهد کار خوب شما خواهیم بود
از شما انتظار بیشتری داشتم زود دلسرد نشین
البته میدونم که اگر به خواهید از عهده اش بر میاین
آقا ریست دار درست کن هیچ مشکلی نیست
خیلی راحت میشه از کاربر خواست که آیا دوست دارد زبان فارسی روی ویندوز خود نصب کند یا نه بعدش هم اگه موافق بود خوب نصب میکنه بعدش هم ریستارت رو اختیاری قرار میدیم
این کجاش مشکل ایجاد میکنه
دیگه از مایکروسافت که بالا تر نیستیم برای نصب(کامل) فارسی ریست دارد

ما منتظر کار عملی هستیم:rose:

آخرین ویرایش:

myclick

Member
دوست گلم وقتی اینقدر این مبحث داره شیرین پیش میره
چرا یه نتیجه مطلوب نگیریم

JavidX

Apadana Developer
سلام
زبان فارسی که روی 99% سیستم های ایرانی ها نصب هست. بیشتر این مشکل فارسی توی بیلدر بخاطر نشون دادن علامت سوالو کاراکترهای نامربوط به جای حروف فارسی هست که کاربر مجبور میشه به تب Advanced توی Language and regional options بره و Farsi رو به عنوان Language for non-Unicode programs انتخاب کنه تا فارسی درست بشه. نتیجه میگیریم که مشکل از یونیکد نبودن بیلدر هست. برای حل مشکل هم اگر فارسی نصب بود که راحت میشه بدون ریستارت فارسی رو تو لیست انتخاب کرد. اگر فارسی نصب نبود به نظر من بستن Explorer و باز کردن دوباره ی اون چندان جالب نیست چون ممکنه کاربر به قول معروف وسواسی باشه (!) فکر کنه بلایی سر کامپیوترش اومده و یا اصلا پنجره هایی رو باز کرده باشه که براش مهمن و وابسته به Explorer باشه. به نظر من همون restart بهتره + یه اجازه از کاربر قبل از این کار.
در کل صرف نظر از حجمی که میگیره و استفاده ای که از منابع سیستم میکنه میتونید از عکس کردن نوشته ها استفاده کنید که الان خیلی ها این کار رو میکنن و اینجوری روش افکت هم میتونید بدید!
موفق باشید

behjati mohamma

کاربر VIP
سلام
زبان فارسی که روی 99% سیستم های ایرانی ها نصب هست. بیشتر این مشکل فارسی توی بیلدر بخاطر نشون دادن علامت سوالو کاراکترهای نامربوط به جای حروف فارسی هست که کاربر مجبور میشه به تب Advanced توی Language and regional options بره و Farsi رو به عنوان Language for non-Unicode programs انتخاب کنه تا فارسی درست بشه. نتیجه میگیریم که مشکل از یونیکد نبودن بیلدر هست. برای حل مشکل هم اگر فارسی نصب بود که راحت میشه بدون ریستارت فارسی رو تو لیست انتخاب کرد. اگر فارسی نصب نبود به نظر من بستن Explorer و باز کردن دوباره ی اون چندان جالب نیست چون ممکنه کاربر به قول معروف وسواسی باشه (!) فکر کنه بلایی سر کامپیوترش اومده و یا اصلا پنجره هایی رو باز کرده باشه که براش مهمن و وابسته به Explorer باشه. به نظر من همون restart بهتره + یه اجازه از کاربر قبل از این کار.
در کل صرف نظر از حجمی که میگیره و استفاده ای که از منابع سیستم میکنه میتونید از عکس کردن نوشته ها استفاده کنید که الان خیلی ها این کار رو میکنن و اینجوری روش افکت هم میتونید بدید!
موفق باشید

تمام راه هایی که گفتید صحیح ولی در نظر بگیرید آموزش همین رو به کاربر :razz::razz:

پس اجازه بدین که دوستمون (m javad)کار خودش رو بکنه و یک برنامه یا پلاگین برای این کار نوشته بشه

نوشتن این پلاگین یا برنامه برای بیلدر از نظر من واجب است

پس لطفا فقط به تشویق دوستمون در جهت ساخت این برنامه به پردازیم نه چیز دیگری
از دوست خوبمون (m javad) تقاضا دارم اگر نمی توانند این کار روبرای بچه ها انجام بدن هم بگن که ما تکلیف کار خودمون رو بدونیم دست به دامن کس دیگری به شویم
موفق و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

Goback

Member
تاپیک یعنی مبحث
باید در مورد یه چیزی بحث بشه حالا از هر بعدی
این دلیل نمیشه شما به جوابت نرسیدی به مبحث بگی حاشیه پردازی
چون همه دارن سعی میکنن مشکل شما رو حل کنن
به پستهای قبل با دید + نگاه کن میبینی همشون یه جوری واسه رفع مشکل شماست دوست محترم
پس ممنونم ازتون.
دیدم رو هم چشم.
من انتقاد پذیرم،حتی اگه انتقاد نباشه.

Goback

Member
دوستان این مبحث فارسی سازی هم انگار مشتری زیاد داره:green:
همفکری همیشه خوب بوده،حالا ببینیم چی در میاد آخرش با وجود اینکه تا اینجا هم بحث خوبی شده.
این دوستمون جواد خان رو هم براش جو درست نکنید که خدای نکرده بیفته تو رودربایستی،میدونین که چی میگم؟ :wink:
و اینکه حتما یه راه ایده آل برا این کار وجود داره،یعنی بهترین راه.
---
myclick جان شما دیگه دوست مایی،دوست هم از دوست دلگیر نمیشه،شما هم جسارتی شد،ببخشید.
تقدیم به همتون: :rose:

m javad

کاربر متخصص
این دوستمون جواد خان رو هم براش جو درست نکنید که خدای نکرده بیفته تو رودربایستی،میدونین که چی میگم؟
منظورتون شاخ تو جیبو ، این حرفهاست دیگه
از دوست خوبمون (m javad) تقاضا دارم اگر نمی توانند این کار روبرای بچه ها انجام بدن هم بگن که ما تکلیف کار خودمون رو بدونیم دست به دامن کس دیگری به شویم
چرا خودم هم تو فکرش هستم.
ولی فعلا به طور جدی نه
راسش خیلی گرفتارم ولی دیدم کار دوستمون ضروری هست گفتم بیارمش تو اولویت
بعد که فرمودن مشکلشون این نبوده، اولویتش رو برداشتم
ولی تو فکرش هستم به امید خدا

Goback

Member
منظورتون شاخ تو جیبو ، این حرفهاست دیگه
چرا خودم هم تو فکرش هستم.
ولی فعلا به طور جدی نه
راسش خیلی گرفتارم ولی دیدم کار دوستمون ضروری هست گفتم بیارمش تو اولویت
بعد که فرمودن مشکلشون این نبوده، اولویتش رو برداشتم
ولی تو فکرش هستم به امید خدا
منظورم واضح بود.بد معنیش نکنید.
در مورد اولویتت و اینکه به فکر حل مشکل من و دوستان هستید متشکر.

loo30fer

اون فایلی که بود که گفتم تنظیمات فارسی رو به صورت اتوماتیک انجام میده که من خیال میکردم که کار جناب تاجیک بوده که ازشون خواستن برام تو انجمن مربوطه پیوستش کنن که گفتن کار ایشون نبوده ولی با اینحال برام پیوستش کردن و منم برای شما دوستان خوبم مخصوصا جناب behjati mohamma

پیوست ها

• Farsi Set.rar
    312.6 کیلوبایت · بازدیدها: 465

Goback

Member
اون فایلی که بود که گفتم تنظیمات فارسی رو به صورت اتوماتیک انجام میده که من خیال میکردم که کار جناب تاجیک بوده که ازشون خواستن برام تو انجمن مربوطه پیوستش کنن که گفتن کار ایشون نبوده ولی با اینحال برام پیوستش کردن و منم برای شما دوستان خوبم مخصوصا جناب behjati mohamma
ممنون لوسیفر جان.جالب بود.فقط بازم ریست میخواد دیگه؟
Thank you So Much

loo30fer

ممنون لوسیفر جان.جالب بود.فقط بازم ریست میخواد دیگه؟
متاسفانه نتونستم تستش کنم , ولی فکر میکنم بله ریستارت بخواد آخه این مشکل XP و فکرم نمیکنم کاریش بشه کرد ضمنا اگه تست کردین و بعد از نصب زبان فارسی FA به لیست Language Bar کنار ساعت اضافه نشد میتونید با یک ابتکار اونم استفاده از پلاگین تغییر زبان به فارسی اون رو به این لیست اضافه کنید ضمنا پلاگینهای موجود یکیشون ویروس شناسایی میشه که هیچ و یکیشم که جناب JavidX درست کردن که به علت تنگی وقت نتونستن کتابخانه های اضافی و فرم رو از پلاگین حذف کنن برای همین حجم پلاگین حدود 800 کلیوبایت که اگه خواستین میتونم براتون پلاگینش رو بسازم که خیلی سادست با حجمی حدود 16 کیلوبایت و پک شدشم حدود 10 کیلوبایت

Goback

Member
متاسفانه نتونستم تستش کنم , ولی فکر میکنم بله ریستارت بخواد آخه این مشکل XP و فکرم نمیکنم کاریش بشه کرد ضمنا اگه تست کردین و بعد از نصب زبان فارسی FA به لیست Language Bar کنار ساعت اضافه نشد میتونید با یک ابتکار اونم استفاده از پلاگین تغییر زبان به فارسی اون رو به این لیست اضافه کنید ضمنا پلاگینهای موجود یکیشون ویروس شناسایی میشه که هیچ و یکیشم که جناب JavidX درست کردن که به علت تنگی وقت نتونستن کتابخانه های اضافی و فرم رو از پلاگین حذف کنن برای همین حجم پلاگین حدود 800 کلیوبایت که اگه خواستین میتونم براتون پلاگینش رو بسازم که خیلی سادست با حجمی حدود 16 کیلوبایت و پک شدشم حدود 10 کیلوبایت
باز که میشه بدون پرسشی نصب میشه و persian-GTPland کنار فارسی اضافه میشه.
در مورد پلاگین هم اگه این کارو بکنی به یه ملت حال اساسی دادی.در هر صورت متشکر.
یا زهــــرا س

loo30fer

بفرمایید اینم پلاگین من با نام LanguagePlug v1.0.0.0 ولی تنها برای تغییر زبان انگلیسی و فارسی پیادش کردم البته میتونستم تعریف کنم که بر اساس کد زبانی که کاربر میده زبان ویندوز رو تغییر بده که اینطور میشد زبان ویندوز رو به هر زبانی تغییر داد ولی من لازم نمیدونستم چون فکر نمیکنم تو هیچ برنامه ای لازم باشه از زبانهای غیره استفاده بشه ولی اگه لازم شد من در خدمتم و بهش اضافه میکنم.

پیوست ها

• Sample LanguagePlug.rar
    18 کیلوبایت · بازدیدها: 142

Goback

Member
بفرمایید اینم پلاگین من با نام languageplug v1.0.0.0 ولی تنها برای تغییر زبان انگلیسی و فارسی پیادش کردم البته میتونستم تعریف کنم که بر اساس کد زبانی که کاربر میده زبان ویندوز رو تغییر بده که اینطور میشد زبان ویندوز رو به هر زبانی تغییر داد ولی من لازم نمیدونستم چون فکر نمیکنم تو هیچ برنامه ای لازم باشه از زبانهای غیره استفاده بشه ولی اگه لازم شد من در خدمتم و بهش اضافه میکنم.
خیلی کارت درسته بابا!
واقعا ممنون.
فقط کاراییش که راحته؟

loo30fer

فقط کاراییش که راحته؟
خواهش میکنم , بله اگه تو نمونه توجه کنید متوجه میشید که اگه en رو به پلاگین بفرستین زبان ویندوز ویندوز به انگلیسی و اگه fa رو به پلاگین بفرستین و زبان ویندوز به فارسی تغییر پیدا میکنه که البته حتما باید به حروف بزرگ داده بشه. خیلی پلاگینهای دیگه میخوام درست کنم که خیلی کارا هستن فقط به کامپوننت نیاز داره که باید کامپوننتهاش رو بخرم که تو فکرش هستم.
ضمنا لازم شد یک چیز رو اضافه کنم که هروقت از پلاگین تغییر زبان من یا دیگری تو برنامتون خواستید استفاده کنید برای اینکه دچار مشکل نشین و بعد از کمپایل کردن , تو ویندوز 7 کار کنه حتما باید پروژتون رو تو ویندوز XP کمپایل کنید وگرنه دستور تغییر زبان کار نمیکنه.

آخرین ویرایش:

aryana2500

Active Member
سلام به همه نمیدونم کسی میاد به اینجا سر بزنه یا نه در هر صورت مشکلی دارم که با شما در میان می گذارم . پروژه ای داشتم با بیلدر .
مشکل من با لیست باکس این برنامه هست تمام راه حلها را رفته ام اما جواب نمیده. مشکل اینجاست که فایل اجرایی فقط در سیستم خودم فونتهای لیست باکس را بدرستی نمایش میده. حتا برنامه فونتها رو توی سیستم نصب میکنه ولی مشکل حل نمیشهفونتها رو بصورت دستی نصب میکنم باز هم نمیشه بخدا کلافه شدم اینو بگم که تمام راه حل های دوستان رو اجرا کرده ام جون مادرتون راهنمایی کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا