چگونگی استاندارد سازی فونت فارسی در mmb

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
اجبار کاربر برای ری استارت کامپیوتر جالب نیست،اصلا اتوران و برنامه های مالتی مدیا برای راحتی کاربره،حالا فرض کنید کاربر برای نمایش یه سی دی مجبور بشه سیستمش رو ری استارت کنه! چه حالی بهش دست میده؟!
----------
دوستان کاش اون موارد بنده رو تصحیح و تکمیل میکردن تا دوستان دیگه مونم هم استفاده کنن.
---------
دکمه تشکر رو هم دوستان خواننده یه عنایتی بکنن :)
---------
از همگی متشکر
خوب اگه شما کاربر رو مجبور نکنید وقتی کاربر میبینه پیغام ها و متنهای فارسی شما به درستی نمایش داده نمیشه اعصابش بیشتر خورد میشه و مجبور میشه تنظیمات فارسی رو انجام بده و سیستمش رو ریستارت کنه که این ضعف ویندوز xp هست که تو 7 برطرف شده در کل همیشه این چیزها وظیفه کاربر هست که باید انجام بده نه برنامه نویس برای مثال شما یک بازی خریداری کردین که سیستم مورد نیازش بیشتر از سیستم شما هست اینجا برنامه نویس وظیفه نداره بیاد برای سیستم شما بازی رو تغییر بده بلکه وظیفه شماست که سیستمتون رو ارتقا بدین.
حالا 3 راه بیشتر ندارین که باید یکیش رو انتخاب کنید و به کار بگیرین :
1- در صورت نصب نبودن زبان فارسی از کاربر درخواست کنید تنظیمات فارسی رو انجام بده.
2- به جای متن فارسی از عکس استفاده کنید.
3- دنبال راه حل بگردین که نیازی به ریستارت نباشه و نصب رو خودتون اتوماتیک انجام بدین.

Goback

Member
دوستم من حرفاتون متین،من فقط دو نکته رو گوشزد میکنم:
در کل همیشه این چیزها وظیفه کاربر هست که باید انجام بده نه برنامه نویس .
همیشه هرچیزی بر عهده کاربر نیست،این اشتباهه،مگه اینکه واقعا مجبور باشه از برنامه ما استفاده کنه که اون دیگه مبحثش فرق میکنه.
یکی از اصول تو طراحی سیستم اینه: سازگار با اکثر یا تمامی شرایط اجرا(حتی تو مسئله سخت افزاری! طوری که تو درصد زیادی از سیستمها جواب بده)
برای مثال شما یک بازی خریداری کردین که سیستم مورد نیازش بیشتر از سیستم شما هست اینجا برنامه نویس وظیفه نداره بیاد برای سیستم شما بازی رو تغییر بده بلکه وظیفه شماست که سیستمتون رو ارتقا بدین.
.
اینجا مسئله نرم افزاریه نه سخت افزاری!:wink:
...
3- دنبال راه حل بگردین که نیازی به ریستارت نباشه و نصب رو خودتون اتوماتیک انجام بدین.
خب بحث رو همینه دیگه:sad: که کاربر بدون هیچ تغییر احتمالی اتوران شما رو ببینه.

آخرین ویرایش:

myclick

Member
الباه دوستان در نظر داشته باشن اکثر ویندوزهای موجود داخل کشور دستکاری شده است و نیازی به نصب زبان فراسی نداره واسه همین فقط مشکل فونت درمیونه که اونم راه حلاش گفته شد

loo30fer

همیشه هرچیزی بر عهده کاربر نیست،این اشتباهه،مگه اینکه واقعا مجبور باشه از برنامه ما استفاده کنه که اون دیگه مبحثش فرق میکنه.
یکی از اصول تو طراحی سیستم اینه: سازگار با اکثر یا تمامی شرایط اجرا(حتی تو مسئله سخت افزاری! طوری که تو درصد زیادی از سیستمها جواب بده)
من نگفتم همه چیز متن بنده رو خوب بخونید نوشتم این چیزها و گفتمم چه چیزهایی
اینجا مسئله نرم افزاریه نه سخت افزاری!:wink:
بنده مثال زدم نمیدونستم که شما ملا نقطه گیر هستین :wink: خوب حالا مثال نرم افزاری میزنم برای مثال شما نرم افزار هلو رو خریداری کردین ولی فارسی شما نصب نیست و متن و پیغامهای فارسی به درستی نمایش داده نمیشن این دیگه والا هرکسی میدونه که وظیفه و مشکل هلو نیست که این مشکل نصب نبودن فارسی رو تو سیستم شما حل کنه بلکه وظیفه کاربر هست که سیستمش رو برای استفاده نرم افزار مورد نظرش آماده کنه.
خب بحث رو همینه دیگه:sad: که کاربر بدون هیچ تغییر احتمالی اتوران شما رو ببینه.
خوب من که راهنمایی کردم که باید چیکار کنید فقط باید وقت بذارین و پیادش کنید اگه منتظرین یکی از دوستان براتون درست کنن فکر نمیکنم کسی همچین کاری رو بکنه آخه وقت گیره و چیزی که دوستان ندارن وقت , با اینحال بازم راهنمایی میکنم شما میتونید یک برنامه مانیتورینگ فایل و رجیستری رو دانلود کنید و وقتی میخواین تنظیمات فارسی رو انجام بدین این برنامه ها رو در حالت اجرا در بیارین تا ببینید هنگام تنظیم فارسی چه تغییراتی تو رجیستری اعمال و چه فایلهایی کپی میشه و مهمتر از همه چطور بدون اینکه سیستم Restart بشه تنظیمات رو اعمال کنید , در مورد مشکل شما بنده خیلی قصد داشتم کمک بکنم تا کارتون راه بیفته ولی به خاطر تنگی وقتی که دارم موفق نشدم ولی باز تو انجمنی که در نظر دارم تاپیکی برای راهنمایی برای حذف restart و اعمال تنظیمات مطرح میکنم تا شاید دوستانی باشن که این مشکل رو رفع کرده باشن یا حداقل بتونن راهنمایی بکنن و نتیجه رو در آخر اعلام میکنم.

الباه دوستان در نظر داشته باشن اکثر ویندوزهای موجود داخل کشور دستکاری شده است و نیازی به نصب زبان فراسی نداره واسه همین فقط مشکل فونت درمیونه که اونم راه حلاش گفته شد
خیر دوست عزیز میشه گفت 5% ویندوزها از این قبیل باشه چون خودم که ویندوزم رو از یک سایت خارجی دانلود کردم و بسیار هم ازش راضی ام و اینکه دستکاری شدش حرفی ندارم درسته ولی هم کسی که کرکش کرده جوجه کرکر نبوده و کلا هم اکثر ویندوزهای توی بازار از همین قبیل هستن که مثل من از نت دانلود شدست پس نمیتونه دستکاری شده برای تنظیمات فارسی باشه و فکرم نمیکنم با معلوماتی که آدمهای امروزی دارن دیگه از ویندوزهای فوق دستکاری شده که میشه گفت خرابکاری مثل MRT استفاده کنن.

m javad

کاربر متخصص
سلام
چه قدر بحث کشدار شده
شما دقیقا دنبال چی هستید و دقیقا هدفتون رو مطرح کنید تا دوستان از راه حلهای متفرقه دور بشن و رو موضوع اصلی کار کنن.
کدوم یکی از موارد زیر دقیقا اون چیزی هست که میخواهید؟
1-بدون اینکه کاربر چیزی رو مانیتور ببینه و بدون ریستارد مشکل فارسی حل بشه
2-بدون اینکه کاربر چیزی رو مانیتور ببینه ولی ریستارد مشکلی نداره و مشکل فارسی حل بشه
3-ایرادی نداره کاربر پنجره هایی رو ببینه که دارن فارسی بودن رو نصب می کنن ، ولی خودش کاری نکنه
4- فقط ریستارت تو کار نباشه
5-کاربر خودش یه سری کارهارو بکنه و ریستارن هم موردی نداره
اگه مورد دیگه ای هم هست ذکر کنید
حالا مواردی که اصلا نمیخواهید رو بگید تادوستان هم دورشو خط بکشن و فقط اون چیزی که میخواهیم رو روش فکر و وقت بزاریم
اینطور بهتر به نتیجه می رسید

Goback

Member
از همه ی دوستان متشکرم.
قصد، تبادل نظرات بود که حاصل شد.
هر کی هرچی میدونست گفت دیگه.
سپاس

Goback

Member
همین!!!
خب من تازه رفتم تو فکرش که پلاگینش رو برات بسازم.
خب!!!
موفق باشید
جواد جان زحمت نشه؟ :green:
ولی من دنبال پلاگین نبودم.
سوال من روش استاندارد سازی فونت بود که دوستان سریع موضوع رو چرخش دادند به مشکل سیستم کاربر و عیب ویندوز و ملانقطه و استفاده از پلاگین و این حرفها.که یه راهشم شاید استفاده از پلاگین باشه.
به هرحال پاسخ همه ی دوستان برام قابل تامله،همین که وقت گذاشتند خودش کلی ارزش داشت برام.
این همه اتوران ساخته میشه با نمایش استاندارد عناصر متنی.
نمیدونم واقعا به صرفه ست بری برنامه مانیتورینگ پیدا کنی که تغییرات سیستم رو هنگام نصب فونت و نمایشش بدون ری استارت ثبت کنه و ما از لاگش استفاده کنیم؟:-?
آیا برنامه نویسی برا هر برنامه مالتی مدیایی نیازمند چسبیدن بیهوده به حاشیه ست؟
و...
اگه پاسخی نیست نظرات رو جمعبندی کنم بذارم اول صفحه که دوستان استفاده کنند.

behjati mohamma

کاربر VIP
سلام

کدوم یکی از موارد زیر دقیقا اون چیزی هست که میخواهید؟
1-بدون اینکه کاربر چیزی رو مانیتور ببینه و بدون ریستارد مشکل فارسی حل بشه
2-بدون اینکه کاربر چیزی رو مانیتور ببینه ولی ریستارد مشکلی نداره و مشکل فارسی حل بشه
3-ایرادی نداره کاربر پنجره هایی رو ببینه که دارن فارسی بودن رو نصب می کنن ، ولی خودش کاری نکنه
4- فقط ریستارت تو کار نباشه
5-کاربر خودش یه سری کارهارو بکنه و ریستارن هم موردی نداره
اگه مورد دیگه ای هم هست ذکر کنید
حالا مواردی که اصلا نمیخواهید رو بگید تادوستان هم دورشو خط بکشن و فقط اون چیزی که میخواهیم رو روش فکر و وقت بزاریم
اینطور بهتر به نتیجه می رسید

خدمتی بزرگ به دوستان بیلدر کار خواهد بود اگر شماره یک را انجام دهید
البته اگر تلفیقی از موارد هم باشه به جز مورد 5 با انتخاب برنامه نویس بیلدر که دیگه عالی میشه.
امیدوارم که رایگان هم قرار بدین و پولیش نه کنید تا همه استفاده ببرن.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

myclick

Member
تاپیک یعنی مبحث
باید در مورد یه چیزی بحث بشه حالا از هر بعدی
این دلیل نمیشه شما به جوابت نرسیدی به مبحث بگی حاشیه پردازی
چون همه دارن سعی میکنن مشکل شما رو حل کنن
به پستهای قبل با دید + نگاه کن میبینی همشون یه جوری واسه رفع مشکل شماست دوست محترم

m javad

کاربر متخصص
خدمتی بزرگ به دوستان بیلدر کار خواهد بود اگر شماره یک را انجام دهید
البته اگر تلفیقی از موارد هم باشه به جز مورد 5 با انتخاب برنامه نویس بیلدر که دیگه عالی میشه.
میشه کاری کرد که کاربر لازم نباشه کاری بکنه.کار خاصی هم نداره.
ولی مشکل اینه که یه بار ریستارتو میندازه رو دست کاربر(فکر کنم فقط برای xp، مطمئن نیستم)
حالا ببینم میشه مشکل ریستارت رو حل کرد، هرچند که بعید بدونم بشه!

loo30fer

ولی مشکل اینه که یه بار ریستارتو میندازه رو دست کاربر(فکر کنم فقط برای xp، مطمئن نیستم)
بله همینطوره چون من تو 7 تنظیمات فارسی رو انجام دادم و متنهای فارسی هم بدرستی نمایش داده شدن بدون اینکه نیاز باشه سیستم ریستارت بشه.
حالا ببینم میشه مشکل ریستارت رو حل کرد، هرچند که بعید بدونم بشه!
بله بنده هم بعید میدونم بشه آخه هنگام بالا آمدن ویندوز اینجور تنظیمات و فایلها خونده میشه و اعمال میشه حالا باید یکجوری وبندوز رو مجبور کرد که اون تنظیمات رو بعد از بالا آمدن ویندوز رو بخونه و اعمال کنه.

m javad

کاربر متخصص
آخه هنگام بالا آمدن ویندوز اینجور تنظیمات و فایلها خونده میشه و اعمال میشه حالا باید یکجوری وبندوز رو مجبور کرد که اون تنظیمات رو بعد از بالا آمدن ویندوز رو بخونه و اعمال کنه.
مشکل فقط این نیس. مشکل اینه که مثلا با جایگزین کردن فایل KBDFA.dll به جای اولیه ، تا بری سراغ Language دوباره سیستم عامل همونو کپی میکنه سره جاش.
به همین خاطر ریستارت رو شاخش هست.!

آخرین ویرایش:

myclick

Member
راستی نمیشه explorer.exe رو ریست کرد؟
منظورم اینه بعد از انجام تنظیمات language اکسپلورر ریست بشه

m javad

کاربر متخصص
راستی نمیشه explorer.exe رو ریست کرد؟
منظورم اینه بعد از انجام تنظیمات language اکسپلورر ریست بشه
بعد انجام که نه
ولی شاید بشه اول اونو برای یه لحظه terminate کرد و در حین اون این کارو بکنیم.البته اگه جواب بده.
تازشم یه لحظه که explorer.exe بسته میشه همه چیز میره و دوباره میاد

myclick

Member
همه چیز که نه ولی ریجستری ویندوز رفرش میشه
برنامه هایی که در حافظه آپر (uper) رم لود میشن بسته نمی شه مثل برنامه های exe

m javad

کاربر متخصص
همه چیز که نه ولی ریجستری ویندوز رفرش میشه
برنامه هایی که در حافظه آپر (uper) رم لود میشن بسته نمی شه مثل برنامه های
منظورم این نبود!!
منظورم از لحاظ تصویری بود که یه دفعه کاربر میبینه که explorer بسته شد و دوباره باز شد!!!!!
البته زیادم ایراد نداره.
به امتحانش میارزه:-?

جدیدترین ارسال ها

بالا