چگونه بازدید کنندگان وبلاگ خودمونو زیاد کنیم؟

Maxton

Active Member
این مسئله دغدغه خیلی از وبلاگ نویسان هستش که واقعا چطور میشه تعداد بازدید کنندگان وبلاگ ها رو زیاد کرد؟البته من این مقاله رو به سه قسمت تقسیم می کنم تا کامل باشه و فقط در مورد وبلاگ ها صحبت می کنم نه سایت های مختلف که البته تا حدودی شبیه به هم هستند.من این نکات رو از روی تجربه می گم.
1_اول از همه موضوع وبلاگ شما هستش.شما باید موضوعی رو انتخاب کنید که اولا تک باشه و ثانیا جذاب باشه.منظورم از جذابیت این نیستش که دو نفر خوششون بیاد نه!!!منظورم اینه که عموم کاربران از این موضوع خوششون بیاد ولی این موضوع رو فقط در وبلاگ شما پیدا کنند.
2_بعد از موضوع مطالبی که می نویسید خیلی تاثیر داره.سعی کنید طوری توضیح بدید که واقعا گویا باشه.خودتونو بیاد بیارید ببینید عموما سوالات شما در چه موردی بوده.در کجاها اشکال داشتید و کسی شما رو راهنمایی نمی کرده.مطالبی که خیلی دوست داشتید زودتر از بقیه یاد بگیرید چی بوده و...بعد با توجه به این نکات در مورد موضوع مورد نظر توضیح بدید و بنویسید.
3_سومین اصل قالب وبلاگ شما هستش.هر چقدر قالب وبلا گ قشنگتر باشه بازدید کننده های وبلاگ شما هم بیشتر هستند.قالب های اماده پرشین بلاگ اصلا جالب نیستن.پس بهتره از اون ها استفاده نکنید.ولی به این نکته توجه کنید که نمی شه گفت که قالبی که شلوغتره قشنگترم هست.این اصلا دلیل خوبی نیست.ممکنه یک قالب ساده باشه اما خیلی زیبا طراحی شده باشه.برعکس این نکته هم صادقه.اما شما به یک چیز دیگه هم باید توجه کنید.اونم اینه که رنگ پس زمینه وبلاگ شما با موضوع شما همخوانی داشته باشه.مثلا اگر می خواید حرف های عاشقانه بنویسید نباید از قالبی با رنگ پس زمینه سیاه یا ابی پر رنگ !!!باشه.و مثلا اگر در مورد هک می نویسید(چیزی که خیلی در موردش وبلاگ هست و هیچ کدومشون بدرد نمی خورند)مسلما رنگ پس زمینه زرد. نیلی. یا سبز پسته ای بهش نمی خوره.اما اخرین نکته برای این شماره اینه که از ترکیب درست رنگ ها استفاده کنید.مثلا تو وبلاگ های اموزش هک می ان پس زمینه سیاه با نوشته های قرمز پررنگ می نویسند.از قدیم گفتند
سیاه گر سرخ گیرد خر بخندد
یا اینکه با پس زمینه سیاه و نوشته سبز پر رنگ استفاده می کنند یا مثلا می ان پس زمینه زرد می زارند بعد رنگ نوشته هاشون سبزه.
4_سعی کنید وبلاگ سنگین نباشه.هی توش کد نزارید که وقتی بالا می اد انگار زلزله 7/2 ریشتری اومده و هی تکون می خوره.بعدشم طرف پیغام میده و کلی چاغ سلامتی می کنه.اخرشم با هر بدبختی که وارد وبلاگش می شی کنار موسش یک گل گنده می زاره عین یک خر مگس.اگر هم می خواید کسی کپی برداری نکنه کدی نزارید که هر وقت راست کلیک کرد دوباره زلزله بیاد یا کلی صفحه واسش باز بشه تازه اینطوری کلی هم زده می شه از وبلاگ شما.یک کد ساده استفاده کنید که بدون هیچ پیغام و عواقبی جلوی راست کلیک رو بگیره.
5_متعادل باشید و اینطور نباشه که توی هفته اول 8 بار وبلاگو اپ دیت کنید ولی بعد از یک هفته دیگه ماهی یکبار هم سراغش نرید اخر شم بنویسید(من دیگه رفتم.خداحافظ پرشین بلاگ از همه دوستان هم ممنونم)
فکر می کنم برای قسمت اول کافی باشه درسته؟

Maxton

Active Member
5_سعی کنید از سرویس دهنده ای استفاده کنید که پهنای باندش زیاد بشه و وبلاگ شما زود بالا بیاد.مثلا پرشین بلاگ پهنای باندش واقعا کمه برای همین هم بهتره که از بلاگر استفاده کنید.البته دلیل دیگه ای هم برای استفاده از بلاگر وجود داره.بلاگر خیلی امکاناتش بیشتر از پرشین بلاگ هستش و شما در این زمینه راحت تر هستید.
6_هیچ وقت پراکنده نویسی نکنید مثلا اگر در مورد هک مطلب می نویسید نیاید یک روز در مرود عبور از فیلتر پروکسی سرور ارائه بدید تازه اونم پروکسی سرور هایی که کار نمی کنند!!!یا این که در مورد یک موضوع علمی حرف می زنید بعدش میاید خاطره خودتونو می گید!!!من یک وبلاگ دیدم که نویسندش ریاضی اموزش می داد بعد از یک مدت گفت:خب حالا دیگه وقتم بیشتر شده می خوام بیشتر به وبلاگم برسم و واسه خودم بنویسم...جالب بدونید تعداد کامت هاش هم از اون موقع به بعد به یک سوم کاهش پیدا کرد.
اگر شما تخصصی در مورد یک چیزی مطلب بنویسید بازدید کنندهای وبلاگتون بیشتر می شوند تا این که پراکنده نویسی کنید...مگر در یک حالت که وبلاگ شما موضوعش همون اول پراکنده نویسی باشه یعنی ازهمون ابتدا مسیری رو که می خواد طی کنید مشخص کنید که می خوام هر وقت هر چیز به درد بخوری برای نوشتن پیداکردم اینجا بنویسم.مثلا یک دفعه در مورد هک بعدی در مورد گوگل و جستجوگر ها ی دفعه بعدی هم در مورد هک اما توجه کنید این نوع مسیر هم قواعد خاص خودشو داره.مثلا شما اگر می خواید یک وبلاگ با موضوع نامشخص درست کنی باید موضوعشو مشخص کنید یعنی چی؟یعنی همه حرف های شما حول چه محوری می چرخند؟کامپیوتر.ادبیات.اشپزی.جوک یا سرگرمی؟مطمئن باشد اگر همه این موضوعات رو با هم ادغام کنید سریعا شکست می خورید مگر در یک صورت چجوری؟در صورتی که مطالب شما بیش از حد کشش داشته باشند که در این زمینه در قسمت سوم توضیح کافی میدم.
7_اگر کسی از شما درخواستی داره و اون درخواست هیچ ربطی به موضوع وبلاگ شما نداره حتما جوابشو بدید اما نه تو وبلاگ بلکه از طریق ایمیل.مطمئن باشید اگر این کار رو برای همه افراد انجام بدید تاثیر بسیار زیادی در افزایش بازیدکنندگان وبلاگ شما داره.اگر هم اون درخواست به موضوع شما مرتبط هستش جواب شخص رو توی وبلاگ بدید و حتما ذکر کنید که به درخواست اقای یا خانم ....من این مطلبو می نویسم.
8_اگر بخشی به نام عضویت در خبرنامه توی وبلاگتون گذاشتید حتما خبرنامه رو بفرستید.اینطور نباشه که فقط برای دکور باشه.اگر هم حالشو ندارید اون بخش رو حذف کنید.
ر

جدیدترین ارسال ها

بالا