چه طوری یک نوشته رو یونی کد کنم

sayeh2222

Member
دوستان من درحال فارسی کردن سیستم مدیریت محتوای می بی بی هستم ولی یک مشکل دارم نمی دونم چه جوری باید یونی کد کنم میشه برام توضیح بدید با فرونتپیچ که میکنم قاط میزنه ممنون:cry:

mosyhey

Member
اگر منظورت همین باشد :
به راحتی هرچه می خواهی را در notepad بنویس بعد هم save as کن و در کادر باز شده در محل encoding نوع uni code یا utf-8 را برای محیط وب انتخاب کن و بعد save کن .

عزیز دلم این کاری که جناب mosyhey گفته را نیز انجام بده البته فکر نکنم به درد می بی بی بخوره

عزیزم من الان کاری که اون دوست عزیز فرموده بودند را انجام دادم 100% جواب داد. موفق باشید

mosyhey

Member
این را هم بگویم که اگر می خواهید کارتان کاملا درست باشد بعد از نوشتن همه متون از منوی edit دستور replace را اجرا کنید و جای همه "ی" ها را با "ي" (منظور shift+x) عوض کنید تا در ویندوز 98 و سایر ویندوز ها متنتان خراب نشود و سپس با انکودینگ utf-8 آن ها را save کنید . و در صفحه های وب هم در تگ meta ، پارامتر charset را مساوی utf-8 قرار دهید که خودتان بهتر بلدید .
با انجام این کار ها می توان گفت تقریبا مشکلی از نظر فارسی نویسی در وب ندارید البته به نظر من .

sayeh2222

Member
بچه ها ممنون خیلی استفاده کردم
ار همه تشکر
اقا دانیال مال ما تقریبا به اخر رسیده بود که متاسفانه مجبور شدم همه دستگاه رو پاک کنم ولی خوشبخانه یکی از دوستان فارسی کرده و همین تور قالب وی بی قالب پیش فرضش رو نیز برای می بی بی درست کرده اینم لینکش:
http://forum.p30world.com/showthread.php?t=21758
اینم لینکش میتونی بری راحت دانلود کنی همه چیزش رو

جدیدترین ارسال ها

بالا