چند سئوال درمورد Flash Builder و flex و Eclipc

وضعیت
موضوع بسته شده است.

borna008

Active Member
سلام - بنده چند سئوال داشتم! ( با توجه به اینکه بنده با ac2 و ac3 تا حدودی آشنایت دارم)
1- واسه نوشتن برنامه اندروید بهترین گزینه Flash Builder یا Eclipse! ( تا اینجا میدونم که گوگل Eclipse را معرفی کرده و جدیدا هم Android Studio اومده و با توجه به اینکه بنده به ساختار اکشن اسکریپت 3 آشنایی دارم)

2- اصل و پایه نوشتن اپلیکیشنهای اندروید در flash Builder , Felax چیه؟( منظورم چه زیانیه: Xml، Java, ac3) و اینکه باید به چه زیانی آشنایت داشته باشم تا راحت بتونم در flex اپلیکیشن برای اندروید بنویسم!

بنده متوجه شدم flash Buider یا Flex برپایه Eclipse نوشته شده. حالا سئوال اولم اینه که آیا درست متوجه شدم ؟و سئوال دوم: اگر من Flex را یاد بگیرم بعد میتونم با Eclipse کار کنم!؟

صرفا نوشتن اپلیکیشن برای اندروید را برای ساخت کاتالوک موبایل با ویژگیهای خاص ( مثله قابل آپدیت بودن، ارسال اس ام اس، ارسال ایمیل، ارتباط برنامه با سرور و ... )لازم دارم .آیا استفاده از خود محیط فلش حرفه ای هست؟ و اگه جوابتون مثبته محدویت ها چیه؟

و کلا بنده برای شروع از تو چه زمینه های باید اطلاعات کسب کنم( بنده پستی که تقریبا در این زمینه بود را مطالع کردم و فیلم آموزشی LYNDA را هم مربوط به Flex بود را 60% رادیدم!)

پیشا پیش از راهنمایاتون تشکر میکنم:rose:

آخرین ویرایش:
منم با فلش و اکشن اسکریپت کار کردم و همینطور اندروید و همچنین محیط eclipse ، خیلی محیط جالبی داره کاری که شما باید بکنی اینه که میتونی بری سایت irprogram آموزشهای خوبی برای اندروید داره منتها اول بهتره که دستورات جاوا رو درک کنی به نظرم با فلش و air اپ درست کردن سخته ، محیط eclipse و جاوا راحته و سریع میتونی یه اپ درست کنی و منتشر کنی

کتاب خوب هم توی بازار به نظر من کتاب مرجع کامل برنامه نویسی android که مال انتشارات ناقوس هست البته به محتویات سی دیش نباید توجه کنی چون مشکل داشت من نتونستم اجراش کنم ولی برنامه های مورد نیاز توی همون سایت irprogram هست فیلم های خوبی هم داره ولی برای درکش باید جاوا کمکی بلد باشی

akherat

مدیر انجمن
جوابها
1- فلش بیلدر و ایکلیپس ، آی دی ای هست
نوشتن نیتیو خیلی بهتره یعنی جاوا
2- دوست عزيز باید یکم تحقیق کنی تو گوگل بعد این سوالات رو بپرسی
در فلش بیلدر شما فقط میتونی as3 و mxml کد بزنی
برو تاپیک بخش جدید و بخون میفهمی

3- فلش بیلدر یه پلاگین هست برای ایکلیپس نوشته شده
ایکلیپس زبانهای دیگه ای هم ساپورت میکنه و شما نمیتونی کار کنی

4- نه

شما باید اول برنامه نویسی رو درک کنی بعدش میتونی با هر زبان تحت oop کار کنی

باید بشدت تجربه تو ببری بالا
از نوع سوال کردنت و غلط املایی زبان انگلیسی ت نشان از تازه کار بودنته

borna008

Active Member
از constantin666 بابات راهنمای های خوبش ممنونم و از akherat ممنونم صرفا بخاطر وقت گذاشتن و تایپ کردید برای جواب دادن به سئوالات من
دوست عزیز (akherat) بنده تو اینترنت دورهامو زدم و حالا سئوال کردم!
علت سئوالم این بود که میدیدم تو محیط ایکلیپس یا فلش بیلدر با xml نوشته میشه و درجای دیگه خوندم باید جاوا بدونی! صرفا همین - سردرگم شده بودم
شماهم زحمت کشیدید یه چنتا اصطلاح دیگم بکار میبردی خیلی بهتر بهم ثابت میکردید که تازه کارم!

akherat

مدیر انجمن
ناراحتی نداره
روک بهت مشکتو گفتم حالا دوست داشتی برطرفش کن یا نه

با xml نوشته نمیشه مثل xml نوشته میشه به بهش مارکاپ میگم مثل html و ...

تو داری ایکلیپس و با فلش بیلدر هماهنگ میبینی - اینطور نیست !

اگر تاپیک بخش جدید رو خونده باشی با فونت بزرگ و قرمز نوشتم یه متنی رو به اون حتما توجه کن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا