چرا هيچ كس از سايت http://farsilinux.org و پروژه ملي لينوكس حمايت نمي كنه ؟

oxygenws

Active Member
بله، درسته شما تازه وارد سایت شدید، ولی ظاهرا در مورد لینوکس کاملا صفر کیلومترید.

مطمئن باش هیچ دولتی به دلیل پول خرید ویندوز و تمامی جوانبش نیومده طرف لینوکس. دولتی مثل چین و ژاپن و کره رو چی می گید؟؟ (لطفا کمی قبل از نوشتن پیام فکر کنید)

در ضمن، سوالای قبلی من رو هم جواب ندادید.

موفق باشید، امید

خرچوشك

New Member
شما فكر كن من صفر كيلومترم. اگه واسه‌ات مقدوره وقت بذار و يه كم توضيح بده تا من يه كم فهمم بره بالا.
بفرما اين لينوكس كه از اون به عنوان منجي بشريت ياد ميكنيد چي داره كه رقبا ندارن؟ البته منظور من از رقيب MS-Dos نيست ها.

به نام خدا با سلام:
حالا ما يه سوال مطرح كرديم .خدا وكيلي اين همه دعوا داشت؟
منظور من از طرح سوال اين بود :
چرا در ايران با داشتن اين همه برنامه نويس جوان و خبره بزرگترين برنامه هاي ما برنامه هاي حسابداري و چند برنامه كوچك براي مديريت account و اتومات سازي Dialup و محدود كردن Bound width شبكه و ... است ؟

در ضمن من خودم تازه با سايت farsilinux آشنا شدم. با مديران و گردانندگان سايت هم هيچ دوستي و آشنايي ندارم. ادعاي سوادم هم نمي شه ( تازه به زور فوق ديپلم گرفتم!!!!!!!!)
از همه اينها بگذريم چه اشكالي داره برنامه نويسان ما با ساختار يك برنامه كامل - مثل يك OS آشنا بشوند؟
اين همه برنامه نويسي پيشرفته و ساختمان داده و سيستم عامل و شبكه و ... كه در دانشگاها تدريس مي شه نبايد يه جايي به درد بخوره؟ من خودم يك ترم سيستم عامل داشتم .پروژه ما يك دستكاري كوچك در MINIX ( جد ارشد LINUX ) بود . باور نمي كنيد در همين پروژه نقلي ديد بسيار خوبي نسبت به برنامه نويسي و سيستم عامل پيدا كردم.

ببخشيد خيلي حرف زدم. ولي در جواب عزيزي كه فرموده بودند :

**** مثلا بيايم برات سوت و كف بزنيم؟ كلي توزيع لينوكس داريم توي دنيا ! حالا فكر كردين اتم شكافتين؟ ****
بهتر نيست در اين تالارهاي گفتمان به جاي ناسزا گفتن مشكلات همديگر را حل كنيم و به نظرات يكديگر احترام بگذاريم؟
شايد فارسي كردن لينوكس هنر نباشه ولي تجربياتي كه به دست مي آيد و همكاري كه بين برنامه نويسان ايراني پديدار مي شود ( متاسفانه مي دانيد كه ما ايرانيان در كارهاي گروهي خيلي ضعيف هستيم ) ارزش فوق العاده زيادي داره .

oxygenws

Active Member
خرچوشك گفت:
شما فكر كن من صفر كيلومترم. اگه واسه‌ات مقدوره وقت بذار و يه كم توضيح بده تا من يه كم فهمم بره بالا.
بفرما اين لينوكس كه از اون به عنوان منجي بشريت ياد ميكنيد چي داره كه رقبا ندارن؟ البته منظور من از رقيب MS-Dos نيست ها.

دوست داشتم قبل از هر چیز جواب سوالای منو می دادید :)

خرچوشك

New Member
شما فكر كنم يه سوال پرسيدي در مورد اين كه من چقدر لينوكس بلدم. منم جواب دادم
من صفر كيلومترم
بيشتر بخوام بگم اينه كه من يه مقدار مقاله و E-Book در موردش خوندم ولي به نظرم چيزي نداشت كه من رو مجاب به نصب و استفاده از اون بكنه.
حالا شما لطف كن سوال منو جواب بده.

oxygenws

Active Member
سوال بپرس تا جواب بدم، ولی اینطوری نمی شه که بخوام توضیح بدم :)
به هر حال...... شدیدا عذر می خوام، ولی من، برای خودم، شخصا!، آموزش رایگان نمی دم، ولی برای جواب دادن هر سوالی که بلد باشم و تو اون زمینه کار کرده باشم، در خدمتم :)

oxygenws

Active Member
فقط چند جمله، چند کلمه....

"لینوکس به هیچ عنوان ویروس نمی گیره"
توجه کن که منظورم از ویروس، کرم یا تروژان یا برنامه ای مثل یک حلقهء بینهایت!! که باعث کند شدن یا قفل شدن سیستم بشه نیست.

"لینوکس به این راحتی ها قفل نمی کنه"
من خودم تا الان هر کار کردم که قفل نکرده! اگر هم شما در محیط گرافیکش با این مشکل مواجه شدید، بدونید که این قفل کردن از لینوکس نیست، بلکه از kde یا gnome بوده که توش بودید و می تونید به راحتی دوباره تو محیط گرافیک لاگین کنید.

...

این هم مختصر.

موفق باشید، امید

خرچوشك

New Member
شايد با اين جواب سعي كردي منو از سر خودت وا كني. چون اين چيزايي كه گفتي اصلا مهم نيست. الان اگه به خود من بگن مزاياي لينوكس رو بگو چيزهاي مهمتري به نظرم مياد.
به هر حال از گپ زدن باهات خوشحال شدم.
موفق باشي.

oxygenws

Active Member
خرچوشك گفت:
شايد با اين جواب سعي كردي منو از سر خودت وا كني.

نه، من قصد از سر باز کردن نداشتم :)

خرچوشك گفت:
الان اگه به خود من بگن مزاياي لينوكس رو بگو چيزهاي مهمتري به نظرم مياد.

می تونم بپرسم چی به نظرتون میاد؟! ممنون می شم بگید تا دوستان هم بدونند :)

موفق باشید، امید

R_chizari

Active Member
oxygenws گفت:
R_chizari گفت:
وقتي توزيع هاي قوي مثل سوزه و ردهت وجود دارد توزيع فارسي از آن حرفها است !

بدرود

پ.ن: برنامه اگه واقعا برنامه باشه احتياج به حمايت من و شما نداره. لينوكس اگه بيلزن بود حالا محتاج حمايت نبود :)
متاسفم :) کاشکی به عنوان یک مدیر، سنجیده تر صحبت می کردید.

خدمت دوست خوبم سلام :)
قبل از هر چيز بنده به واسطه كارم دوره هاي لينوكس مقدماتي و پيشرفته را تمام و كمال نزد مهندس بصيرت (منتخب لينوكس در ايران) طي كرده ام (جهت جلوگيري از تخطئه شدن و ... عرض شد وگرنه من همان خاكم كه بودم :) )
با توزيعهاي زيادي نيز آشنايي دارم بهترين آنها را نيز سوزه و ردهت ميدانم(البته توزيع knoppix هم جهت آموزش دادن يا كارهاي فوري مورد جالبي است). لاگ اين كه سهله 1000 جور كامند آن هم كار كرده ام (از مانوآل گرفتن در هر قسمت گرفته تا كار با اديتورهاي Vi و ... پاك كردن رد پاي آخرين دسترسي به فايل و جستجوي آخرين فايلهاي اكسس شده در 24 ساعت گذشته و power wait براي يو پي اس ها و تغيير اينيت هاي ديفالت به انواع دستورات دلخواه و آي پي كانفيگ هاي شبكه با انواع سويچ هاي موجود و و و و و ... )

دوم اينكه من اگر نظر خودم را اعلام كنم چه ارتباطي با مديريت دارد ! :roll: :eek: من هم انسان هستم مانند شما از همين كره خاكي :) چون مدير هستم نبايد نظرم را بدهم يا چون نظرم را ميدهم نبايد مدير باشم ! :lol:

سوم اينكه لينوكس امكانات بسياري دارد اما بزرگترين عيب آن user friendly نبودن آن است و از همين مورد هم رنج ميبرد. البته رابطهاي گرافيكي زيادي نيز براي آن طراحي شده. همين توزيع سوزه از نصب اوليه گرفته تا دسكت تاپش شباهت بسياري به ويندوز اكس پي دارد با كنترل پنل و استار منو و غيره. (آخرين ورژن اين رابط گرافيكي تقريبا از اكس پي كپي زده شده :lol: )
اين اشكال دوستانه نبودن محيط و دستورات برنامه نيز علت دارد . نه اينكه به دليل عدم توانايي لينوكس باشد خير. به دليل اين است كه حرفه يي هاي لينوكس همه علاقمند هستند Low Level كاركنند يعني زبان ماشين يعني انجام كارها از طريق دستورات كامند ! يعني كاركردن با رابط گرافيكي و اصولا راحت كار كردن را افت ميدانند ( و البته يك دليل ديگر نيز دارد كه با تغييرات مورد نظرشان كاري كنند كه كسي نفهمد بر روي مثلا يك mail server چه تنظيماتي كرده اند كه سيستم هميشه به آنها محتاج باشد كه اين دليل اقتصادي است :wink: مانند كامپيوتر هاي قسمتي از شهرداري كه هنوز هم در حال كشمكش با متولي سرورهايش است كه 3 بار هم اين شركت عوض شده و ... ‌)
توجه داشته باشيد تمام كارهايي كه در ويندوز نيز انجام ميشود را ميتوان به جاي استفاده از رابط گرافيكي با دستورات نوشتاري انجام داد درست همانند لينوكس !

در آخر :
تا همين 3-4 سال قبل دوستاني كه قصد داشتند لينوكس بر روي سيستم خود نصب كنند لازم بود فركانسهاي مانيتور خود را ميدانستند و در قسمتي از نصب از كاربر سوال ميشد. در صورتي كه به هر دليلي اعداد صحيح وارد نميشد مانيتور ميسوخت !!!

به هر حال دنيا دنياي انتخاب است. هر كس بر حسب دلايل مربوط به خود انتخاب ميكند. انتخاب هم آزاد است. لينوكس هنوز راه زيادي بايد برود تا انتخابش كنند.

شاد باشيد
چيذري

پ.ن: ما مخلص لينوكس كارهاي حرفه اي هم هستيم :D

hosseinzadeh

New Member
تا همين 3-4 سال قبل دوستاني كه قصد داشتند لينوكس بر روي سيستم خود نصب كنند لازم بود فركانسهاي مانيتور خود را ميدانستند و در قسمتي از نصب از كاربر سوال ميشد. در صورتي كه به هر دليلي اعداد صحيح وارد نميشد مانيتور ميسوخت !!!
سلام به همه.
در اين مورد بايد به عرض برسونم كه اين قضيه مال
همون 3- 4 ساله قبله.الان قضيه خيلي فرق كرده.
اگه دولت ايران يا هر دولت ديگه‌اي رفتن سراغ لينوكس به خاطر اينه كه ارزونتر بوده نه اين كه بهتربوده. تازه حالا بي خيال جنبه سياسيش.
الان يه سري كشورهاي بدبخت مثل ايران هستن كه يه دونه مرگ بر آمريكا گفتن هم دلشون رو خنك ميكنه. اتحاديه اروپا هم كه درست شده كه جلوي منافع آمريكاييها بايسته
خدمتت عرض كنم كه كشورهايي نظير ژاپن،كره جنوبي،آلمان و ... و چند تا از ايالات آمريكا دارن به لينوكس مهاجرت مي كنن.حالا از نظر شما اينا بدبختند ديگر بماند.

تو هر فرومي كه شركت كرده ام،از اين بحثا زياد بوده و بيشتر كساني انتقاد كرده اند كه حتي يك بار هم لينوكس را نديده اند.
قضيه اينجاست كه ملل مختلف بافقط خود ويندوز مشكلي ندارن.مشكل اصلي با انحصارطلبي و سياستهاي مايكروسافته.

amin-asemi

Member
به نظر من گذاشتن لينوكس در ادارات دولتي يك اشتباه بسيار بزرگ است. نبايد از كسي كه فقط بلده برنامه هاي داس رو اجرا كنه، انتظار داشت كه با لينوكس كار كنه. ضمنا اگر نسخه لينوكس فارسي عيب يا باگ داشت ، نميشه توقع داشت كه كرنل لينوكس اين همه كامپيوتر( در كل ايران) را دوباره كامپايل كرد. نه؟؟

Breakneck

New Member
تازه اين همه سرمايه گذاري روي تكفا و ICDL وطرح رشد و ... تكليفش چي ميشه كه تا چالا كل پلتفرمشون ويندوز بوده و اين همه آدم آموزش ديدن و يا دارن مي بينن؟

hosseinzadeh

New Member
نبايد از كسي كه فقط بلده برنامه هاي داس رو اجرا كنه، انتظار داشت كه با لينوكس كار كنه. ضمنا اگر نسخه لينوكس فارسي عيب يا باگ داشت ، نميشه توقع داشت كه كرنل لينوكس اين همه كامپيوتر( در كل ايران) را دوباره كامپايل كرد. نه؟؟
مدت زياديه كه يانكهاي ما با يونيكس كار مي كنن.لينوكس و يونيكس چيز زياد سختي نيست كه نتونيم باش كار كنيم.
يه جوري مي گيد «كرنل رو كاملپايل كنيم» كه انگار دو روز طول مي كشه!رفع vuln نو لينوكس تقريبا شبيه ويندوزه!

Breakneck

New Member
hosseinzadeh گفت:
نبايد از كسي كه فقط بلده برنامه هاي داس رو اجرا كنه، انتظار داشت كه با لينوكس كار كنه. ضمنا اگر نسخه لينوكس فارسي عيب يا باگ داشت ، نميشه توقع داشت كه كرنل لينوكس اين همه كامپيوتر( در كل ايران) را دوباره كامپايل كرد. نه؟؟
مدت زياديه كه يانكهاي ما با يونيكس كار مي كنن.لينوكس و يونيكس چيز زياد سختي نيست كه نتونيم باش كار كنيم.
يه جوري مي گيد «كرنل رو كاملپايل كنيم» كه انگار دو روز طول مي كشه!رفع vuln نو لينوكس تقريبا شبيه ويندوزه!

عزيز من همون بانك ها كه ميگي الان دارن سيستم هاشون رو از Unix مي برن به ويندوز
مشكل اصلي اينه كه تو اين مملكت هيچ هماهنگي و نظم و قانوني وجود نداره!

amin-asemi

Member
hosseinzadeh گفت:
شما چند كارمند دولت رو ميشناسين كه بلد باشن با StarOffice يا Koffice يا OpenOffice كار كنن؟

amin-asemi

Member
hosseinzadeh گفت:
شما چند كارمند دولت رو ميشناسين كه بلد باشن با StarOffice يا Koffice يا OpenOffice كار كنن؟
فكر نكنم كار با اين برنامه ها «بلدي» بخواد/:)
اگه كسي بلد باشه با مايكروسافت آفيس كار كنه يادگيري اين برنامه ها براش آسون ميشه ولي در كل حرف شما رو قبول ندارم!

جدیدترین ارسال ها

بالا