چرا كاربران Linux ازRed Hat بيزارند؟

AliReza26

Active Member
گفته مي‌شود كه Red Hat به Linux خيانت كرده و تصميم دارد كه مايكروسافت آينده باشد.

اگر با دقت نگاه كنيد، پي بردن به اين موضوع كه چرا Red Hat مورد خشم و غضب قرار گرفته چندان مشكل نخواهد بود. مسو سزوليك، مدير عامل Red Hat ، اواخر سال گذشته گفته است كه امروزه ويندوز محصولي خوب براي مصارف خانگي بوده و به دل طرفداران لينوكس نيز نشسته است.

به هر روي، Red Hat تصميم گرفت توزيع Linux را ميان مصرف كنندگان عادي متوقف كند. برخي از طرفداران Linux گفته‌اند كه Red Hat بر آن است تا به يك شركت انحصاري نرم‌افزار تبديل شود. به دنبال اين ادعا، برخي از رقيبان شركت و در جايي Sun صدق اين گفتار را رد كرده‌ و بيان كرده‌اند كه Red Hat هنوز يك شركت open-source است.

شايد بي جا نباشد اگر بگوييم Red Hat نتوانسته به خوبي از پس كارها برآيد. براي مثال Red Hat 9 از آوريل 2003 آغاز به كار كرده و پشتيباني آن تنها پس از يك سال، در آوريل 2004 ، تمام شده است. مشتريان تجاري كه انتظار دارند دست كم سه سال با يك سيستم عامل كار كنند، هنگامي كه از گروه مربوط هيچ پشتيباني دريافت نمي‌‌كنند، به شدت آشفته خواهند شد. در حقيقت، به اين دليل است كه تجارتي در زمينه‌ي پشتيباني مشتريان Red Hat9 به‌ وجود آمده است.

به نظر نمي‌رسد ارايه‌ي Fedora ، توزيع رايگان و حساس Linux ، براي برخي مشتريان كافي باشد. به درستي Red Hat علاقه‌مند است كه مشتريان تجاري‌اش به Linux شركت Red Hat روي آورند. چندي از طرفداران Linux از اين موضوع خشنود نبوده‌ و احساس كرده‌اند كه پيش از آن كه آمادگي داشته باشند، مجبور بوده‌اند سيستم خود را روز آمد سازند.

پس از دعوا و سر و صداي بسيار، نفرت بيش از اندازه‌يي در باره‌ي Red Hat به وجود آمده است.

آيا مي‌دانيد علت اين تنفر چيست؟ فراموش نكنيد كه اين موضوع يك حس ديرين است. از سال 1999 مقالات بي‌شماري نگاشته شده و در آنها به بيزاري مردم از Red Hat اشاره شده است. جالب است بدانيد مردم باور داشته‌اند كه اين شركت حرف‌هاي گنده‌تر از دهان خود مي‌زند.

اكنون نمي‌خواهيم بگوييم كه Red Hat اشتباه نكرده است. زمان بندي و تحويل پيام مربوط به خاتمه‌ي مدت Red Hat 9 بسيار بد انجام شده است. اين شركت، بسياري از مشتريان را در موقعيتي قرار داده كه ناگزير بودند پيش از داشتن آمادگي لازم، روز آمد شوند.

چرا مسير حركت Red Hat درست بوده است؟!

اگر چه شركت اين مسير را به خودي خود انتخاب نكرده و ناگزير بوده است كه آن را برگزيند،

Red Hat تصميم گرفته است توزيع بلند مدت و سودآوري از Linux داشته باشد.

عامل ديگر در موفقيت شركت، افزايش فروش است. در طول سه ماهه‌ي گذشته فروش Red Hat به ميزان چشم گيري بالا رفته است. Red Hat شركت سود آور Linux بوده و هم چنان سودآور تر خواهد شد. شايد اين موضوع يكي از دلايلي است كه شركت Sun با Red Hat برخورد ناخوشايندي دارد. شركت Sun بسيار بزرگ‌تر است، اما مسير نزولي را طي مي‌كند و بر خلاف آن، Red Hat در مسير روبه بالا و صعودي پيش مي‌رود. شايد اين مسير رو به بالاي Red Hat يكي از دلايل بيزاري طرفداران Linux از آن باشد.

منبع : همكاران سيستم

oxygenws

Active Member
من چاکر جناب حسین زاده هم هستم، کلی هم خدمتتون ارادت دارم :)
ولی این حرف رو همینجوری زدی یا آماری چیزی براش دیدی؟!

hosseinzadeh

New Member
سلام
مخلصيم!
اينجا رو ببين:
http://www.eweek.com/article2/0,1759,1592544,0
0.asp
البته خيانت نكرده داره به سمت proprietary شدن حركت مي كنه.يعني خصوصي سازي يا انحصار.البته به نظر بنده تا زمانيكه فدورا موجوده،اين وصله ها به ردهت نمي چسبه.ولي به هر حال ردهت بدش نمي ياد يه مايكروسافته لينوكسي باشه!

BeHnAm_akb

Active Member
به نظر من ردهت كارش بد نيست ما كه قبولش داريم
به نظر شما ها كدوم لينوكس بهتره

oxygenws

Active Member
آره، می گن کمی مشکل داره ولی به گفتهء مسئولین محترم خود شرکت کلاه قرمزی، اونها دارند رو این قضیه کار می کنند و دیگه اینکه گفتند که این اشکال اونقدر ها بزرگ نیست که می گن!! یعنی تعداد کامپیوتر هایی که بها این مشکل مواجه شدند خیلی کمه و توی اونهایی هم که پارتیشن ها قاط زده، اطلاعات نپریده!!

hosseinzadeh

New Member
تو بعضي از رايانه ها ظاهرا پارتيشنها رو به هم مي ريزه.البته اطلاعاتي رو از بين نمي بره.

qmars

Member
تو ماله من كه مشكلي نبود فقط مشكل هميشگي اش كمي برنامه هاي همراهش هست .suse به مراتب بهتره از اين نظر
موفق باشيد

oxygenws

Active Member
این دوال بوتینگ مربوط به نسخهء تست هستش، فکر کنم تو نسخهء نهایی بر طرف شده باشه.
اشکال سر گم شدن پارتیشن ها می باشد!! (تا اونجایی که من شنیدم)

irix

New Member
[align=left:67aa9aee76]You are right :oops: BUT,
I asked from one of my freinds who had the same problem ( I mean DUAL BOOTING problem). He used the FINAL version of FEDORA CORE 2.
So I think in some cases the problem still exists.[/align:67aa9aee76]

Wow man u r smart;)
آقا بی ادبی نباشه! ردهت سر همه این پخش کننده هاست!!! سرویس میده پولشو میگیره!!!
یه سری نشستن هی نظر میدن open source!! Stands for free environment بابا ولمون کن!!! امنیت میخواهی? کیفیت میخواهی!!! باید پول خرج کنی :evil: زنو بچه اون بدبخت هایی که دارن از صبح تا شب پشت کامپیوتر کار میکنند با شعار سیر نمی شه!!!

الان تمام اونهایی که دارن open source کار میکنند هیچ کدوم دوام نیاوردند!!! یا دارن Donate میکنند یا یه مقدار کمی برای سرویسشون پول میگیرند!!!
در کل هم اگه حساب کنی تمام اونایی که غر میزنند! همشون دارن نسخه های کپی را که مجانی هست از اینور و اونور دانلود میکنند!!! یه پنی هم نمیدنند!!!!

اوچیکه هر چی حرف حقیم!!!
محمد!

hosseinzadeh

New Member
اين كه بدون پول دوام مي يارن يا نه مساله ديگه ايه.اما هيچ كدوم از توزيعات معروف رايگان نيستند(غير ار فدورا!)زوزه بين 30 تا 80 دلار قيمت داره و مندريك بيش از 100 دلار.نرم افزار اوپن سورسي به نام اوپن اكسچنج وجود داره(محصول زوزه) كه بيش از 1000 دلار قيمت داره.
انحصار طلبي (كه البته من به وجود اون در لينوكس اعتقاد ندارم!)چيزي از جدا از رايگان يا غير رايگان بودن است.

جدیدترین ارسال ها

بالا